10 niezbędników studenta, które zawsze przydadzą Ci się na uczelni

kategoria: Ciekawostki   dodane: 04/11/2020
Studia to nie kolejny rok w klasie, w której trzeba nabić sobie frekwencję i nie martwić się uczeniem się partii materiału, z której już napisało się sprawdzian. Nie ma się jednak czym zamartwiać, bowiem szkoła wyższa to przede wszystkim nasz własna praca. Poza tym ważne jest też nasze wyposażenie, z którym będziesz mierzyć się z kolejnymi wykładami i dzięki któremu przetrwasz nawet najdłuższe bloki zajęć.

1. Plastikowa teczka


Teczki to obowiązkowy gadżet każdego studenta. Niestety te papierowe szybko się psują i mogą się zalać, a wraz z nimi dokumenty i inne papiery, które w nich trzymamy. Dlatego warto zainwestować w teczkę plastikową, która nie tylko pożyje z nami dłużej, ale zapewni przechowywanych w niej rzeczom bezpieczeństwo i ochronę.

2. Brudnopis

Brudnopis przydaje się tak naprawdę wszędzie, gdy chcemy zapisać jakąś ważną datę czy pomysł, gdy nie chcemy, żeby uciekł nam z głowy. Na uczelnie może nam służyć jako zwykły zeszyt albo zeszyt do zapisywania niczego nieznaczących zdań. Dzięki temu nie będziemy musieli przejmować się jego estetyką, co bardzo ułatwi nam korzystanie z niego.

3. Pudełko na lunch lub drugie śniadanie

Na uczelni potrafimy spędzać parę godzin dziennie, często z przerwami pomiędzy poszczególnymi blokami zajęć. Każdy może zgłodnieć w takich okolicznościach. Dlatego pudełka na lunch są nam niesamowicie potrzebne. Możemy trzymać w nich kanapki, sałatkę albo pełnoprawny obiad, który możemy zjeść, gdy tylko znajdziemy chwilę czasu.

4. Powerbank

Powerbanki ratują nas i nasz telefon, gdy musimy używać go intensywniej, niż na co dzień. Bez nich często możemy zostać pozbawieni łączności ze światem. Na rynku jest ogromny wybór tych urządzeń, każdy znajdzie więc coś, co będzie pasowało do jego stylu lub wymiarowo do torebki czy plecaka.

5. Kosmetyczka wraz z zawartością

Kosmetyczka to dobra przyjaciółka nie tylko kobiet. Mężczyźni też powinni ją ze sobą nosić, oczywiście w odpowiednio dobranej formie, ze zgoła innym wyposażeniem, niż ta damska. Zawsze powinniśmy mieć przy sobie dezodorant, chusteczki, papierki matujące czy odświeżający tonik, aby łatwiej funkcjonować przez cały dzień.

2. Brudnopis

6. Kalendarz szkolny/terminarz
Kalendarze szkolne ułatwiają nam bardzo sprawę zapamiętywania terminów oddania prac czy zaliczeń. Dzięki nim będziemy bardziej zorganizowani. Dla tych, którzy potrzebują takiego organizera czasu poza swoim życiem szkolnym, doskonałym rozwiązaniem będzie terminarz, który świetnie sprawdzi się na każdej płaszczyźnie.

7. Sprawdzony wcześniej długopis

Na uczelni będziemy sporo pisać, także ręcznie, dlatego dobrze jest postawić na długopis lub inny środek do pisania, który został przez nas już wcześniej przetestowany i jest raczej niezawodny. Nie wybieraj długopisu, tylko dlatego, że jest ładny, postaw na wygodę i jakość tuszu, który został w nim umieszczony.

8. Butelka wielorazowa lub termos
Butelki wielorazowe to ekologiczne rozwiązanie problemu każdego człowieka: pragnienia. W takiej butelce możemy nosić ze sobą wodę, a jeśli ma wbudowany filtr, uzupełnić ją gdziekolwiek jesteśmy. Jeśli wolimy ciepłe napoje, świetnie sprawdzi się termos, w którym kawa czy herbata pozostanie ciepła przez długie godziny.

10. Drobne w gotówce

9. Czytnik e-book lub audiobooki
Zależnie od kierunku studiów, który wybierzesz, możesz być zmuszonym do zapoznawania się z różnego rodzaju literaturą. Często mogą to być opasłe tomiska, które aż strach nosić ze sobą. Dlatego czytnik e-book lub audiobook sprawdzi się świetnie, zwłaszcza w podróży czy podczas okienka między zajęciami.

10. Drobne w gotówce

Tak naprawdę drobne warto mieć zawsze przy sobie, nie tylko, gdy wybieramy się na uczelnię. Powód jest bardzo prozaiczny: nigdy nie wiemy, czego zapomnimy i czy będzie możliwość zapłacenia za to kartą. Drobne mogą naprawdę uratować nam skórę, zwłaszcza jeśli to sprawa życia lub śmierci.