5 maja 2021, 14:21
Nauka tenisa - jak zacząć

Nauka tenisa - jak zacząć

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Nauka tenisa może rozpocząć się w różnym wieku. Niektórzy odbierają go w młodym wieku 3-4 lat. Inni mają taką możliwość dopiero w późniejszym życiu.

 Niemniej jednak nauka tenisa jest ważna dla wszystkich grup wiekowych, szczególnie dla dzieci z następujących powodów i argumentów:

 

• Tenis to forma ćwiczeń

 

Niezależnie od tego, jak to postrzegasz, tenis zawsze da ci trochę treningu cardio, co czyni go formą ćwiczeń. Tenis obejmuje bieganie, czasami sprint, rozciąganie się, aby uzyskać piłkę, moc i wdzięk. Wymaga to nie tylko sprawności fizycznej, ale także sprawności umysłowej. Bardzo lubię tenis, ponieważ daje mi dobry trening;

 

• Tenis pobudza umysł

 

Dla większości ludzi tenis to tylko sport fizyczny. Nic więcej. Ale jeśli przyjrzysz się uważnie, zdasz sobie sprawę, że tenis wymaga większej wytrzymałości psychicznej i czujności umysłowej, niż mogłoby się wydawać, że wymaga. Dla gracza rywalizującego z łatwością jest to w 80% psychiczne niż fizyczne. Wybór odpowiedniego strzału w odpowiednim momencie jest ważniejszy niż tylko mocne uderzenie piłki. Wymaga to od umysłu zwinności i zwinności, aby szybko dostrzec, jaki strzał należy wykonać, aby zdobyć punkt.

 

• Tenis poprawia twoją sieć społeczną i poczucie własnej wartości.

 

Wszyscy jesteśmy istotami ludzkimi. Musimy być wśród ludzi. Tenis da ci możliwość mieszania się i interakcji z ludźmi w zabawnym i wciągającym środowisku. Pomoże Ci w utworzeniu lub wejściu do już istniejącej grupy społecznej. Pomaga również w budowaniu cię jako osoby. Nie wszyscy z nas są mistrzami tenisa. To powiedziawszy, możliwość czasami dobrego uderzenia piłką tenisową z pewnością daje mi poczucie satysfakcji i trochę bardziej podnosi moją wiarę w siebie. Pozwala ci nawiązać więcej przyjaźni i poczuć, że należysz.

 

• Tenis poprawia wytrzymałość psychiczną

 

Tenis, nieznany większości graczy, wymaga naprawdę skupienia się i wykonania akcji w ułamku sekundy. W przypadku zawodników tenis pomaga poprawić ich poczucie własnej wartości i poczucie własnej wartości. Trzeba umieć łaskawie przegrać, podnieść się i przejść w życiu do następnego meczu. Przegrana pomaga ukorzyć się. Uczy, jak przegrać, a jednocześnie cieszyć się z tego. Trzeba sobie uświadomić, że tu jest coś więcej niż tylko wygrana.

 

• Tenis jest dobry dla małych dzieci

 

Jeśli masz taką możliwość, pozwól swoim dzieciom spróbować gry w tenisa w młodym wieku. Pomoże je wzmocnić fizycznie i psychicznie. Tenis otworzy drzwi dla tych dzieci, tzn. Mogą dostać stypendia na różne uniwersytety. Pomoże je wzmocnić psychicznie. Oczywiście fizyczne aspekty treningu tenisowego sprawią, że ktoś będzie silniejszy i sprawniejszy.

 

• Możesz nauczyć się tenisa i zostać trenerem

 

Tenis może być dla niektórych sposobem na życie. Idealnie byłoby, gdyby zawodnik, który przeszedł na emeryturę lub został kontuzjowany, mógł zdecydować się na kursy trenerskie i zostać trenerem tenisa. Coaching może być opłacalny finansowo, ale co ważniejsze, może być również korzystny emocjonalnie, gdy widzisz, że Twoi podopieczni wyrastają na mężczyzn lub kobiety o wysokiej pozycji w społeczeństwie. Dla niektórych tenis może dać dodatkowy dochód podczas studiów na uniwersytecie.

 

• Tenis może być biznesem

 

Oprócz bycia trenerem, istnieje wiele aspektów biznesowych związanych z tenisem. Można otworzyć sklep sportowy ze sprzętem i sprzętem do tenisa. Możesz sprzedawać rakiety tenisowe, buty do tenisa, torby tenisowe i wiele innych przedmiotów związanych z tenisem. Możesz założyć i prowadzić klub tenisowy za składki członkowskie. Może to być jednocześnie dość lukratywne i przyjemne. Organizowanie wycieczek tenisowych na różne turnieje na całym świecie może być kolejnym przedsięwzięciem, na które warto zwrócić uwagę.

 

Ostatecznie, jeśli zapytasz jakiegoś miłośnika tenisa, co myśli o tenisie. Otrzymasz odpowiedź, że tenis stał się częścią jego życia z powodu wszystkich lub niektórych z powyższych powodów. Więc na co czekasz? Zapisz się na swoją pierwszą lekcję tenisa, a już nigdy nie spojrzysz za siebie! Miłej zabawy i nauki!

 

 

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Hamulce tarczowe czy hamulce obręczowe: co jest lepsze?
17 sierpnia 2021, 09:10
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Hamulce to bez wątpienia jedna z najważniejszych części roweru. Od sprawnie działającego układu hamulcowego zależy nie tylko zdrowie i życie rowerzysty, ale także życie wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.
Czy błotniki rowerowe to zbędny gadżet?
17 sierpnia 2021, 09:20
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Duża część osób uważa, że rower bez błotników to nie maszyna, na której będzie można przemierzać wielkie ilości kilometrów, ale czy to prawda ?
Jak wybrać pompkę do roweru?
15 czerwca 2021, 09:01
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Sezon rowerowy rozpoczął się pełną parą, więc wiele osób decyduje się na długie wycieczki rowerowe. Nie ma nic przyjemniejszego niż ruch, jednak przed wyruszeniem w podróż należy sprawdzić stan swojego roweru. Dla bezpiecznej trasy ważne jest, aby sprzęt był sprawny, a opony napompowane. Dobra pompka rowerowa to podstawa! Jak wybrać najlepszą?
Wszystko zgodnie z ,,planem
15 czerwca 2021, 10:51
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Polska reprezentacja w inauguracyjnym meczu na EURO 2020 przegrała ze Słowacją 1-2.
Skocznia w Planicy
13 czerwca 2021, 20:02
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Trochę słów o największej skoczni na świecie. Letalnica braci Gorišek (dawniej Velikanka, słoweń. olbrzymka).
PIŁKA RĘCZNA
9 czerwca 2021, 22:17
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Krótkie przypomnienie zasad, tej dość popularnej dyscypliny.
Lewandowski pobił rekord Muellera
23 maja 2021, 18:23
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Roberd Lewandowski strzelił 41 bramek w Bundeslidze i tym samym pobił pięćdziesięcioletni rekord Gerda Muellera.
Kubica i karting
16 maja 2021, 14:39
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
W tym blogu chciałbym poruszyć temat kartingu i osiągnięć Kubicy w tej dziedzinie motorsportu.
Akrobatyka
13 maja 2021, 08:39
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
W tym artykule chciałabym poruszyć temat akrobatyki sportowej, co to wogóle jest z czym się wiąże i w jakim wieku należy zacząć ją trenować jest to sport mało popularny wśród ludzi.