Rak

Wpisy zawierające słowo kluczowe rak.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Rak prostaty Poszukiwacz wiedzy

       Rak prostaty to złośliwy nowotwór układu moczowo-płciowego, który atakuje mężczyzn powyżej 45 roku życia. Jest to choroba przewlekła, ale można się z niej wyleczyć, aczkolwiek jest to utrudnione ze względu na złożoną budowę prostaty. Jej wnętrze to splot kanałów i naczyń krwionośnych, poza nimi prostata zawiera część cewki moczowej i nasieniowód.       Podczas leczenia stosuje się zwykle metody przewidziane dla innych rodzajów raka. W zaawansowanym stadium jest to chemioterapia i radioterap (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozmaryn w walce z rakiem Poszukiwacz wiedzy

    Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Kansas, badając wpływ ekstraktów z rozmarynu na zahamowanie powstawania amin heterocyklicznych w gotowanych pasztecikach wołowych, doszli do wniosku, że wchodzące w skład rozmarynu związki, rozkładają substancje rakotwórcze powstające podczas obróbki termicznej mięsa. Pod wpływem ziół stężenie amin spadło średnio o 30, a w niektórych przypadkach nawet o 100%. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Swarovski w walce z rakiem piersi Dla bogaczy

Swarovski coraz częściej bierze udział w akcjach społecznych, które mają pomóc wielu. Jak na przykład osobom z rakiem piersi.     Te woreczki zostały specjalnie przygotowane dla Fundacji Libby Ross, która zajmuje się pomocą dla kobiet dotkniętych rakiem piersi. Te inkrustowane kamykami od Swaroskiego worki możemy kupić na eBayu. Cały dochód z ich sprzedaży ma trafić do fundacji, która będzie mogła realizować swój program pomocy osobom chorym na raka. Jak informuje sama fundacja joga jest doskonałym antidotum na wszelkie choroby, ponieważ pozwala pozbyć się z organizmu szkodliwych substancji.  

Zobacz cały wpis na blogu »
Zanim dotknie Cię brak piersi Wszystko dla kobiet - czyli czego Wam potrzeba

Jak nakłonić kobiety do zbadania piersi? Można powiedzieć wprost co im grozi, kiedy tego nie zrobią. Jednak najlepiej zobrazować to tak, by pobudzić do działania, a w tym wypadku do zbadania się. Tak właśnie powstał outdoor, który na pierwszy rzut oka wygląda jak reklama bielizny, jednak po wnikliwym obejrzeniu go okazuje się, że tak nie jest. W outdoorze w miejscu jednej z piersi jest dziura, obok której widnieje hasło: „badaj, zanim dotknie Cię brak piersi”.Koordynacją i przygotowaniem outdooru zajęła się pro bono Euro RSCG 4D. Autorką pomysłu kreatywnego była Daria Matczuk, Art Director agencji.Firmy, które charytatywnie pomogły w realizacji tej kampanii reklamowej: Almi Decor (sesja zdjęciowa), Yellow Studio (sesja zdjęciowa), Dream Studios (DTP) oraz firma AMS za pośrednictwem domu mediowego MPG Mediaplanning.Federacja Stowarzyszeń "AMAZONKI" to organizacja pozarządowa działająca na rzecz kobiet po leczeniu raka piersi, kt&oac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »