27 listopada 2021, 15:03
Śnieg!

Śnieg!

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Śnieg!. Śnieg! Dziś rano spadł pierwszy w tym roku, najprawdziwszy śnieg! Wprawdzie z deszczem, ale też się liczy. Na trawnikach i dachach zaparkowanych samochodów zalegają jeszcze cienkie warstwy białego puchu. Pewnie wywietrzeje do jutra, ale mam nadzieję

Śnieg! Dziś rano spadł pierwszy w tym roku, najprawdziwszy śnieg! Wprawdzie z deszczem, ale też się liczy. Na trawnikach i dachach zaparkowanych samochodów zalegają jeszcze cienkie warstwy białego puchu. Pewnie wywietrzeje do jutra, ale mam nadzieję, że to dopiero początek początku zimy.

 

Kocham śnieg. Kojarzy mi się nieodłącznie z przeszłością, a konkretniej – z czasami dzieciństwa. Ach, chciałabym, aby napadało tyle, żebyśmy mogli ulepić bałwana czy porzucać się śnieżkami… Może wybralibyśmy się na sanki, gdybyśmy znaleźli takie w miarę wytrzymałe i stabilne?

 

Mam nadzieję, że tegoroczne Boże Narodzenie będzie białe. Pamiętam, że dawno temu, w grudniu, zawsze było śniegu po kolana. Niestety, klimat ulega zmianom, więc śniegu jest przeważnie jak na lekarstwo… Cóż, trzymam kciuki za zimę; wierzę, że nie będzie przypominała jesieni. :)

 

Marzy mi się pojechać na starówkę, kiedy centrum miasta będzie obwieszone barwnymi świecidełkami i świątecznymi ozdobami. Jestem ciekawa, czy w tym roku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy… Zapewne nie, jeśli media dalej będą straszyć nas statystykami… No trudno; wierzę jednak, że na Starym Mieście stanie ogromna choinka, przy której Radek i ja zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcia.

 

Czuję się coraz lepiej. Okej, dopadają mnie jeszcze stany niewyjaśnionego zmęczenia, ale bardzo sporadycznie i na krótko. Jeśli mam porównywać swoje dzisiejsze samopoczucie ze wczorajszym, to nastąpił ogromny progres. Wierzę, że jutro będę już w pełni zdrowa. :) I że będę mogła w spokoju, bez nerwów czekać na moje ukochane święta…

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

w obronie wypalania łąk
10 października 2022, 20:28
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Pożary istnieją od początku świata, wiele roślin jak sosna Banksa przystosowało się do nich i nie może bez nich się rozmnażać, eukaliptus sam wznieca pożary wydzielając łatwopalne olejki, by się rozmnażać i pozbyć jedzących go zwierząt. Również trwa doskonale przystosowała się do okresowych pożarów.
Rafa koralowa
5 grudnia 2021, 11:29
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
W przeszłości prawdopodobnie istniały mikroorganizmy inne niż glony zooxantelle, które wchodziły w fotosymbiozę z innymi koralowcami lub innymi organizmami. Rafy istniały wcześniej, więc fotosymbioza istniała przed powstaniem znanych nam dzisiaj raf.
Festiwal roślin
27 kwietnia 2021, 20:30
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Festiwal roślin . W dniu 25.04.2021 byłam na Festiwal Roślin który odbywał się w Warszawie w centrum handlowo-usługowym Koneser pry ulicy Plac Konesera 03. Festiwal te odbywał się w dniach 24-25.04.2021. Na festiwalu można było nabyć róże gatunki roślin i z
Początki bywają trudne
28 kwietnia 2021, 18:21
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Dziś na spacerze pomyślałam sobie, że chciałabym zacząć coś nowego, kreatywnego i w dodatku łatwo dostępnego.