Kraków

Wpisy zawierające słowo kluczowe kraków.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Krakowska krata Strony Kiltowe

Kraków jest pierwszym polskim miastem, które otrzymało zarejestrowany wzór kiltowej kraty. Krakowska krata Teraz należałoby zadziałać, by kilty w tartanie Krakowa oraz polski tartan narodowy były dostępne w wersji casual, na każdą kieszeń.  No i potrzebne są podobne inicjatywy w innych miastach Polski, we wsiach też.

Zobacz cały wpis na blogu »
Grzegorz Kożuch Grzegorz Kożuch

Spyderco Tenacious – świetny nóż do zestawu EDC Szukając noża do zestawu EDC warto kierować się jego wagą, poręcznością oraz ogólną funkcjonalnością. Reszta zależy od indywidualnych upodobań. Ze względu na odpowiednie wymiary oraz dobry stosunek jakości do ceny, nóż składany Spyderco Tenacious jest często wybierany jako ostrze do EDC. Lekki i wytrzymały Nazwa noża oznacza wytrzymały. Ten przymiotnik bardzo dobrze opisuje to narzędzie. Niewielkie wymiary noża umożliwiają precyzyjne wykonanie codziennych czynności, ale w razie potrzeby można go wykorzysta (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Grzegorz Kożuch Grzegorz Kożuch

https://web.facebook.com/kozuch.grzegorz.5

Zobacz cały wpis na blogu »
Grzegorz Kożuch Grzegorz Kożuch

Miejskie EDC na wiosnę Dzisiejsza propozycja EDC nawiązuje do trwającej wiosny. Jest to lekki zestaw najpotrzebniejszych przedmiotów. Nie będzie wymagał noszenia spodni wojskowych lub bluz taktycznych, zmieści się nawet w typowo biurowym stroju. Nóż 522 Presidio to folder produkcji Benchmade, zapewnia wysoką jakość wykonania oraz użytych materiałów. Ostrze o długości 88 milimetrów posiada uniwersalny profil, co zwiększa użyteczność przy codziennym użytkowaniu. Całość można (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Grzegorz Kożuch Grzegorz Kożuch

Małe i praktyczne multitoole Swiss tech Amerykańskie multitoole marki Swiss Tech wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami. Znajdziemy wśród nich modele o rozmaitym zastosowaniu, przydatne podczas codziennych czynności, a także przeznaczone do specjalistycznych działań. Na początek maleństwo – Multitool Swiss Tech Utility Key 6w1 – przypominające wyglądem klucz. Wewnątrz niego mieści się aż 6 narzędzi. Do wykorzystania mamy ostrz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Grzegorz Kożuch Grzegorz Kożuch

Liberalna demokracja to zaraza, która konsekwentnie po 1945 roku niszczy Europę i jej narody. W Republice Federalnej Niemiec, przyjaznej „uchodźcom” i zwalczającej „neonazistów”, obserwowane jest dość ciekawe zjawisko. Chodzi o ucieczkę tysięcy Niemców na Węgry, szczególnie w okolice jeziora Balaton, która przybrała na sile po tym, jak kanclerz Angela Merkel zaprosiła przybyszów z Afryki i Azji do centrum Starego Kontynentu. W rozmowie z telewizją ZDF, Jennifer, oczekująca na narodziny dziecka powiedziała: „Niemcy nie są już takie jak kiedyś, niebawem wybuchnie wojna domowa. Imigranci otrzymują mieszkania, żywność i pieniądze, a my musimy zaciskać pasa”. Według Ottmara Heide, niemieckiego agenta nieruchomości mieszkającego nad Balatonem, 80% zainteresowanych nabyciem domu w okolicy to jego rodacy wybierający życie bez dobrodziejstw multikulturalizmu. W okolic (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Grzegorz Kożuch Grzegorz Kożuch

  GRZEGORZ KOŻUCH Co wydarzyło się w Jedwabnem? Kto i na jakiej podstawie ustalił, ilu Żydów tam zginęło? Tak naprawdę to dotychczas nie wiemy, co w roku 1941 wydarzyło się w Jedwabnem. Natomiast sześćdziesiąt lat później z Jedwabnem związane jest na pewno największe w historii Polski kłamstwo medialne, sądowe i państwowe. W naszej cywilizacji od czasów co najmniej rzymskich przyjęta jest bowiem powszechnie zasada, że w wypadku zbrodni sąd najpierw żąda dowodów w postaci ciała lub ciał zamordowanych, a potem na podstawie określonych procedurą ustaleń i obowiązującym w danym kraju lub cywilizacji prawem wymierza winnym karę, do której po wyroku odnieść się mogą zarówno media jak i władze państwowe. W wypadku Jedwabnego nastąpiło haniebne dla Państwa Polskiego odwrócenie porządku rzecz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Grzegorz Kożuch Grzegorz Kożuch

Gdy Pan Jezus po raz ostatni przekraczał bramy Jerozolimy, wiedząc, że kilka dni później zostanie odrzucony przez Żydów i ukrzyżowany, opowiedział swym uczniom przypowieść pełną znaczeń i zatrważających prawd. Pewien człowiek szlachetnego rodu – mówił – wybrał się w daleką krainę aby otrzymać dla siebie królestwo i powrócić. I zwoławszy dziesięciu sług swoich dał im dziesięć grzywien i rzekł: Handlujcie, aż powrócę. A obywatele jego mieli go w nienawiści i wyprawili za nim poselstwo mówiąc: Nie chcemy, aby ten królował nad nami” (Łk, 19, 12–14). Żydzi rozumieli bardzo dobrze ten rodzaj przypowieści, gdyż w tamtych czasach zarówno w Palestynie, jak i w innych ziemiach Cesarstwa Rzymskiego ci, którzy posiadali zwierzchnictwo nad rozmaitymi prowincjami, musieli udawać się do Rzymu, aby uzyskać od cesarza potwierdzenie swej władzy. A jeśli obywatele danej prowincji ni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Robert Małota Robert Małota

Z przyjemnością informujemy, że Minister Zdrowia powołał Komitet Organizacyjny Samorządu Fizjoterapeutów. Wręczenie nominacji odbędzie się w przyszłym tygodniu. O dalszych krokach będziemy na bieżąco informować.     ROBERT MAŁOTA

Zobacz cały wpis na blogu »
Robert Małota Robert Małota

Co to jest Fizjoterapia?   Fizjoterapia jest integralną częścią obszaru nauk medycznych. Jest to nauka o metodach leczenia środkami naturalnymi, opartymi na różnych fo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Robert Małota Robert Małota

Czym zajmują się Fizjoterapeuci?   Fizjoterapeuci leczą dysfunkcje układu nerwowo mięśniowego, mięśniowo szkieletowego, sercowo naczyniowego i oddechowego. Najczęściej pacjenci zgłaszają się do gabinetu ponieważ: – przebyli uraz czaszkowo-mózgowy lub wielonarządowy, – złamali kość lub uszkodzili staw, – mają stwierdzoną osteoporozę lub zmiany zwyrodnieniowe stawów, – chorują na schorzenia przewlekłe typu SM, SLA, Mpd, astma. – odczuwają ból kręgo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Robert Małota - Facebook Robert Małota

https://web.facebook.com/robert.adrian.malota   https://plus.google.com/u/0/107907210956397028474   Robert Małota

Zobacz cały wpis na blogu »
Robert Małota Robert Małota

Body detoks W 2003 roku dwóch amerykańskich naukowców Peter Agre i Roderick Mackinnon dostało nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie kanałów wodnych w błonach komórkowych. Odkrycia ich wyjaśniły światu w jaki sposób sole mineralne w postaci jonów i woda transportowane są na zewnątrz i do wewnątrz komórek organizmu. Odkrycia te pozwoliły również zrozumieć jak powstają i są przekazywane sygnały elektryczne w komórkach nerwowych. Dzięki temu jest możliwe wyjaśnienie mechanizmów oczyszczania komórek ze szkodliwych dla organizmu substancji jak też przyczyn powstawania wielu chorób nerek serca, mięśni czy układu nerwowego. Odkrycia te zainspirowały naukowców i inżynierów do zbudowania urządzenia do oczyszczania organizmu, a które znamy obecnie pod nazwą Body detox. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Robert Małota Robert Małota

  Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się,  jak sam może leczyć swoje choroby. Robert Małota

Zobacz cały wpis na blogu »
Robert Małota Robert Małota

  wiedzę i doświadczenie zdobywałem w różnych częściach świata. Byłem w Republice Poł Afryki, Ameryce Południowej, Afryce Północnej, Kanadzie i USA, Indiach, Indonezji, Ameryce Środkowej, na Hawajach. Miałem kontakt z uzdrowicielami różnych kultur, od których uczyłem się nowych technik i metod, a dziś z powodzeniem stosuje u swoich pacjentów... Robert Małota, Uzdrowiciel Kraków

Zobacz cały wpis na blogu »