Muzyka

Wpisy zawierające słowo kluczowe muzyka.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Ainstein sie mylil???! FIZYKA dla każdedgo

Jak można określić określić z jaka predkością porusza się śiatlo skoro calu Wszechświat jest w bezustannie w ruchu - już podczas wielkiego wybuchy i powstaniu  swiatl a Uniwersum był uwarunkowane inercją!!! Zreszta jak miałoby się odnieść do tej prdkośći - skalarnie czy też wektorowo. Życzę przyjemnej rozkminy:)

Zobacz cały wpis na blogu »
Znów przy kompie siedze sobie i tak sobie skrobie OPOWIASTKI Z ŻYCIA "NIEDZIELNEGO PATRIOTY"

jest dzis piatek h:13.40 A.D. 2022 Własnie dzis zakupilem najlepszy tytoan Red Bulla Green - kilka wdechów i jestem w siudmym niebie, jak to przy potrzebie!!! Klikajcie jesli macie tablety Peja Najlepsze Zwrotki - YouTube. Słucham i dojsc nie moge przestać my sleć ze CHCIALBYM być takim jak ON. Jego geniusz przyćmiewa moje blogi. Ale jeszcze będziemy się obydwoje wspierali.

Zobacz cały wpis na blogu »
Dotknij mnie znów O szukam przeznaczenie

Twoich rąk  Tak bardzo tęsknię za dotykiem, który dałeś mi Nikt nigdy,pewne to,ja nadal czuję ciepło Twoich rąk    Twoich rąk W objęciach ich schowałam swoje najpiękniejsze sny Jak mam uwierzyć, że któregoś dnia zabraknie  Twoich rąk   Nigdy nie myślałam, bo szczęściem byłeś mi i ty, Zawsze przy mnie trwałeś i chciałeś moim być   Twoich rąk Bez nich runie cały świat Proszę nie patrz na mnie tak Sam dałeś dotknąć mi Twoich rąk Oprócz tego nie chcę nic Bez nich nie potrafię żyć Proszę zostaw ślad Ten maleńki ślad Twoich rąk   Twoich rąk  Szukałam po omacku nie pojmując przecież, że Nie mogę prosić cię by dla mnie było piękno Towich rąk   Twoich rąk  Bezpieczna przystań w której pozwoliłeś sobą by (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Taniec biologia i ochrona przyrody

Skończyła się kolejna edycja Tańca z Gwiazdami, gdzie jest pociągające to, że są prezentowane rózne style z różnymi choreografiami, pojawiały się opinie, że osoby z wyższym wykształceniem nie oglądają tego programu, otóż albo oglądają albo wyjątek potwierdza regułę. Zaraz ktoś napisze, że to obciach, ale jaki to obciach podziwiać piekne figury, stroje, makijaże, fryzury, pozy? Jeden lubi sztuki walki, drugi lubi taniec. Każdy sport zapewnia rozrywkę, rozwija ciało i umysł, każdy jest wspaniały, ale nie każdy jest dla każdego, ważne by wybrać coś dla siebie. Również taniec można zaliczyć do sportu, tylko, że ten oprócz rywalizacji, daje jeszcze mnóstwo radości, przyjemności, pozwala sie odstresować, zapomniec o problem (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Golec uOrkiestra Wszystko o muzyce

Witamy ✋👋 Dziś przedstawimy wam kilka informacji o zespole Golec uOrkiestra. Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Zespół w 1998 roku założyli Paweł i Łukasz Golcowie "beskidzcy górale XXI wieku". Dlaczego? Ponieważ z wielką maestrią potrafią łączyć ze sobą najróżniejsze nurty muzyczne. W ich piosenkach słychać folkowe brzmienia z Żywiecczyzny wśród których dorastali, ale i ukochany przez nich jazz, pop, czy rock'n'roll. Wierność własnym korzeniom oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej popularnych, rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce.

Zobacz cały wpis na blogu »
One Direction Wszystko o muzyce

Hej Przepraszamy, że wczoraj nie było wpisu, ale strona niestety nie chciała z nami współpracować. Dlatego dzisiaj trochę dłuższy post, znjadziecie w nim różne informacje na temat ulubionego zespołu muzycznego Marti. Życzymy przyjemnego czytania. One Direction: Był to brytyjsko - irlandzki boysband, który tworzyli brytyjczycy: Harry Styles, Louis Tomlinson, Liam Payne  i Zayn Malik, oraz irlandczyk Niall Horan. Zajęli trzecie miejsce w siódmej brytyjskiej edycji programu X Factor, gdzie zostali połączeni w zesp&oacu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Po co nam muzyka? Wszystko o muzyce

Hejka😁 Witamy w naszym kolejnym wpisie. Dzisiaj trochę informacji na temat muzyki, czyli czegoś co towarzyszy nam codziennie. Naszym zdaniem życie bez niej nie byłoby takie barwne i radosne.  Po co nam muzyka? Muzyka jest sztuką, która łączy w sobie szereg licznych rodzajów zalet. Przede wszystkim odznacza się ona faktem, iż jest niebywałą formą relaksu która jest na tak szeroką skalę zróżnicowana na chwilę obecną, że w zasadzie można bez większych trudności dobrać ten rodzaj gatunku muzycznego ściśle do potrzeb oraz preferencji słuchaczy czyli jej odbiorców. Każdy znajdzie bez wątpienia coś dla siebie, bezpośrednio trafiającego w jego gust. Nie zapominajmy także, że muzyka jest formą wyrazu kultury. Jest to element tożsamości narodowej danych społeczności, wyraz zwyczajów, obyczaj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciekawostki muzyczne: Wszystko o muzyce

Hej, Witamy na naszym pierwszym wpisie. Znjadziesz w nim kilka faktów o muzyce, o których najprawdopodobniej nie wiedziałeś. Życzymy miłego czytania. Oto kilkaciekawostek związanych z muzyką: 1. Leksykon "The New Grove Dictionary of Musical Instruments" z 1984 roku, zawiera około 11 tysięcy nazw instrumentów muzycznych. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Piosenka "Oceany" muzyka oczami twórców

Podrzucam instrumental piosenki "Oeany", w wykonaniu moim i mojej przyjaciółki. Milego słuchania.  Oceany

Zobacz cały wpis na blogu »
Gitara elektryczna muzyka oczami twórców

Z gitary elektrycznej możemy wydobyć wiele różnych dźwięków, są do tego specjalne urządzenia, które pomagają nam stworzyć dźwięk najbardziej nam odpowiadający. Tutaj krótki poradnik na ten temat:

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak wybrać pierwszą gitarę? muzyka oczami twórców

Na jakiej gitarze najlepiej się gra? to zależy od własnych preferencji, jednak jeśli nie wiesz od jakiej zacząć, myślę, że ten filmik może ci pomóc.

Zobacz cały wpis na blogu »
Rodzaje gitary muzyka oczami twórców

Jest wiele rodzajów gitar, wymienię kilka z nich: -klasyczna -akustyczna- od klasycznej różni się węższym gryfem i metalowymi strunami -elektryczna- nie ma pudła rezonansowego, za to podłącza się ją do wzmacniacza -basowa- tak jak elektryczną podłącza się ją do wzmacniacza, gra bardzo niskie dźwięki i ma tylko 4 struny -12-strunowa- wiele się nie różni od gitary klasycznej i akustycznej, jedynie ilością strun i sposobem grania.  

Zobacz cały wpis na blogu »
Akcesoria muzyka oczami twórców

Do gitary elektrycznej warto dokupić kilka akcesorii, m.in. piec, kabel. Dodatkowo można kupić kostkę do gry, pedał zniekształcający, który dodaje ciekawe efekty dźwiękowe.

Zobacz cały wpis na blogu »
Piosenka muzyka oczami twórców

Ostatnio poszukując inspiracji do nagrania jakiejś nowej piosenki natknęłam się na bardzo ciekawe wykonanie "Jestem tego pewien", są tu rozpisane niecodzienne chwyty, które są łatwe do zagrania, a mają łagodne brzmienie. 

Zobacz cały wpis na blogu »
Skąd brać chwyty? muzyka oczami twórców

Często ludzie zastanawiają się skąd wziąć chwyty do piosenek, jeżeli ktoś potrafi grać ze słuchu to śpiewnik raczej nie jest mu potrzebny. Nie wszyscy jednak to potrafią, osobiście polecam te kilka stron: Jak zagrać, Wywrota, Chords, Giszowiec

Zobacz cały wpis na blogu »