Muzyka

Wpisy zawierające słowo kluczowe muzyka.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Muzyka Co to muzyka?

Według Wikipedii; Muzyka – sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki. Według mnie: Pasja, hobby...   

Zobacz cały wpis na blogu »
Ja i przyjaciele Kreślenie po umyśle

Smutek i Muzyka kroczą po tej samej ścieżce co ja, bez przewy zaczepiamy siebie nawzajem.  Przeszliśmy razem długą drogę, mimo przeciwności wciąż do siebie wracamy. Ostatnio znowu się spotkaliśmy, ciągle opowiadamy sobie życie. Akurat dzisiaj opwiedziałam moje wspomnienie z dzieciństwa, jak to chciałam zostać znana i śpiewać, bo kochałam śpiewać... I nadal to kocham... Ale kompletnie nie potrafie, teraz to tylko śpiewam do samej siebie. Nie chce by ktoś urierpiał, ale prze praypadek tak sobie zamarzyłam ostatnio, by śpiewać... chiałabym zaśpiewać siebie, swoje emocje i uczucia, ale zamiast śpiewać to pisze... Moi przyjaciele (Muzyka i Smutek) mówią, by lepiej tego nie robić, bo ranie ich uszy.  Smutek... Ah ten Smutek on zawsze smęci jak mu źle, jak mu nie dobrze, jak nie chce mu się żyć, bo nic go nie cieszy. Zawsze powtarza, że się marnuje, mówiłam mu wiele razy, że nie ma co się przejmować, że będzie lepiej, ale z roku na rok jest z nim gorzej. Już nie wiem jak ma (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tragiczne losy wojennej stolicy Polski MARIA PISZE

W dniu 3 grudnia 2018r. byłam wraz z grupą ze szkoienia na seansie filmowym w kinie Albatros w Bytowie na filmie pt "Miasto 44".       Reżyserem filmu jest Jan Komasa, 37 letni uzdolniony człowiek.    Film "Miasto44" to opowieść o młodych, pełnych życia i namiętności warszawiakach. Żyją tak, jakby każdy ich dzień miał się okazać tym ostatnim. Nie wynik (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nieprzewidywalne czytelnictwo Promocje internet

Na rynku jest sporo rożnego rodzaju wydawców książek. Są takie, które specjalizują się w wydawaniu podręczników szkolnych, pomocy naukowych, encyklopedii. Często zupełnie odrębne firmy zajmują się z kolei szkolnictwem wyższym, a więc podręcznikami akademickimi, opracowaniami naukowymi, literaturą specjalistyczną. To spory biznes, ponieważ na zaopatrzenie oczekują tysiące bibliotek akademickich, publikacji do druku wciąż przybywa. Tak samo jak zapotrzebowanie na nie, bo studentów jest coraz więcej. Poza tym braki powodowane, niszczeniem i starzeniem egzemplarzy trzeba cały czas na bieżąco uzupełniać. Choć wydawałoby się, że branża ta jest stosunkowo zamknięta i ograniczona, to jak widać, na brak pracy i obrotu nie można tam narzekać. Zupełnie inni wydawcy zajmują się publikowaniem powieści. Ci nawet dzielą się w zależności od tematyki. Niektórzy specjalizują się w książkach kryminalnych, inni w psychologicznych, a jeszcze inni w wydawaniu książek fantasy. W (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wpływ muzyki na życie 0Warta0

Muzyka dzieli się na różne gatunki i podgatunki. Istnieją gatunki muzyki takie jak np: rap, regge, trap, pop, rock, metalica i wiele innych. Posiadają one także podgatunki. Np. pop, jego najbardziej znaną jest k-pop, alternatywny pop lecz ma on wiele innych podgatunków. Czy noszenie słuchawek w miejscach publicznych jest nie kulturalne? Mnie w domu uczyli, że to nie jest najlepszy pomysł, lecz ja mam inne zdanie. Jeżeli kocham muzykę, to czemu mam jej nie słuchać. Może chodziło im również o bezpieczeństwo... Fakt, że ludzie wpadają pod auta dlatego, że nie skupili się na drodze. Ale jeżeli jesteśmy ostrożni, to nikt nie powinien zwrócić nam uwagi.

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwsza historia- "ZRANIONA" książkowe.love

  Zwykła opowieść o tym że przeszłość prędzej czy póżniej dopadnie każdego z nas. Jeśli chodzi o miłość to szanse są podwójne, bo od przeznaczenia się nie ucieknie. Nawet jeśli dzielą nas bardzo wielkie odległości to i tak los skrzyżuje dwie drogi niby niepozornych ludzi. Miłego czytania Pozdrawiam Mirabell

Zobacz cały wpis na blogu »
Lacrimosa. Orkiestry symfoniczne i gitary elektryczne No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Niemcy + Finlandia = Szwajcaria Lacrimosa, niemiecko-fiński duet muzyczny działający w Szwajcarii, jest jednym z najbardziej cenionych przedstawicieli subkultury gotyckiej (gothic, goth). Zespół, którego nazwa pochodzi od finałowej części „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta, rozpoczął swoją karierę jako jednoosobowy projekt artystyczny spod znaku dark wave (mrocznych, depresyjnych brzmień keyboardowych). Prawdziwą sławę i uznanie przyniosły mu jednak późniejsze płyty, na których udało się połączyć gotycki rock/metal z muzyką poważną. Lacrimosa zasłynęła z ambitnych, skomplikowanych kompozycji, niejednokrotnie nagrywanych z udziałem orkiestr i chórów. Formacja współpracowała m.in. z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną (London Symphony Orchestra), Państwową Operą w Hamburgu (Hamburgische Staatsoper) i Niemiecką Orkiestrą Filmową Babelsberg (Deutsches Filmorchester Babelsberg). W ostatnich lat (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wprowadzenie Wszystko i Nic

Hej. Jestem Lena. To mój pierwszy blog.   Będą tu wpisy o Wrotkarstwie, Muzyce, ale szczególnie o Jeździectwie, któremu poświęcam cały mój wolny czas od kilku miesięcy.   Co do Wrotek, na rolkach jeżdżę od moich czwartych urodzin. Prawie trzy lata temu jadąc na rolkach, strasznie niefortunnie uderzyłam ręką o ścianę i złamałam nadgarstek z przeniesieniem. Miałam wtedy dwa druty w ręce, i był to mój pierwszy zabieg pod narkozą. Po miesiącu w gipsie i po drugim miesiącu, nie ćwiczenia postanowiłam spróbować jazdy na wrotkach. Pojechałam, więc do wrotkarni, wypożyczyłam wrotki, i się w tym zakochałam. Od dwóch lat mam swoje wrotki, i umiem wiele "sztuczek".   Muzyka od zawsze była moją pasją. W wieku około siedmiu lat zapisałam się do Scholi. W Latoroślach (bo tak się nazywała grupa) śpiewałam około dwóch lat. Wypisałam się ponieważ miałam też inne zajęcia dodatkowe, które były dla mni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego warto kupować płyty muzyczne? BLOG jakich mało

Trwamy w takich czasach, że internet praktycznie zmienia nasze codzienne zachowania i postrzeganie rzeczywistości. Przykładowo, jeżeli chodzi o muzykę, to coraz częściej ściągamy ją z sieci za darmo, zamiast uczciwie kupować w sklepie. Jest to błąd, o którym warto wspomnieć, ale właściwie z jakiego powodu warto kupować płyty muzyczne? To nawet nie chodzi już o fakt, że w ten sposób wspieramy artystę, co również jest bardzo ważne, ale taka płyta wspaniale przedstawia się w naszej kolekcji na półeczce. Internet zarzuca nas tonami albumów, których nawet nie zdążymy dokładnie przesłuchać, a jeśli taką płytę kupimy, to od razu mamy do niej inne podejście, słuchamy z przyjemnością i jest przy tym doskonały klimat.

Zobacz cały wpis na blogu »
Pora na muzykę! Najlepsze festiwale w Europie! Blog dla miłośników dobrego kina

Znacie mnie jako prawdziwego kinomaniaka. Ale uwielbiam także muzykę!  Pojawienie się na wielkim, znanych europejskim festiwalu na pewno jest marzeniem niejednego miłośnika muzyki. Sam, liczę na to że kiedyś będę miał okazję uczestniczyć w którymś z nich. Dziś, przygotowałem dla Was wpis o największych festiwalach, które odbywają się w Europie. Zapraszam! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co się słucha? All about the music

Hejka, z tej strony Miły. Chciałem poruszyć niezwykle ciekawy temat, a mianowicie - czego się teraz słucha? Większość z was pewnie odpowie EDM, jeszcze inny hip hop, a ktoś inny np. Rock. Wiadomo, fajnie, że nie wszyscy słuchają tego samego, bo byłoby nudno, ale czemu np. Rockowiec mówi, że gardzą hip golem, a gość który słucha klubowej muzyki mówi, że hip hop jest dla patoli? Muzyka powinna łączyć, a nie dzielić.  Ja jestem fanem muzyki hip hop, ale to nie znaczy, że gardzę innymi gatunkami, wręcz przeciwnie, słucham  wszystkiego, czasem nawet... disco polo :) Więc  cieszmy się muzyka, po co  te kłótnie? :D

Zobacz cały wpis na blogu »
Każdy może być wykonawcą! Tworzenie filmow

Ważne jednak, aby obrazy które zamieszczamy w sieci, nie mitygowały w czyjąś godność, żeby nie ośmieszały odrębnych ludzi. I znacząca dane, a mianowicie decydując się na skonstruowanie filmiku i wrzucenie go na chodliwy serwis youtube, egzystujemy w stanie pochodzić z tego zalety finansowe. Jest to powiązane z tym, iż za wszelkie tysiąc odsłon, youtube podaruje 1 dolara. Oczywiście musimy zgodzić się na autopromocji, które będą poprzedzały nasze celuloidy. nullZatem jak się pokazuje biegłość filmowa czy dźwięczna, zakładanie wymaga tak naprawdę chęci, musimy przymusić się do rozpoczęcia przebiegu pomysłowego, a wtedy powinno być już swobodnie. Jak wiadomo ten kto nie próbuje, ten nie zyskuje. Pamiętajmy o tym w momencie kiedy skonfiskujemy się za spór pomysłowy.   Jeszcze pare lat, temu zostać stwórcą muzycznym, ażeby mieć możliwości przędzenia filmów, trzeba istniało mieć przede wszelkim podniosłej rangi sprzęt, zasoby zapłat. Rozw&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Urządzenia odtwarzające muzykę Tylko dla zabawy

Muzyka na przestrzeni lat znacząco się zmieniała. Pomimo tego, wiele osób uważa, że potrafi ona łączyć pokolenia i bez wątpienia jest w tym sporo prawdy. Często bowiem zdarza się tak, że pomimo tego, iż poszczególne wykonania mają już niejednokrotnie kilkadziesiąt lat, to wciąż są słuchane do dzisiaj przez ludzi w różnym wieku. Wiele osób lubi odprężyć się po powrocie z pracy właśnie poprzez słuchanie muzyki. W ciągu dziesięcioleci zmieniały się również sposoby odtwarzania poszczególnych utworów. Płyty winylowe i kaserty Jednym z pierwszych nośników muzyki były przede wszystkim płyty winylowe. Ich odtwarzanie było możliwe za pomocą tak zwanego gramofonu. Swego czasu było to bardzo ciekawe rozwiązanie, a takie urządzenia znajdowały się w wielu ówczesnych barach oraz restauracjach. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
RODZAJE MUZYKOWANIA W PRZEDSZKOLU Nauczycielka przedszkola i rytmiki

1.   Rodzaje zajęć muzycznych w edukacji przedszkolnej   Jedną z najważniejszych form ekspresji dziecka jestśpiew. Dzięki temu, że piosenki są różnorodne, dobrane pod kątem okazji, pogrupowane tematycznie, nauczyciel może korzystać z wielu ciekawych propozycji a tym samym wzbogacać świat uczuć dziecka oraz kształtować jego postawę estetyczną.  W czasie śpiewania dominuje radość, aktywność, która przenosi się później na inne działania ucznia. Tekst piosenek, który dzieci poznają w czasie nauki śpiewu pozwala im lepiej poznać świat oraz bogaci słownictwo. Istotne jest także współdziałanie w grupie rówieśniczej co wzmacnia więzi, łagodzi napięcie, pozwala osobie nieśmiałej zaistnieć, zintegrować się z grupą[1]. Śpiew wzmacnia także aparat głosowy, rozwija klatkę piersiową oraz dotlenia organizm. Wpływa równi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Muzyka…cenna twórczość, czy przejaw głupoty Świat z mojego punktu widzenia

      Muzyka, słowo współcześnie budzące różne emocje. Dla młodzieży to prestiż, bycie powszechnie określanym mianem „fajnych” jeśli słuchamy tego, czego słuchają inni. Dla osób dojrzałych, poważnych, to kultura i nauka prowadząca przez życie, niczym pies niewidomą osobę. Bycie fajnym przecież jest takie ważne, słuchanie czegoś na siłę, by inni myśleli o mnie, że jestem na topie. To jest prawdziwy cel w życiu nastolatka, muszę przyznać, że bardzo ambitny.       Rytmiczne utwory, coś do tańca, tekst z sensem, którego znaczenie niestety odgrywa coraz mniejszą rolę. Winę można zrzucić na nastolatków, nie myślą o czym śpiewają, ile w tekście jest przekleństw, a ile sensownych zdań. Muzyka w początkach swego istnienia miała m.in. mobilizować do walk. Wynika z tego, że absurdem byłby brak sensu wynikającego z tekstu. Co zrobiłby statystyczny piętnastolatek w sytuacji, gdy dalej istniałaby tylko muzyka tego samego typu!? Ni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »