Pies

Wpisy zawierające słowo kluczowe pies.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Pies na łańcuchu Szalone Strofy

  Nie ma winy a jest kara Stróż domu w kajdanach. 

Zobacz cały wpis na blogu »
Pies Edek idzie na Emeryturę biologia i ochrona przyrody

Pisałam o ukraińskich psach, a my mamy własnych bohaterów. Dzisiaj po 13 latach służby przeszedł na emeryturę Edek rasy Parson Russel Terrier, który za lata służby wykrył 2,5 t narkotyków, a ponieważ z powodu zażywania i przedawkowania narkotyków umiera porównywalna liczba ludzi co podczas wojen i katastrof naturalnych, Edek jest bohaterem w każdym calu. Piesek miał rok kiedy go zatrudniono w Pomorskiej Administracji Celno-Skarbowej w 2010 r. Czarno-szary Edek ma kręconą sierść i sympatyczną mordkę. Zamieszka ze swoją Opiekunką, Joanną Kustosik-Kańską, ponieważ psy mundurowe przywiązują się do swoich opiekunów, a między człowiekiem i psem zawsze rodzi się więź. Bliski kontakt z czlowiekiem daje poczucie bezpieczeństwa i powoduje, że pies jest łagodny dla ludzi. Zanim przeszedł w stan spoczynku Edek przyuczył do zawodu młodszą koleżankę Lolę. Edek znajdował nie tylko narkotyki, ale nielegalne papierosy. Teriery jako psy myśliwskie maj d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Najbliższy cel i kilka słów o Bubusiu Haken W Obłokach Trzeźwości

19 marca - dzień próby   Tego dnia w założeniu organizatorów odbędzie się półmaraton w Pruszczu Gdańskim. Podjąłem decyzję o wzięciu udziału w tych zawodach, a to oznacza, że najbliższe tygodnie będą obfite w treningi prowadzące do jak najlepszego wyniku na tym dystansie. Celuję w okolice godziny i 45 minut. Ostatnio gdy pisałem o półmaratonie moim celem było zejść poniżej 2 godzin, ale na tę chwilę mógłbym spokojnie zejść poniżej dwójki wychodząc na trening za kwadrans. To cieszy, że pomimo alkoholowych odysei moja forma się poprawiła, choć każdy dzień spędzony pod wpływem skutecznie oddalał mnie od wymarzonej formy. I pomyśleć, że jakiś czas temu pisałem o zawieszeniu swojej osoby w nadchodzących biegowych wydarzeniach... jednakże wczoraj poczułem (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Badanie zwierząt biologia i ochrona przyrody

Psy i koty też chorują na te same choroby co ludzie, nerki, stawy, serce, reumatyzm, nowotwory, jako drapieżniki potrafią długo ukrywać ból i złe samopoczucie, często kiedy nie są w stanie wytrzymać choroba jest już bardzo zaawansowana, dlatego tak jak my trzeba je badać. Morfologia o biochemia krwi, ciśnienie, cukier, badanie moczu to obowiązek każdego pana. Zwierzęta badamy co roku lub wg zaleceń weterynarza, szczególnie to ważne u starszych zwierząt po 7 roku życia, na badanie krwi trzeba przyjść na czczo, ostatni posiłek pupil mus zjeść 8 godzin przed badaniem, mocz najlepiej pobrać u weterynarza, trzeba kupić specjalny żwirek i szybko przewieźć mocz na miejsce. Poszczególne parametry są różne dla psów i kotów. Główne parametry to mocznik, kreatynina, potas sprawdzające stan nerek, podwyższone oznaczają przewlekłe choroby nerek, ALT, GGT, AST, GLDH, ALP, ALB GLOB, GLU, BIL sprawdzają kondycję wątroby, podwyższo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Stowarzyszenie Umarłych Poetów Haken W Obłokach Trzeźwości

Stowarzyszenie Umarłych Poetów (1989)   Ekscentryczny nauczyciel angielskiego (Robin Williams) wprowadza powiew świeżości do liceum kierującego się konserwatywnymi ideami. Peter Weir wraz z trzymającym pióro Tomem Schulmanem tworzą wielkie kino. Dialogi, poezja, fabuła, sceny, dialogi, poezja, no i te przecudowne dialogi! Podczas oglądania nie sposób wyróżnić jeden z trzech aktów, bo każdy był na tożsamym poziomie. Młodość, marzenia, szerokie perspektywy i nutka szaleńczej, młodzieńczej natury. Nie jest to film usłany różami, choć z początku widz może odnieść takie wrażenie, to reżyser z każdą sceną odkrywa przed nami posępną stronę filmu, który w swej naturze jest dramatem kompletnym. Osobiście uważam, że jest to kin (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Boks, literatura i Bubuś Haken W Obłokach Trzeźwości

Trochę boksu nie zaszkodzi   7 dni i kilkanaście godzin zostało do rozpoczęcia imprezy sportowej. Od początku czerwca ewolucja mojej formy jest zaskakująca nawet dla mnie. Organizm domaga się intensyfikacji treningów, a wyniki pokazują, że rozwijam się w oszałamiającym tempie. Redukcja też ma to do siebie, że efekty są nawet kilkukrotnie bardziej widoczne aniżeli podczas epizodu budowania masy mięśniowej, no i zawsze mogę wpaść w okres stagnacji, ale mam to na względzie i przygotowuję swoją psychikę pod taki czas. Dodałem do swojego aktywnego repertuaru treningi bokserskie. Jest to jedna z moich ulubionych dyscyplin sportowych, a drugą jest koszykówka. Próbowałem już w swoim życiu coś niecoś boksu, stąd też mam wiedzę w jaki sposób zrealizować trening w tym obszarze, a poza tym w dobie Internetu mamy niemalże nieograniczo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wrześniowy wpis Haken W Obłokach Trzeźwości

Niedzielne zwiedzanie Chwaszczyna Przygotowania do Biegu Westerplatte trwają w najlepsze, ale co poza tym? Przygotowuję się również do jutrzejszej wyprawy do Chwaszczyna. Jest to miejscowość położona zaraz przy najbardziej wysuniętej na północny zachód dzielnicy Gdańksa, czyli Osowy. Jestem zaintrygowany Chwaszczynem i chciałbym zwiedzić m.in. Parafię św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, cmentarz, lokalne miejsce kultury oraz jezioro Osowskie znajdujące się nieopodal. To cel na jutrzejszy dzień. Już teraz momentami przepełnia mnie ekscytacja. Jutro z uwagi na niedzielę niehandlową nie uda mi się może odwiedzić lokalnych sklepów, ale przeprowadzę rekonesans i na przyszłość będę zorientowany czy mam szansę na nabycie lalki z tej skromnej miejscowości. Czujne oko właściciela (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W morzu osiągnięć Haken W Obłokach Trzeźwości

Tydzień pełen sukcesów   Bardzo optymistycznie podchodzę do podsumowania tygodnia. Byłem na mityngu, wystawie psów, terapii, dużo ćwiczyłem siłowo oraz aerobowo i zdobyłem punkt widokowy Pachołek! A poza tym obejrzałem kilka dobrych w moim odczuciu filmów i jestem w trakcie czytania wartościowych książek. Jasne, były trudniejsze momenty, a w tym trochę głodów, ale ze wszystkim udało mi się uporać. Cieszy mnie również stan mojego pupila, że pomimo ciężkich, upalnych dni jest w całkiem niezłej formie, a i sierści mniej gubi, być może powrót do pierwotnej karmy i odpowiednia suplementacja zaczęły działać. W każdym razie jest poprawa i to najważniejsze.   I trochę smutku..   Było też coś niecoś smutku, że na terapii (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pies Maks biologia i ochrona przyrody

Zanim napiszę o Maksie europejskie organizacje felinologiczne powinny zarejestrować kota ukrainian lewkoj, to miks kota szkockiego zwisłouchego, który z racji na zgięte uszka jest narażony na choroby ucha środkowego i głuchotę, ponieważ ucho nie może się oczyszczać, często ma deformacje kończyn i sfinksa dońskiego, którego noworodki szybko umierają z racji wychłodzenia, muszą być trzymane w cieple. Sfinks doński i szkocki zwisłouchy to rasy powstałe naturalnie, są słabsze, ale ich potomek, lewkonijka jest już zdrowa. Mutacja odpowiedzialna za powstanie sfinksa jest dominująca. Ciekawostka, w zimie sfinksom rośnie delikatne futerko, latem pocą się ałą skórą, jak my. Owczarek belgijski Maks został porzucony przez Rosjan uciekających z Mikołajewa. Mieszkańcy podmiejskiej miejscowości zaopiekowali się nim i oddali 19 Pułkowi Gwardii Narodowej Ukrainy. Psa nazwano Maks i nauczono ukraińskich kome (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pieseły Trawa jest zielona.

Pieski są dobrymi przyjaciółmi da człowieka. Można się z nimi bawić i je głaskać. Większość psów gania koty.

Zobacz cały wpis na blogu »
Jack Russel terier biologia i ochrona przyrody

Patron to 3-letni Jack Russel terrier, od 2020 r jest pracownikiem Państwowej Służby Ukrainy do Sytuacji Nadzwyczajnych, zajmuje się poszukiwaniem min w obwodzie Czernichowskim. Jego człowiekiem jest Mychaiło Iljew, dowódca grupy pirotechnicznej. Patron ma swoje profile w mediach społecznościowych, gdzie uczy dzieci co mają zrobić w pobliżu pól minowych, jak się zachować w czasie ataku bombowego i kiedy znajdą ładunki wybuchowe. 8 maja został odznaczony przez Prezydenta Wołodymira Zełenskiego Medalem za Nienaganną Służbę, jego pan Orderem za Odwagę III stopnia. Patron jest maskotką Narodowego Centrum Koordynacji ds Rozminowania. Pastor John Russel postanowił stworzyć rasę przydatną podczas polowań na borsuki i lisy, w 1980 r wziął suczkę, która dała początek rasie. Ostatecznie rasę uznano w 1990 r. w 99 r wyodrębniono 2 odmiany, angielską Jack Rusel terrier z krótkimi nogami i austral (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zwierzęta Dzieci i zwierzęta.

Tak się zastanawiam od kiedy zwierzęta są w moim życiu. Odpowiedz brzmi od zawsze...odkąd pamiętam. Większość z nas posiada zwierzęta i nie wyobraża sobie zycia bez nich. U mnie od dzieciństwa były koty, psy i konie. I tak przez całe zycie. Gdy urodziłam dziecko nie było w tym momencie zwierząt w moim życiu ale córeczka kiedy skończyła roczek dostała od dziadka w prezencie kotka i znowu zwierzęta zagościły w naszym zyciu do dnia dzisiejszego to już jest 10 lat. Ale o czym ta historia będzie o przygodach jakie mieliśmy z tymi zwierzętami. W dalaszych wpisach opowiem Wam historie jakie przeżyliśmy z kotkami, pasami i moim najukochańszym zwierzątku sarence 

Zobacz cały wpis na blogu »
zimowa pomoc dla psów i kotów biologia i ochrona przyrody

Zima jest niebezpieczna nie tylko dla ludzi, także dla zwierząt, głównie domowych. Najlepiej jest wpuścić je do domu, koty niech śpią przy piecyku lub grzejniku, psy pod stołem na podusi, delikatne rasy psów, bezwłose albo z owłosieniem takim jak nasze włosy wyprowadzajmy w kubraczkach, podczas spaceru smarujmy psom poduszeczki wazeliną przed solą drogową, tak samo kotom, które czują silną potrzebę wychodzenia. Psom skróćmy spacery, szczególnie psim seniorom. Psi seniorzy także potrzebują ubranek, ale nie wolno dopuścić do ich przemoknięcia. Podczas spaceru omijamy kałużę, po powrocie usuwamy śnieg spomiędzy palców i osuszamy łapki, szczególnie u ras długowłosych. Trzeba zapewnić więcej ruchu na spacerach i więcej karmy w domu. Jeśli pies nie może być w domu trzeba wymościć mu budę słomą lub styropianem albo wpuścić do garażu, ogrzewanej szopy, kotłowni, tam gdzie jest ciepło. Tak samo kota. Po powrocie zwierzaka d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak oswoić jesień i zimę biologia i ochrona przyrody

Zbliża się jesień, dni stają sie coraz krótsze, liście zaczną opadać z drzew, staniemy sie ospali, zmęczeni, zacznie dokuczaćnam najpierw chłód pote, zimno i mróz. Dobrym sposobem na poprawę chumoru jest ruch na świeżym powietrzu, niestety wiele osób pracuje do późnych godzin popołudniowych, a nawet ci, którzy pracują do 15 gdy w grudniu wracaja do domu jest już zmrok. Wiadomo, że człowiek potrzebuje kontaktu z przyrodą, szczególnie z zielenią, dlatego ważne są kwiaty doniczkowe, mogą to być fikusy, paprocie, storczyki, anturium, kaktusy, bromelie, mirt zwyczajny, cyklameny, figowce, araukarie, draceny, gerbery, wilczomlecze, pierwiosnki, wczesna wiosna pojawiają się krokusy i hiacynty, które potem można przesadzić do ogr&o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy warto kastrować i sterylizować pupila biologia i ochrona przyrody

Kastracja i sterylizacja polegają na pozbawieniu możliwości rozmnażania zwierząt domowych, polega na usuwaniu narządów rozrodczych. Jest to ingerencja medyczna, która może powodować powikłania np. zakażenia, jednak prawidłowa opieka weterynaryjna i domowa minimalizują ryzyko. Z biologicznego punktu widzenia jedna ingerencja chirurgiczna mniej obciąża organzim od wielokrotnej ciąży i połogu. Z jeden strony usunięcie gonad powoduje zmianę gospodarki hormonalnej i stan podobny do naszej menopauzy i andropauzy, zwierzę staje się podatne na choroby układu krążenia. Można je wyeliminować odpowiednią dietą, dawką ruchu. Nieposiadanie potomstwa u samic może być przyczyną nowotworów przydatków, jednak wystarczy dopuścić do pierwszej ciąży. G (...)

Zobacz cały wpis na blogu »