Afrodyzjaki i feromony, czy naprawdę działają?

kategoria: Ciekawostki   dodane: 16/03/2021
Feromony erotyczne i afrodyzjaki należą do akcesoriów erotycznych cieszących się dużym zainteresowaniem. W czym tkwi sekret ich działania? Czy są skuteczne? Zapraszamy do czytania!

Feromony, co to jest?

Feromony to związki zapachowe produkowane przez organizm człowieka i przez organizmy zwierząt. Wszystko po to, by ułatwić erotyczną komunikację między osobnikami różnej płci. To tak zwana komunikacja niewerbalna. Charakterystyczne feromony docierają do zmysłu powonienia i wywołują podświadome zainteresowanie osobą, która te feromony wydziela.

W tym momencie pojawia się pytanie: Skoro człowiek naturalnie wydziela feromony, po co stosować perfumy z feromonami? Odpowiedź jest prosta. W dzisiejszych czasach ludzie maskują swój naturalny zapach perfumami, żelami pod prysznic, proszkami do prania etc. Najogólniej mówiąc, dzisiejszy styl życia i dbanie o higienę nie sprzyja intensywności naturalnych feromonów. Z kolei zaprzestanie mycia wywoła odwrotny do oczekiwanego skutek.

W związku z powyższym na rynku pojawiły się naturalne związki feromonów sprzedawane w formie perfum lub bezzapachowych dodatków do perfum. Feromony erotyczne typu ANDROSTATIEDON, ANDROSTENOL, ANDROSTERON, czy ESTRATETRAENOL to najskuteczniejsze naturalne związki feromonów. Ich działanie polega na wzmacnianiu pobudzenia seksualnego, poprawie nastroju i oczywiście podnoszeniu atrakcyjności w oczach płci przeciwnej. 

Afrodyzjaki, co to jest?

Afrodyzjaki to inna grupa erotycznych dodatków, ale również związana z dobrym nastrojem i pobudzeniem erotycznym. Afrodyzjak w naturalny sposób zwiększa libido. Do afrodyzjaków zaliczamy też takie środki jak hiszpańska mucha. Afrodyzjaki mogą być również w 100% naturalne. Niektórzy uważają, że to czekolada jest bardzo silnym afrodyzjakiem. To prawda. Czekoladę zaliczamy do grupy afrodyzjaków dla pań. Obok czekolady można wymienić także truskawki, czerwone wino, czy kawior. Panie bardzo mocno reagują również na zapachy. Za afrodyzjak można uznać zapachy cytrusowe, nutę wanilii i drzewa sandałowego.

Z kolei na panów działają owoce morza oraz niektóre owoce. Szczególne znaczenie mają arbuzy. Warto wiedzieć, że sok z arbuza naturalnie pobudza seksualnie i wspomaga osiągnięcie erekcji. 

Afrodyzjaki również możemy kupić w sklepach. To produkty bardzo często są połączeniem stymulujących nut zapachowych z feromonami, ale nie jest to regułą.

Czy feromony i afrodyzjaki naprawdę działają?

Zdecydowanie tak. Działanie afrodyzjaków i feromonów zostało udowodnione badaniami i faktycznie coś w nich jest takiego, że korzystnie wpływają na libido i seksualne zainteresowanie drugą osobą. Zanim jednak oddamy się szalowi zakupów, warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

  • Nie wszystkie feromony dostępne w sklepach to naprawdę feromony. Sprawdzaj składy i zwróć uwagę na te produkty, które mają w składzie przynajmniej jeden z wymienionych wyżej feromonów (ANDROSTATIEDON, ANDROSTENOL, ANDROSTERON lub ESTRATETRAENOL).
  • Ani feromony, ani afrodyzjaki nie wykonają za nas całej pracy. Nie zwalniają nas z obowiązku starania się o uwagę drugiej osoby i dbania o nią.
  • Żadne dodatki i suplementy diety nie zastąpią zdrowego stylu życia.
  • W przypadku, gdy niskie libido jest wywołane problemami zdrowotnymi, afrodyzjaki mogą nie zadziałać.

Zawsze musimy pamiętać, że suplementy diety, afrodyzjaki, czy perfumy z feromonami to wyłącznie dodatki do życia seksualnego. Są skuteczne i stanowią źródło dobrej zabawy, ale absolutnie nie są to środki lecznicze i nie rozwiązują problemów zdrowotnych, których skutkiem ubocznym jest między innymi niskie libido.

Najlepszy efekt działania feromonów i afrodyzjaków zauważycie, kiedy połączycie je z dbaniem o Waszą relację! Nie rezygnujcie z wizyt w restauracji (kiedy Covid-19 się skończy), dbajcie o zdrową dietę, aktywność fizyczną i słuchajcie siebie nawzajem. To w dużym skrócie, ale jesteśmy pewni, że wiecie, o co nam chodzi. Feromony erotyczne i afrodyzjaki z łatwością wzmocnią pobudzenie erotyczne i zachęcą Was do częstszych igraszek!

Gdzie kupić skuteczne feromony i afrodyzjaki?

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na darmo, uważnie wybieraj akcesoria erotyczne i rób zakupy w zaufanych sklepach erotycznych. Marki, na które warto zwrócić uwagę w przypadku feromonów to na pewno Pherostrong, czy Love & Desire. To znane, renomowane marki, które niejednokrotnie zostały nagrodzone w konkursach. Cieszą się znakomitymi opiniami użytkowników. Feromony erotyczne Pherostrong oraz Love & Desire znajdziesz między innymi w N69.pl, gdzie dostępne są w korzystnych cenach.