Kobieta

Wpisy zawierające słowo kluczowe kobieta.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Gęste włosy, piękne dłonie... czarownica po rozwodzie

  Czyżby ktoś dobijał się do drzwi?- nie zdąrzyłam jeszcze otworzyć oczu, która godzina?? Pukanie nasiliło się, wyskoczyłam z łóżka. Czemu nie spojrzałam w lustro, zanim przekręciłam w kłódce klucz? Czemu nie włożyłam seksownego szlafroka, tylko tę starą flanelową koszulę? i dlaczego nie nie mam na sobie majtek??!! -Przyszedłem sie przywitać...ale widzę, że nie w porę... Nigdy nie widziałam pięknego mężczyzny o poranku z ciastem w ręku , butelką szampana i bukietem polnych kwiatów. Przetarłam oczy..sen...to zapewne sen.. -Zostawię to u ciebie, wpadnę może po robocie?? Nie odpowiedziałam. Zamknełąm oczy. Ale nic sie nie zmieniło... To cudowne zjawisko patrzyło na mnie z uśmiechem, poczym położyło prezenty  na słomianej wycieraczce i oddaliło się w nieznanym mi kierunku... Pierwsza kawa w nowym domu..Bardzo dobra kawa , w pięknej , jedynej jaką znalazłam filiżance..Taka kobieca -pomyślał (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Początek czarownica po rozwodzie

Pierwszego dnia zobaczyłam nagiego męzczyznę. Nie, nie w moim domu, nie w łózku, ani u lekarza. Zabaczyłam jak stał na moście, patrzył w dół, oparty o poręcz... -Nie jest Panu zimno?- zatrzymałam samochód i wychyliłam głowe przez okno...Napewno nie tego pytania oczekiwał..Spojrzał na mnie lodowatym wzrokiem, odwrócił się i zaczął uciekać..Nie uratowałam go..Nie wiem co stało się dalej, bo policyjny samochód zajechał mi drogę. Dostałam ostrzeżenie, i odjechałam spłoszona. I to był mój pierwszy kontakt z sasiadami w małym włoskim miasteczku , w którym postanowiłam zamieszkać.... Jedni dostają od życia same prezenty: cudownych rodziców, spokojne dzieciństwo, dobre samochody i wiernych mężów, inni to czego pierwsi nie zjedzą, kilka marzeń albo wiele łez...Cóż, nie może być tylko fajnie. Ja dostałam wiele, może zbyt wiele dobrego, i dlatego los postanowił mnie ukarać ..Masz cukierka, ale się nim udław..He , he... (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kobieta Ambiwalentnie.

I coraz bliżej jestem stwierdzenia, że kobieta. Że bardzo dużo to system, że bardzo dużo to wpływ społeczny. I gdyby nie kultura, gdyby nie społeczeństwo, gdyby nie rodzice, gdyby nie aprobata. Bo po raz kolejny to odkrywam. I już wiem, tylko potwierdzam. I choć bardzo dużo jest niewypowiedziane wsłuchuję się w siebie. I czasem nie chcę słyszeć tego co słyszę. I wiem, że przyjdzie myślenie. I będzie bolało? Mętlik i jasność. Zagubienie i bezpieczeństwo.   I potrzeba mi Ciebie Rudzielcu. Takiej prawdziwej. Która słucha i mówi. Która widzi i chce zobaczyć. Która rozumie i przyjmuje do wiadomości, Która potrafi uderzyć tam, gdzie trzeba. I potrzebuję rozeznania.   I coraz bardziej widzę, że potrzebuję pomocy. I coraz bardziej nie chcę jej przyjąć. Bo coraz więcej zaczynam rozumieć.   Powielam schematy.  Masz rację. Powi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Początek Morituri te salutant

Witaj siostro. Witaj siostro w podróży, wbólu i w radości. Morituri te salutant. I ja Cię pozdrawiam bowiem tą samą ścieżką kroczymy.

Zobacz cały wpis na blogu »
Odżywka do włosów z glinki Fryzury gwiazd

- 4 łyżki olejku z jojoby - 1 łyżka oleju kokosowego - 2 łyżki białej glinki - ½ szklanki wody Mieszamy olejek z jojoby z olejem kokosowym i podgrzewamy, aż całkowicie się stopią, czyli około 1 -2 minut. Łączymy oleje z glinką i wodą. Starannie mieszamy, a następnie przelewamy do czystego pojemniczka. Niewielką ilość odżywki nalewamy na dłoń i dokładnie wmasowujemy w zwilżone włosy i skórę głowy. Zakładamy czepek, a ręcznik zawijamy na głowie jak turban. Odżywkę pozostawiamy na włosach przez 10 – 15 minut, a następnie zmywamy szamponem. Odżywka z białej glinki i olejków roślinnych głęboko oczyszcza skórę głowy i włosów.

Zobacz cały wpis na blogu »
Metody antykoncepcji Poród

Generalnie są dwie kategorie, do których możemy przyporządkować wszystkie formy antykoncepcji. Są to metody naturalne i sztuczne. Metody naturalne polegają na wyliczeniu, kiedy są dni płodne i powstrzymywaniu się od seksu w te właśnie dni. Niestety, takie sposoby zwykle mają dosyć wysoki wskaźnik Pearla (który mówi nam po tym, ile kobiet na 100 stosowało daną formę antykoncepcji i mimo to zaszło w ciążę). Metody sztuczne uznaje się za bardziej skuteczne. W różny sposób hamują one przenikanie plemników do komórki jajowej, uniemożliwiają zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki w macicy, nie dopuszczają do jajeczkowania, lub niszczą plemniki.

Zobacz cały wpis na blogu »
Być kobietą Nasz kobiecy świat

Pięknie jest być kobietą Ulepiony z gliny człowiek Stworzony do wzniosłych rzeczy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Badania w ciąży Poród

Badanie USG trwa do pół godziny. Przed badaniem ultrasonografem (szczególnie, jeśli badanie przeprowadzane do 20 tygodnia ciąży) zalecane jest wypicie sporej ilości wody. Nieopróżniony pęcherz, a co za tym idzie - większa ilość wody w organiźmie - pomaga uzyskać lepszą wizualizację płodu. Badanie USG II stopnia wykonuje lekarz prenatolog ze specjalnymi kwalifikacjami. Podczas tego badania sprawdzane są dodatkowe parametry dotyczące ciąży i jej przebiegu (m.in. ilość wód płodowych, łożysko, narządy wewnętrzne dziecka). Są dwa typy badań USG: badanie USG zewnętrzne i badanie dopochwowe (aby wykonać badanie głowica ultrasonografu zostaje wprowadzona do pochwy). Ciężarna badana ultrasonografem powinna przyjąć pozycję półleżącą (z lekko u (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Inseminacjja domaciczna - wskazania Poród

inseminacja nasieniem partnera pozwala na ominiecie pewnych nieprawidłowości układu rodnego kobiety. Warunkiem powodzenia inseminacji nasieniem partnera jest dobre jakościowo nasienie partnera. Jakość nasienia partnera oceniamy za pomocą komputerowej analizy nasienia - najnowocześniejszej i najdokładniejszej metodzie diagnostycznej. WSKAZANIA Wskazaniem do inseminacji domacicznej są: czynnik szyjkowy (wrogi śluz ? test PCT dodatni) czynnik męski: obniżone parametry nasienia (10-20mln/ml, 30-50% ruchu a + b) endometrioza zaburzenia owulacji niepłodność idiopatyczna (niewyjaśnionego pochodzenia)

Zobacz cały wpis na blogu »
POKUSA Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

POKUSA 178. Ciemne nurty zastawiają, gdzie tylko się da pułapki. Próbują zwabić w nie duchy podążające w kierunku Światła. Ciemności robią wszystko, aby ściągnąć z świetlnej drogi. Metody stosują bardzo wymyślne, dlatego należy wszystkiemu się przyglądać bardzo bacznie, aby nie dać się zwieść. Ciemności pozbawione wsparcia energetycznego, można bardzo szybko przeczuć ich próbę ataku i unicestwić w zarodku. Podsyłają jako pokusę fizycznie piękne kobiety, aby na fali pożądania ulec i zejść z drogi do światła. Taki twór może i fizyczn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Aspiryna w czasie ciąży Poród

Niemal każdy lek przyjmowany w czasie ciąży może mieć wpływ na rozwój płodu. Dotyczy to także aspiryny, najczęściej nadużywanego bez potrzeby środka leczniczego, występującego osobno lub w połączeniu z innymi lekami przeciwbólowymi. Aspiryna może nasilać plamienie lub krwawienie przez zmianę aktywności płytek krwi, odgrywających ważną rolę w zapewnieniu prawidłowej krzepliwości. Jednak w razie potrzeby ciężarne mogą przyjmować aspirynę w odpowiednich,zaleconych przez lekarza dawkach. Gdy musisz zażyć środek przeciwbólowy, upewnij się, czy nie zawiera aspiryny. Leków z aspiryną powinnaś unikać do momentu potwierdzenia przez prowadzącego ciążę lekarza, ze dany preparat jest bezpieczny. Kobieta ciężarna, decydując się na przyjęcie jakiegokolwiek środka leczniczego, nawet takiego,który jest łatwo dostępny i wydawany bez recepty, powinna (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Poród przedwczesny Poród

ciąża prawidłowa powinna trwać 40 tygodni, lecz tylko nieliczne dzieci rodzą się dokładnie w tym terminie. Około 5% porodów to porody przedwczesne. Dzięki wielkiemu postępowi w dziedzinie intensywnej opieki nad noworodkami można obecnie uratować wiele wcześniaków, które w przeszłości miały niewielkie lub zgoła żadne szanse przeżycia. Mimo to im dłużej uda się podtrzymać ciążę zagrożoną przedwczesnym porodem, tym lepiej dla dziecka. Badania diagnostyczne: Przez całą ciąże kobieta powinna pozostawać pod stałą kontrolą lekarza lub położnej. Regularne badania obejmują analizę moczu, glukozy we krwi w celu wykrycia cukrzycy ciężarnych oraz pomiar ciśnienia we krw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Głowa Minotaura – audiobook Audiobooki : Książki audio, słuchowiska mp3, kursy mp3

Breslau, 1 stycznia 1937 roku, kwadrans na piątą rano. Eberhard Mock niespodziewanie dostaje rozkaz poprowadzenia śledztwa w sprawie morderstwa. Ofiarą jest młoda kobieta – okaleczona, zgwałcona i zabita, jej ciało znaleziono w podrzędnym hotelu, znanym jako miejsce schadzek. Była cudzoziemką, a w jej skromnym bagażu znajdowała się maszyna do pisania z francuskimi znakami. Czy hitlerowskie władze słusznie podejrzewają polityczny charakter zbrodni, przypuszczalnie wymierzonej w III Rzeszę? Jaki związek ze sprawą ma piękna czarnooka kobieta, kilkakrotnie widziana na granicy polsko-niemieckiej? Mock – tym razem w randze kapitana abwery – niechętny nowym porządkom, intrygom gestapo i władzy f (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozdział 5 Kominiuszek-książka

Nic nie mogło być gorszego od tego dnia.Obudziła się, poszła do sklepu i była w siósmym niebie, ale zachwilę wszystko zaczęło się walić.Teraz kiedy wszyscy są szcześcliwi, kiedy zbliża się Sylwester i Nowy Rok, kiedy ludzie się radują i są to ich najszczęśliwsze dni, kiedy palą się kolorowe lampki, które pięknie odbijają się w śniegu ona idzie przez śnieg, bez czapki tylko w futrze z ponurą miną.Nie mogło być gorszego dnia.Dnia, w którym wreszcie będziesz wolny, a potem jakby znowu zostajesz zmuszony do pracy w domu, nikt cię już nie kocha i tylko wydaje rozkazy i cię nienawidzi.Taki to był dzień dla Anastazji.Tego wieczoru kiedy śnieg już przestał padać, a ona zostawiała ślad po swych butach na ż (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kim jestem? Zycie kobiety po 40-ce

Kim jestem?Kobieta.Kobieta,ktora wychowala jak potrafila nejlepiej dwoje dzieci.Kobieta,ktora 2-gi raz wyszla za maz.Kobieta,ktora nie jest szczesliwa.

Zobacz cały wpis na blogu »