Kościół

Wpisy zawierające słowo kluczowe kościół.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Papież Franciszek reformuje kościół Polityka

12 lutego papież Franciszek opublikował adhorację, podsumowującą październikowy synodu biskupów na temat Amazonii. Jedną z najbardziej kontrowersyjnych treści zawartch w dokumencie był postulat o wyświęceniu żonatych diakonów. Miałoby to rozwiązać problem braku księży w najbardziej odległych terenach amazonii. Konserwatywna część hierarhii sprzeciwiła się jednak słowom papieża, argumentując, że nie można w żadnym wypadku odchodzić od celibatu.

Zobacz cały wpis na blogu »
Strajk w Kościele, czyli: Jak zmusić Kościół do oczyszczenia się z Pedofilii… Duch Pański porwał Filipa

Prosto i na temat: chcąc zmusić kogoś do działania wykorzystuje się różne środki, ze strajkiem włącznie… Spróbujmy wymusić na ludziach Kościoła wyjaśnienie spraw oraz oczyszczenie szeregów sług bożych z tych, którzy dopuścili się pedofilii. Wprowadźmy strajk. Strajk generalny dotykający to, co w dzisiejszej machinie bycia i życia ludzi Kościoła wydaje się być oczywistą oczywistością. Strajk w Kościele? Tak. Jak? W bardzo, ale to bardzo prosty i oczywisty sposób: zaprzestańmy składać ofiary – nie mówię: nie módlmy się i nie pośćmy w intencji Wspólnoty, lecz w myśl słów Jezusa: nie rzucajcie pereł przed świnie – zaprzestańmy składać ofiary pieniężne, zaprzestańmy fundować to, co dziś gnije i samo oczyścić się nie chce. Przestańmy udawać iż wszystk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Celibat sprawa prosta Duch Pański porwał Filipa

Pamiętacie słowa z filmu pt: „Imię róży”? Było to mniej więcej tak: Cały chrześcijański świat czeka odpowiedzi na pytanie: była, czy nie była własnością Chrystusa odzież, którą nosił… Myślicie, że to fikcja? Nie. To cała natura Kościoła, a raczej ludzi Kościoła. Zdanie to jest zawsze aktualne, bo zawsze odnosi się do ludzi Kościoła, którzy zapominają o tym co jest ważne, co jest najważniejsze. Od zarania dziejów Kościoła, jego ludzie, zamiast skupić się właśnie na tym co jest najważniejsze: Bóg i Życie, skupiali się na małostkach (nawet jeśli aktualnie wydawały się być one ogromne czy przeogromne). I tak oto były schizmy, walki o wpływy i władzę, walki o wpływy duchowe, walki o Ziemię świętą, roztrząsanie problemów tak błahych, a jednak stanowiących o obecnym stanie nie Kościoła jako Wspólnoty życia Boga z Ludźmi, a kościoła w którym upadłość ludzka zacierała przesłanie Jezusa. A Jezus wyr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
tajemnice watykanu- a mystery of the watykaNXDDD moj blok o watykanie

Wiele osób jest przekonanych, że Watykan nie tylko ma dowody na istnienie życia pozaziemskiego i je ukrywa, ale również kontaktuje się obcymi.   Ba, może nawet podlega kosmitom, którzy za jego pośrednictwem sprawują kontrolę nad społeczeństwami. Dowodów na to niektórzy doszukują (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
To jest mój pierwszy wpis moj blok o watykanie

Witam wszystkich na moim pięknym blogu. Będę tutaj opisywać i wstawiac wpisy o najwspanialszym państwie- mieście na świecie.

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego Maria Magdalena? Duch Pański porwał Filipa

