Kobieta

Wpisy zawierające słowo kluczowe kobieta.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

"Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stieg Larsson Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 60/100  "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stieg Larsson Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika bez śladu. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist - dziennikarz i wydawca magazynu "Millennium" otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera - magnata przemysłowego, stojącego na czele wielkiego koncernu. Ten prosi znajdującego się na zakręcie życiowym dziennikarza o napisanie kroniki rodzinnej Vangerów. Okazuje się, że spisywanie dziejów to tylko pretekst do próby rozwiązania skomplikowanej zagadki. Mikael Blomkvist, skazany za zniesławienie, rezygnuje z obowiązków zawodowych i podejmuje się niezwykłego zlecenia. Po pewnym czasi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Od początku... Kobiecym okiem...

Czerwiec to wyjątkowy miesiąc, w którym przyroda rozkwita najintensywniej. Wiosna zbliża się ku końcowi, lato rozpoczyna swe panowanie. 21 czerwca Melania Anastazja Kochańska jak zwykle ciężko pracowała w polu. Zbierała stonkę, gdy poczuła ogromny ból. Była w dziewiątym miesiącu ciąży... Nadszedł czas rozwiązania.Położyła się w trawie, nie było już czasu na powrót do domu... droga długa na 4 kilometry, w tych okolicznościach była niemożliwa do przejścia. Na świat przyszła maleńka dziewczynka... Była słabiutka. Cichutko kwiliła, wtulona w ramiona mamy. Melania bezradnie przyglądał się swojemu dziecku. Zrozumiała już, że dziewczynka jest słaba, zbyt słaba, by przeżyć... Serce rozdzierało jej na maleńkie kawałeczki. Łzy spływały po policzkach. Nakarmiła swoje maleństwo i zaniosła do domu. Tak malutka i słaba Sabinka - bo takie imię jej nadano, nie przeżyje następniego poranka. "Bóg dał, Bóg zabrał" - usłyszała Melania... (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
KOBIETA : URDZENIENIE NERWOWE ZMIANY HORMONALNEJ Anna Maria J. Folwarska-Stokłosa : TEORIE

KOBIETA : URDZENIENIE NERWOWE ZMIANY HORMONALNEJ :ŁĄCZENIA SPEKCYJNE DLA_ODDECHOWE  ROZWÓJ DO : 1 ) NAJPIERW CEL WZROKOWO2) PÓŹNIEJ ODDECH I RUCH _ PRZEPUSTOWOŚĆ WYKONAWCZO.     ;   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kobiece rozterki Wiralowa Ciotka - na pohybel rzeczywistości

Musisz być silna i dobra, wierna sobie i przebiegła jak kobra. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wpis #1 (nie)idealna

Witajcie! Mam 25 lat i marzenie aby być idealną matką, żoną, panią domu. Póki co nie jestem żadną z nich i myślę że to idealny moment aby zacząć ćwiczyć do tych ról. Pytanie tylko czy można się do tego przygotować czy może życie i tak mnie zaskoczy. Wydaje mi się że zawsze próbować, zawsze warto starać się być lepszą wersją samej siebie. Zdaję sobie sprawę że nie będę nigdy idealna i nawet nie chcę taka być, ale dążenie do idealności, oczywiście z głową to coś dobrego.  O czym będę tutaj pisać? O życiu. Będę zamieszczać przepisy, dodawać swoje przemyślenia na temat porządków w domu, będą także wpisy dotyczące tego jak chciałabym traktować swoje dzieci, jak dbać o związek. Być może zajrzę tutaj za x lat i będę sama dla siebie głosem rozsądku.  Bardzo będę wdzięczna za wszelkie komentarze, będę się do nich odnościć, chętnię spojrzę też na inny punkt widzenia na daną sprawę.  Jestem zwykłą dziewczyną ze wsi, wiecznie na diecie z kt&oac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Płeć istnieje czy się to komuś podoba czy nie biologia i ochrona przyrody

Istnieją ludzie, którzy negują istnienie płci. Próbują oni wytłumaczyć brak istnienia płci lub dzielą płeć na więcej niż dwie. Otóż drożdże mają 7 typów kojarzeniowych, odpowiedników płci, czyli wytwarzają 7 rodzajów gamet, ludzie, zwierzęta, rośliny, większość grzybów, glony mają dwa rodzaje komórek rozrodczych, czyli gamet, męski plemnik lub komórkę plemnikową i komórkę jajową. Plemnik ma jedną lub więcej wici oraz inne aparatu ruchu, komórka plemnikowa jest nieruchoma. Plemnik to gameta męska, komórka jajowa żeńska. Męską komórkę robi samiec, męski osobnik roślinny i mężczyzna, żeńską kobieta, samica, osobnik żeński. U roślin są osobniki dwupienne mające osobniki męskie albo żeńskie i jednopienne mające kwiaty lub organy w kwiecie męskie i żeńskie, poza tym są trójpienne gatunki, które na jednych osobnikach mają kwiaty obupłciowe, na drugich męskie, na trze (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Optimum termiczne dla ludzi biologia i ochrona przyrody

Pisałam już o różnym zakresie tolerancji na dźwięki i światło u poszczególnych osób, teraz kolej na temperaturę.Optimum termiczne jest jednym z parametrów optimum ekologicznego, czyli warunków, w których organizm najlepiej funkcjonuje, najmniej choruje, najłatwiej przychodzi mu rozmnażanie, odżywianie, pobieranie wody, oddychanie i rozwój. Kolejnym parametrem, w którym znajduje sie optimum termiczne to optimum fizjologiczne czyli takie wartości parametrów, w których organizm najlepiej sobie radzi w laborator (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
NAJWIĘKSZE TRENDY JESIEŃ ZIMA 2020 by Karolina FindYourCloth - ubrania, promocje, okazje, znane sklepy

Zobacz cały wpis na blogu »
Botki R.POLAŃSKI - 1209 Czarny Lico/Czarny Zamsz FindYourCloth - ubrania, promocje, okazje, znane sklepy

 Zgrabne botki firmy R.Polański. Wierzchnią część butów tworzy Skóra naturalna - Licowa, Zamsz. Całość opiera się na obcasie o wysokości 8 cm. Botki posiadają wyściółkę, to skóra. Komfort noszenia podnosi wkładka: skóra. 419,00PLN   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
BIAŁA SUKIENKA NA RAMIĄCZKACH ARMANI EXCHANGE Z OZDOBNYM ZAMKIEM FindYourCloth - ubrania, promocje, okazje, znane sklepy

Biała sukienka na ramiączkach wykonana z bawełny z domieszka elastanu. Dekolt typu o-neck. Na ramionach delikatne trójkątne wycięcia. Z przodu, po lewej stronie na wysokości pasa metalowa aplikacja marki. Z tyłu wszyty zamek zdobiony pomarańczową lamówką, zakończony zawieszką z wytłoczonym logo marki. Sukienka o długości mini, lekko rozszerzająca się ku dołowi. Wewnątrz biała, bawełniana podszewka.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
DLA KOBIET Avatari Witch - Szamanka z Wilkiem

Dla Kobiet dbających o swoje zdrowie... Mocno, dosadnie i na temat....   https://www.youtube.com/watch?v=413UKk-eAjA&t=10s    

Zobacz cały wpis na blogu »
HPD. Narcystyczny celebrytyzm czy kobieca psychopatia? No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

HPD. Narcystyczny celebrytyzm czy kobieca psychopatia?   Histrionic Personality Disorder (F60.4 w klasyfikacji chorób ICD-10) Histrioniczne zaburzenie osobowości jest jedną z czterech perturbacji osobowościowych zawartych w tzw. klastrze „B” amerykańskiego podręcznika diagnostyczno-statystycznego DSM-5 (2013). Patologie te zostały zgrupowane w jednej wiązce ze względu na „dramatyczne”, „emocjonalne” i „niekonsekwentne” zachowanie ich nieposkromionych nosicieli. W środowiskach eksperckich, czyli wśród psychiatrów i psychologów, dominuje ugruntowany pogląd, że syndromy ujęte w tym samym klastrze DSM wykazują tendencję do wzajemnego przenikania się, a nawet do współwystępowania u jednego człowieka. Nic więc dziwnego, iż HPD często idzie w parze z cechami narcystycznym (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Brunet wieczorową porą. Odcinek 1. Opowiadania erotyczne

   Zbudził ją zmrok. Spojrzała na zegar ścienny, wskazywał prawie 21. Leżała w ubraniach, na prawym boku. Przeczesała włosy i wstała. Pracowniczy garnitur był pognieciony. Zdjęła go i rzuciła na krzesło stojące przy szafie. Stała w samej bieliźnie. Lustro wmontowane w ścianę odbijało jej ciało. Gładkie ale nieidealne. Wciąż widziała u siebie te dodatkowe kilogramy. Tu i ówdzie przydałaby się ingerencja chirurga ale była pewna, że nigdy się na to nie zdecyduje. Bała się lecz jednocześnie akceptowała swoją figurę. Rozebrała się do naga i przeszła do łazienki. Weszła pod prysznic i odkręciła zimną wodę. Taka woda postawi ją na nogi.    Po wyjściu z łazienki ubrała się w seksowną czarną bieliznę. Gładkie stringi podkreślały jej pupę. Zadzwonił domofon. Podeszła i wcisnęła guzik wpuszczając gościa. Wiedziała kto idzie. Dominik.    Otworzyła mu drzwi w samej b (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ale jak to w prezerwatywie…? Historie mężatki, czyli erotyczny blog Elwiry

  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
To tylko seks Historie mężatki, czyli erotyczny blog Elwiry

  Przyjemność, rozkosz – i nic więcej. Żadnego zaangażowania uczuciowego – i namiętność nie jest jego objawem. Tak było i tak jest. I nie może być inaczej, bo moja sfera uczuciowa zarezerwowana jest dla kogoś innego… I zawsze jasno stawiałam tę sprawę, zanim doszło do czegokolwiek między mną a moimi amantami.   Było ich wielu – kilkudziesięciu. Każdy inny, każdy w swoim rodzaju. Czy do któregokolwiek z nich zbliżyłam się bardziej? Czy czułam coś więcej? Do moich… jednorazowych znajomych – których była zdecydowana większość – na pewno nie. A do tych z nieco dłuższym stażem…? Raczej też nie. Z żadnym z nich nie omawiałam rozwodu z mężem, nie pla (...)

Zobacz cały wpis na blogu »