Kraków

Wpisy zawierające słowo kluczowe kraków.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Kraków Śląsk

                                                                                    MIASTO KRAKÓW  co prawda Kraków nie znajduje się w wojewodztwie śląskim ale chcialam o nim napisać  Kraków- posiada bogatą, wielowiekową historię. Z jego początkami wiążą się legendy, później było to miasto książęce, królewskie, któremu dobrobyt i prosperowanie zapewniły rzesze kupców i rzemieślników, a artyści i naukowcy przyczynili się do rozwoju kultury i nauki. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cóż, taka jest ta "moja" Wisła... POKOMENTUJMY

    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Powrót do korzeni, czyli zaprzeczenie idei Z życia maratończyka

Każdy blog musi się kiedyś jakimś wpisem zacząć. Mój zacznie się powrotem do przeszłości. Obiecałem sobie biegać maratony (kiedy już przestałem myśleć, że one są jedynie dla kosmitów) jednokrotnie w konkretnym miejscu. Do tej pory, w porządku chronologicznym przebiegłem 5: - 2016.05.15 15 PZU Cracovia Maraton (pan z numerem 1923 to ja) - 2017.10.01 IX PKO Silesia Maraton - 2018.01.01 XII Śląski Maraton Noworoczny (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kopalnia Soli ,,Wieliczka" Najciekawsze miejsca w Polsce

Kopalnia Soli ,,Wieliczka" - zabytek wpisany jako jeden z pierwszych dwunastu na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego.   

Zobacz cały wpis na blogu »
JavaScript Developer - Praca HR-Rekrutacje

Dla swojego Klienta poszukuję  : JavaScript DeveloperaMiejsce pracy Kraków ( KPT) Wymagamy:- JavaScript - min 1 rok doświadczenia- Angular - min 6 miesięcy doświadczenia - zaznajomienia z tematami RWD  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Delegacja…..smaczki wyjazdu.... Blog o przyrodzie, naturze, śpiewaniu, historii, bieganiu, o byciu ...

Chęciny … Najważniejszym zabytkiem są ruiny zamku królewskiego z przełomu XIII i XIV wieku. Zamek pozostaje ruiną od XVIII wieku i fakt nie ma co tam oglądać ,ale z wieży to już piękna panorama okolic….oj piękna….   Obiecane inne „cywilne” krakowskie i nie tylko osobliwości.   Wieża – radar meteorologiczny    W miejscowości Brzuchania znajduje się uruchomiony w 2004 r. radar meteorologiczny, jeden z ośmiu sfinansowanych z kredytu udzielonego Polsce przez Bank Odbudowy i Rozwoju na realizację Projektu Likwidacji Skutków Powodzi.   Kraków i jego osobliwo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Delegacja…..Kraków religijnie tym razem…. Blog o przyrodzie, naturze, śpiewaniu, historii, bieganiu, o byciu ...

Niedawno byłem w delegacji w Krakowie i po drodze moje kochane góry Świętokrzyskie i Kielce i Chęciny i Sobków i Pińczów i Mnichów i Jędrzejów ….oj wymieniać by długo. Docelowo Jura Krakowsko Częstochowska niestety tylko łypnięta jednym okiem. Taka to robota, że jedziesz 300 km na spotkanie 2 godziny i wracasz… Wzięło mnie na uchwycenie kilku kościołów po drodze i tak – rano mgła i ciemno a jak wracaliśmy już półmrok. Coś się udało i wam także proponuję poznać ich historię czy choćby wygląd. Zdjęcia z samochodu , prócz Sanktuarium w Łagiewnikach i kościół drewniany  rokokowy z słynących łaskami obraz MB Z Dzieciątkiem typie „Salus Populi Romani”. W kolejnym wpisie już nie o kościołach w Krakowie tylko cywilnych „obiektach” uchwyconych okiem moim. Zapraszam…..   Moje ukochane Góry Świętokrzyskie - w drodze do Krakowa.    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak wymienić szybkę szybę w iPhone Naprawa urządzeń apple

Wymiana szybki w apple iPhone jest możliwa! Przedstawiam Wam przebieg naprawy oryginalnego wyświetlacza w iPhone. Nie róbcie tego sami w domu, potrzebny do tego jest specjalistyczny sprzęt a przede wszystkim lata doświadczenia i duża wiedza. Wyświetlacz apple iPhone składa się z kilku warstw. Najczęściej uszkodzeniu ulega wierzchnia warstwa wykonana ze szkła. Poza funkcjami przekazywania dotyku i ochronną nie ma ona żadnych innych funkcji. Dlatego też jeżeli ulegnie uszkodzeniu to bez problemu można ją wymienić. Jeżeli Twój wyświetlacz pomimo zbitej szybki działa poprawnie to bez problemu można taką szybę wymienić. Na początek trzeba usunąć plastikową r (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wymiana szybki iPhone 7 Jak naprawić iPhona

Chwila nieuwagi i twój iPhone 7 upadł? Nie ma co rozpaczać to mogło się przydażyć każdemu. Ważne jest, żeby wiedzieć co zrobić dalej. Wiele firm będzie Ci proponować wymiana wyświetlacza w Twoim iPhone. Jest jednak lepsze rozwiązanie. Lepiej jest wykonać wymianę samej szybki w Iphone. Wiem, wiem co słyszałeś. Wszycy mówią, że to niemożliwe albo nieopłacalne. Nic bardzij mylnego. Jeżeli oddasz swój telefon do zaufanej firmy jaką jest serwis iPhone Good4you Kraków, to przekonasz się o ich skuteczności. Wymiana szybki w iPhone 7 jest możliwa dzięki doświadczeniu, wiedzy ale najlepszym maszyną. Dzięki technologii OCA wymiana szybki jest możliwa i bezpieczna. Dodatkowo dzięki tej metodzie Twój wyświetlacz iPhone 7 będzie oryginalny. Serwisant usunię warstwę uszkodzonego szkła i wymiana szybki przebiegnie bez utraty oryginalnego wyświetlac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Krakowska krata Strony Kiltowe

Kraków jest pierwszym polskim miastem, które otrzymało zarejestrowany wzór kiltowej kraty. Krakowska krata Teraz należałoby zadziałać, by kilty w tartanie Krakowa oraz polski tartan narodowy były dostępne w wersji casual, na każdą kieszeń.  No i potrzebne są podobne inicjatywy w innych miastach Polski, we wsiach też.

Zobacz cały wpis na blogu »
Grzegorz Kożuch Grzegorz Kożuch

Spyderco Tenacious – świetny nóż do zestawu EDC Szukając noża do zestawu EDC warto kierować się jego wagą, poręcznością oraz ogólną funkcjonalnością. Reszta zależy od indywidualnych upodobań. Ze względu na odpowiednie wymiary oraz dobry stosunek jakości do ceny, nóż składany Spyderco Tenacious jest często wybierany jako ostrze do EDC. Lekki i wytrzymały Nazwa noża oznacza wytrzymały. Ten przymiotnik bardzo dobrze opisuje to narzędzie. Niewielkie wymiary noża umożliwiają precyzyjne wykonanie codziennych czynności, ale w razie potrzeby można go wykorzysta (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Grzegorz Kożuch Grzegorz Kożuch

https://web.facebook.com/kozuch.grzegorz.5

Zobacz cały wpis na blogu »
Grzegorz Kożuch Grzegorz Kożuch

Miejskie EDC na wiosnę Dzisiejsza propozycja EDC nawiązuje do trwającej wiosny. Jest to lekki zestaw najpotrzebniejszych przedmiotów. Nie będzie wymagał noszenia spodni wojskowych lub bluz taktycznych, zmieści się nawet w typowo biurowym stroju. Nóż 522 Presidio to folder produkcji Benchmade, zapewnia wysoką jakość wykonania oraz użytych materiałów. Ostrze o długości 88 milimetrów posiada uniwersalny profil, co zwiększa użyteczność przy codziennym użytkowaniu. Całość można (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Grzegorz Kożuch Grzegorz Kożuch

Małe i praktyczne multitoole Swiss tech Amerykańskie multitoole marki Swiss Tech wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami. Znajdziemy wśród nich modele o rozmaitym zastosowaniu, przydatne podczas codziennych czynności, a także przeznaczone do specjalistycznych działań. Na początek maleństwo – Multitool Swiss Tech Utility Key 6w1 – przypominające wyglądem klucz. Wewnątrz niego mieści się aż 6 narzędzi. Do wykorzystania mamy ostrz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Grzegorz Kożuch Grzegorz Kożuch

Liberalna demokracja to zaraza, która konsekwentnie po 1945 roku niszczy Europę i jej narody. W Republice Federalnej Niemiec, przyjaznej „uchodźcom” i zwalczającej „neonazistów”, obserwowane jest dość ciekawe zjawisko. Chodzi o ucieczkę tysięcy Niemców na Węgry, szczególnie w okolice jeziora Balaton, która przybrała na sile po tym, jak kanclerz Angela Merkel zaprosiła przybyszów z Afryki i Azji do centrum Starego Kontynentu. W rozmowie z telewizją ZDF, Jennifer, oczekująca na narodziny dziecka powiedziała: „Niemcy nie są już takie jak kiedyś, niebawem wybuchnie wojna domowa. Imigranci otrzymują mieszkania, żywność i pieniądze, a my musimy zaciskać pasa”. Według Ottmara Heide, niemieckiego agenta nieruchomości mieszkającego nad Balatonem, 80% zainteresowanych nabyciem domu w okolicy to jego rodacy wybierający życie bez dobrodziejstw multikulturalizmu. W okolic (...)

Zobacz cały wpis na blogu »