Dlaczego Jezus po swoim Zmartwychwstaniu wpierw ukazał się Marii Magdalenie a nie np. św. Janowi czy św. Piotrowi, którzy na wieść o pustym grobie jako pierwsi spośród apostołów przybyli na miejsce i znaleźli potwierdznie jej słów? Dlaczego akurat jej właśnie? Właśnie dlatego, że Zmartwychwstanie wymaga naszej wiary w Ten Cud na Cudy. Maria Magdalena jako pierwsza UWIERZYŁA w Zmartwychwstanie i Jezus wynagrodził Jej wiarę ukazując się jej jako pierwszej. To niesamowite, a zarazem trudne do zrozumienia, wszak Apostołowie byli Mu bliżsi i niejako znaczniejsi (wybrani przez Jezusa, będący mężczyznami - vide: tamtejsza kultura, czasy i obyczaje). A jednak ona - ponoć nawrócona jawnogrzesznica - pozostawała oniemiała przy grobie, kontemplując to czego właśnie doświadczyła, co sobie uświadomiła, i choć niedowierzała temu co widzi, całym sercem uwierzyła w Ten cud. Tego właśnie od nas wymaga Jezus: Uwierz (Zawierz) mi w całości, a zostanie Ci to nagrodzone. Nie, nie sprowadza si (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mt 8, 23-27 bierziczytaj

Kościół. Sędzia wszystkich dusz. Ma przedziwny autorytet. Wyklina i błogosławi. Widzący. Widzi rzeczy niewidzialne. Demaskuje jednego. Leczy drugiego. Każdego przywołuje jego własnym imieniem. Rozkazuje bytom. Góra wieczna. Nie mogą zranić go ciosy jego przeciwników. ...   Boży pokój wchodzi do serca przez bramę wiary. ...   Śpij spokojnie. Ojciec w niebie ma wszystko pod kontrolą. Miej pełne zaufanie. Jesteś całkowicie bezpieczny w Bogu. Śpij w środku burzy. Korzeniem wszelkiego zła jest brak zaufania. To jest przyczyną wszelkiego grzechu. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Dawno temu, czyli 18.12.2002 w Pewli Małej O wszystkim i o niczym

  Na pewno macie też takie dni, które zapamiętacie do końca życia, ze wszystkimi szczegółami. Dla mnie jednym z takich dni była środa 18 grudnia 2002 roku; dzień w którym spłonął kościół w Pewli Małej. Całość wydarzeń rozpoczęła się w okolicznościach bliźniaczo podobnych do tych w jakich rozpoczynają się setki zapomnianych wieczorów. Jest wieczór zimno, pochmurno i ciemno, siedzimy sobie z ojcem i oglądamy telewizję. Mimo że pozostał tydzień do świąt, akurat rozgrywany był jakiś mecz charytatywny ktoś tam kontra Reszta Świata/Europy. Pamiętam też, że był rozgrywany wyjątkowo późno, na pewno później niż standardowa pora Ligi Mistrzów. Po końcu pierwszej połowy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozmyślania przy piątku - Radomyśl Blog o przyrodzie, naturze, śpiewaniu, historii, bieganiu, o byciu ...

Jak to jest, że tak na zewnątrz nie okazujemy swoich potrzeb starając się być co najmniej poprawny politycznie? Jak mnie to wkurza. Sam niekiedy łapię się na tym, że bywam jak pani zza okienka w urzędzie. Sucho, urzędowo, niemiło, bez emocji…. Bo przecież tylu ludzi, każdy ma swój świat, swoje nastawienie do siebie i innych. Jeden się uśmiecha i rękę podaje, drugi po takim uścisku leci do łazienki by szybko wyszorować ją i usunąć zarazki. To niesamowicie się pogłębiło. Takie zderzenie szarmancki i zaciągniętego krawatu u panów, uchylanie rąbka kapelusza do każdego przechodnia z uśmiechem i życzeniem dobrego dnia na dzisiejsze co najwyżej „bry”, które i tak ciężko przechodzi dorastającej młodzieży przez gardło…tej naszej młodzieży – kwiecie narodu i jego przyszłości. Gdzie 19 letnia matka 3 letniego chłopczyka jedzie z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Historia lokalna - Józefów nad Wisłą. Parafia Bożego Ciała Blog o przyrodzie, naturze, śpiewaniu, historii, bieganiu, o byciu ...

Józefów nad Wisłą. Parafia Bożego Ciała. „W 1688 r. Józefów otrzymał prawa miejskie (lokacja we wsi Kolczyn). Miejscowość była położona na terenie parafii Rybitwy. Potoccy, posiadając tu znaczny ośrodek, postanowili wybudować tu kościół. W 1691 r. plan ten zrealizował Andrzej Potocki, fundując nie tylko świątynię, ale również klasztor dla bernardynów (zabudowania były drewniane). Dnia 11.12.1729 r. na skutek pożaru wszystko uległo zniszczeniu. Nowe zabudowania, murowane, wzniesiono w latach 1730-43. Obok kościoła powstał połączony z nim 2-kondygnacyjny budynek klasztorny. Przy kościele istniał także drewniany szpital dla ubogich oraz biblioteka, której zasoby po kasacie domu przewieziono do klasztoru bernardynów w Krakowie. Od poł. XVIII w. przy świątyni działały 3 bractwa: św. Franciszka, od 1 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ksiądz - Żołnierz Wyklęty! Niezwykły dowódca ROAK No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

“Ksiądz Stanisław Domański akceptował działalność o charakterze samoobrony, a nigdy nie dopuszczał do bezsensownego rozlewu krwi. W wyniku działalności jego organizacji po stronie sił represji nie zginął ani jeden człowiek” Grzegorz Sado, “Nasz Dziennik”, 28-11-2009 (cyt. za: Interaktywna Polska) Naturalny lider Stanisław Domański, późniejszy ksiądz, przyszedł na świat 10 maja 1914 roku. Urodził się w Strzyżowicach, niewielkiej wiosce położonej 7 kilometrów na południowy zachód od Opatowa (Wyżyna Opatowska/Sandomierska nieopodal Gór Świętokrzyskich). Rodzice chłopca, Filip Domański i Anna z domu Ozdoba, zajmowali się uprawą roli. Posiadali skromne gospodarstwo, które przy odpowiednim wysiłku pozwalało na utrzymanie trojga dzieci. Stanisław uczęszczał do szkół powszechnych w St (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kim jesteśmy? Fotografia ślubna i okolicznościowa

MateArt Studio - to dwójka pasjonatów fotografii. W swojej pracy zabieramy Twoje emocje i przenosimy je na zdjęcia. Główną formą działalności jest fotografia ślubna, w której pozwalacie nam zabrać się w Waszą podróż życia. Zdjęcia wykonujemy w formie reportażu, aby uchwycić prawdziwe i nie wymuszone emocje. Dbamy oto, abyście wraz z Waszymi gośćmi czuli się wbodonie i nie czuli naszej obecności. Oprócz zdjęć ze ślubu zajmujemy się fotografią okolicznościową, m. in. chrzty, komunie, wieczory panieńskie. Na tym blogu będziemy pokazaywać Ci nasze dzieci, czyli zdjęcia, które wykonaliśmy. Zapraszamy do wspólnej podrózy :)

Zobacz cały wpis na blogu »
W kościele Smalec.tv - lifestyle, media, uczucia, gry, polityka

Zobacz cały wpis na blogu »
Pasztet z diabłem Synu, synu, wystaw rogi, dam ci matkę na pierogi

  W co wierzy polski Kościół? Po tym, co przeczytałem, mogę stwierdzić: polscy hierarchowie wierzą w diabła. W Licheniu obradowała Konferencja Episkopatu, światli biskupi zdecydowali się powołać delegata ds. egzorcystów. To pierwszy taki przypadek w historii, przynajmniej w historii naszego Kościoła. Został nim metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak. Co robi egzorcysta? Wypędza diabł (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Janie Pawle Kłodzko jest OK!

W Ten dzień nie wypada pisać na blogu o kimś innym. A ja mam co pisać. Pamiętam dni po Jego śmierci, gdy władza kłodzka licytowała się kto lepiej zachowa pamięć po Jego śmierci. Jak lewicowy burmistrz, czujny jak zając na polu marchewki, dał na mszę w intencji. I reakcja radnych, którzy chcieli po swojemu. I ja, jako Przewodniczący Rady Miasta, wykonujący postulaty radnych. I spotkanie w Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Księża. Radni. Zaproszeni goście. I ja. Dobrze, że sobie przygotowałem trzy-stronicowe wystąpienie o zmarłym papieżu. Bo stalibyśmy jak kije od kaszanki w milczeniu przez godzinę. Wyrwałem z długoletniej posługi papieża najbardziej socjalistyczne fragmenty wystąpień . O równości. O biedzie. O pracy. Było takich kilka. I to sprzedałem. Z akceptacją zresztą. Jeszcze jakiś ksiądz cos wspomniał i był koniec. I minęły lata. I mamy wiosnę. Roku Pańskiego 2011. I znów wspominamy. I znów świece palą na ulicy. Tylko dlaczego niechcą pamiętać nauk. Dl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »