Motoryzacja

Wpisy zawierające słowo kluczowe motoryzacja.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Fiat ponownie szykuje się na opla przemysl motoryzacyjny

Według włoskiego rządu szanse Fiata na przejęcie Opla nie zostały jeszcze przekreślone. <!-- onet('adsGet1','main2-box') //--> <!-- onet('adsGet2') //--> W wystąpieniu w Mediolanie nie wykluczył, że "w najbliższych miesiącach kwestia Opla będzie znowu otwarta". Zdaniem ministra Scajoli oferta turyńskiego koncernu dotycząca niemieckiej filii  fimry General Motors jest "najlepsza". "Decyzja o wyborze grupy Magna, podjęta przez niemiecki rząd i General Motors była natury finansowej i uwarunkowana była klimatem politycznym w Niemczech" - ocenił  na konferncji włoski minister. Wyraził on nadzieję, że niedawne oświadczenie kanclerz Angeli Merkel o tym, iż wybór kanadyjskiej spółki Magna nie jest wiążący, może oznaczać, że zarówno rząd niemiecki, jak i GM mogłyby ponownie rozważyć przyszłość Opla - jak dodał - "w interesie Europy". (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Limitowana edycja Mustang Shelby GT500KR Motoryzacja

Limitowan seria Mustanga ze słynnym znaczkiem kobry  na 40-lecie powstania orginalnego mustanga shelby z 1968 juz w tym miesiącu trafi do odbiorców w U.S.A   Skrut kr oznacza king of the road w wolnym tłumaczeniu oznacza król szos   Shelby GT500KR jest najmocniejszym z mustangów wyprodukowanych jak do tej pory z silnikiem 5,4 litra o układzie v8 osiąga moc równą 540km  co jest o 40 więcejniż w normalnym GT500 Do setki rozpędza sie w 4,4 sekundy

Zobacz cały wpis na blogu »
Bartosz Chrzanowski zwycięzcą drugiej rundy Toyo Drift Cup 2008 by PDF w Bydgoszczy. Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

W minioną niedzielę na torze w Bydgoszczy odbyła się kolejna runda Toyo Drift Cup 2008 by PDF. Główną nagrodę, ufundowaną przez Electronic Arts - wydawcę kultowej serii Need for Speed, odebrał Bartosz Chrzanowski. Druga runda zawodów Toyo Drift Cup 2008 by PDF, która odbyła się 7 czerwca w Bydgoszczy, dostarczyła fanom driftingu wiele emocjonujących przeżyć. Piękna pogoda oraz wysoki poziom zawodów sprawiły, że była to niezapomniana impreza nie tylko dla uczestników, ale i przybyłych kibiców. Rywalizacja o punkty w klasyfikacji generalnej była bardzo zacięta. Najl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Maciej Polody, jeżdżący w barwach Need for Speed, nadal zajmuje wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej European Drift Championship! Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Pomimo dużych trudności technicznych Nissana S14A, Maciej Polody zajął czwarte miejsce w niedzielnej rundzie Japanese Tuning Show w Wielkiej Brytanii. Tym samym jest coraz bliżej upragnionego podium. Po starcie w eliminacjach European Drift Championship w Donington Park w Wielkiej Brytanii oraz w Knockhill Circuit w Szkocji, Maciej stał się pretendentem do podium. Po trzecich eliminacjach, które odbyły się 1 czerwca w Silverstone Circuit, zawodnik jest coraz bliżej osiągnięcia celu. Co prawda drifter przegrał z Japończykiem Kumakubo, mistrzem D1GP 2007, ale ostatecznie, pomimo problemów technicznych podczas treningu i samych zawodów, zajął wysokie czwarte miejsce przesuwając się w klasyfikacji generalnej także na czwartą pozycję. Tę część eliminacji wygrał Bret Castle ubiegłoroczny zwycięz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Made in Germany: Historia sukcesów Porsche Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

  Porsche świętuje jubileusz: dokładnie przed 60-laty położony został kamień węgielny pod rodzinne przedsiębiorstwo przemysłowe. Wtedy, biorąc pod uwagę skromne początki, nikt nie przypuszczał, że stanie się ono najbardziej znaczącym producentem samochodów sportowych na świecie.   Nowy rozdział w historii motoryzacji został otwarty 8 czerwca 1948 roku. Tego dnia pierwszy prototyp Porsche o numerze podwozia 356-001 został dopuszczony do ruchu. „Na początku rozglądałem się wszędzie i szukałem samochodu, o jakim marzyłem. Ale nigdzie go nie znalazłem. Więc postanowiłem sam sobie go zbudować” – powiedział Ferry Porsche – i do dnia dzisiejszego ten szczególny duch pedant (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niemiecka premiera Porsche Boxster RS 60 Spyder Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, Stuttgart, pokaże po raz pierwszy w Niemczech nowego Boxstera RS 60 Spyder. Na 18. Auto Mobil International (AMI), 4 kwietnia swoją premierę będzie miał najmłodszy model z cieszącej się powodzeniem serii Boxster. Ponadto na targach w Lipsku, mieście, w którym znajduje się drugi - obok macierzystego w Stuttgarcie - Zuffenhausen - zakład produkcyjny Porsche, zaprezentowane zostaną inne nowości tej marki: innowacyjny układ napędowy przyszłego, wyjątkowo oszczędnego Cayenne z Full Parallel Hybrid oraz samochód wyścigowy Porsche RS Spyder.   Odnosząc ósme zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w ramach American Le Mans Series (ALMS) 2007 RS Spyder uplasował się na pierwszym miejscu wśród skonstruowanych i zbudowanych w Niemczech samochodów pod względem ilości międzynarodowych zwycięstw w klasyfikacji ogólnej. A w dodatku RS Spyder p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Volkswagen Tiguan został wybrany najlepszym SUVem Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Prestiżowy tytuł „Auto nr 1” w kategorii „Off-roady i SUVy” zdobył w tym roku Volkswagen Tiguan. Ponad 40 milionów czytelników i ekspertów grupy „Auto Świat” zostało poproszonych o wybranie najlepszych modeli spośród 74 zaprezentowanych nowych samochodów.   „To wyróżnienie jest ukoronowaniem serii międzynarodowych sukcesów, jakie odnosi Tiguan od momentu jego wprowadzenia na rynek. Model ten jest dla Volkswagena istotnym elementem światowej polityki rozwoju. Dla mnie to trofeum jest znakiem, że obraliśmy właściwą drogę i strategię dla naszych produktów”, powiedział dr Ulrich Hackenberg przed ponad 500 gośćmi zaproszonymi do La Halle Sécheron.  17 edycja konkursu „Auto nr 1 Europy” poprzedzona była wyborami najlepszych samochodów w poszczególnych krajach i segmentach. Najpierw około 40 milionów czytelników 26 europejskich wydań „Auto Świata& (...)

Zobacz cały wpis na blogu »