Jaka karma jest najlepsza dla szczeniaka?

kategoria: Ciekawostki   dodane: 23/01/2023
Przygarnięcie do swojego domu szczeniaka to wielkie wydarzenie w życiu każdej rodziny. Nowy domownik wzbudza nie tylko wiele radości, ale jego obecność powoduje także sporo wątpliwości, zwłaszcza w zakresie żywienia. To, czym będziemy na co dzień karmili naszego pupila ma ogromny wpływ na jego rozwój, wygląd i samopoczucie. Już od pierwszych chwil sprawowania opieki nad zwierzęciem warto karmić go starannie wybraną karmą, przeznaczoną do żywienia szczeniąt. Jaki pokarm dla szczeniąt polecają specjaliści – o tym powiemy poniżej!

Karma dopasowana do wieku zwierzęcia

Obecnie na rynku dostępny jest tak szeroki i zróżnicowany wybór gotowych pokarmów dla psów, że początkujący opiekunowie zwierząt nie wiedzą, po którą paczkę sięgnąć. Wybór suchej karmy jest o tyle trudnym zadaniem, że chcemy dla swojego pupila tego, co najlepsze, lecz często nie wiemy, który pokarm będzie dla niego tym najbardziej wartościowym. W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że potrzeby żywieniowe szczenięcia, bez względu na rasę, znacząco różnią się od potrzeb psa dorosłego. Należy więc skupić się wyłącznie na karmach przeznaczonych dla szczeniąt i właśnie je serwować psu do ukończenia przez niego 6. miesiąca życia. Świetnie sprawdzi się tu karma dla psów Delcon Puppy, która jest dostępna w wariancie dla szczeniąt.

Szczenięta do ok. 3 miesiąca życia powinny żywić się wyłącznie mlekiem matki. Dopiero między 6. a 8. tygodniem życia szczenię można stopniowo przyzwyczajać do przyjmowania stałych pokarmów. Polecany dla szczeniąt pokarm powinien być kaloryczny i bogaty w składniki odżywcze niezbędne dla prawidłowego rozwoju ich organizmu. Jest to szczególnie ważne w przypadku psów ras dużych i olbrzymich, które intensywnie rosną w pierwszych miesiącach swojego życia. Karma powinna być przy tym lekkostrawna i dobrze przyswajalna, co pozwoli uniknąć problemów trawiennych. Wybór odpowiedniego produktu na tym etapie rozwoju szczenięcia jest o tyle istotny, że jego żywienie przez pierwsze miesiące życia wywiera ogromny wpływ na jego zdrowie i samopoczucie w przyszłości.

Jaką karmę dla szczeniaka wybrać? Gotowe pokarmy kontra domowe jedzenie

Wiele osób jest przekonanych, że najlepsze jest jedzenie przygotowywane w domu. O ile takie myślenie sprawdza się w przypadku odżywiania człowieka, o tyle nijak ma się do rzeczywistości w przypadku żywienia zwierząt. Specjaliści zalecają, aby karmić psa gotowymi produktami przeznaczonymi dla szczeniąt. Samodzielne układanie pełnowartościowego jadłospisu dla zwierzęcia, który będzie bazował na świeżych składnikach, jest bowiem niezwykle trudne, a przy tym obarczone wysokim ryzykiem błędu. Zamiast tego, zdecydowanie bezpieczniejszą opcją jest postawienie na gotowe rozwiązania, do których należy karma dla psów Delcon Puppy.

Karma dla psów Delcon w wariancie dla szczeniąt to pełnowartościowa, starannie opracowana karma przeznaczona dla psów od pierwszych miesięcy ich życia. Jest to kompletny posiłek, który od samego początku wspiera zdrowy rozwój szczenięcia. Pokarm jest bogaty w białko i tłuszcze, przez co skutecznie buduje i wspiera naturalny system odpornościowy szczenięcia, zapewniając mu dobre zdrowie i świetne samopoczucie każdego dnia. W jego składzie zawarte zostały wszystkie składniki, których potrzebuje organizm szczeniaka w pierwszych miesiącach swojego życia.