Samochód

Wpisy zawierające słowo kluczowe samochód.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Rewolwerowiec GEAR - blog motoryzacyjny

Tak jak obiecałem poprzednim razem przedstawię jeszcze kilka zabawnych sytuacji, które mnie na drodze spotkały. Tym razem opowiem o rewolwerowcu - przechodniu, który do mnie strzelał... Pewnego pięknego popołudnia postanowiłem wybrać się na zakupy. Jako, że sklep, do którego zmierzałem leży na drugim końcu miasta, wsiadłem w auto i wyruszyłem w drogę. Podróż mijała bardzo przyjemnie, aż do pewnego momentu... - otóż, zaczęto do mnie strzelać! Na skrzyżowaniu (już niedaleko sklepu) skręcałem w lewo. Światło miałem zielone, jechałem normalnie - przede mną wóz, za mną też. Skręcając zwróciłem uwagę na przechodniów szykujących się do przejścia. W pewnym momencie zauważyłem pewnego starszgo pana, który energicznie - macha na mnie palcem. Patrzy wściekle w moją stronę i macha palcem. Grozi. Najprawdopodobniej ten starszy człowiek miał zamiar przejść na drugą stronę. Przypuszczam, że włączył (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Babcie na bezdrożach GEAR - blog motoryzacyjny

Jakiś czas temu postanowiłem wybrać się na małą przejążdżkę. W zasadzie to wracałem do domu. Tym razm chciałem jednak pojechać drogą, której nie ma. :) Chodzi oczywiście o drogę pozbawioną asfaltu. Będąc dzieckiem czasami nawet tamtendy przechodziłem. Zwyczajna polna dróżka, dokołoa zielono, busz, krzaki... Jechałem powoli, aż nagle ku moim oczom pojawiła się pewna postać z małym pieskiem. Była to starsza pani, która postanowiła przejść się na spacer ze swoim czworonożnym przyjacielem. Jechałem bardzo powoli, gdyz nie chciałem tej pani przestraszyć. Nagle poczułem, że owa pani nie ma zamiaru zejść na bok. Niemniej jednak jechałem dalej - bardzo powoli i grzecznie. W Pewnym momencie kobieta zeszła na bok, ale widząc po jej twarzy coś jej wyraźnie nie pasowało. Zupełnie tak, jakby zejść nie chciała, ale ktoś ją do tego zmusił. Gdy już mijałem tę panią, usłyszałem coś, co mnie zaszokowało: - "To nie jest droga (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Witaj na nowym blogu motoryzacyjnym! GEAR - blog motoryzacyjny

Niniejszy blog, jak już stało się to oczywiste będzie obejmował najciekawszą tematykę dla każdego mężczyzny (no może jedną z tych najciekawszych), jaką jest motoryzacja. Niewątpliwie każdy facet lubi samochody. Samochód jest super zabawką, która pomaga nam "podróżować w czasie". Nie tylko możliwość przebycia dużej odległości w wygodny sposób jest ekscytujące, ale też czas, w jakim przemieścimy się z miejsca na miejsce. Nie tylko dla kierowców Oczywiście jeśli jesteś osobą, która z jakiś powodów nie posiada jeszcze prawa jazdy, ale zamierza się o nie ubiegać - blog jest jak najbardziej dla Ciebie. Dowiesz się, jak wygląda sytuacja na drogach (w sensie czego można spodziewać się po innych użytkownikach ruchu drogowego), ale także postaram się opisać tutaj pewne sytuacje związane z eksploatacją pojazdów. Postaram się także doradzić jakie części kupować, a od jakich uciekać oraz jak wykonać proste naprawy. P (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wenus za kierownicą Super wiedza dla każdego

~ Ważne informacje do polecania tej publikacji Według danych policji O 15 procent spadła liczba wypadków drogowych w pierwszym półroczu 2009. Od stycznia do czerwca było o 23 procent mniej zabitych i o prawie 15 procent mniej rannych niż w tym okresie zeszłego roku. Oznacza to, że ludzie CHCĄ jeździc bezpieczniej. I właśnie dlatego, "Wenus za kierownicą" może okazać się wydawniczym hitem, ze względu na zapotrzebowanie na poradniki o tej tematyce. To publikacja, która łamie stereotypy i może wielu Panów wprowadzić w stan lekkiego szoku, ponieważ sugeruje, że kobiety są lepszymi kierowcami. Stąd można ją w świetny sposób polecać Klientom - właśnie przez przekorę :) Kobieta zaś z książki dowie się, jak być mistrzynią kierownicy i nie denerwować pozostałych uczestników ruchu. Jak widzisz jest to dość uniwersalna publikacja, o świeżej tematyce, dotyczącą codziennego zagadnienia (bo przecież większość ludzi używa samochodu w więks (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sławek nowy

Rano wpadłbym pod samochód i wyleciał z drogi. Wyprzedzałem ciężarówke i chciałem zjechac przed nią na pas - żeby zdązyć  przed estakadą.. Gdy zacząłem zjeżdżać przed nią z sąsiedniego pasa tez gościu tak zrobił. Aby uniknąc zderzenia i wpadnięcia pod ciężarówke  odbiłem gwałtownie w prawo aże było ślisko znoiosło mnie n a nastepny pas. Tam jechał inny osobowy samochód. Miałem ciepło . Sprawdzamy jeszcze inwenturę. Pojechałem po Sławka na dworzec. Miał przyjechać ok. 18:00 a był 18:30 więc gniłem na dworcu 35 min :/. Byliśmy w GK na zakupach. Złazilismy mnóstwo sklepów. Sławek przymierzał sporo ciuchów ( kupił 2 pary spodni 49 zł i 89 zł. koszulke błękitną ( On jest kompletnym bezguściem :/ ) . Ja łaziłem za białymi butami. Jest sporo fajnych , ale albo cena kosmiczna , albo nie ma rozmiarów. W ostatniej chwili kupiłem w New Balance za 219,90 zł. Bardzo mi sie podobają:).Kupiłem też pasek w CROPPie za 15 zł.( zie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
blondynka i auto humor-dowcipy-zarciki

Załamana blondynka stoi przy rozbitym aucie: - Co ja teraz powiem mężowi?! Przechodzący obok mężczyzna postanowił sobie zażartować: - Niech pani dmucha w rurę to się karoseria wyprostuje. Blondynka dmucha więc w rurę, lecz nic się nie dzieje. Po ok. godzinie przechodzi obok druga blondynka i mówi: -Ty głupia jesteś. Zamknij drzwi!

Zobacz cały wpis na blogu »
Krok Volkswagena w kierunku „Dakaru” - Brazylia Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Załogi Race Touaregów 2 Giniel de Villiers i Dirk von Zitzewitz (RPA/D) oraz Mark Miller i Ralph Pitchford (USA/RPA) rozpoczęły 17 czerwca w Brazylii „Rally dos Sertões”. Po zwycięstwie Volkswagena w Rajdzie Europy Centralnej na Węgrzech i w Rumunii pod koniec kwietnia debiut zespołu w trudnym rajdzie w Ameryce Południowej jest kolejnym krokiem w przygotowaniach do rajdu Dakar 2009, który będzie rozegrany w styczniu przyszłego roku w Argentynie i Chile.   „Rajd Sertões jest kolejnym wyzwaniem na drodze do rajdu Dakar 2009, który będzie po raz pierwszy prowadził po bezdrożach Ameryki Południowej” – powiedział dyrektor Volkswagen Motosport Kris Nissen. „Spodziewamy się, że warunki rajdu Sertões obok swojej specyfiki będą też podobne do terenu, w jakim rozgrywany będzie przyszły Dakar. Dla Race Touaregów a także dla kierowc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Made in Germany: Historia sukcesów Porsche Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

  Porsche świętuje jubileusz: dokładnie przed 60-laty położony został kamień węgielny pod rodzinne przedsiębiorstwo przemysłowe. Wtedy, biorąc pod uwagę skromne początki, nikt nie przypuszczał, że stanie się ono najbardziej znaczącym producentem samochodów sportowych na świecie.   Nowy rozdział w historii motoryzacji został otwarty 8 czerwca 1948 roku. Tego dnia pierwszy prototyp Porsche o numerze podwozia 356-001 został dopuszczony do ruchu. „Na początku rozglądałem się wszędzie i szukałem samochodu, o jakim marzyłem. Ale nigdzie go nie znalazłem. Więc postanowiłem sam sobie go zbudować” – powiedział Ferry Porsche – i do dnia dzisiejszego ten szczególny duch pedant (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
SEAT Altea XL Samochodem Flotowym roku 2008 Motoryzacja w małym paluszku

Podczas Gali Finałowej Plebiscytu Fleet Awards Polska 2008 samochód SEAT Altea XL otrzymał tytuł Samochodu Flotowego roku 2008 w kategorii "Mały samochód MPV". Fleet Awards Polska to najbardziej prestiżowy plebiscyt branży flotowej, który ocenia i nagradza specjalistów branży, produkty i usługi oraz samochody do flot.. Wyboru samochodów flotowych dokonują managerowie ds. zarządzania flotą podczas dorocznego największego w Europie testu flotowego, który w tym roku odbył się 2 i 3 kwietnia w Warszawie na lotnisku Bemowo. Do walki o tytuł najlepszego samochodu flotowego w tegorocznej piątej już edycji plebiscytu stanęło ponad 80 aut, które zostały przetestowane i poddane ocenie według ściśle określonych kryteriów przez 100 managerów ds. zarządzania flotą.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowy tunel klimatyczno-aerodynamiczny w Audi: Motoryzacja w małym paluszku

Audi będzie wykorzystywać w przyszłości wyjątkowe możliwości w dziedzinie symulacji klimatycznych: w Ingolstadt został otwarty nowy tunel klimatyczno-aerodynamiczny, który pozwoli AUDI AG po raz kolejny dowieść swojej przewagi dzięki technice. W wiernych naturze warunkach, samochody mogą być testowane w lodowatym chłodzie lub nieznośnym upale przy prędkości wiatru do 300 kilometrów na godzinę. „Takie prawie nieograniczone możliwości wykorzystania to wyjątkowa sprawa” – podkreślił Peter Fromm, szef działu Rozwoju Nadwozi AUDI AG. Koncern zainwestował w nowy tunel około 20 mln euro. Stanowi on część nowoczesnego Centrum Aerodynamiki w Ingolstadt.   „Nowy tunel klimatyczno-aerodynamiczny jest kolejnym kamieniem milowym dla działu Rozwoju Technicznego Audi” – powiedział Kierownik Projektu Dr. Stefan Diet (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowy samochodowy radioodtwarzacz CD MEX BT3600U – słuchaj całej kolekcji cyfrowych nagrań przez interfejs USB lub Bluetooth Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Nowy radioodtwarzacz CD MEX-BT3600U pozwala słuchać w samochodzie całej posiadanej kolekcji nagrań. Umożliwia podłączanie cyfrowych odtwarzaczy muzycznych USB i odtwarzanie przez głośniki samochodu znakomitego dźwięku stereo przesyłanego bezprzewodowo z odtwarzacza WALKMAN® lub telefonu komórkowego z interfejsem Bluetooth™. Co więcej, to zaawansowane urządzenie może też pełnić funkcję samochodowego zestawu głośnomówiącego, współpracującego z telefonem z Bluetooth™.   Łatwe słuchanie nagrań z podłączonego urządzenia USB Radioodtwarzacz MEX-BT3600U daje możliwość słuchania ulubionych nagrań n (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Audi R8 jest „World Performance Car 2008” Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Audi R8 odniosło podwójne zwycięstwo w „World Car of the Year awards” 2008. Model ten wyróżniono tytułem „World Performance Car” i „World Car Design of the Year”. Supersportowe Audi zostało wybrane na zwycięzcę przez 47 jurorów z 24 krajów. Nagrody odebrał Johann De Nysschen, Wiceprezes Wykonawczy Audi of America, podczas New York Motorshow.   Przy wyborze Audi R8 na „World Performance Car” 2008 jurorzy zwrócili uwagę, że „parametry tego auta są bardzo dobre już na papierze, między innymi dzięki umieszczonemu centralnie silnikowi V8 o mocy 420 KM oraz aluminiowej konstrukcji. I potwierdzają się one podczas rzeczywistej jazdy: jego doskonała równowaga, czułość i łatwość prowadzenia gwarantują kierowcy bezpieczeństwo jazdy aż do zakresu krytycznego. R8 oferuje wyjątkową precyzję jak na samoch&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Passat BlueMotion jednym z najbardziej ekologicznych samochodów na świecie Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Passat BlueMotion należy do najbardziej ekologicznych samochodów na świecie. 20 marca w Nowym Jorku Międzynarodowe jury „World Car of the Year Awards” przyznało Volkswagenowi ten prestiżowy tytuł. Wyróżnienie odebrał Wolfgang Hatz, Szef Działu Rozwoju Silników w koncernie Volkswagen. „Passat BlueMotion – powiedział Hatz – ze zużyciem paliwa 5,1 litra jest jednym z najoszczędniejszych samochodów w swojej klasie na świecie. Nasza etykieta „BlueMotion” staje się wzorem dla nowej generacji oszczędnych samochodów. Jesteśmy bardzo dumni, że jury „World Car of the Year Awards” docenia naszą wiodącą rolę.”     Volkswagen ma obecnie siedem modeli BlueMotion: Polo, Golf, Golf Plus, Golf Variant, Jetta, Passat, Passat Variant. W najbliższym czasie liczba ta wzrośnie do dziesięciu. Passat BlueMotion może służyć za przykład nie tylko swoim niskim zużyciem paliwa, lecz również (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niemiecka premiera Porsche Boxster RS 60 Spyder Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, Stuttgart, pokaże po raz pierwszy w Niemczech nowego Boxstera RS 60 Spyder. Na 18. Auto Mobil International (AMI), 4 kwietnia swoją premierę będzie miał najmłodszy model z cieszącej się powodzeniem serii Boxster. Ponadto na targach w Lipsku, mieście, w którym znajduje się drugi - obok macierzystego w Stuttgarcie - Zuffenhausen - zakład produkcyjny Porsche, zaprezentowane zostaną inne nowości tej marki: innowacyjny układ napędowy przyszłego, wyjątkowo oszczędnego Cayenne z Full Parallel Hybrid oraz samochód wyścigowy Porsche RS Spyder.   Odnosząc ósme zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w ramach American Le Mans Series (ALMS) 2007 RS Spyder uplasował się na pierwszym miejscu wśród skonstruowanych i zbudowanych w Niemczech samochodów pod względem ilości międzynarodowych zwycięstw w klasyfikacji ogólnej. A w dodatku RS Spyder p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
„Iron Man“ i Audi R8: Przewaga dzięki technice Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Robert Downey Jr. wcielił się w Tony’ego Starka – główną postać zekranizowanego przez Paramount i Marvel Studio komiksu „Iron Man”. Swoją niezwykłą siłę ten bohater zawdzięcza stworzonej przez siebie, wszechstronnej i niezniszczalnej zbroi hightech, która pozwala mu stać się „żelaznym człowiekiem”. Bez tego kombinezonu uwielbiający technikę miliarder ufa możliwościom swojego Audi R8 – i nawet tutaj widać analogie do superbohatera: otwór w masce Iron Mana przypomina diodowe reflektory R8, sztuczne, świecące serce Starka można porównać z umieszczonym centralnie silnikiem samochodu widocznym pod szklaną osłoną, a niezniszczalna zbroja nawiązuje do Audi Space Frame – ramowej przestrzennej z aluminium wysokiej wytrzymałości. Nie ulega wątpliwości: obie postaci stawiają na „przewagę dzięki technice”.   „R8 jest idealnym samochodem dla Tony’ego Starka” – powiedział reżyser (...)

Zobacz cały wpis na blogu »