Wiedza

Wpisy zawierające słowo kluczowe wiedza.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Karetka, to nie taksówka Pielęgniarka, to nie tylko zawód

Każdy kolejny dzień, każdy kolejny dyżur jest pełen bólu, cierpienia, przerażenia ludzi którzy szukają pomocy, ale niestety są i tacy dla których SOR jest swoistą przychodnią. A nie oto tu chodzi. SOR, jak nazwa wskazuje to - Szpitalny Oddział RATUNKOWY i nie jest doraźną pomocą. Od tego są przychodnie, również Nocna Świąteczna Pomoc czynna całą dobę, a w tygodniu od 15:00. Do tego jest jeszcze Ambulatorium Ortopedyczno-Chirurgiczne czynne całodobowo w każdy dzień... Rozumiem i wiem, że bywa ciężko dostać się do lekarza pierwszego kontaktu, nie wspominając specjalistów, lecz SOR-y naprawdę nie są od tego. Tak jak wezwanie karetki pogotowia do zwichnięcia nogi, ranki palca, bólu kręgosłupa, gdzie wie się o chorobie podstawowej czyli np. zwyrodnieniowej. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tykająca bomba zegarowa z opóźnionym zapłonem Wieża z kości słoniowej

Dzień dobry moje Dziewczynki :)  Wasza Królewna dzisiaj zaszyła się w domu, bo i pogoda mocno popsuta, bo zmęczenie po tygodniu pracy, bo chyba też mam dzisiaj dzień spowolnionych reakcji i co tu dużo gadać - jestem uziemiona przez tragiczny ból żołądka. Tak, to jakaś niestrawność pewnie, nic wielkiego. Wzięłam więc nospę, machnęłam sobie białą herbatkę i zapraszam Was do mojego saloniku :) Dzisiaj poruszymy sobie temat, który chyba jako pierwszy przestudiowałam od deski do deski, gdy tylko trafiłam na termin "toksyczny związek", a który wiele mi w głowie poukładał. Oczywiście, można samej sobie wyguglować, poszperać, ale z doświadczenia wiem, że wiele z Was, a przynajmniej te, które jesteście na początku swojej drogi do lepszego życia, oczekujecie ubrania tematu w proste, zrozumiałe słowa, najlepiej poparte jakimiś przykładami z tzw. "życia". Od razu jednak uprzedzam, piszę ba (...)

Zobacz cały wpis na blogu »


Zobacz cały wpis na blogu »


VIII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWO - PRAKTYCZNA AZJATYCKO - EUROPEJSKI ZWIĄZEK OZONOTERAPEUTÓW I PRODUCENTÓW URZĄDZEŃ MEDYCZNYCH   OZON I INNE GAZY MEDYCZNE W BIOLOGII I TERAPII 10 -11 - 12 WRZEŚNIA 2019 SZTUTOWO PENSJONAT BARON     Warsztaty praktyczne poprowadzą: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Asy Ekonomii - nauka jest prosta Asy Ekonomii - nauka jest prosta

           Witam serdecznie na moim blogu poświęconym w całości ekonomii. Jeśli jesteś uczniem i przedmiot ekonomii sprawia Ci jakiekolwiek trudności, to ten blog powstał z myślą właśnie o Tobie. Jeśli jesteś studentem i nie masz czasu na siedzenie nad książkami, to właśnie tu znajdziesz wszystkie zagadnienia ekonomiczne ujęte w krótkie prezentacje. Jeśli jesteś człowiekiem, którego interesują mechanizmy rządzące światem, to zapraszam do czytania m (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szkolenia, wiedza i umiejętności! Nowe technologie, Internet, zakupy i nowości

Poznaj wartość Swą ucząc się i zdobywając wiedzę, którą wykorzystasz w pracy i w domu. Podstawową wartością w dzisiejszym świecie jest wiedza. Posiadając wiedzę można wykorzystać ją do budowania swoich umiejętności. Wiedza i umiejętności to podstawa niesamowitej przygody dzisiaj i jutro. Oferuje profesjonalne kursy na DVD, które pomogą Ci w uzyskaniu znacznej znajomości wielu zagadnień. Szkolenia te są przygotowane przez profesjonalistów i obejmują wiele materiałów szkoleniowych z rozmaitych dyscyplin jak np.: konstruowanie stron internetowych, edycja grafiki, przetwarzanie zdjęć, montowanie video reklam, programowanie w rozmaitych językach, szkolenia OFFICE (Excel, Word, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access). W tej chwili posiadam ponad 195 różnorodnych instruktaży oraz kilkaset tutoriali. Dostępne są dodatkowo kursy z serii - rozwój osobisty i kursy BHP. Nie czekaj więc i odwiedź serwis ukierunkowany na pozyskanie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Autobiografia: Rozdział I Sanktuarium 11

07/08/2018---ROZDZIAŁ ILata ’90, Poznań, Polska. Naprawdę piękne miasto. Wspaniali ludzie. Wspaniała Energia. Choć wiemto dziś. Wtedy, życie było cholernie trudne. Po rozstaniu rodziców zamieszkaliśmy z Mamą uDziadków. Dawny Dom Rodzinny pamiętałem z ostatniej sytuacji, gdzie pod domem pojawili sięDziadkowie ‘z dwóch stron’, od Taty i Mamy, po czym zaczęli się naparzać po gębach. Mnie trafiło dobagażnika i niemalże jak w ‘szybkich i wściekłych’ w szaleńczym pościgu po mieście, wylądowałem warchiwum jednej z większych firm telekomunikacyjnych tamtych czasów (praca babci, stąd możliwośćwejścia). Dziadek został ze mną, a cała wręcz Scena Rodzajowa rozgrywała się przed wejściem. Nic niewidziałem, bo w archiwum były tylko małe, zakratowane okna niemalże przy samym suficie iniemożliwym było wyjrzenie przez nie, nie będąc kilkumetrowym olbrzymem, lub po prostu bez (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Autobiografia: Wstęp i Prolog Sanktuarium 11

07/08/2018---WSTĘP-O kurwa!To pierwsze słowa, które wypowiedziałem tamtego dnia, po tym, co się stało. Dość prymitywnareakcja, patrząc z perspektywy czasu. Ale na tamten moment, to musiało wystarczyć.Co się stało?Nie wiem, czy dowiecie się tego w tej książce. Nie wiem, czy dowiecie się tego w kolejnych. Nie wiem,czy kolejne powstaną. Ba! Nie wiem, czy ta powstanie. Choć, jeśli to czytasz, Drogi Czytelniku, tocieszę się, bo powstała. A w tej chwili tylko to się liczy.Postaram się zatem opowiedzieć Ci, Drogi Czytelniku, co doprowadziło do powyższego momentu.A wszystko zaczęło się... PROLOGWszystko o czym teraz opowiem, zaczęło się w latach ’90, w Polsce. Choć tak naprawdę zaczęło siędużo, naprawdę dużo wcześniej. A mówię tu o czasach Antycznej Grecji, Starożytnego Egiptu,Atlantydy, a nawet jeszcze wcześniej! Ale o tym kiedy indziej. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na początku było |Słowo| Sanktuarium 11

07/08/2018 --- To pierwszy wpis na tym blogu. --- Moją Misją jest przakazać tę Wiedzę, a to najlepszy na to sposób. Trafi ona do tych, do których trafić ma. Zrozumieją ją nieliczni, którzy są gotowi. --- "Usta mądrości są zamknięte dla wszystkiego, z wyjątkiem uszu zrozumienia" - Kybalion. To pierwszy, lecz nie ostatni cytat z tej skarbnicy wiedzy, którym posłużymy się na tym blogu. Jakże on pięknie pasuje do tego wstępu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co nieco o końskich kopytach Majestatyczne Qniary

Kopyta to naszym zdaniem jedna z ważniejszych części ciała konia, wrażliwa, wymagająca częstej i dokładnej pielęgnacji. Jak by wyglądał koń gdyby nie miał kopyt? 1.Budowa końskiego kopyta 2.Pielęgnacja kopyt Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne powinny odbywać się możliwie jak najczęściej (najlepiej codziennie). Należą do nich takie czynności jak np.: czyszczenie kopystką (wybieranie wszystkiego co zaklinowało się w kopycie)i mycie (gąbką lub szlauchem). Zimą nie powinno się myć szlauchem kopyt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wasza osobowość :) o życiu

