Kredyt

Wpisy zawierające słowo kluczowe kredyt.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Poznaj różnice między kredytem a pożyczką! Doradztwo Finansowe / pomoc.uslugi@gazeta.pl

Kredyt, a pożyczka dla niektórych to jedno i to samo. Pieniądze to, pieniądze. Jednak są to dwa odmienne tłumaczenia. Postaram się przedstawić kilka istotnych różnic: Kredyt:- udzielany jest TYLKO i wyłącznie przez BANK,- umowa w każdym wypadku musi zostać sporządzona w dwóch identycznych wnioskach w formie pisemnej,- udzielany jest na podstawie Prawa Bankowego,- kredytodawca zobowiązany jest działać według prawa bankowego,- zawsze ubezpieczony (Bankowy Fundusz Ubezpieczeniowy)- posiada oprocentowanie,- aby został przyznany, w umowie zawarty musi zostać konkretny cel na jaki zostanie przekazany. Pożyczka:- udzielana może być przez każdą osobę, nawet przez zwykłą osobę fizyczną,- umowa nie musi zostać zawarta na piśmie, jednakże przepisy prawne mówią, że kwota pożyczki przekraczająca 500 zł wymaga sporządzenia umowy pisemnej,- pożyczkodawca nie działa na pod (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
pierwsza pożyczka pożyczka dla osób z komornikiem

Życzysz sobie jakiejś kasy? Tylko w naszej ofercie odnajdziesz kredyty bez bik oraz zbytecznych poświadczeń. Gwarantujemy małe oprocentowanie i komfortowy etap zapłaty. W tym momencie możesz skorzystać z owej okazjonalnej oferty i udzielić sobie środki finansowe na dowolny cel. Jedynie od ciebie zależy na co przeznaczysz otrzymane fundusze. To sposób, z którego skorzystało rzeczywiście wielu Polaków. Nasza korporacja ma do zaoferowania kredyty bez bik każdemu, kto potrzebuje finansowego wsparcia. Nie należy nawet pokazywać niepotrzebnych poświadczeń z BIK oraz ZUS. To takie proste, że aż szkoda byłoby przegapić okazję. Bez wątpienia nie ma korzystniejszej propozycji, szczególnie że zwrócona jest ona też do osób bezrobotnych, lub zapożyczonych. Znajdziesz u nas pożyczki bez bik są zawsze pojedynczo dostosowane do potrzeb konsumenta. Dodatkowo, żeby użyć z możliwości, wystarczy wypisać krótki wniosek na stronie www. Trwa to (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Budowlane prosperity nadciąga Finanse - Gemini Polska

Nowe rekordy ustanawiają deweloperzy w rynku sprzedaży mieszkań. Polacy stają się bardziej zasobni i wybredni. W ciągu ostatnich lat ceny mieszkań spadły, a płace o znacząco wzrosły. Do tego trzeba doliczyć niskie stopy procentowe, dzięki którym mamy tańsze kredyty. Przez okres kryzysu wiele osób odkładało decyzję o zakupie mieszkania na później, ale czy może być taniej? Krysys w skrócie. Z wysokiego konia spadł niejeden deweloper, kiedy w 2012 r. rynek nasycił się mieszkaniami i nadszedł kryzys w branży budowlanej. Istotną rolę odegrała nowowprowadzona ustawa deweloperska, która wprowadziła rygorystyczne kryteria sprzedaży mieszkań. Mali deweloperzy często nie byli w stanie przeskoczyć tej poprzeczki i musili wycofać się z biznesu. Teraz, gdy branża staje na nogi, deweloperzy odżywają. Mały czy duży? Podobnie jak w sektorze bankowym, po serii upadł (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Krajobraz po „franku” Finanse - Gemini Polska

Po nieco dwóch tygodniach, od zaskakującej decyzji SNB, kurs CHF/PLN powoli zaczyna spadać. Burza medialna i protesty osób zadłużonych w tej walucie, uświadomiły Polakom jakie ryzyko niosą kredyty walutowe.   Ile osób wypowiadających się w tej sprawie, tyle opinii i argumentów. W roku wyborczym temat osób zadłużonych w CHF stał się głównym tematem wypowiedzi dużego grona polityków. Zachowując resztki obiektywizmu, niestety trzeba przyznać, że dwie strony umów kredytowych: Klient-Bank, są współwinne obecnej sytuacji. Kredyty zaciągane przed dekadom z jednej strony kusiły Klientów niższą ratą niż kredyty zaciągane w PLN, a z drugiej strony czasami narzucały konieczność ich wzięcia ze względu na wyliczenie zdolno (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Karty Kredytowe Drukarnia-Reklama-Grafika Busko

Karty kredytowe, rodzaje i sposoby używania   Każdy z nas zna doskonale karty płatnicze. Praktycznie każda osoba przynajmniej jedną taką kartę posiada w swoim portfelu. Dzisiaj karty debetowe często wydawane są nawet osobom niepełnoletnim. Zdecydowane nastąpił boom na tą metodę płatności. Oczywiste jednak jest to, że nie zawsze tak było. Dawniej naturalnie kart płatniczych nie było, ale historyczne zawirowania i rozwój technologiczny przyczyniły się do ich popularyzacji. Karty płatnicze przeszły prawdziwą rewolucję, a ich historia zaczyna się na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych. To tam właśnie za pierwsze wydawane karty można było odbierać chociażby zamówione towary. Kolejne wielkie przełomy i popularyzacja następowały po okresie II wojny światowej kiedy to na rynku po prostu fizycznie brakowało wydrukowanych pieniędzy. W kolejnych latach pojawiały się dalsze rewolucje i postęp tec (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Firmy udzielające pożyczek dla prowadzących działalność gospodarczą Twój Pierwsz Biznes

Firmy pożyczkowe (pozabankowe) udzielające pożyczek w większości przypadków nie odmawiają klientom pieniędzy, jednak muszą oni pamiętać, że nie wynika to z czyjejś złośliwości, ale po prostu nie każdy może otrzymać pożyczkę na działalność gospodarczą. W dzisiejszych czasach do tego, aby można było starać się o wspomniany kredyt, niezbędne jest udowodnienie, że się go spłaci rzetelnie i nie trzeba do tego zarabiać określonej sumy pieniędzy. Nie każdy jednak może to zrobić, ponieważ widnieje w KRD, BIG i to właśnie dlatego wiele osób nie ma szansy na pieniądze. Jest to jednak prawidłowe postępowanie, bo przecież nikt nie wyobraża sobie sytuacji, w której nawet pożyczki pozabankowe miałaby otrzymać osoby niewypłacalne – trzeba by było wówczas zadać sobie pytanie o to, w jaki sposób będzie ona spłacała pieniądze. Lepiej więc, że jest tak jak to ma miejsce obecnie, czyli pożyczki na działalność gospodarczą dostają osoby, któr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Najkorzystniejszy kredyt w Polsce dla firmy Twój Pierwsz Biznes

Wcale nie trzeba interesować się motoryzacją, aby można było zauważyć, że coraz częściej po kredyty samochodowe sięgają młodzi ludzie prowadzący działalność gospodarczą. Jest to dla nich na dobrą sprawę jedyne sensowne rozwiązanie, gdyż w innym przypadku nie mogliby nawet marzyć o tym, że ktoś udzieli im kredytu na samochód. Czy zatem warto korzystać z takich pożyczek? I tak, i nie. Wszystko na dobrą sprawę zależy od tego czy rzeczywiście ktoś potrzebuje samochodu (na przykład do pracy), bo w takiej sytuacji odpowiedź jest oczywista. Gorzej jednak, jeżeli kierowcy zaciągają wysokooprocentowane kredyty dla firm tylko po to, aby móc pochwalić się samochodem przed rodziną lub przed znajomymi. Takie podejście jest bardzo nieodpowiedzialne i można przez nie wiele stracić. Jak więc najlepiej postępować? Trzeba zastanowić się nad kredytem wspólnie ze swoim partnerem lub partnerską i wtedy ewentualnie przejrzeć oferty na kredyty (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dodatkowe pieniądze na samochód dla przedsiębiorcy Twój Pierwsz Biznes

  Uzyskanie kredytu byłoby o wiele prostsze, gdyby młode osoby mogły zaświadczyć, że zarabiają niemałe pieniądze. Często jednak jest to w ich przypadku niemożliwe, bo po prostu w żaden sposób nie uda im się zaświadczyć o tym, że zarabiają pieniądze. Czy takie osoby nie mają zatem żadnej szansy, aby zaciągnąć kredyt samochodowy dla siebie prywtnie lub by móc prowadzić działalność gospodarczą? Na szczęście istnieje rozwiązanie, ale trzeba go poszukać. Chodzi mianowicie o specjalne pożyczki, na które mogą liczyć również młodzi ludzie, którzy nie otrzymają pieniędzy w żadnym innym miejscu. Nie można jednak zapominać, że we wszystkich przypadkach będzie się liczyło chociażby to, ile kosztuje auto, które zainteresowało klienta. W wielu przypadkach przez zbyt wysoką cenę wnioski o kredyty samochodowe były odrzucane, więc l (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Najtańszy „pieniądz” w historii. Finanse - Gemini Polska

Wczoraj Rada Polityki Pieniężnej solidnie obniżyła stopy procentowe. Od dzisiaj stopa referencyjna wynosi 2 proc. (wcześniej było to 2,5 proc.). Jednocześnie mocno spadła też stopa lombardowa – z 4 do 3 proc. Banki będą teraz taniej pożyczać pieniądze od siebie nawzajem, ale także od nas, w formie depozytów. Co odznacza to dla konsumentów? Tańsze kredyty i jeszcze  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Alternatywy dla kredytu hipotecznego - jak inaczej kupić nieruchomość? Porównanie ofert polskich banków

Kredyt hipoteczny jest formą długoterminowego kredytu udzielanego bardzo często na kupno albo budowę nieruchomości. Z uwagi na fakt, iż zwykle kwoty tego typu zobowiązań pieniężnych są dość duże, zwraca się je przez bardzo wiele lat. Kredyty hipoteczne są zabezpieczane zwykle poprzez hipotekę. Kredyt tego typu możemy dostać w narodowej walucie, aczkolwiek niejednokrotnie pożyczkobiorcy decydują się również na obcą walutę, która ulega denominacji. Dzięki kredytom hipotecznym wiele osób może ziścić swoje marzenia i zakupić bądź wybudować dom, mieszkanie czy innego typu nieruchomość. W takich okolicznościach wielu z nas decyduje się na kredyt pod hipotekę, żeby móc ziścić swoje marzenia. Oprócz kredytów hipotecznych funkcjonują również tzw. pożyczki hipoteczne, które przeznaczane bywają na wybrany cel, niekoniecznie związany z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na jakich podstawach bank wydaje decyzję kredytową? Decyzja Kredytowa - wszystko o decyzjach wydawanych przez banki

  Starając się o kredyt w banku, często musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Może się zdarzyć tak, że bank pomimo naszych deklaracji odmówi nam udzielenia kredytu. Dlaczego tak się dzieje?   Przed bankami stoi wiele pobudek, które sprawiają, że banki nie wszystkim tak chętnie udzielają kredytu. Instytuje finansowe są bowiem zobowiązane przepisami prawnymi odnośnie ograniczania ryzyka kredytowego, które niestety wzrasta w momencie gdy bank udziela kredytu osobie mało wiarygodnej, która posiada nieciekawe parametry finansowe, co może się w przyszłości przerodzić w brak spłacanego zadłużenia, a co za tym idzie straty dla banku.

Zobacz cały wpis na blogu »
Niskie oprocentowanie gwarancją taniego kredytu Finanse - Gemini Polska

Niskie oprocentowanie gwarancją taniego kredytu? Na co zwrócić uwagę szukając dla siebie optymalnego rozwiązania kredytowego? Zapewne każdy kto ubiega się o bankową pożyczkę lub rozważa możliwość jej zaciągnięcia zaczyna od przewertowania aktualnych "promocji" w bankach. Porównywarki finansowe, wizyty w bankach, maile, ulotki czy wreszcie emitowane w telewizji i drukowane w prasie reklamy to podstawowe źródła informacji, które pomagają skutecznie przeanalizować gdzie uzyskamy najniższe oprocentowanie. Czy jednak wystarczy intensywne śledzenie bloków reklamowych celem wyłowienia superoferty kredytu z niskim oprocentowaniem? Dla porównania czy znalezienie samochodu kt&oac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pożyczki pod zastaw – wciąż aktualne? Oszczędzamy już od dziś

 Lombardy jeszcze kilkanaście lat temu cieszyły się ogromną popularnością. To właśnie dzięki nim przede wszystkim i bez najmniejszych problemów można było opłacić rachunki, kupić nowy element wyposażenia domu czy nawet wyjechać na wakacje. Oczywiście, po spełnieniu określonych warunków. Obecnie ich zadania coraz częściej przejmowane są przez wiele banków, które również oferują pożyczki pod zastaw i to w oparciu o podobne zasady. Przyjrzyjmy się bliżej, jak wygląda proces ubiegania się o tego rodzaju pomoc finansową oraz jakie konsekwencje niesie ona za sobą. Czy rzeczywiście wszystko wygląda tak atrakcyjnie, jak wydaje się to na początku? Zastaw Jednym z najważniejszych aspektów pożyczek w lombardzie, a teraz także w bankach, jest konieczność wręczenia czegoś wartościowego pod zastaw. Może to być sr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W samotności Wędrówka przez życie...

Początek naszej kilkudniowej rozłąki od dłuższego czasu, a ja już nie potrafię znaleźć sobie miejsca. Na co dzień, kiedy zmagam się z nieznośnymi gimnazjalistami, na duchu podnosi mnie świadomość powrotu po pracy do domu, do kochającego męża. Teraz wiem, że nikogo się nie doczekam i muszę samotnie spędzić resztę dnia. Nie jest to miła perspektywa. Jedno wiem na pewno – nie zostałam stworzona do samotności, to z pewnością nie dla mnie. Po prostu jestem nastawiona rodzinnie i nic tego nie zmieni.   Minęła pierwsza samotna noc i nadeszło kolejne popołudnie... Tak dziwnie się czuję sama w domu. Nawet nie mam się do kogo odezwać. Dobrze, że pod telefonem zawsze jest babcia :). Wieczorem chyba zadzwonię jeszcze do rodziców i poradzę się w sprawie kupna mieszkania. Szukamy, przeglądamy i za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
kredyt Ernesta nowy

Z Ernestem R. w jakims banku. Dostał kredyt i byliśmy po pieniądze. Dostał 25 000 ale fizycznie było to 25 banknotów. Jak odbierał je doradziłem żeby pochował je w różnych miejscach (w kieszeniach). Z banku pojechaliśmy do mnie. Chwilę się krzątałem i skorzystałem z łazienki. Na podłodze w łazience było sporo porozrzucanego makaronu czy ryżu (jakby ze spaghetti). Spytałem mamy o co dzodzi. Doszliśmy do wniosku, że ojciec musiał wywalić talerz i nie posprzątał do końca. W tym czasie Ernest cos tam robił. Widząc, że jest nerwowy powiedziałem żeby sam jechał już teraz i nie czekał na mnie bo albo pojedziemy na te zdjęcia , albo nie a jak mu się spieszy to.... Wtedy czuło się, że jednak nie jesteśmy razem.

Zobacz cały wpis na blogu »