Jak przygotować się na kupno chomika?

kategoria: Ciekawostki   dodane: 27/01/2022
Wybór odpowiedniego zwierzęcia domowego to duża odpowiedzialność. Nie każdy chce lub może przygarnąć psa albo kota. Trzeba jednak pamiętać, że mniejsze zwierzęta (na przykład gryzonie) również wymagają otoczenia ich właściwą opieką, odpowiedniego żywienia, a także przygotowania wyprawki i miejsca do życia. Jeśli planujesz zakupić chomika – koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

Internetowy sklep zoologiczny – przygotuj dom na przybycie zwierzaka

 

W naszym sklepie zoologicznym online (https://zooarena.pl/) zaopatrują się nie tylko właściciele psów i kotów, ale również innych zwierząt domowych – od rybek po gryzonie. Niezwykle istotne są pierwsze zakupy, podczas których właściciel przygotowuje się na przybycie zwierzęcia. Trzeba skrupulatnie wybrać odpowiednią klatkę, podstawowe akcesoria, żywność – powinny to być wyłącznie produkty najwyższej jakości. Trzeba zwracać uwagę, by były to produkty przeznaczone dla małych zwierząt. W naszym sklepie znajdziesz nie tylko akcesoria dla psów, ale również dla gryzoni.

Wyprawka dla chomika w internetowym sklepie zoologicznym – co kupić?

Decydując się na zakup chomika, musisz pamiętać o tym, że gryzonie są zwierzętami domowymi, które wymagają odpowiedniego miejsca do życia. Niezbędna jest zatem klatka (o wymiarach co najmniej 60/40 cm). Dno klatki musisz natomiast wyłożyć trocinami, by chomik miał miękkie i przyjazne podłoże. Kolejne elementy wyprawki to miseczka i poidełko. Ważne jest również miejsce, w którym chomik może się schować, a mianowicie domek. Chomik powinien mieć również bezpieczny kołowrotek, w którym będzie mógł biegać. Najlepszy sklep zoologiczny online oferuje szeroki wybór tego typu akcesoriów, dzięki czemu zaaranżujesz bezpieczne miejsce do życia dla swojego pupila. Sklep internetowy to miejsce, gdzie skompletujesz praktycznie całą wyprawkę dla twojego pupila, a także zaopatrzysz się w karmę i przysmaki.

Pierwsze dni z chomikiem

Oswojony chomik to zwierzę, które potrafi wchodzić w interakcję z domownikami. Chętnie wychodzi z domku i „zaczepia” domowników. Daje się również brać na ręce i głaskać. To małe i wdzięczne w pielęgnacji zwierzątko. Niemniej należy zachować szczególną ostrożność w ciągu kilku pierwszych dni i dać chomikowi czas na zaadaptowanie się w nowym miejscu.

Jak oswoić chomika?

Po pierwsze początkowo nie wolno chomika dotykać. Należy go umieścić w klatce, w zacisznym miejscu i pozwolić mu spokojnie zaakceptować nową sytuację. Zwierzątko musi się przyzwyczaić do nowych warunków, zapachów itp. Oczywiście w tym czasie należy mu zapewnić dostęp do karmy oraz wymieniać wodę – tak, by chomik zawsze miał świeżą wodę i żywność. Po kilku dniach chomik zacznie wychodzić z domku i ciekawie rozglądać się po otoczeniu. To idealny moment, by rozpocząć socjalizację i oswajanie z domownikami. Trzeba zacząć od przyzwyczajenia zwierzęcia do swojego zapachu. Jak to zrobić? Trzeba podchodzić do klatki, mając umyte mydłem ręce. Można położyć na otwartej dłoni przysmak, który zachęci chomika do tego, by podejść do ręki. W pewnym momencie zwierzę zacznie czuć się bezpiecznie i będzie coraz śmielej wchodzić na otwartą rękę. Można wówczas spróbować delikatnie i spokojnie podnieść chomika i wyjąć go z klatki. Co istotne – zawsze trzeba umyć ręce przed kontaktem z chomikiem, by pozbyć się niechcianych zapachów. Szczególnie, jeśli masz w domu inne zwierzę. Chomik natychmiast wyczuje niebezpieczne zapachy i może nawet ugryźć bądź stracić zaufanie do właściciela.

Oswajanie chomika to kilka lub kilkanaście dni pracy, która bez wątpienia wymaga cierpliwości. Niemniej sympatia i zaufanie zwierzątka są warte wysiłku.

undefined