Kraków

Wpisy zawierające słowo kluczowe kraków.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Grzegorz Kożuch Grzegorz Kożuch

  GRZEGORZ KOŻUCH Co wydarzyło się w Jedwabnem? Kto i na jakiej podstawie ustalił, ilu Żydów tam zginęło? Tak naprawdę to dotychczas nie wiemy, co w roku 1941 wydarzyło się w Jedwabnem. Natomiast sześćdziesiąt lat później z Jedwabnem związane jest na pewno największe w historii Polski kłamstwo medialne, sądowe i państwowe. W naszej cywilizacji od czasów co najmniej rzymskich przyjęta jest bowiem powszechnie zasada, że w wypadku zbrodni sąd najpierw żąda dowodów w postaci ciała lub ciał zamordowanych, a potem na podstawie określonych procedurą ustaleń i obowiązującym w danym kraju lub cywilizacji prawem wymierza winnym karę, do której po wyroku odnieść się mogą zarówno media jak i władze państwowe. W wypadku Jedwabnego nastąpiło haniebne dla Państwa Polskiego odwrócenie porządku rzecz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Grzegorz Kożuch Grzegorz Kożuch

Gdy Pan Jezus po raz ostatni przekraczał bramy Jerozolimy, wiedząc, że kilka dni później zostanie odrzucony przez Żydów i ukrzyżowany, opowiedział swym uczniom przypowieść pełną znaczeń i zatrważających prawd. Pewien człowiek szlachetnego rodu – mówił – wybrał się w daleką krainę aby otrzymać dla siebie królestwo i powrócić. I zwoławszy dziesięciu sług swoich dał im dziesięć grzywien i rzekł: Handlujcie, aż powrócę. A obywatele jego mieli go w nienawiści i wyprawili za nim poselstwo mówiąc: Nie chcemy, aby ten królował nad nami” (Łk, 19, 12–14). Żydzi rozumieli bardzo dobrze ten rodzaj przypowieści, gdyż w tamtych czasach zarówno w Palestynie, jak i w innych ziemiach Cesarstwa Rzymskiego ci, którzy posiadali zwierzchnictwo nad rozmaitymi prowincjami, musieli udawać się do Rzymu, aby uzyskać od cesarza potwierdzenie swej władzy. A jeśli obywatele danej prowincji ni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Robert Małota Robert Małota

Z przyjemnością informujemy, że Minister Zdrowia powołał Komitet Organizacyjny Samorządu Fizjoterapeutów. Wręczenie nominacji odbędzie się w przyszłym tygodniu. O dalszych krokach będziemy na bieżąco informować.     ROBERT MAŁOTA

Zobacz cały wpis na blogu »
Robert Małota Robert Małota

Co to jest Fizjoterapia?   Fizjoterapia jest integralną częścią obszaru nauk medycznych. Jest to nauka o metodach leczenia środkami naturalnymi, opartymi na różnych fo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Robert Małota Robert Małota

Czym zajmują się Fizjoterapeuci?   Fizjoterapeuci leczą dysfunkcje układu nerwowo mięśniowego, mięśniowo szkieletowego, sercowo naczyniowego i oddechowego. Najczęściej pacjenci zgłaszają się do gabinetu ponieważ: – przebyli uraz czaszkowo-mózgowy lub wielonarządowy, – złamali kość lub uszkodzili staw, – mają stwierdzoną osteoporozę lub zmiany zwyrodnieniowe stawów, – chorują na schorzenia przewlekłe typu SM, SLA, Mpd, astma. – odczuwają ból kręgo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Robert Małota - Facebook Robert Małota

https://web.facebook.com/robert.adrian.malota   https://plus.google.com/u/0/107907210956397028474   Robert Małota

Zobacz cały wpis na blogu »
Robert Małota Robert Małota

Body detoks W 2003 roku dwóch amerykańskich naukowców Peter Agre i Roderick Mackinnon dostało nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie kanałów wodnych w błonach komórkowych. Odkrycia ich wyjaśniły światu w jaki sposób sole mineralne w postaci jonów i woda transportowane są na zewnątrz i do wewnątrz komórek organizmu. Odkrycia te pozwoliły również zrozumieć jak powstają i są przekazywane sygnały elektryczne w komórkach nerwowych. Dzięki temu jest możliwe wyjaśnienie mechanizmów oczyszczania komórek ze szkodliwych dla organizmu substancji jak też przyczyn powstawania wielu chorób nerek serca, mięśni czy układu nerwowego. Odkrycia te zainspirowały naukowców i inżynierów do zbudowania urządzenia do oczyszczania organizmu, a które znamy obecnie pod nazwą Body detox. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Robert Małota Robert Małota

  Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się,  jak sam może leczyć swoje choroby. Robert Małota

Zobacz cały wpis na blogu »
Robert Małota Robert Małota

  wiedzę i doświadczenie zdobywałem w różnych częściach świata. Byłem w Republice Poł Afryki, Ameryce Południowej, Afryce Północnej, Kanadzie i USA, Indiach, Indonezji, Ameryce Środkowej, na Hawajach. Miałem kontakt z uzdrowicielami różnych kultur, od których uczyłem się nowych technik i metod, a dziś z powodzeniem stosuje u swoich pacjentów... Robert Małota, Uzdrowiciel Kraków

Zobacz cały wpis na blogu »
Robert Małota - Facebook Robert Małota

  https://web.facebook.com/malota.robert.uzdrowienia Robert Małota, Facebook

Zobacz cały wpis na blogu »
Ochrona Danych Osobowych Kryptos

 Dla organizacji NON-PROFIT przygotowaliśmy specjalny, bezpłatny program wsparcia Agencji Bezpieczeństwa Danych Osobowych Sp. z o.o.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Naprawa iphonów w Krakowie Blog o urządzeniach Apple i systemie IOS

Jak powszechnie wiadomo, znalezienie dobrego, jakościowego serwisu naprawy szeroko rozumianego sprzętu elektronicznego nie należy do najłatwiejszych zadań. Istnieją jednak pewne wskazówki, dzięki którym o wiele łatwiej będzie nam odróżnić firmy godne naszego zaufania od tych, które lepiej jest omijać przysłowiowym szerokim łukiem. O czym więc, przede wszystkim, należy pamiętać, kiedy szukamy dobrego serwisu naprawy elektroniki? Na pewno istotnym czynnikiem jest to, co zwykło się nazywać renomą. Renoma to inaczej mówiąc po prostu dobra opinia, jaką dana firma zdołała wyrobić sobie wśród swoich klientów. Oczywiście, renoma jest cechą, którą z definicji mogą posiad (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Najepsze serwisy iphonów Blog o urządzeniach Apple i systemie IOS

Co można poradzić komuś, kto szuka dobrego, wiarygodnego serwisu iphonów, ipadów i innego rodzaju akcesoriów elektronicznych? Oczywiście, różni klienci mają różne zapatrywania i różne hierarchie wartości, jednak wydaje się, że pomimo tego można sformułować kilka generalnych, ogólnych porad czy też wskazówek, które mają znaczenie uniwersalne i których powinien przestrzegać każdy, kto nie chce aby spotkała go jakaś niemiła niespodzianka. O czym więc należy pamiętać w trakcie szukania odpowiedniego dla nas serwisu elektroniki? Niektórzy powiedzieliby, że takim najważniejszym, kluczowym czynnikiem są warunki finansowe, czyli inaczej cena, jednak (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Różne akcesoria do iphonów 6 Blog o urządzeniach Apple i systemie IOS

Jak powszechnie wiadomo, nie wszystkie sklepy oferujące sprzedaż szeroko rozumianego sprzętu elektronicznego świadczą usługi na odpowiednio wysokim poziomie. Warto więc byłoby zastanowić się na tym, jakimi cechami powinien chaktarezować się dobry, jakościowy i godny zaufania sklep ze sprzętem elektronicznym. Wydaje się, że na pierwszym miejscu należałoby wymienić tutaj opinię wśród klientów. Nie ma nic zaskakującego w myśli, że jeśli dana firma lub też sklep zajmujący się sprzedażą szeroko rozumianego sprzętu elektronicznego cieszy się dobrą opinią wśród klientów, którzy korzystają z jego usług, to można w ciemno obstawiać, że jest to prostu konksekwencja wysokiej ja (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dobre sklepy Apple w Krakowie Nowoczesna Technologia w Paluszku

Jakimi kryteriami należy się kierować szukając sklepu ze sprzętem elektronicznym? I czy w ogóle korzystanie ze stacjonarnych sklepów, oferujących takie usługi, jak sprzedaż szeroko rozumianej elektroniki, jest rozwiązaniem opłacalnym? Czy też może lepiej zaufać któremuś z licznych internetowych portali aukcyjnych, na których podobny sprzęt możemy zakupić na bardziej atrakcyjnych warunkach finansowych. Odpowiedzmy po kolei na postawione pytanie. Jeśli chodzi o cechy, jakie powinien wykazywać dobry sklep z elektroniką, to w pierwszej kolejności należy wymienić renomę. Drugim ważnym czynnikiem jest to, czy dany sklep nie oferuje sprzętu po zbyt wysokich cenach(powinniśmy więc zwracać uwagę nie tylko na samą jakość, ale bardziej na stosunek jakości do ceny, chyba że należymy do tych osób, które nie muszą się przejmować tym, że przepłacają). Warto również dowiedzieć się, jak (...)

Zobacz cały wpis na blogu »