Poród

Wpisy zawierające słowo kluczowe poród.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Narodziny dzień 1 Siłaczka Łucja

  Hej !  Mam na imie Łucja i bede chciała tutaj przedstawiać swoją historie w miare dzień po dniu :). Wiec zaczynamy!       Przyszłam na świat w 25 tygodniu ciąży, duzo za wczesnie ale jak to Mama mów " bardzo chciałam już być z rodzicami", urodziłam sie dokładnie 06.12.2017 roku o godzinie 7.59 i ważyłam 795 gr :D, tak wiem byłam malutka ale to sie zmienia ;) o czym pozniej.....      Mama coś mówiła ze jakas infekcja sie wdala i cos jakies łożysko zaczeło sie odklejac :D, ja tam nie wiem chciałam juz bardzo być na zewnatrz i mnie Pan doktor wyciągnół przez brzuszek.      Tata na mnie czekał w przejsciu, widziałam go przez chwile jak biegl ze mna Pan doktor do karetki zeby mnie pzrewiesc do drugiego szpitala, smiesznie bylo jak mnie tak trzachał.     (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kulki gejszy po porodzie Powiększanie penisa i akcesoria erotyczne

  Ciąża i poród to trudny czas dla każdej kobiety. Poza dyskomfortem wynikającym z powiększającego się brzucha należy zwrócić uwagę na rozciągnięcie się mięśni pochwy, czego efektem są (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Badania w ciąży Poród

Badanie USG trwa do pół godziny. Przed badaniem ultrasonografem (szczególnie, jeśli badanie przeprowadzane do 20 tygodnia ciąży) zalecane jest wypicie sporej ilości wody. Nieopróżniony pęcherz, a co za tym idzie - większa ilość wody w organiźmie - pomaga uzyskać lepszą wizualizację płodu. Badanie USG II stopnia wykonuje lekarz prenatolog ze specjalnymi kwalifikacjami. Podczas tego badania sprawdzane są dodatkowe parametry dotyczące ciąży i jej przebiegu (m.in. ilość wód płodowych, łożysko, narządy wewnętrzne dziecka). Są dwa typy badań USG: badanie USG zewnętrzne i badanie dopochwowe (aby wykonać badanie głowica ultrasonografu zostaje wprowadzona do pochwy). Ciężarna badana ultrasonografem powinna przyjąć pozycję półleżącą (z lekko u (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gipsowy odlew brzucha Poród

Na pomysł zrobienia "matecznika" - gipsowego odlewu brzucha - Ewa Nowobilska-Gryziak wpadła, gdy była w ciąży z drugim synkiem. Bardzo chciała mu podarować jakiś wyjątkowy prezent z okazji narodzin. Wkrótce zaczęły się z nią kontaktować kobiety, które również pragnęły mieć tego rodzaju pamiątkę. I tak pani Ewa znalazła dla siebie zajęcie, któremu oddaje się z pasją. Każdy gipsowy odlew brzucha jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Przyszła mama sama wybiera jego kolor i wzór. Odlew jest lekki i specjalnie konserwowany, aby był pamiątką przez wiele lat. Można go oprawić w ramy, dzięki czemu staje się rodzajem przestrzennego obrazu.

Zobacz cały wpis na blogu »
Aspiryna w czasie ciąży Poród

Niemal każdy lek przyjmowany w czasie ciąży może mieć wpływ na rozwój płodu. Dotyczy to także aspiryny, najczęściej nadużywanego bez potrzeby środka leczniczego, występującego osobno lub w połączeniu z innymi lekami przeciwbólowymi. Aspiryna może nasilać plamienie lub krwawienie przez zmianę aktywności płytek krwi, odgrywających ważną rolę w zapewnieniu prawidłowej krzepliwości. Jednak w razie potrzeby ciężarne mogą przyjmować aspirynę w odpowiednich,zaleconych przez lekarza dawkach. Gdy musisz zażyć środek przeciwbólowy, upewnij się, czy nie zawiera aspiryny. Leków z aspiryną powinnaś unikać do momentu potwierdzenia przez prowadzącego ciążę lekarza, ze dany preparat jest bezpieczny. Kobieta ciężarna, decydując się na przyjęcie jakiegokolwiek środka leczniczego, nawet takiego,który jest łatwo dostępny i wydawany bez recepty, powinna (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Drugie półrocze maluszka Poród

Teraz można już wprowadzić do menu dziecka soczki. Zasada jest podobna – należy zacząć od małych ilości (ok. 50 ml), stopniowo zwiększając. Nie wolno jednak podawać zbyt dużej ilości soczków, ponieważ dziecko może odmówić wówczas przyjmowania innych posiłków. Dr hab. med. Hanna Szajewska z Kliniki Gastroenterologii i Żywienia AM w Warszawie ostrzega, że nadmierne spożywanie soków może prowadzić również do bólu brzuszka, wzdęć, biegunki, może też niekorzystnie wpływać na ząbki. Soczki należy dobierać bardzo starannie – muszą one być wyprodukowane zgodnie z normami dotyczącymi żywienia niemowląt i małych dzieci. Łatwo to sprawdzić sprawdzając czy dany soczek ma atest Instytutu "Centrum Zdrowia Dziecka" lub Instytutu Matki i Dziecka. Po około miesiącu od wprowadzenia papek jarzynowych, należy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Poród przedwczesny Poród

ciąża prawidłowa powinna trwać 40 tygodni, lecz tylko nieliczne dzieci rodzą się dokładnie w tym terminie. Około 5% porodów to porody przedwczesne. Dzięki wielkiemu postępowi w dziedzinie intensywnej opieki nad noworodkami można obecnie uratować wiele wcześniaków, które w przeszłości miały niewielkie lub zgoła żadne szanse przeżycia. Mimo to im dłużej uda się podtrzymać ciążę zagrożoną przedwczesnym porodem, tym lepiej dla dziecka. Badania diagnostyczne: Przez całą ciąże kobieta powinna pozostawać pod stałą kontrolą lekarza lub położnej. Regularne badania obejmują analizę moczu, glukozy we krwi w celu wykrycia cukrzycy ciężarnych oraz pomiar ciśnienia we krw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozmawiaj z dzieckiem Poród

Niektórzy młodzi rodzice zbyt rzadko rozmawiają ze swymi małymi dziećmi, sądząc, że póki malec nie zacznie mówić, nie ma to większego sensu. Tymczasem już od pierwszych chwil życia głos rodziców jest dla dziecka najlepszym środkiem uspokajającym, usypiającym, zachętą do uśmiechu, zabawy, wreszcie... do wypowiadania pierwszych słów. Daje mu poczucie bezpieczeństwa, spokoju i miłości, co jest niezwykle ważne dla jego rozwoju psychicznego. Psycholodzy uważają, że rodzice, którzy od początku dużo mówią do swych dzieci, nawiązują z nimi w ten sposób silny kontakt emocjonalny. W takich rodzinach dorośli i dzieci łatwiej w przyszłości znajdują wspólny język, nawet w trudnym okresie dojrzewania. Dzieci, przyzwyczajone do tego, że w domu jest ktoś, z kim można pogadać, kto wytłumaczy i poradzi, w razie kłopotów szkolnych czy sercowych najpierw zwracają się o pomoc do rodziców. Niestety, stale rośnie li (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
38 Tydzień Ciąży Poród

Dziecko waży około 3200g i mierzy około 45 cm. Tłuszcz w ciele dziecka jest nadal gromadzony, ale teraz znacznie wolniej przybiera na wadze. Jeśli dziecko jest nadal odwrócone możesz pomóc mu się odwrócić masując swój brzuch. Jest już gotowe do przyjścia na świat, zniknęła maź płodowa i meszek pokrywający ciało, po porodzie może troszkę go zostać na czole, szyi, ramionach. Łożysko ma ponad 15 cm średnicy i waży od 0,5-1 kg. Jeśli masz ochotę na seks, nie ma przeciwwskazań, stosunek może przyśpieszyć poród.

Zobacz cały wpis na blogu »
Kwas foliowy w ciąży Poród

Zalecana średnia dawka dzienna to 0,2 mg kwasu foliowego, jednak w czasie ciąży zapotrzebowanie to wzrasta dwukrotnie. Kwas foliowy odgrywa bardzo dużo ról w organizmie - regulowanie wzrostu i funkcjonowania komórek, ma dodatni wpływ na system nerwowy i mózg, ma wpływ na nasze dobre samopoczucie psychiczne, zapobiega uszkodzeniom cewy nerwowej u rozwijającego się dziecka. Kwas foliowy ma pozytywny wpływ na wagę i rozwój noworodków jak również bierze udział w przekazywaniu materiału genetycznego, reguluje podział komórek i sprawia, że układ pokarmowy działa sprawniej. To kwas foliowy bierze udział w tworzeniu soku żołądkowego co gwarantuje sprawne działanie wątroby, żołądka i jelit. Kwas foliowy chroni również organizm kobiet przed nowotworem macicy. Dzienne zapotrzebowanie można pokryć jedząc 250 g szpinaku lub 200 g kopru włoskiego, lub 250 g szparagów albo 330 g chleba z pełnego ziarna. Niedob&oac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »