Samochód

Wpisy zawierające słowo kluczowe samochód.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Lepiej się spieszyć Motoryzacyjne co nieco

Czas działa na niekorzyść posiadacza spalonego, uszkodzonego czy niesprawnego samochodu. Dlatego nie warto odwlekać decyzji co zrobić z wrakiem w nieskończoność. Doskonałym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z najbliższym skupem aut. Jeżeli będzie on zainteresowany zakupem, może nawet przysłać do posiadacza takiego pojazdu swoich pracowników w celu wykonania wyceny. Każdy skup przyjmuje zwykle pojazdy od określonego rocznika, dlatego też warto się spieszyć. Aby nasze auto nie okazało się za stare.

Zobacz cały wpis na blogu »
Serwis samochodowy Warsztat samochodowy

  Prawie wszystkie osoby, które posiadają samochód korzystają z serwisów samochodowych. takich jak serwis samochodowy Gdynia. Na początku najlepiej przejąć inicjatywę: zażądać sporządzenia dokładnego  opisu samochodu przed naprawą oraz prawdziwego rejestru prac na fakturach. Z takim kłopotem może spotkać się każdy z nas kto posiada auto. Oddajemy nasz samochód do serwisy, przychodzimy go odebrać w odpowiednim terminie a tu zderzak lekko wgnieciony, na drzwiach rysa a kierownica i fotel kierownicy poplamione smarem przez mechanika. Co wtedy powinniśmy zrobić? Zaczynamy od protestu i żądania naprawienia szkód. A właściciel serwisu upiera się, że te wszystkie u (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przygoda "Ludzie są wspaniali, maszyny niekoniecznie" Na moje oko

Witam. Mam na imię Ania.  Zamierzam tutaj podzielić się ze społecznością internetową moim spojrzeniem na świat. Zamierzam to robić na podstawie opowiadania o przygodach jakie przeżywam, o moich wędrówkach w poszukiwaniu pracy. Będę tu również spisywać swoje pomysły, wynalazki, teorie. Może coś się komuś z tego przyda. Na wstępie opowiem moją wczorajszą, przygodę, ale najpierw wstęp: WSTĘP Posiadam od, mniej więcej, dwóch lat nieduży samochodzik marki cinquecento. Z wyglądu jest przeciętny, o tyle że szary i kanciasty ;) dodatkowo zarobił trochę rys przy wpadaniu na rozmaite słupki w trakcie cofania w pierwszych dniach jeżdżenia. Nazywam go Osiołkiem, bo szary jest i uparty jak stereotyp Imiennika. :) Ja sama jeżdżę z umiarkowaną prędkością z racji stanu auta, oraz własnej niechęci do wariactwa w sytuacji potencjalnego zagrożenia życia (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rewolwerowiec GEAR - blog motoryzacyjny

Tak jak obiecałem poprzednim razem przedstawię jeszcze kilka zabawnych sytuacji, które mnie na drodze spotkały. Tym razem opowiem o rewolwerowcu - przechodniu, który do mnie strzelał... Pewnego pięknego popołudnia postanowiłem wybrać się na zakupy. Jako, że sklep, do którego zmierzałem leży na drugim końcu miasta, wsiadłem w auto i wyruszyłem w drogę. Podróż mijała bardzo przyjemnie, aż do pewnego momentu... - otóż, zaczęto do mnie strzelać! Na skrzyżowaniu (już niedaleko sklepu) skręcałem w lewo. Światło miałem zielone, jechałem normalnie - przede mną wóz, za mną też. Skręcając zwróciłem uwagę na przechodniów szykujących się do przejścia. W pewnym momencie zauważyłem pewnego starszgo pana, który energicznie - macha na mnie palcem. Patrzy wściekle w moją stronę i macha palcem. Grozi. Najprawdopodobniej ten starszy człowiek miał zamiar przejść na drugą stronę. Przypuszczam, że włączył (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Babcie na bezdrożach GEAR - blog motoryzacyjny

Jakiś czas temu postanowiłem wybrać się na małą przejążdżkę. W zasadzie to wracałem do domu. Tym razm chciałem jednak pojechać drogą, której nie ma. :) Chodzi oczywiście o drogę pozbawioną asfaltu. Będąc dzieckiem czasami nawet tamtendy przechodziłem. Zwyczajna polna dróżka, dokołoa zielono, busz, krzaki... Jechałem powoli, aż nagle ku moim oczom pojawiła się pewna postać z małym pieskiem. Była to starsza pani, która postanowiła przejść się na spacer ze swoim czworonożnym przyjacielem. Jechałem bardzo powoli, gdyz nie chciałem tej pani przestraszyć. Nagle poczułem, że owa pani nie ma zamiaru zejść na bok. Niemniej jednak jechałem dalej - bardzo powoli i grzecznie. W Pewnym momencie kobieta zeszła na bok, ale widząc po jej twarzy coś jej wyraźnie nie pasowało. Zupełnie tak, jakby zejść nie chciała, ale ktoś ją do tego zmusił. Gdy już mijałem tę panią, usłyszałem coś, co mnie zaszokowało: - "To nie jest droga (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Witaj na nowym blogu motoryzacyjnym! GEAR - blog motoryzacyjny

Niniejszy blog, jak już stało się to oczywiste będzie obejmował najciekawszą tematykę dla każdego mężczyzny (no może jedną z tych najciekawszych), jaką jest motoryzacja. Niewątpliwie każdy facet lubi samochody. Samochód jest super zabawką, która pomaga nam "podróżować w czasie". Nie tylko możliwość przebycia dużej odległości w wygodny sposób jest ekscytujące, ale też czas, w jakim przemieścimy się z miejsca na miejsce. Nie tylko dla kierowców Oczywiście jeśli jesteś osobą, która z jakiś powodów nie posiada jeszcze prawa jazdy, ale zamierza się o nie ubiegać - blog jest jak najbardziej dla Ciebie. Dowiesz się, jak wygląda sytuacja na drogach (w sensie czego można spodziewać się po innych użytkownikach ruchu drogowego), ale także postaram się opisać tutaj pewne sytuacje związane z eksploatacją pojazdów. Postaram się także doradzić jakie części kupować, a od jakich uciekać oraz jak wykonać proste naprawy. P (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wenus za kierownicą Super wiedza dla każdego

~ Ważne informacje do polecania tej publikacji Według danych policji O 15 procent spadła liczba wypadków drogowych w pierwszym półroczu 2009. Od stycznia do czerwca było o 23 procent mniej zabitych i o prawie 15 procent mniej rannych niż w tym okresie zeszłego roku. Oznacza to, że ludzie CHCĄ jeździc bezpieczniej. I właśnie dlatego, "Wenus za kierownicą" może okazać się wydawniczym hitem, ze względu na zapotrzebowanie na poradniki o tej tematyce. To publikacja, która łamie stereotypy i może wielu Panów wprowadzić w stan lekkiego szoku, ponieważ sugeruje, że kobiety są lepszymi kierowcami. Stąd można ją w świetny sposób polecać Klientom - właśnie przez przekorę :) Kobieta zaś z książki dowie się, jak być mistrzynią kierownicy i nie denerwować pozostałych uczestników ruchu. Jak widzisz jest to dość uniwersalna publikacja, o świeżej tematyce, dotyczącą codziennego zagadnienia (bo przecież większość ludzi używa samochodu w więks (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sławek nowy

Rano wpadłbym pod samochód i wyleciał z drogi. Wyprzedzałem ciężarówke i chciałem zjechac przed nią na pas - żeby zdązyć  przed estakadą.. Gdy zacząłem zjeżdżać przed nią z sąsiedniego pasa tez gościu tak zrobił. Aby uniknąc zderzenia i wpadnięcia pod ciężarówke  odbiłem gwałtownie w prawo aże było ślisko znoiosło mnie n a nastepny pas. Tam jechał inny osobowy samochód. Miałem ciepło . Sprawdzamy jeszcze inwenturę. Pojechałem po Sławka na dworzec. Miał przyjechać ok. 18:00 a był 18:30 więc gniłem na dworcu 35 min :/. Byliśmy w GK na zakupach. Złazilismy mnóstwo sklepów. Sławek przymierzał sporo ciuchów ( kupił 2 pary spodni 49 zł i 89 zł. koszulke błękitną ( On jest kompletnym bezguściem :/ ) . Ja łaziłem za białymi butami. Jest sporo fajnych , ale albo cena kosmiczna , albo nie ma rozmiarów. W ostatniej chwili kupiłem w New Balance za 219,90 zł. Bardzo mi sie podobają:).Kupiłem też pasek w CROPPie za 15 zł.( zie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
blondynka i auto humor-dowcipy-zarciki

Załamana blondynka stoi przy rozbitym aucie: - Co ja teraz powiem mężowi?! Przechodzący obok mężczyzna postanowił sobie zażartować: - Niech pani dmucha w rurę to się karoseria wyprostuje. Blondynka dmucha więc w rurę, lecz nic się nie dzieje. Po ok. godzinie przechodzi obok druga blondynka i mówi: -Ty głupia jesteś. Zamknij drzwi!

Zobacz cały wpis na blogu »
Krok Volkswagena w kierunku „Dakaru” - Brazylia Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Załogi Race Touaregów 2 Giniel de Villiers i Dirk von Zitzewitz (RPA/D) oraz Mark Miller i Ralph Pitchford (USA/RPA) rozpoczęły 17 czerwca w Brazylii „Rally dos Sertões”. Po zwycięstwie Volkswagena w Rajdzie Europy Centralnej na Węgrzech i w Rumunii pod koniec kwietnia debiut zespołu w trudnym rajdzie w Ameryce Południowej jest kolejnym krokiem w przygotowaniach do rajdu Dakar 2009, który będzie rozegrany w styczniu przyszłego roku w Argentynie i Chile.   „Rajd Sertões jest kolejnym wyzwaniem na drodze do rajdu Dakar 2009, który będzie po raz pierwszy prowadził po bezdrożach Ameryki Południowej” – powiedział dyrektor Volkswagen Motosport Kris Nissen. „Spodziewamy się, że warunki rajdu Sertões obok swojej specyfiki będą też podobne do terenu, w jakim rozgrywany będzie przyszły Dakar. Dla Race Touaregów a także dla kierowc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Made in Germany: Historia sukcesów Porsche Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

  Porsche świętuje jubileusz: dokładnie przed 60-laty położony został kamień węgielny pod rodzinne przedsiębiorstwo przemysłowe. Wtedy, biorąc pod uwagę skromne początki, nikt nie przypuszczał, że stanie się ono najbardziej znaczącym producentem samochodów sportowych na świecie.   Nowy rozdział w historii motoryzacji został otwarty 8 czerwca 1948 roku. Tego dnia pierwszy prototyp Porsche o numerze podwozia 356-001 został dopuszczony do ruchu. „Na początku rozglądałem się wszędzie i szukałem samochodu, o jakim marzyłem. Ale nigdzie go nie znalazłem. Więc postanowiłem sam sobie go zbudować” – powiedział Ferry Porsche – i do dnia dzisiejszego ten szczególny duch pedant (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
SEAT Altea XL Samochodem Flotowym roku 2008 Motoryzacja w małym paluszku

Podczas Gali Finałowej Plebiscytu Fleet Awards Polska 2008 samochód SEAT Altea XL otrzymał tytuł Samochodu Flotowego roku 2008 w kategorii "Mały samochód MPV". Fleet Awards Polska to najbardziej prestiżowy plebiscyt branży flotowej, który ocenia i nagradza specjalistów branży, produkty i usługi oraz samochody do flot.. Wyboru samochodów flotowych dokonują managerowie ds. zarządzania flotą podczas dorocznego największego w Europie testu flotowego, który w tym roku odbył się 2 i 3 kwietnia w Warszawie na lotnisku Bemowo. Do walki o tytuł najlepszego samochodu flotowego w tegorocznej piątej już edycji plebiscytu stanęło ponad 80 aut, które zostały przetestowane i poddane ocenie według ściśle określonych kryteriów przez 100 managerów ds. zarządzania flotą.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowy tunel klimatyczno-aerodynamiczny w Audi: Motoryzacja w małym paluszku

Audi będzie wykorzystywać w przyszłości wyjątkowe możliwości w dziedzinie symulacji klimatycznych: w Ingolstadt został otwarty nowy tunel klimatyczno-aerodynamiczny, który pozwoli AUDI AG po raz kolejny dowieść swojej przewagi dzięki technice. W wiernych naturze warunkach, samochody mogą być testowane w lodowatym chłodzie lub nieznośnym upale przy prędkości wiatru do 300 kilometrów na godzinę. „Takie prawie nieograniczone możliwości wykorzystania to wyjątkowa sprawa” – podkreślił Peter Fromm, szef działu Rozwoju Nadwozi AUDI AG. Koncern zainwestował w nowy tunel około 20 mln euro. Stanowi on część nowoczesnego Centrum Aerodynamiki w Ingolstadt.   „Nowy tunel klimatyczno-aerodynamiczny jest kolejnym kamieniem milowym dla działu Rozwoju Technicznego Audi” – powiedział Kierownik Projektu Dr. Stefan Diet (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowy samochodowy radioodtwarzacz CD MEX BT3600U – słuchaj całej kolekcji cyfrowych nagrań przez interfejs USB lub Bluetooth Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Nowy radioodtwarzacz CD MEX-BT3600U pozwala słuchać w samochodzie całej posiadanej kolekcji nagrań. Umożliwia podłączanie cyfrowych odtwarzaczy muzycznych USB i odtwarzanie przez głośniki samochodu znakomitego dźwięku stereo przesyłanego bezprzewodowo z odtwarzacza WALKMAN® lub telefonu komórkowego z interfejsem Bluetooth™. Co więcej, to zaawansowane urządzenie może też pełnić funkcję samochodowego zestawu głośnomówiącego, współpracującego z telefonem z Bluetooth™.   Łatwe słuchanie nagrań z podłączonego urządzenia USB Radioodtwarzacz MEX-BT3600U daje możliwość słuchania ulubionych nagrań n (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Audi R8 jest „World Performance Car 2008” Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Audi R8 odniosło podwójne zwycięstwo w „World Car of the Year awards” 2008. Model ten wyróżniono tytułem „World Performance Car” i „World Car Design of the Year”. Supersportowe Audi zostało wybrane na zwycięzcę przez 47 jurorów z 24 krajów. Nagrody odebrał Johann De Nysschen, Wiceprezes Wykonawczy Audi of America, podczas New York Motorshow.   Przy wyborze Audi R8 na „World Performance Car” 2008 jurorzy zwrócili uwagę, że „parametry tego auta są bardzo dobre już na papierze, między innymi dzięki umieszczonemu centralnie silnikowi V8 o mocy 420 KM oraz aluminiowej konstrukcji. I potwierdzają się one podczas rzeczywistej jazdy: jego doskonała równowaga, czułość i łatwość prowadzenia gwarantują kierowcy bezpieczeństwo jazdy aż do zakresu krytycznego. R8 oferuje wyjątkową precyzję jak na samoch&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »