Blog WordPress - dlaczego to dobry wybór?

kategoria: Ciekawostki   dodane: 28/05/2020
WordPress to zdecydowanie najlepszy system CMS już od wielu lat. Korzystają z niego nie tylko osoby, które tworzą blogi, ale również te, które chcą mieć swój sklep czy stronę firmową. Jego istotną cechą jest prosty w obsłudze interfejs, ale nie tylko. W tym artykule dowiesz się dlaczego warto postawić swoją stronę internetową na WordPress.

Oto 7 najważniejszych zalet platformy WordPress, o których musisz wiedzieć wybierając system CMS.

WodPress jest prosty w obsłudze

Dlaczego WordPress zyskał sławę na całym świecie? Właśnie z powodu łatwości w użytkowaniu. W przeciwieństwie do innych systemów CMS, takich jak Joomla nie wymaga on umiejętności programistycznych bądź znajomosci języka HTML. WordPress posiada szybką opcje wgrywania nowych wtyczek i szablonów jednym kliknięciem. Wystarczy wybrać to czego potrzebujesz na stronie internetowej i po prostu zainstalować. Z WordPressa korzystać może nawet osoba początkująca o nikłej wiedzy na jego temat.

Więcej przeczytasz na: https://siriuspro.pl/darmowy-blog-wordpress

Szablony i wtyczki WordPress

System CMS jakim jest WordPress ma do wyboru w swojej bazie wiele szablonów i wtyczek, które możesz zainstalować za darmo, jak również za opłatą. Płatne szablony wyróżniają się ciekawszym wyglądem, układem i zaawansowanymi funkcjami.

Duża społeczność WordPressa

WP daje nam możliwość skorzystania ze wsparcia społeczności użytkowników systemu, którzy chętnie udzielą rady i pomogą w występujących problemach. Istnieje również wsparcie techniczne.

Łatwa organizacja strony

Platforma WP posiada rozbudowane możliwości zarządzania całym menu. Dzięki nim można przekształcać wszystko w obrębie kategorii, samej strony itp.

Przeczytaj na czym polega tworzenie stron WordPress krok po kroku.

Dodatkowe pola ACF

Kolejną zaletą stworzenia strony internetowej na WordPressie jest możliwość dodania niestandardowych pól. Można samemu w bardzo prosty sposób utworzyć pola w formularzach takie jak etykiety, opisu czy kategoryzacje.

Bezpieczeństwo platformy

WordPress to platforma dobrze chroniona, na której rzadko dochodzi do włamań czy infekcji. Pozwala on na kopie zapasową strony internetowej i wszystkich danych, a regularne aktualizacje chronią przed nowo powstałymi wirusami.

Optymalizacja treści na WordPressie

Wszystkie treści na stronie internetowej, dzięki WP może być edytowana w przeróżny sposób. Każdy artykuł można wzbogacić o metatagi czy grafiki, które wzbogacą content. Z łatwością ustawisz hierarchie nagłówków i sformatujesz tekst. Wizualny edytor pozwala na proste dodanie odnośników do innych podstron. Usprawnia to nawigację po całej witrynie.

Szukasz informacji o WordPressie? Odwiedź Blog Sirius Pro.