Kasa fiskalna

Wpisy zawierające słowo kluczowe kasa fiskalna.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Kasy fiskalne z elektronicznym zapisem mogą być dużo droższe, niż z zapisem papierowym Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Kasy fiskalne z elektronicznym zapisem mogą być dużo droższe, niż z zapisem papierowym. Krajowa Izba Gospodarcza krytykuje plan nowego rozporządzenia w temacie założeń i warunków technicznych, pod które podlegać będą kasy fiskalne Sosnowiec. Będące również w nim zapisy tyczące się obniżenia kosztów kupna kasy fiskalnej z elektronicznym zapisem kopii bez problemu zniechęcą właścicieli firm do zamiany bieżących kas fiskalnych – uważa KIG. – plan umożliwi wykorzystywanie kas fiskalnych z elektronicznym zapisem kopii paragonu, jednak za taki „luksus” właściciel firmy będzie zmuszony wydać dużo więcej niż w wypadku kupna kasy fiskalnej z zapisem sprzedaży na papierze – ocenia Andrzej Arendarski, prezes Kraj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Doszło u nas do błędu przy sprzedaży przez kasy fiskalne, co teraz? Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Doszło u nas do błędu przy sprzedaży przez kasy fiskalne, co teraz?   Może się przydarzyć, iż przy programowaniu kasy fiskalnej,  np. kodu towarowego popełnimy błąd. Błąd zauważymy jednakże dopiero po jakimś czasie sprzedaży przez kasę. Również może się wydarzyć, że błąd ten w trakcie sprzedaży  przez kasy fiskalne  Tychy zaistnieje w całości nie z naszej winy. Powstają też błędy zaistniałe w trakcie operacji realizowanych przez obsługującego kasy albo,  kiedy zażądany zostanie zwrot pieniędzy za towar lub usługę przez osobę, która utraciła paragon fiskalny. Jakie są wtedy reguły postępowania, jak również zachowania? Stwierdzenie: Taki dokładnie problem spotkał jednego z właścicieli kasy fiskalnej. Złożył on w&oacu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Paragony emitowane przez kasy fiskalne Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Paragony emitowane przez kasy fiskalne Od dawna emitowanie paragonów fiskalnych (drukowanych przez kasy fiskalne Chorzów )kończących transakcję każdego odbiorcy zakupionego towaru, bądź też usługi jest szczególnie ważnym tematem, z którym zmagają się pracownicy Urzędów Skarbowych. Z tego też powodu parę temu zaczęła nawet ogólnopolska akcja „Weź paragon” ukierunkowana główne do kupujących, którzy winni zabierać paragon emitowany przez kasy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pracownicy Urzędów Skarbowych w roli tajniaków przy kontroli rejestracji sprzedaży przez kasy fiskalne. Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Pracownicy Urzędów Skarbowych w roli tajniaków przy kontroli rejestracji sprzedaży przez kasy fiskalne. Pracownicy Urzędów Skarbowych  posłani przez fiskusa dostali prawo do kontroli w firmie i mają prawo to wykonać po  pokazaniu legitymacji. Prawie jak tajni agenci wchodzą do akcji, kiedy są świadkami przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, np. sprzedaży nie przez kasy fiskalne Tychy – donosi w bieżącym wydaniu ”Gazeta Prawna”. ”Nasza czytelniczka, chcąca w pełni zachować anonimowość,  posiada salon fryzjerski. Do jej salonu wszedł potencjalny klient, kt&oacut (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Najbardziej lubi kraść kasy fiskalne i fiaty Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Najbardziej lubi kraść kasy fiskalne i fiaty Specjalizował się w kradzieżach pojazdów marki fiat i co dziwne kradł kasy fiskalne. Upodobaniem cieszyły się u niego modele cinquecento i uno –ponieważ poznał je najlepiej. Znalazł sposób by natychmiast i bez żądnego problemu uruchomiać auta nie mając kluczyków. Osoba ta jest w wieku 19-lat. Złodziej został zatrzymany wczoraj przez służby policyjne, które zajmują się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Został zatrzymany w domu swojej dziewczyny. Złodziej był wielce zaskoczony wtargnięciem policji i ogromnie przestraszony tak niekonwencjonalnymi odwiedzinami policjantów, iż ukrył się pod łóżkiem. Ponadto upodobał sobie również kasy fiskalne Tychy, k (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W liniach lotniczych Air Polonii trwa spór o kasy fiskalne. Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

W liniach lotniczych  Air Polonii nie zakupisz już napojów i jedzenia – ponieważ trwa spór o kasy fiskalne. Od 1 maja pasażerowie, którzy chcą latać samolotami linii Air Polonia nie mają możliwości zakupić ani napojów, ani jedzenia. Sprzedawanie na pokładach samolotów zatrzymano z powodu niejasności przepisów nowej ustawy o VAT ( chodzi o sprzedaż przez kasy fiskalne Tychy) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kupując kasy fiskalne, kiedy dostaniemy z nich zwrot? Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Kupując kasy fiskalne, kiedy dostaniemy z nich zwrot? Kiedy zaczynamy rejestrowanie sprzedaży poprzez kasy fiskalne  uzyskujemy prawo do odliczenia od podatku VAT 90% ceny netto kasy, jednakże nie więcej niż 700 zł. Odliczenie 90% ceny netto przysługuje jednakże tylko przy pierwszym zakupie kas. Warunki odliczenia: • przedłożenie przez właściciela firmy do naczelnika właściwego urzędu skarbowego przed terminem ( nie później niż dzień przed) zaczęciem rejestrowania pisemnego zgłoszenia o liczbie kas i miejscu (adresie) ich zainstalowania, które przedsiębiorca planuje wykorzystać do rejestrowania sprzedaży, • rozpoczęcie rejestrowania przez kasy fiskalne Katowice w terminie (czyli pierwsza 1/5 kas w dniu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W jaki wypadku właściciel firmy zostanie ukarany za brak sprzedaży przez kasy fiskalne. Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

W jaki wypadku właściciel firmy zostanie ukarany za brak sprzedaży przez kasy fiskalne. Handluję w terenie artykułami spożywczymi. W czasie kontroli urząd skarbowy zawiadomił mnie, że mając obowiązek nie dokonywałem sprzedaży przez kasy fiskalne. Jakiego rodzaju kary mam oczekiwać z powodu niezainstalowania kasy fiskalnej? Informacja Właściciel firmy, który mimo obowiązku pod który podlega nie rejestruje obrotu i kwot podatku należnego poprzez kasy fiskalne Jaworzno, będzie podlegał sankcji z ustawy o VAT, oraz karze z ustawy - Kodeks karny skarbowy. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »