Jak otworzyć zamarznięte drzwi samochodu?

kategoria: Ciekawostki   dodane: 19/01/2021
Każdy kierowca zna to uczucie, kiedy schodząc rano do samochodu okazuje się, że nie może otworzyć drzwi. W takim momencie warto zastosować kilka rzeczy, które spowodują, że samochód się otworzy.

Przede wszystkim sprawdź, czy możesz otworzyć jakiekolwiek drzwi. To, że Twoje od kierowcy się nie otwierają, nie znaczy, że inne zamarzły. W tym momencie najważniejsze to dostać się do samochodu i odpalić go.

Wówczas możesz włączyć ogrzewanie, które od wewnątrz rozgrzeje auto i spowoduje, że zamarznięte drzwi puszczą. Jeśli wszystkie drzwi zamarzły, spróbuj dostać się do samochodu przez bagażnik. On często nie zamarza tak mocno jak drzwi. Pamiętaj jednak, że nie ma sensu mocować się, jeśli nie jesteś w stanie odtworzyć drzwi.

Warto wówczas próbować rozkruszyć lód, który zamarzł między drzwiami. Jest to czasochłonne rozwiązanie, ale może pomóc. Warto też stawiać samochód w takim miejscu, gdzie świeci słońce. Wówczas drzwi od rana są nagrzewane i łatwiej puści lód. Jeśli masz taką możliwość, parkuj w garażu.