Dlaczego warto prowadzić swój własny planer?

kategoria: Ciekawostki   dodane: 23/11/2021
Planerem może być zwykły, nieco grubszy zeszyt, albo gruby kalendarz z jedną kartką na każdy pojedynczy dzień w roku. Ważne, by znalazło się w nim miejsce do notowania i sporządzania notatek. Taki zeszyt nie jest wcale taki drogi. Wybierz ulubioną okładkę. Może być w kwiatki, z motywującym napisem albo z podobizną wysportowanej trenerki fitness. Zaopatrz się też w kolorowe flamastry, dzięki którym podkreślisz w takim planerze ważne dla ciebie sprawy i rzeczy. I.. do dzieła! Co możesz notować w takim zeszycie i dlaczego warto go kupić, dowiesz się, czytając dalej artykuł.

1. Warto korzystać najlepiej co dziennie z planera. Wszystkie ważne notatki będziesz mieć pod ręką. Mogą to być ważne numery, ważne daty, lista zakupów, najważniejsze informacje, które ciężko w ciągu dnia zapamiętać. Zanotujesz w nim wizytę u lekarza, farbowanie włosów u fryzjera, lekcje z włoskiego online, czy spotkanie biznesowe z ważnym gościem. Takie zeszyt z kalendarzem będzie idealną opcją, zwłaszcza, gdy jest duży, a każdy kolejny dzień ma swoją kartkę.

 

2. W takim planerze możesz zanotować na przykład swoje postanowienia noworoczne, czy cele, które zamierzasz spełnić w nadchodzącym roku. Może to być dokładny plan odchudzania, zaoszczędzenie pieniędzy na prawo jazdy, albo tytuły razem z autorami książek, które koniecznie chcesz przeczytać, a stale ci brakuje czasu, albo tytuły filmów, które dopiero wchodzą do kin.

 

3. Dzięki takiemu planerowi zaplanujesz z dnia na dzień, albo z tygodnia na tydzień dokładnie każdy dzień. Dzięki temu nagle okaże się, że wyrabiasz się z pracą zarówno w domu jak i w pracy. Przywozisz dzieci ze szkoły na czas, szykujesz śniadanie, obiad i kolację dla całej swojej rodziny, organizujesz odpowiednio zakupy na cały tydzień, masz czas na sprzątanie, na obejrzenie ulubionego serialu, czy poszydełkowanie. Ogólnie dzięki zapisaniu, krok po kroku co zamierzasz danego dnia zrobić i trzymaniu się palnu zaoszczędzisz mnóstwo czasu na nic nierobieniu. Chyba się ze mną zgodzisz, że teraz chodzi wszystko jak w zegarku. Masz więcej casu na zabawy z dziećmi na przykład w kalambury, grę w planszówki czy pomoc w lekcjach. Odmierzasz w notesie czas na różne aktywności czy obowiązki i tak planujesz wszystko, by starczyła ci na to doba.

 

4. Planer możesz wykorzystać zwłaszcza wtedy, gdy chcesz żyć fit, inaczej zdrowo. Zwłaszcza gdy masz nadwagę albo chcesz zmienić swoje dotychczasowe nawyki na zdrowsze, warto taki zeszyt mieć przy sobie. Możesz w nim zanotować zdrowe nawyki dotyczące zmiany diety, wprowadzenia aktywności fizycznej, czy w końcu możesz zanotować motywujące do odchudzania cytaty znalezione na przykład gdzieś przypadkiem w internecie. Możesz zanotować też listę zakupów na cały tydzień, zaplanować posiłki oraz formę i rodzaj treningu. Do każdego produktu możesz dopisać właściwe im kalorie a na koniec dnia podliczyć wszystko i ewentualnie skorygować je, na przykład następnego dnia ograniczając przykładowo spożycie cukru. Obecnie na rynku powstały też specjalne fit planery, w których możesz zanotować zdrową dietę.

 

5. Możesz też podejść trochę do tematu psychologicznie. Zapisz, w danym dniu, jakie towarzyszyły ci emocje podczas różnych spraw, czynności, rozmów, spotkań, obowiązków. Dopisz też pod koniec dnia, za co jesteś wdzięczna. Ustal cele na każdy nowy dzień, które pragniesz osiągnąć. Dopisz koniecznie, co ci się udało zrobić, a co nie i możliwe zastanów się dlaczego. Skoryguj to później i zastanów się, jak możesz zorganizować dzień, by na wszystko wystarczyło ci czasu. Zapisz też koniecznie, z czego w danym dniu jesteś zadowolona, a z czego nie. Dopisz, jak możesz się nagrodzić za przestrzeganie spraw, które sobie zaplanowałaś. Możesz wybrać się do kina, zaprosić koleżankę do restauracji, albo wybrać się na zakupy i sprawić sobie nową bluzkę czy zjeść ulubione ciastko w cukierni.