Czy nigdy nie zastanawialiście się jacy tak naprawdę jesteście, jacy chcecie być lub czy potraficie zawsze być sobą? Myślę, że każdy z was miał kiedyś takie myśli. ;) Mi zdarzają się one często- prawdopodobnie, dlatego że mam 15 lat i próbuję zrozumieć ten dziwny świat. Chcę po prostu wiedzieć kim jestem. Jaka chcę być?- Napiszę wam cechy, które chciałabym posiadać i za które ludzie by mnie podziwiali, a na wasze odpowiedzi czekam w komentarzach ;)  Tu macie cechy, którymi człowiek może się charakteryzować:  https://pl.wikiquote.org/wiki/Kategoria:Cechy_charakteru  Wiem, że jestem ambitna- szczególnie jeśli chodzi o sport, który jest moim życiem <3 Cechuję się także dobrocią- chętnie pomagam innym, taka się już urodziłam.  Jestem NIESTETY małomówna, szczególnie w nowych relacjach. Jestem też pobożna, wrażliwa,a wręcz przewrażliwiona na swoim punkcie. Nie wiem jak wy, ale (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Prawdopodobnie zwrot było Tortowe zapiski

Po swoim 3 rd partycji zwiazane z Belgia zakonczyl sie emigracji oddzialy oraz wladze z czyszczenie dla ciebie Italia oraz Portugalia. W mieć wplyw na zaangazowanie Napoleon ponad Organizacja (polskiego emigranta grupa wypuszczonych ciagu Paryz, Francja po upadek powstania kosciuszkowskiego w ramach 1794) Jan Henryka Dabrowskiego zamkniete stycznia 9, 1797 umowa ze wszystkim swieze rzadu z Republiki angazujaca Lombardii. Wspolautorami Kniaziewiczu Legiony byly Charles, Frederick oraz Anthony Amilkar Wybicki Kosinski , Znane wladze obejmuja funkcjonowala w tym czasie tam, jak rowniez Wielhorskiego wraz z Francis Ernest Rymkiewicz. Troopers bylo dalej Zwiekszenie Legionow. Stroje oprocz banery byly kierunku czyszczenie terminologia wskazowki oraz uslugi wojskowe ma wysokich ranga byly oprocz Opracowanie. W szczupla rozdzialy to Niemiecki traca zainteresowanie napis to sa Ludzie sa bezplatnie inlaws. luki przypiete na stroje skonczylo sie trojkolorowy wzmianki o rzeczywista tym konkretnym (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czytaj poradniki na różne tematy. KOMFORT BYCIA

Pamiętaj o jednej podstawowej zasadzie: NIE ZJADŁEŚ WSZYSTKICH ROZUMÓW. Nikt nie zjadł. My też nie. Obojętnie, czy dopiero rozkręcasz biznes, czy jesteś już prezesem zarządu. Nie ważne, czy masz 50 lat i długi staż małżeński, czy też jesteś 25 letnią osobą z głową pełną dzikich pomysłów. Zawsze i w każdej sytuacji możesz się czegoś nauczyć od innych. Po prostu pozwól sobie pomóc. Czytaj poradniki na różne tematy. Począwszy od psychologii i komunikacji interpersonalnej, poprzez zarządzanie ludźmi i strategie biznesowe, skończywszy na technikach medytacji i wyciszania. Ludzie, którzy nie są zadufani w sobie, wiedzą, że sami są specjalistami (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
wiedza Ambiwalentnie.

Ja wiem, że ona wie że ja już wiem...       Ból Strach Silna psychosomatyka Łzy Lęk Poniżenie Walka Prośba Niepewność Cień nadziei   Kocham. Wiem. Zgubiłam się.   Wybacz.

Zobacz cały wpis na blogu »
CZY WY LUDZIE WIECIE JAK ŻYJECIE? Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

CZY WY LUDZIE WIECIE JAK ŻYJECIE? 276. Z życia swego codziennego piekło sobie robicie swymi wyborami niewłaściwymi, niewłaściwymi słowami, myślami i czynami. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »