Agnella. Jak dopasować dywan do wnętrza?

kategoria: Ciekawostki   dodane: 09/02/2023
Odpowiednio dobrany dywan to świetny sposób na dopełnienie wystroju wnętrza oraz nadanie mu wyjątkowego charakteru. Wybrany egzemplarz musi jednak spełniać wymagania klienta nie tylko pod względem estetyki, ale i funkcjonalności. Na co zwrócić uwagę?

Wybór dywanu a stylistyka wnętrza

Dywan to element wyposażenia wnętrz, który sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, m.in. w salonie, sypialni czy w pokoju dziecięcym. Aby stanowił on spójny element wystroju, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, w tym kolorystykę oraz zastosowany motyw zdobniczy.

Oczywiście, niebagatelne znaczenie ma także sama jakość produktu, która jest zależna np. od wykorzystanego materiału. Warto więc zdecydować się na ofertę firm zwracających szczególną uwagę na poziom procesu produkcji. Przykładem jest marka Agnella, która produkuje zarówno owalne, jak i prostokątne dywany do różnych pomieszczeń.

Jeśli chodzi aspekty estetyczne, wybrany dywan powinien być dostosowany do pomieszczenia pod względem stylu. Przykładowo w klasycznych wnętrzach świetnie sprawdzą się eleganckie, zdobione egzemplarze ornamentowe, które nadadzą wyrazistości przestrzeni utrzymanej w delikatnej, stosowanej kolorystyce. Jednolite dywany bez wzorów są natomiast świetnym wyborem do nowoczesnych domów i mieszkań.

Klient powinien pamiętać również o dopasowaniu wybranego egzemplarza do wielkości pomieszczenia. Mowa tu nie tylko o rozmiarach samego dywanu, ale i jego kolorze. Jasny dywan położony w centrum pokoju może przyczynić się do optycznego powiększenia wnętrza. Z kolei pastelowe, bogato zdobione modele dodadzą pomieszczeniu przytulności.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując dywan?

Wybierając dywan, warto zwrócić uwagę na jego runo, które w znacznym stopniu determinuje funkcjonalność danego egzemplarza, a także sposób jego czyszczenia. W przypadku domów, w których mieszkają małe dzieci i zwierzęta, dobrze sprawdzi się łatwiejsze w czyszczeniu niskie runo cięte. Z kolei egzemplarze z wysokim i gęstym runem nadadzą wnętrzu delikatności i przytulności.

Duże znaczenie podczas wyboru dywanu ma materiał. Klienci chętnie decydują się na tradycyjne egzemplarze z wełny np. powszechnie cenionej wełny nowozelandzkiej. Posiadają one wyjątkowo sprężyste włókna. Wełniane tkaniny cechują się wysoką wytrzymałością i delikatną, przyjemną dla użytkownika powierzchnią. Dywany tego typu nie są również podatne na odkształcenia, a za sprawą właściwości higroskopijnych przyczyniają się do utrzymania w pomieszczeniu odpowiedniej wilgotności powietrza.