Pies

Wpisy zawierające słowo kluczowe pies.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Mowa zwierząt biologia i ochrona przyrody

Każdy organizm porozumiewa się ze sobą, podstawowy język wszystkich organzimów to język chemiczny, każdy organizm wydziela substancje zmieniające ekspresje genów, wpływające na emocje. Jednak zwierzęta mają system dźwieków określające ich uczucia i chęci, kot wydaje ok. 100 dźwieków, pies 10, język zwierząt jest porównywany do języka niemowląt, każdy dźwiek oznacza inny komunikat,chęć zabawy, spokoju, głód,pragnienie, potrzeby fizjologiczne, radośc, smutek, przywiązanie, sympatię, ostrzeżenie, u zwierząt rolę gra mowa ciała, pozy okreslające nastrój zwierzęcia. Najlepiej rozwinięty język maja delfiny, które mają również swoje imiona, wołając się używają dźwięków przypisanych danemu delfinowi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pies jako najlepszy przyjaciel biologia i ochrona przyrody

Czytałam starsze wpisy i na nowo przypomniałam sobie blog Babci5  Ekologia.pl, znalazłam tam dyskusję o tym czy pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba przedstawić cechy prawdziwego przyjaciela: Przyjaciel nigdy nie zawiedzie, przyjaciel nigdy nie wyśmieje, przyjaciel akceptuje nas takimi jakimi jesteśmy, przyjaciel nie próbuje nas zmieniać, przyjaciel cieszy się z naszych sukcesów, przyjaciel nie zazdrości, nie zdradzi, zawsze pomoże. Otóż pies te wszystkie cechy wykazuje.Przyjaciel nigdy nie zawiedzie, p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Psy wykrywają choroby biologia i ochrona przyrody

Psy potrafią wyczuć niebezpieczne choroby, nie ma znaczenia rasa psa, kundle radzą sobie równie dobrze jak psy rasowe. Każdy pies ma bardzo wrażliwy węch. Kufa, inaczej noc psa jest wyścielany nabłonkiem, zwanym polami węchowymi, są one pofałdowane, zajmują powierzchnię 132 cm2, pies ma ok. 200 mln komórek węchowych, im większy nos tym jest ich więcej, pies rozróżnia 600000 zapachów. Jest w stanie wykryć dany zapach w bukiecie otaczającego nas powietrza, w ten sposób pies odnajduje zaginione osoby i przestępców. Psi nos jest pokryty śluzem, w którym rozpuszczają się cząsteczki zapachowe. Od początku istnienia psy były wykorzystywane przez ludzi do tropienia zwierzyny łownej. Pies może (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego warto mieć w domu zwierzęta i kwiaty biologia i ochrona przyrody

Zwierzęta to nasi przyjaciele, kochają bezwarunkowo, nie oceniają akceptują nas takimi jakimi jesteśmy. Dzieci mające zwierzątka są bardziej odpowiedzialnie, gdyż muszą się pupilem opiekować. Właściciele psów więcej się ruszają więc są szczuplejsi i zdrowsi, obecnośc kota uspakaja i obniża ciśnienie. Pies zmusza nas do wyjścia z domu, pomaga zwalczyć nieśmiałośc, jest dobrym tematem do rozmów z innymi spacerowiczami, wczuwa sie w nastroje człowieka i dostosuwuje do nich, przytula się gdy jesteśmy smutni, bawi gdy jesteśmy radosni. Kot ugniatając łapkami i wibrując mrucząc masuje nasze mięśnie. Łasi się, domaga pieszczot. Zarówno psy i koty mozna nauczyć otwierać drzwi, odkręcić kran, korzystać z kuwety lub sygnalizować swoje potrzeby fiz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Psia miłość biologia i ochrona przyrody

Było o kociej miłości, teraz będzie o psiej. Chory na autyzm James Isaac z Wellington w nowej Zeladnii dopuszcza do siebie tylko swojego psa, labradora Mahe. Piesek towarzyszy dziecku nawet na badaniach, gdy James trafił do szpitala pies leżał obok niego na łóżku. Mahe uspokajał przyjaciela, gdy podawano mu zastrzyk, potem leżał obok chlopca. Dlaczego, gdy czlowiek zawodzi zwierzę sobie poradzi? Zwierzę nie ocenia, akceptuje pana (przyjaciela) takim jakim jest, to co dla nas jest niezrozumiałe np. zachowanie chorego właściciela, dla jego zwierzęcia jest normalne. Człowiek nie wie co czuje np. dziecko z autyzmem, pies dzięki doskonałemu węchowi wyczuwa wszelkie zmiany chemiczne w organizmie, tak jak człowiek odbiera swiat poprzez wzrok, tak pies poprzez węch i wyczuwa zmiany emocji np. strach, radośc, smutek, wtedy podchodzi, pociesza, tuli się, ciepło jego ciała rozluźnia, pies wyczuw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
uwu sruwu panistfa ełropy

bumerskie troche

Zobacz cały wpis na blogu »
Zabawy z psem Owczarki niemieckie idealne psy policyjne

Cześć, Psy potrzebują zabaw i ćwiczeń zawsze, bez względu na pogodę, porę dnia czy na przykład twoją chorobę. Są jednak sposoby, by te potrzeby zrealizować również w domu – oto kilka pomysłów, które możesz wykorzystać. 1. Zabawki z jedzeniem Zabawki takie jak na przykład kong, z których pies może (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Urodziny psa Owczarki niemieckie idealne psy policyjne

Cześć, Dzisiejszy wpis będzie niezwykle interesujący, ponieważ będzie o psich urodzinach!   Zastanawiasz się, w jaki sposób uczcić urodziny swojego psiaka i sprawić, by twój pupil poczuł się tego dnia wyjątkowo? Zorganizuj dla niego niepowtarzalną imprezę! Oto kilka wskazówek, dzięki którym zorganizujesz w domu udane psie urodziny. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwsza wizyta psa u weterynarza Owczarki niemieckie idealne psy policyjne

  Cześć,   Dzisiejszy wpis będzie o pierwszej wizycie psa u weterynarza. Zapraszam! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zabawki dla psów Owczarki niemieckie idealne psy policyjne

Cześć, Dzisiejszy wpis to kontynuacja tematu "Zabawki dla psów".   Zabawki dla psa do gryzienia (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zabawki dla psów Owczarki niemieckie idealne psy policyjne

  Cześć, Dzisiejszy wpis będzie poświęcony zabawkom dla psów. Postaram się zoobrazować idealne zabawki dla pupila w poszczególnych etapach (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dieta psa Owczarki niemieckie idealne psy policyjne

Cześć, Dzieisejszy wpis będzie na temat diety dla psa. Dieta powinna być dostosowana do wieku, stanu fizjologicznego, stopnia aktywności i zdrowaia zwierzęcia. Istnieje wiele metod karmienia psów, jednak najbardziej odpowiednie wydaje się podanie pełnoporcjowych gotowych pokarmów, które zostały opracowane przez specialistów, Jak powinna wyglądać idealna dieta dla psa?   Pełnoporcjowa dieta dla psa jest zbilansowana pod względem energii, białka, węglowodanów, tłuszczu, a także witamin i składników mineralnych. Zawiera r& (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Psie zawody - agality Owczarki niemieckie idealne psy policyjne

Cześć, W tym wpisie ciąg dalszy na temat zawodów agility.Pokonywanie toru przeszkód to wspaniała rozrywka zarówno dla prawdziwych psich sportowców, jak i dla zwykłych czworonogów. Chcąc rozpocząć treningi agility, musimy jednak pamiętać, że sport ten jest wyjątkowo obciążający dla organizmu zwierzaka. Skoki, szalony pęd, zeskakiwanie z przeszkód nie są wskazane dla psiaków chorych, starszych czy cierpiących na problemy ze stawami i kręgosłupem. Kto może trenować agility? W pokonywaniu przeszkód najlepiej sprawdzają się rasy pasterskie i myśliwskie, które są zwinne, lekkie i uk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Psie zawody sportowe Owczarki niemieckie idealne psy policyjne

  Cześć, Dzisiejszy wpis będzie na temat psich zawodów. Agility to obok obedience jeden z najpopularniejszych sportów, jakie można uprawiać z domowym czworonogiem. Na czym polega ta dyscyplina? Jakie psy mogą startować w tej konkurencji? Oto wszystko, co musisz wiedzieć, chcąc rozpocząć treningi agility ze swoim zwierzakiem! Agality - na czym to polega? Sport ten w dużym skrócie polega na pokonywaniu przez psa toru złożonego z przeróżnych przeszkód. Nie jest to jednak tak proste, jak się wydaje! Tor do agility – zwany parkourem – składa się nie tylko z tyczek (hopek) do przeskakiwania. Zawiera także tunele, kładki, ruchome pochylnie i slalomy. Każda z przeszkód musi być pokonana przez zwierzaka w odpowiedniej kolejności i od właściwej strony. Podczas przebiegu t (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tresura psa Owczarki niemieckie idealne psy policyjne

Cześć, Dzisiejszy wpis będzie o tresurze psa. Najpierw wytłumaczę czym jest tresura. Tresurą nazywamy działania mające na celu nauczenie zwierząt, w moim wypadku psów, komend, nawyków oraz zachowań, które musi wykonać w codziennym życiu w kontakcie z innymi.  Aby rozpocząć tresurę  pupila musimy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz musi sprawdzić czy nasz pies może zostać poddany tresurze. Obowiązkowe jest sprawdzenie aktualnej wagi, koorydynacji ruchowej oraz aspektów związanych z kończynami naszego czworonoga. Po takich konsultacjach musimy  ustalić czy jesteśmy w stanie samodzielnie poprowadzić tresurę, czy zasięgniemy pomocy u profesjonalnego tresera. Osobiście polecam znalezienie tresera, który będzie mógł spokojnie przyjeżdżać do naszego psa. Podczas takich nauk pies uczy się niezliczonej ilości komend np. noga, waruuj, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »