28 kwietnia 2021, 18:21
Początki bywają trudne

Początki bywają trudne

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Dziś na spacerze pomyślałam sobie, że chciałabym zacząć coś nowego, kreatywnego i w dodatku łatwo dostępnego.

Owocem tych refleksji jest ten oto blog. Zobaczymy co z tego będzie, ale lepiej spróbować, niż nie robić nic smile

 

Podczas spaceru poznałam nową koleżankę. Cooo? W czasach pandemii? Nowe znajomości? Twarzą w twarz? A co z dystansem społecznym?!

Owa istotka - niefarbowana rudzielka o bystrym, ciekawskim spojrzeniu - okazała się mieć przemiłe i wielce odważne usposobienie. W dodatku jest niebywale fotogeniczna. Nic mi o tym nie wspomniała, aczkolwiek podejrzewam, że ma już nie jedną sesję zdjęciową za sobą. Zdradziła ją gracja i pewność siebie przed obiektywem (załączam jedno ze zdjęć jako dowód).

To spotkanie zrodziło we mnie myśl - żyjemy w czasach, w których zwierzęta podchodzą bliżej niż ludzie. Patrzą ze zdziwieniem, a może i kpiną, na nas - zamaskowanych. 

Dzikie zwierzęta - te, które z natury unikają spotkań z człowiekiem - skracają dystans widząc jak my go wydłużamy względem siebie. 

Ile jeszcze to potrwa? Chciałabym, aby sytuacja się ustabilizowała. Nie chcę by wybrzmiało, że kpię z tych wszystkich reguł i wprowadzanych zasad. Nie. Zdrowie jest bardzo ważne. Ja po prostu tęsknię za ludźmi. Za spontanicznie wymienianymi z przechodniami uśmiechami - które kiedyś robiły mi dzień. Za byciem blisko, bez sztucznie wytwarzanych przez lęk barier. 

Ostatnio jadąc autobusem zauważyłam ciągającego nosem chłopaka - na oko 17 latek. Od razu wyszukałam w torebce paczkę chusteczek. Ale STOP! Jest pandemia. Czy mogę w ogóle podejść? Zbliżyć się skracając dystans? BA! Czy mogę Mu podać chusteczki? Jak zostanę odebrana? Przez niego i przez ludzi wokół? Przez chwilę biłam się z myślami. Schowałam chusteczki. Ciągał nosem co raz, jeszcze przez 4 przystanki i wysiadł. Nieświadom walki toczonej w Jego interesie.

Zaciskam zęby i czekam, czekam na lepszy czas. Ale nie bezczynnie - może ten blog jest nowym sposobem na nowe relacje? Na pewno na wyrażanie siebie.

Ale przede wszystkim mam nadzieję, iż to dzieło nauczy mnie mieć jeszcze szerzej otwarte oczy na świat wokół mnie; na naturę, zwierzęta i ludzi. Zobaczymy.

Zapraszam do wyruszenia ze mną na ten mój nowy szlak.

Pozdrawiam i ściskam!

Dodaj swój komentarz

annawin
09 maja 2021 o 10:54
Czym właściwie jest czekanie na lepszy czas? Czy Tu i Teraz to nie jedyne, co mamy?
mr.wojag
29 kwietnia 2021 o 20:53
Na następną wyprawę zabierz mnie ❤️
Krzysiek
29 kwietnia 2021 o 12:26
Podoba mi się. Jakbym czytał w twoich myślach. Dzięki :)
Florian
29 kwietnia 2021 o 09:44
Dzięki, ciekawe ;)
Marcinek :D
29 kwietnia 2021 o 09:05
Mega ciekawe, super się to czyta! Czekam na więcej :)
Śmietankowo-czekoladowe
29 kwietnia 2021 o 06:49
Super! Czekam na następne :)

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

fioletowe kwiaty doniczkowe
15 maja 2024, 20:52
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Fiołek afrykański lubi ciepło, słońce, ale nie bezpośrednie nasłonecznienie, toleruje cień i półcień, podlewamy miękką wodą w temperaturze pokojowej, lubi wilgotne powietrze, między podlewaniami ziemia musi przeschnąć, podłoże to ziemia liściowa, torf i piasek w proporcjach 1:1:1 lub lekka ziemia torf i perlit w proporcjach 1:1:1,
ozdobne drzewa i krzewy mające jesienia jadalne owoce
20 listopada 2023, 21:30
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Ałycza lubi słońce i półcień, żyzne, próchnicze gleby, znosi nawet lekkie, piaszczyste, kamieniste gleby, ziemia musi by przepuszczalna, nie znosi zastoin wody i nadmiaru wilgoci, musi mieć drenaż, zaciszne, osłonięte od wiatru miejsce, wrażliwa na mroźne, suche wiatry, trzeba osłonić.
lilaki
5 października 2023, 20:59
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Lilak pospolity lubi wilgotne, żyzne, średnio cięzkie do ciężkich, zasodowe do obojętnych, wapienne gleby, słońce, ściółkowanie przekompostowanym obornikiem lub mineralne nawozy, rozmnażamy przez okulizację i odrosty korzeniowe.
Cykl życiowy motyla
7 czerwca 2023, 20:47
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Dorosły motyl składa jaja na łodygach, liściach lub innych częściach roślin, które jedzą gąsienice, czasami samica składa jaja w pobliżu żywicielskiej rośliny.
Glicynia
31 maja 2023, 20:20
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Glicynia kwitnie w maju, powtarza kwitnienie na przełomie sierpnia i września, okręca si zgodnie ze wskazówkami zegara wokół podpór, wytwarza liliowe i białe kwiaty zebrane w grona.
Doniczkowe rośliny pnące
14 lutego 2023, 21:04
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Ogrodowe krwawniki
24 stycznia 2023, 21:12
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Krwawnik pospolity lubi słońce, suche gleby, przepuszczalne, umiarkowanie żyzne gleby lekko zasadowe do obojętnych, radzi sobie w półcieniu i na ubogich glebach, nie lubi gliniastych i kwaśnych, na wilgotnych glebach rozwija części zielone, odporny na mróz, zanieczyszczenie, choroby, szkodniki, wszystkie gatunki nadają się do bukietów
Rośliny doniczkowe bezpieczne dla psów i kotów
5 stycznia 2023, 21:35
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Rośliny doniczkowe bywaj trujące, a zwierzęta lubią podgryzać zielone części roślin, dlatego mają w domu psa lub kota warto wybrać przyjazne dla nich rośliny. Bezpieczne są:
w obronie wypalania łąk
10 października 2022, 20:28
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Pożary istnieją od początku świata, wiele roślin jak sosna Banksa przystosowało się do nich i nie może bez nich się rozmnażać, eukaliptus sam wznieca pożary wydzielając łatwopalne olejki, by się rozmnażać i pozbyć jedzących go zwierząt. Również trwa doskonale przystosowała się do okresowych pożarów.