Motoryzacja

Wpisy zawierające słowo kluczowe motoryzacja.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Samochód Wilk [archiwalny] Samochód Polski

      ...w połowie lat dziewięćdziesiątych w Polsce podjęto próbę uruchomienia produkcji niewielkiego auta terenowego. Chociaż samochód Wilk nie był w pełni polskim projektem, to stanowił jednak szansę na urozmaicenie oferty rodzimych pojazdów. W poniższym tekście postaram się nieco przybliżyć sylwetkę tego auta. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Witamy! Samochód Polski

  Witamy serdecznie na nowej stronie serwisu Samochód Polski! Zapraszamy wszystkich fanów polskiej motoryzacji - zarówno tej dawnej, jak i współczesnej! Jeśli interesuje Cię jakiś temat związany z rodzimymi samochodami - napisz w komentarzu. Miłej lektury!

Zobacz cały wpis na blogu »
darmowe ogłoszenia Darmowe ogłoszenia Blogi

Popularny w świecie blog o motoryzacji oraz darmowe ogłoszenia www.oyh.pl toteż esencja w sprawie monitorowanego kupna tak samo wynajęcia samochodów dostawczych, zabytkowych, ciężarowych, czy także innych niewymienionych. Dodawanie ofert z odnośnikami do Państwa portalu na Oyh.  Dodawaj bezpłatne ogłoszenia na w/w wortalu - załącz ogłoszenie długoterminowe z dziedziny: pracy, motoryzacja, zwierzęta, noclegi, komputery, uroda muzyka, rolnictwo, hobby oraz pozostałe. Musisz dodać ofertę zamiany? Wprowadź swoją propozycję całkowicie za darmo, czyli bez opłat i zalogowania. Rozszerzaj własną ofertę bezpłatnie. Ekspresowo , wymacasz ogłoszenia i z łatwością komunikujesz się z og (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Motoryzacja - rodzaje silników Wędkarstwo, motoryzacja oraz rolnictwo.

Silniki spalinowe: -silnik spalania otwartego – substancja może mieć stan gazowy o niezmienionym składzie, silnik gazowy o zewnętrznym spalaniu. -silnik spalania zamknięt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
zostańwdomu na zakupach! zarabiajzdomu

    Sklep iParts.pl to lider na rynku internetowej sprzedaży części samochodowych, największy sklep motoryzacyjny w Polsce oraz Europie Środkowej.  

Zobacz cały wpis na blogu »
Przyczepy samochodowe Neptun w sklepie PrzyczepyMarter Przyczepy samochodowe Łask - Pabianice - Łódź PrzyczepyMarter

Ile razy zastanawialiście się nad zakupem nowej przyczepy samochodowej do transportu różnych towarów? Chcialiście przewieźć duże rzeczy, które nie mieściły się do waszych samochodów? Pewnie często! Rozwiązaniem dla Was, które chcę zaproponować jest oferta sklepu motoryzacyjnego PrzyczepyMarter w miejscowości Przygoń (gmina Dobroń, powiat pabianicki, województwo łódzkie), gdzie można kupić nowe przyczepy samochodowe Neptun oraz wybrane części i akcesoria do przyczepek tego producenta.   Zaczynając od rzeczy najważniejszej, pierwszym krokiem jaki trzeba dokonać podczas zakupu nowej przyczepy samochodowej Neptun to jest wybór odpowiedni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Hennessey Venom GT Samochody

Witam ponownie, dzisiejszego dnia omówię dla państwa samochód skonstruowany i zaprezentowany przez amerykańską markę, Hennessey, model Venom GT. Ten samochód to były rekordzista prędkości, do czasu, gdy zdetronizował go Bugatti Chiron, o którym jeszczę napiszę.     Podwozie powstawało w Wielkiej Brytanii, zaś na (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bugatti Chiron Samochody

Chciałbym przedstawić państwu obecnie najszybszy samochód produkowany seryjnie, który jako pierwszy przekroczył prędkość 300Mph, czyli ok. 482km/h. Osiągnął on ok. 490km/h.  Jest to model z francuskiej stajni Bugatti, a konkretnie model Chiron.      Bugatti Chiron to obecnie najszybszy samochód produkowany seryjnie. Jest on następcą legendarnego modelu Bugatti Veyron, który jako pierwszy przekroczył granicę 400km/h. Chiron mocno nawiązuje do niego w stylistyce. Różnice to m.in. zmienione reflektory, czy mocno zaznaczone łuki po bokach. Lecz co sprawia, że samochód ten (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dodge Challenger SRT Demon Samochody

Witam państwa po raz kolejny. Jeżeli Ferrari 488 Pista, które opisałem w poprzednim wpisie, nie zrobiło na państwu wrażenia przynajmniej pod względem mocy, to przed Państwem samochód, który naprawdę robi wrażenie. Przed Państwem prawdziwa, amerykańska bestia: Dodge Challenger SRT Demon.     Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że nie spotkamy w tym aucie tak idealnej aerodynamiki jak w przypadku włoskiej motoryzacji. Jest to muscle car. Pod maską siedzi potężny silnik generujący niebotyczną moc. Na masce tego Dodge'a można zauważyć ogromny wlot powietrza. I bynajmniej nie jest on atrapą. Co więc kryje pod maską to monstrum? Proszę teraz usiąść, gdyż potem może byc na to za późno. Otóż, je (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ferrari 488 Pista Samochody

Witam serdecznie! Chciałbym przedstawić państwu kolejne auto będące przedstawicielem włoskiej motoryzacji. Tym razem jest to samochód ze stajni Ferrari i jak się państwo domyślacie, jest to oczywiście supersamochód. Przed państwem prawdziwa bestia: Ferrari 488 Pista.     W samochodach takiego typu liczy się każdy, nawet najmniejszy szcegół. Karoseria, jest przemyślana i opracowana w pełni pod kątem aerodynamiki, tak by auto stawiało podczas jazdy minimalny opór, oraz by trzymało się nawierzchni poprzez docisk oraz przyssanie do nawierzchni. Żaden szczegół nie umknął tutaj inżynierom i stale z modelu na model stosuja oni coraz to bardziej innowacyjne rozwiązania. M (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Polonez Blog o polskich samochodach

To jest Polonez

Zobacz cały wpis na blogu »
Motoryzacja Polski Najwięksi podróżnicy

 latach 2007–2009 Polska była największym producentem samochodów osobowych w Europie Środkowo-Wschodniej po Czechach i Rosji. Około roku 2010 Polski sektor motoryzacyjny stanowił 11% całej produkcji przemysłowej kraju i ok. 4% PKB. Zatrudniał 130 tys. osób, co przekładało się na produkcję 800–900 tys. samochodów rocznie. Większość produkcji przeznaczona jest na eksport, przede wszystkim do krajów Unii Europejskiej. W 2009 roku wartość eksportu z tego tytułu wynosiła 15,7 mld euro, co stanowiło 16% całego eksportu.   W następnych latach liczba produkowanych aut spadała, do 583 258 w 2013 roku[27]. Dzięki takiej produkcji Polska zajmowała 23. miejsce na liśce największych producentów samochodów w świecie[28].   Fabryki samochodów w Polsce   Fabryka Solarisa w Bolechowie-Osiedlu W 2008 roku powstało przedsiębiorstwo Arrinera, które jako pierwsze w Polsce zajęło się pr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak wygląda kurs nauki jazdy kategorii B Nauka Jazdy Gdańsk

Jeśli szkoła jazdy jest rzetelna to kurs w niej powinien składać się z obowiązkowych 30 godzin nauki teoretycznej (wliczają się w to 4 godziny pierwszej pomocy) i 30 godzin praktyki. Godzina teorii powinna trwać 45 minut, a praktyki 60 minut. Do egzaminu w państwowego kandydat na kierowce może podejść po zaliczonym egzaminie wewnętrznym w szkole jazdy. Taki egzamin przeprowadza instruktor nauki jazdy. W składe egzaminu wchodzi praktyka i teoria.

Zobacz cały wpis na blogu »
Autem przez Europę - łatwe metody na tanie podróżowanie Wypożyczalnia samochodów Gdynia

Możliwość cieszenia się komfortem oraz brak ograniczeń - oto zalety zwiedzania Europy w czasie samochodowych wypraw. W jaki sposób zaplanować taką podróż, by zmniejszyć jej koszty? Oto parę propozycji dla tych, którzy mają zamiar tak spędzić najbliższy urlop. Pierwsza oferta dla tych, którzy chcą zobaczyć Europę, to podróż prywatnym autem. To najprostsze, chociaż nie zawsze najtańsze rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy marzą o ekspedycjach w rejonie śródziemnomorskim czy też podróż przez Bałkany. Tu już sam dojazd wymaga wiele kosztów powiązanych z zakupem paliwa i z należnościami za płatne autostrady. Z owego też względu w dużej mierze większą modą cieszą się dwa podejścia, w realizacji których wspomoże dobra wypożyczalnia samochodów Gdynia. Takowe wypożyczalnie działają obecnie w całej Europie, a że pojedyncze punkty ściśle ze sobą współdziałają, można dzięki nim pl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zużycie opon gwardiusz-blog

Nie tylko sezonowa wymiana opon jest dobrym momentem, aby przejrzeć dokładnie ogumienie w naszym aucie. Warto robić to częściej, bo na podstawie tego można się dużo dowiedzieć także o stanie technicznym podwozia. Nie tylko sezonowa wymiana opon jest dobrym momentem, aby przejrzeć dokładnie ogumienie w naszym aucie. Warto robić to częściej, bo na podstawie tego można się dużo dowiedzieć także o stanie technicznym podwozia. Opona zawiera także informacje, czy utrzymujemy na właściwym poziomie ciśnienie. Przed ściągnięciem kół z samochodu należy je opisać - z której strony i na jakiej osi pracowały. Zużycie opony zależy w głównej mierze od stylu jazdy kierowcy oraz od geometrii zawieszenia i ciśnienia powietrza. Jeśli bieżnik jest nadmiernie zużyty na środku opony, świadczy to zbyt wysokim ciśnieniu. Natomiast nadmiernie zużyte obie zewnętrzne części bieżnika informują o zbyt niskim (...)

Zobacz cały wpis na blogu »