Odchudzanie

Wpisy zawierające słowo kluczowe odchudzanie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Dieta Atkinsa może być naprawdę dobra Dietetyka

Warszawa (PAP) - Bogata w tłuszcze i białka a uboga w węglowodany dieta wprowadzona w pierwszej połowie lat 70. przez dra Atkinsa, może być równie skuteczna i bezpieczna, co diety niskokaloryczne - twierdzą naukowcy z University of Pennsylvania. Dieta Atkinsa uchodzi za wyjątkowo kontrowersyjną -przeciwnicy uważają, że jest niezbilansowana, prowadzi do miażdżycy, osteoporozy i chorób nerek. Amerykańscy naukowcy z University of Pennsylvania przeprowadzili badania na grupie 63 otyłych mężczyzn i kobiet w wieku 44 lat ważących przeciętnie 97 kilogramów. Osoby te podzielono na dwie grupy - grupę na diecie Atkinsa oraz na diecie konwencjonalnej (60 procent węglowodanów, 25 procent tłuszczów i 15 procent białek). Ograniczono ilość kalorii - dla mężczyzn od 1500 do 1800, dla kobiet od 1200 do 1500 kalorii dziennie. Sprawdzano stan grupy po trzech, sześciu i 12 miesiącach. We wczesnej fazie grupa na diecie Atkinsa straciła dw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dieta South Beach Płaski brzuch

Dieta South Beach jest szczególnie polecana osobą z nadwagą i tym nad którymi wisi ryzyko takich chorób jak: cukrzyca, zawał serca, wylew czy też miażdżyca. Arthur Agatston – twórca diety stworzył 3 fazy kuracji. Dieta South Beach pozwala na zrzucenie do 6 zbędnych kilogramów wciągu 14 dni.   Pierwszy etap to 2 tygodnie kuracji. Jest on najtrudniejszy ponieważ trzeba zmienić swój sposób odżywiania co dla wielu jest bardzo trudne. Menu dzieli się na 3 posiłki i dwie małe przekąski. Dieta jest bogata w białka natomiast węglowodany są podawane w niewielkich ilościach. Niestety jadłospis jest dosyć monotonny. W jego skład powinny wchodzić: chude mięso, ryby, jajka, biały ser, grzyby, rośliny strączkowe, oliwa z oliwek, kakao, cukinia, ogórki, seler, brokuły, pomidory, szpinak, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Opis diety kopenhaskiej Odchudzanie

DZIEŃ 1 i 8 śniadanie: kubek kawy i kostka cukru lunch: 2 jajka na twardo, gotowany szpinak , pomidor obiad: duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną DZIEŃ 2 i 9 śniadanie: kubek kawy i kostka cukru lunch: duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną obiad: plaster szynki, 2-3 szklanki jogurtu naturalnego DZIEŃ 3 i 10 śniadanie: kubek kawy i kostka cukru, grzanka lunch: gotowany szpinak, świeży owoc, pomidor obiad: plaster szynki, 2 gotowane jajka, sałata z olejem i cytryną DZIEŃ 4 i 11 śniadanie: kubek kawy i kostka cukru lunch: tarta marchewka, jajko na twardo, twarożek naturalny obiad: sałatka owocowa, 2-3 szklanki jogurtu naturalnego DZIEŃ 5 i 12 śniadanie: duża tarta marchew z cytryną lunch: duża chuda ryba obiad: befsztyk, sałata i brokuły DZIEŃ 6 i 13 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jeśli nie guz to robak Fitnessclub

Jeżeli drętwieją Ci ręce i widzisz rozmazane obrazy sprawdź czy w Twoim mózgu nie zagościł.... robak. Poruszającego się robaka znaleziono w mózgu mieszkanki Arizony Rosemary Alvarez, u kobiety podejrzewano guza mózgu. Zdjęcia z tomografu komputerowego zaskoczyły lekarzy, bo zarejestrowany obiekt poruszał się. Na szczęście operacja usunięcia robaka powiodła się a kobietę wyleczono. Jaja robaka dostały się do jej organizmu drogą pokarmową, najprawdopodobniej zjadła niedogotowane lub surowe mięso.

Zobacz cały wpis na blogu »
Wpływ ruchu na poszczególne narządy Fitness

1. Serce - zmuszając je do cięższej pracy, wzmacniamy i poprawiamy jego kondycję, a więc wydajność, dzięki czemu usprawnia się krążenie krwi oraz zdolność do efektywnego wykorzystywania tlenu w całym organizmie. 2.Mięśnie - zwiększenie siły mięśni, dzięki regularnym ćwiczeniom, działa pobudzająco na układ krążenia. Przez naczynia krwionośne do komórek przedostają się większe ilości tlenu i substancji odżywczych, a usuwane są produkty przemiany materii. Dotlenione mięśnie mogą pracować dłużej i wydajniej - czyli poprawia się kondycja i wytrzymałość organizmu. 3. Stawy - aktywność fizyczna pozwala utrzymać prawidłową ruchomość stawów, co zmniejsza ryzyko wystąpienia ich bolesności i zesztywnienia w starszym wieku. Dzięki sprawnym stawom, możemy być aktywni przez całe życie. 4. Płuca - wykonywanie regularnych ćwiczeń fizycznych usprawnia pracę całego układu oddechowego. Wzmożona praca płuc pozwala zwiększyć ilość pobieranego tlenu, który (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kwas foliowy Zdrowie kobiety

Uważa się, że małe stężenie kwasu foliowego powoduje zwiększenie stężenia homocysteiny we krwi, co najprawdopodobniej ma związek z powstawaniem raka okrężnicy oraz choroby Alzheimera. Homocysteina jest produktem metabolizmu białek. Zwiększenie jej stężenia we krwi zwiększa ryzyko zawału serca. Stężenie homocysteiny jest kontrolowane przez 3 enzymy, przy czym aktywność 2 z nich zależy od obecności kwasu foliowego w organizmie. Wiele pokarmów, takich jak płatki śniadaniowe lub pieczywo, wzbogaca się w wielu krajach kwasem foliowym, żeby zmniejszyć ryzyko jego niedoborów i zapobiegać wadom rozwojowym płodu (u nas na razie pieczywo nie jest wzbogacane).

Zobacz cały wpis na blogu »
Probiotyki i prebiotyki Odchudzanie

W jelitach żyją miliardy bakterii regulujących działanie układu trawiennego, zmniejszających stężenie cholesterolu we krwi, pobudzających odporność organizmu, chroniących przed rakiem okrężnicy oraz syntetyzujących niektóre witaminy. Chronią one również jelita przed rozwojem szkodliwych bakterii, które mogą powodować zatrucia pokarmowe. Stresy, antybiotyki, niektóre leki oraz żeńskie hormony płciowe mogą powodować, że bakterie chorobotwórcze w przewodzie pokarmowym rozmnażają się kosztem pożytecznych. Poprawa równowagi między tymi dwiema grupami drobnoustrojów jest możliwa dzięki probiotykom, najbardziej rozpowszechnionym funkcjonalnym produktom spożywczym. Probiotykami są biojogurty, napoje mleczne oraz soki owocowe z dodatkiem bakterii z grup Lactobaciiicus acidophilius oraz Bifidobacterium bifidum. Należy jadać je codziennie, aby bakterie w jelitach były odpowiednio liczne. Zęby poprawić stan flory bakter (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Właściwości olejku z drzewa herbacianego Zdrowie kobiety

• Odkaża skaleczenia i zadrapania oraz sprzyja ich gojeniu. • Zmniejsza rozmiary późniejszej blizny. • Przyspiesza gojenie po ukąszeniach i użądleniach owadów, w tym również pszczół. • Leczy grzybicę międzypalcową stóp, grzybicę paznokci oraz drożdżyce.

Zobacz cały wpis na blogu »
Co to jest olejek z drzewa herbacianego? Fitnessclub

Olejek herbaciany to świetny środek odkażający o przyjemnym zapachu, przypominającym woń gałki muszkatołowej. Otrzymuje się go w wyniku destylacji parowej liści Metaleuca alternifolia, drzewa herbacianego rosnącego jedynie w Australii (nie ma ono nic wspólnego z gatunkami z rodzaju Camellia, z których otrzymuje się herbaty pitne). Wysokiej jakości olejek herbaciany zawiera co najmniej 40% terpinen-4-olu, czynnego składnika o właściwościach leczniczych, i niecałe 5% eukaliptolu, substancji drażniącej skórę. Po drugiej wojnie światowej, gdy zaczęto stosować antybiotyki, olejek herbaciany odszedł w zapomnienie. Obecnie zainteresowano się nim ponownie - roczna produkcja wynosi ponad 700 ton.

Zobacz cały wpis na blogu »
Leczenie hormonalne Dietetyka

Hormony krążą we krwi i regulują przebieg procesów wzrostu oraz metabolizmu. Jeśli komórki nowotworowe powstają na wrażliwym na hormony narządzie np. jak macica, może on nadal reagować na „rozkazy hormonów”. Gdy w tym momencie chory otrzyma hormon hamujący, który nakaże komórką zaprzestanie podziału, to rozwój nowotworu zostaje zatrzymany. Leczenie hormonalne stosuje się w zasadzie u chorych z przerzutami do układu kostnego lub tkanek miękkich, wyjątkowo w przypadku przerzutów do narządów miąższowych. Ogromna zaleta tej metody jest brak nieprzyjemnych działań ubocznych.

Zobacz cały wpis na blogu »
Radioterapia Płaski brzuch

Zabiegi chirurgiczne stosuje się go przy nowotworach miejscowych, są nowotwory które można uleczyć a pomocą radioterapii bez potrzeby zabiegu używania tzw. „skalpela”. W innych przypadkach radioterapie stosuje się przed lub po operacji by zwiększyć szanse wyleczenia. Radioterapia niszczy nowotwór za pomocą napromieniowania. Promieniowanie uszkadza materiał genetyczny komórek nowotworowych przez co nie mogą się rozmnażać. Radioterapia odbywa się w specjalnym pomieszczeniu, zapobiega się w ten sposób na przedostanie się promieniowania na zewnątrz. Takie naświetlenie trwa kilka minut. Przeważnie odbywa się codziennie przez pięć do sześciu tygodni. Jest bezbolesna metodą walki z rakiem. Najczęstszymi objawami ubocznymi są: złe samopoczucie, brak apetytu, uczucie wyczerpania i braku energii. Niestety tę metodę można wykorzystać tylko w przypadku małych guzków języka i ust oraz niektóre guzy tzw. „natury ginek (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Właściwości niepokalanka pieprzowego Odchudzanie

• Łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. • Reguluje cykle miesięczne. • Wzmaga płodność. • Łagodzi uderzenia gorąca związane z menopauzą.

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy wiesz, że… Fitness

Niepokalanek zawdzięcza swą nazwę dawnym wierzeniom, że zioło to zmniejsza popęd seksualny. Średniowieczni mnisi żuli suszone owoce niepokalanka, by łatwiej im było dochować ślubów czystości. Podobnie jak w przypadku innych ziół, skuteczność niepokalanka jest wynikiem połączonego działania wielu substancji czynnych. Pojedynczo nie wykazują one tego działania. Kobiety, które mają problemy z karmieniem piersią, powinny spróbować zastosować niepokalanek, ponieważ pobudza on wytwarzanie mleka przez organizm. Należy zażywać kapsułkę lub tabletkę 2 razy dziennie. Zioło nie zmienia składu mleka matki, więc jest zupełnie bezpieczne dla niemowlęcia. Najprościej jest stosować niepokalanek w postaci tabletek lub kapsułek.

Zobacz cały wpis na blogu »
Diety odchudzające cholesterol

Diety odchudzające są od wielu lat bardzo modne. Nie ma chyba kobiety która w jakimś okresie swego życia nie spróbowała jakieś diety na odchudzanie.   Diet są setki, niestety duża część z nich jest albo nieskuteczna, albo szkodliwa dla zdrowia, lub też np. uciążliwa  codziennym stosowaniu.   Chciałbym przekazać kilka podstwowych warunków skutecznej i bezpiecznej diety odchudzającej. 1. Najważniejszy punkt to systematyczność i stałość stosowania diety. 2. Brak drastycznych szybkich  zmian w diecie dotychczasowej. 3. Brak wykluczeń którejkolwiek z podstawowych grup pokarmów. 4. Zero cudownych, szybkich efektów 5. Każda skuteczna dieta jest połączona z odpowiednim ruchem fizycznym.   W kolejnych dniach postaram się opisać przedstawione wyżej punkty.    

Zobacz cały wpis na blogu »
Palenie w ciąży Zdrowie kobiety

Naukowcy alarmują - palisz w ciąży?! Twoje dziecko może urodzić się z wadą wrodzoną, np. z rozszczepem wargi! Rozszczep wargi i podniebienia należą do najczęstszych wad wrodzonych. Powstają na skutek zaburzeń w rozwoju twarzy w życiu płodowym. Rozszczep wargi polega na podzieleniu wargi, natomiast rozszczep podniebienia - na występowaniu bezpośredniego otworu między podniebieniem, a dnem jamy nosowej.

Zobacz cały wpis na blogu »