Life

Wpisy zawierające słowo kluczowe life.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Leczenie hormonalne Dietetyka

Hormony krążą we krwi i regulują przebieg procesów wzrostu oraz metabolizmu. Jeśli komórki nowotworowe powstają na wrażliwym na hormony narządzie np. jak macica, może on nadal reagować na „rozkazy hormonów”. Gdy w tym momencie chory otrzyma hormon hamujący, który nakaże komórką zaprzestanie podziału, to rozwój nowotworu zostaje zatrzymany. Leczenie hormonalne stosuje się w zasadzie u chorych z przerzutami do układu kostnego lub tkanek miękkich, wyjątkowo w przypadku przerzutów do narządów miąższowych. Ogromna zaleta tej metody jest brak nieprzyjemnych działań ubocznych.

Zobacz cały wpis na blogu »
Radioterapia Płaski brzuch

Zabiegi chirurgiczne stosuje się go przy nowotworach miejscowych, są nowotwory które można uleczyć a pomocą radioterapii bez potrzeby zabiegu używania tzw. „skalpela”. W innych przypadkach radioterapie stosuje się przed lub po operacji by zwiększyć szanse wyleczenia. Radioterapia niszczy nowotwór za pomocą napromieniowania. Promieniowanie uszkadza materiał genetyczny komórek nowotworowych przez co nie mogą się rozmnażać. Radioterapia odbywa się w specjalnym pomieszczeniu, zapobiega się w ten sposób na przedostanie się promieniowania na zewnątrz. Takie naświetlenie trwa kilka minut. Przeważnie odbywa się codziennie przez pięć do sześciu tygodni. Jest bezbolesna metodą walki z rakiem. Najczęstszymi objawami ubocznymi są: złe samopoczucie, brak apetytu, uczucie wyczerpania i braku energii. Niestety tę metodę można wykorzystać tylko w przypadku małych guzków języka i ust oraz niektóre guzy tzw. „natury ginek (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Palenie w ciąży Zdrowie kobiety

Naukowcy alarmują - palisz w ciąży?! Twoje dziecko może urodzić się z wadą wrodzoną, np. z rozszczepem wargi! Rozszczep wargi i podniebienia należą do najczęstszych wad wrodzonych. Powstają na skutek zaburzeń w rozwoju twarzy w życiu płodowym. Rozszczep wargi polega na podzieleniu wargi, natomiast rozszczep podniebienia - na występowaniu bezpośredniego otworu między podniebieniem, a dnem jamy nosowej.

Zobacz cały wpis na blogu »
Rower dobry na nogi Fitnessclub

Podczas jazdy na rowerze najmocniej pracują łydki. Aktywne są również mięśnie pośladków oraz ud, zwłaszcza zewnętrzny i poczwórny. Kiedy wjeżdżasz pod górę i podrywasz kierownicę, pracują także ręce i mięśnie klatki piersiowej. Jeśli w ciągu tygodnia pokonasz na rowerze ok. 90 km, szybko wzmocnisz muskulaturę. Zlikwidujesz tkankę tłuszczową na biodrach i udach.

Zobacz cały wpis na blogu »
Figi - poprawiają przemianę materii Dietetyka

Ze wszystkich suszonych owoców to właśnie figi zawierają najwięcej błonnika. Skutecznie więc zapobiegają zaparciom. Ponadto mają dużo wapnia i potasu oraz witamin z grupy B. Znajdują sie w nich również substancje o działaniu przeciwnowotworowym. Figi uznawane są za afrodyzjak.

Zobacz cały wpis na blogu »
Mięśnie brzucha Płaski brzuch

Mięśnie brzucha trzeba je wzmocnić, np. wykonując tradycyjne brzuszki: połóż się na podłodze, ugnij nogi w kolanach, dłonie oprzyj na karku, szeroko rozstawiając łokcie, zrób wdech, na wydechu unieś lekko głowę, jednocześnie spinając mięśnie brzucha (trenujesz mięsień prosty brzucha). Ćwicz codziennie, wykonując 3–4 serie po 10 powtórzeń. To podstawowe ćwiczenie możesz modyfikować, np. unoś głowę ruchem skrętnym w kierunku kolana (wzmacniasz mięśnie skośne brzucha). Trenuj też dolny odcinek mięśnia prostego – rób tzw. brzuszki odwrotne: leżąc na plecach, unieś pionowo wyprostowane nogi i odrywaj biodra od podłogi.

Zobacz cały wpis na blogu »
Wstępowanie Ćwiczenia na uda

Bardzo dobrze kształtuje mięśnie pośladków. Do wykonania tego ćwiczenia potrzebujemy krzesła, bądź innego podwyższenia. Idea jest taka, aby po umieszczeniu nogi na tym podniesieniu, kąt, jaki wytworzy się między udami a łydkami był prosty. Dla ułatwienia może być ostry. Ćwiczenie polega na wybijaniu się w górę nogą umieszczoną na podwyższeniu i zamienianiu w powietrzu nóg. Analogiczne ćwiczenie wykonujemy wchodząc po schodach, przeskakując co 2-4 stopnie. To również bardzo dobre ćwiczenia na pupę.

Zobacz cały wpis na blogu »