Motoryzacja

Wpisy zawierające słowo kluczowe motoryzacja.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Polonez Blog o polskich samochodach

To jest Polonez

Zobacz cały wpis na blogu »
Motoryzacja Polski Najwięksi podróżnicy

 latach 2007–2009 Polska była największym producentem samochodów osobowych w Europie Środkowo-Wschodniej po Czechach i Rosji. Około roku 2010 Polski sektor motoryzacyjny stanowił 11% całej produkcji przemysłowej kraju i ok. 4% PKB. Zatrudniał 130 tys. osób, co przekładało się na produkcję 800–900 tys. samochodów rocznie. Większość produkcji przeznaczona jest na eksport, przede wszystkim do krajów Unii Europejskiej. W 2009 roku wartość eksportu z tego tytułu wynosiła 15,7 mld euro, co stanowiło 16% całego eksportu.   W następnych latach liczba produkowanych aut spadała, do 583 258 w 2013 roku[27]. Dzięki takiej produkcji Polska zajmowała 23. miejsce na liśce największych producentów samochodów w świecie[28].   Fabryki samochodów w Polsce   Fabryka Solarisa w Bolechowie-Osiedlu W 2008 roku powstało przedsiębiorstwo Arrinera, które jako pierwsze w Polsce zajęło się pr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak wygląda kurs nauki jazdy kategorii B Nauka Jazdy Gdańsk

Jeśli szkoła jazdy jest rzetelna to kurs w niej powinien składać się z obowiązkowych 30 godzin nauki teoretycznej (wliczają się w to 4 godziny pierwszej pomocy) i 30 godzin praktyki. Godzina teorii powinna trwać 45 minut, a praktyki 60 minut. Do egzaminu w państwowego kandydat na kierowce może podejść po zaliczonym egzaminie wewnętrznym w szkole jazdy. Taki egzamin przeprowadza instruktor nauki jazdy. W składe egzaminu wchodzi praktyka i teoria.

Zobacz cały wpis na blogu »
Autem przez Europę - łatwe metody na tanie podróżowanie Wypożyczalnia samochodów Gdynia

Możliwość cieszenia się komfortem oraz brak ograniczeń - oto zalety zwiedzania Europy w czasie samochodowych wypraw. W jaki sposób zaplanować taką podróż, by zmniejszyć jej koszty? Oto parę propozycji dla tych, którzy mają zamiar tak spędzić najbliższy urlop. Pierwsza oferta dla tych, którzy chcą zobaczyć Europę, to podróż prywatnym autem. To najprostsze, chociaż nie zawsze najtańsze rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy marzą o ekspedycjach w rejonie śródziemnomorskim czy też podróż przez Bałkany. Tu już sam dojazd wymaga wiele kosztów powiązanych z zakupem paliwa i z należnościami za płatne autostrady. Z owego też względu w dużej mierze większą modą cieszą się dwa podejścia, w realizacji których wspomoże dobra wypożyczalnia samochodów Gdynia. Takowe wypożyczalnie działają obecnie w całej Europie, a że pojedyncze punkty ściśle ze sobą współdziałają, można dzięki nim pl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zużycie opon gwardiusz-blog

Nie tylko sezonowa wymiana opon jest dobrym momentem, aby przejrzeć dokładnie ogumienie w naszym aucie. Warto robić to częściej, bo na podstawie tego można się dużo dowiedzieć także o stanie technicznym podwozia. Nie tylko sezonowa wymiana opon jest dobrym momentem, aby przejrzeć dokładnie ogumienie w naszym aucie. Warto robić to częściej, bo na podstawie tego można się dużo dowiedzieć także o stanie technicznym podwozia. Opona zawiera także informacje, czy utrzymujemy na właściwym poziomie ciśnienie. Przed ściągnięciem kół z samochodu należy je opisać - z której strony i na jakiej osi pracowały. Zużycie opony zależy w głównej mierze od stylu jazdy kierowcy oraz od geometrii zawieszenia i ciśnienia powietrza. Jeśli bieżnik jest nadmiernie zużyty na środku opony, świadczy to zbyt wysokim ciśnieniu. Natomiast nadmiernie zużyte obie zewnętrzne części bieżnika informują o zbyt niskim (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Samochody elektryczne – przyszłość, teraźniejszość czy utopia Odnawialne źródła energii - energia słoneczna, energia wiatrowa

nie wiem cz to jakiś spisek? ale jakoś powoli się to wszystko toczy, już parę dobrych lat temu gdy zaczynałem interesować się motoryzacja było głośno o elektrycznych pojazdach, trochę czasu minęło a tu nadal nic co prawda jest tesla i są hybrydy (które produkują prawie wszystkie marki samochodowe) jednak wielkiego przełomu nie widać, przez wielki przełom rozumiem ogólnodostępnosci tych samochodów szczególnie jeśli chodzi o cenę. Czy to jakiś spisek? Czy może szejkowie próbują opóźnić te wielkie zmiany które na pewno wpłyną na ich portfele. I stad moje pytanie czy oby era samochodów elektrycznych nie jest utopia, czy może samochód elektryczny jest pomysłem na miarę mindysku albo blueray od sony. Przyjdzie coś nowego coś innego co szybko i skutecznie wymaże plany na „elektryzacje” motoryzacji.

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowinki świata, który podobno niczym już nie zaskoczy Nowinki motoryzacyjne

A jednak zaskakuje. Jak nowinki, to zacznę z grubej rury... a właściwie z bardzo małej ponieważ rzecz tyczy się MICRO-CARÓW którymi jeździć mogą już dzieci 14letnie. Cóż, mocy to oczywiście przerażliwej nie ma ponieważ rozpędzić się może maksymalnie do 45km/h ale dzieci za kółkiem? Owszem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, z pewnościa taka kieszonkowa wersja samochody z pewnością jest bezpieczniejsza niż skutery czy kłady masowo kupowane w ostatnim czasie młodzieży. W dodatku, młody człowiem nim zasiądzie w takim Micro-carze będzie musiał zdać egzamin kategorii AM. Małe zgrabne auto z klimatyzacją i całym wahlarzem bajerów za cenę, która już taka mała wcale nie jest bowiem zaczyna się w okolicach 47 tyś zł. Czy warto? Jeżeli mieszkamy poza miastem i dziecko ma daleko do szkoły i zajęcia dodatkowe, to owszem, może to się sprawdzi. Niestety, jeśli ktoś zdecyduje się kupić dziecku autko tego typu do jazdy po mieście to już p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jaki serwis aut wybrać? Thomas poleca :)

Wybór serwisu to nie tylko kwestia kompetencji mechaników, ale przede wszystkim ceny. Dlatego ponad połowa kierowców wybiera serwisy nieautoryzowane, bo w nich usługi są tańsze. Według badań instytutu ARC Rynek i Opinia, odsetek kierowców korzystających z nieautoryzowanych serwisów jest dwukrotnie wyższy niż odsetek kierowców korzystających z serwisów autoryzowanych. Do korzystania z nieautoryzowanych serwisów przyznaje się 41 procent badanych kierowców. Z serwisów nieautoryzowanych korzysta tylko 17 proc. kierowców. Ale co ciekawe, 42 proc. zmotoryzowanych korzysta z obydwu typów serwisów – autoryzowanego i nieautoryzowanego, częściowo zależnie od tego, czy ich celem jest naprawa samochodu czy przegląd. Natomiast tylko nieliczni (2 proc.) decydują się zawsze na samo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Samochodem z wypożyczalni. Na wakacje i nie tylko gwardiusz-blog

Wciąż istotną grupę klientów wypożyczalni stanowią Polacy pracujący lub mieszkający za granicą, którzy przylatują na urlopy i zamówiony samochód odbierają z lotniska lub coraz popularniejszego ostatnio miejsca  - wybranego dworca PKP. Zazwyczaj wypożyczają samochód na ponad dwa tygodnie. Wynajmy turystów zagranicznych są zwykle krótsze. W sezonie urlopowym dużym powodzeniem cieszą się samochody popularnej klasy C jak np. Fors Focus czy Hyundai i30, a także wersje kombi, z uwagi na bardzo dobrą ofertę cenową wynajmu. Niemniejsze zainteresowane znajdują samochody siedmio, a nawet dziewięcioosobowe, które często wypożyczają wspólnie dwie lub trzy rodziny wyjeżdżające na wakacje zagraniczne. To decyzja uzasadniona, jeśli weźmie się pod uwagę koszty paliwa, a zwłaszcza opłaty za przejazd autostradami. Zainteresowanie wynajmem tego typu samochodami w okresie letnim jest na tyle duże, że Klienci dokonywali rezerwacji z kilkutygodniowym, a nawe (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wybór lakieru samochodu Moto ciekawostki

Każdy samochód posiada informację o kolorze lakieru. Znajduje się ona na tabliczce znamionowej w środku samochodu lub pod maską. Kolor lakieru jest podany numerowo. Nowy lakier może się różnić od tego, który jest rzeczywiście. Wynika to ze starzenia się samochodu, im starszy samochód tym większa będzie różnica. Lakier na samochodzie jest trochę utleniony na samym wierzchu i może matowieć. Aby go odnowić należy spolerować powierzchnię. Alternatywą jest wybór odpowiedniego odcienia lakieru. Taką usługę prowadzą mieszalnie lakiernicze, dzięki przygotowanym paletom kolorów można porównać odcień koloru z rzeczywistym kolorem samochodu. Aby przygotować idealny kolor mieszalnia dobiera odpowiednie kolory i proporcje. Dzięki temu uzyskany kolor, który idealnie przykryje rysy i nie będzie się wyróżniał od reszty. 

Zobacz cały wpis na blogu »
Mazda , nowy potentat ? Drukarnia-Reklama-Grafika Busko

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie producentów aut, japońska marka Mazda, wypuściła na rynek kolejny model zaprojektowany w oparciu o filozofię KODO oraz wyposażony w technologie SKYACTIV. Dotychczas rozwiązania te świetnie zdały egzamin w przypadku aut takich jak CX-5 oraz nowa Mazda 6 – obydwa modele zyskały sobie uznanie zarówno kierowców, jak i niezależnych ekspertów z branży motoryzacyjnej. Czy ich następca w postaci nowej Mazdy 3 również zdobędzie tak wysokie noty? Wszystko wskazuje na to, że tak!

Zobacz cały wpis na blogu »
Wstępniak Wstępniak

Cześć!! Treść witryny, którą obecnie przeglądasz będzie dotyczyła szeroko pojętym świecie motoryzacji. Zajmować się będziemy między innymi usługami wynajmu aut i naprawy auta. Gorąco zapraszamy do częstego odwiedzania naszego bloga, aby dowiedzieć się więcej o samochodach. pozdrawiamy

Zobacz cały wpis na blogu »
kilka Słów na dobry poczatek Ale Samochody

Hej. Artykuł, który w tej chwili czytacie ma rozpoczynać wycieczkę po sferze aut, mam w planach pisać tu nowinki z tej dziedziny, jak również swoje własne przemyślenia. Jeżeli chodzi o konkretne kwestie, to wyszukacie tu między innymi pokazy najciekawszych marek samochodów, a także wspomnienia tych kultowych. Wyszpera się tu miejsce także na oferty około motoryzacyjne jak na przykład wynajem aut. Liczę również na wskazówki z waszej strony, co chcielibyście przeczytać na tych łamach!

Zobacz cały wpis na blogu »
Wstep Motoryzacja i reakcja

Cześć! Niniejszy blog, poruszać ma kwestię celebrytów i... motoryzacji. Bez wątpienia te dwa światy mają się tu przenikać, będziemy pisać jakimi autami jeżdżą gwiazdy filmu i czym jeździli kiedyś. Będziemy spoglądać na motoryzacje również z nieco mniej poważnej strony, np. informując o pobijanych motoryzacyjnych rekordach Świata. Ci, którzy szukają zwykłych plotek, nie podszytych motoryzacją, również się nie zawiodą, nie pozostaje nam nic innego jak nakłonić was do częstego odwiedzania tej strony. pozdrawiamy

Zobacz cały wpis na blogu »
Wstęp Automotor

Hej! Blog, który właśnie czytacie będzie opowiadać o świecie motoryzacji, ale z bardzo zawodowej strony. Głównymi działami naszej strony będzie historia motoryzacji i historia najważniejszych marek samochodów takich jak BMW. czy Audi. nie będziemy jednak zajmować się tylko historią, znajdziecie tutaj również informacje o najważniejszych wydarzeniach ze nowoczesnego świata samochodów. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!

Zobacz cały wpis na blogu »