Kasa fiskalna

Wpisy zawierające słowo kluczowe kasa fiskalna.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Co to jest i do czego jest potrzebna kasa fiskalna? Kasy Fiskalne - przegląd rynku

 Kasa rejestrująca, powszechnie nazywana fiskalną, jest elektronicznym urządzeniem rejestrującym, które służy do prowadzenia zapisu obrotu oraz kwot podatku należnego ze sprzedaży. Rodzaje kas stosowanych w Polsce posiadają pamięć fiskalną, typu OTP (one time programing). Ponadto każda z nich posiada unikalny numer. W pamięci kasy rejestrującej na zakończenie doby, zapisywane są informacje o wysokości kwot netto, podatku według aktualnych stawek  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pełna kasa Moje okolice

Nosił wilk razy kilka... naprawiłem już ze sto kas u klientów ale moja własna działała bez zarzutu - do dzisiaj... Jak zwykle naprawa okazała się nieopłacalna i sprzęt zawiozłem do skupu surowców wtórnych, a po drodze kupiłem jeszcze olej na wymianę do mojego "bolidu" :)

Zobacz cały wpis na blogu »
Napraw ciąg dalszy Moje okolice

Kolejny dzień wypełniony zleceniami na naprawę kas fiskalnych, chyba z 5 godzin byłem w trasie! No i właśnie z trasą wiąże się moja "przygoda" - w pewnym momencie dosłownie rozpadła mi się skrzynia biegów! Następny dzień spędziłem w domu a starą skrzynię udało mi się sprzedać na złom...

Zobacz cały wpis na blogu »
Oczekiwanie Moje okolice

Wyjątkowo cały dzien spędziłem w swoim apartamencie, gdyż czekałem na przesyłkę - szklany kwietnik! Od dawna o takim marzyłem! No ale kurier z paczką przyjechał dopiero późnym popołudniem, nie myślcie że siedziałem cały dzień plackiem! Otóż jak to zwykle bywa zajmowałem się kasami fiskalnymi, a konkretnie ich naprawą :)

Zobacz cały wpis na blogu »
Serwis na okrągło Moje okolice

Ostatnio oddano do mnie na gwarancji pięć kas fiskalnych, wszystkie w zasadzie z tą samą usterką - zwarcie na kablach. Byłem przygotowany na jedną lub dwie reklamacje ale nie aż tyle! Godzina była taka, że sklepy w których mogłem się w owe kable zaopatrzyć były już zamknięte co do jednego, pozostało mi jedno wyjście - złom. W stercie starych urządzeń Hi-Fi znalazłem dostatecznie dużo przewodów aby ukończyć wszystkie naprawy, skończyłem je wieczorem i byłem strasznie zmęczony! Co mi pozostało? Rzecz jasna pizza prosto z pieca :)

Zobacz cały wpis na blogu »
Robota na okrągło! Moje okolice

Dzięki moim nowym rękawom uciskowym nie mam więcej problemów z moimi bliznami. O wiele łatwiej mi się teraz pracuje, a pracy jest sporo - szczególnie przy kasach fiskalnych. Na szczęście większość pracy mogę wykonywać w u siebie w pokoju, to znacznie ułatwia moje zadania!

Zobacz cały wpis na blogu »
Problemy Moje okolice

Ku przestrodze dla tych, którzy czekają na ostatnią chwilę - zepsuła mi się moja jedyna kasa fiskalna. Zapomniałem o obowiązkowym przeglądzie no i teraz muszę zamknąć sklep do końca dnia w oczekiwaniu na serwis. Jakby tego było mało pękł mi pasek klinowy w samochodzie! Prawdziwa katastrofa - jedynym pocieszeniem jest to, że niedaleko mieści się sklep z częściami samochodowymi no i do wieczora zeszło zanim go wymieniłem. Pozytywny akcent na koniec dnia? Wspaniała lazania!

Zobacz cały wpis na blogu »
Handel dla osób fizycznych koniecznie prowadzony przez kasy fiskalne Kasy Fiskalne

Właściciele firm, którzy realizują sprzedaż osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej oraz rolnikom ryczałtowym, zobligowani są do realizowania rejestracji obrotu i kwot podatku należnego poprzez kasy fiskalne, czy też drukarki fiskalne. Zobowiązanie takie dotyczy się również usług najmu. Prawo w tym temacie jest w całości jednoznaczne. Coraz więcej grup podatników jest zobligowana do tego, aby rejestrować obrót na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności fizycznej, czy też rolników ryczałtowych poprzez kasy fiskalne, czy też drukarki fiskalne. Dodatkowo skracane są limity, przy których zaistnieje obowiązek, że kasa fiskalna, czy też drukarka fiskalna musi być postawiona na stanowisku sprzedaży w danej firmie. Ponadto coraz więcej podatników ma obowiązek wprowadzać kasy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lekarze też muszą mieć kasy Kasy Fiskalne

Z dniem 1.05.2011 roku paragon emitowany przez kasy fiskalne, czy też drukarki fiskalne Tychy będą zobowiązani  drukować swoim klientom płatnicy świadczący: - usługi prawnicze, rachunkowo-księgowe, badania rynków i opinii publicznej, doradztwa w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania (PKWiU z 1997 r. - 74.1), za wyjątkiem usług notariuszy prowadzących repertorium A i P, kasa fiskalna, czy też drukarka fiskalna będzie w tej grupie rejestrować całą sprzedaż detaliczną - usługi rzeczoznawstwa objęte także grupowaniem PKWiU usługi architektoniczne i inżynierskie - których świadczenie przez podatnika w całym zakresie dokumentowane jest fakturą (PKWiU z 1997 r. – ex 74.2), - usługi rekrutacji pracowników i pozyskiwania personelu, których świadczenie przez podatnika w całym zakresie dokumentowane jest fakturą (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Naloty urzędników skarbowych na sklepy Kasy Fiskalne

Uwaga handlujący! Szczególna uwaga w wypadku handlowania alkoholem! Inspektorzy skarbowi ruszają na polowanie, aby wychwycić tych, którzy nie wydają paragonów fiskalnych, gdyż nie sprzedają poprzez kasy fiskalne, czy też drukarki fiskalne. - Kolejna akcja "Weź paragon", która już jest tradycją. Natomiast do chwili obecnej nie miała takiego rozgłosu, jaki jest w bieżącym roku - oświadcza Jolanta Kaliszer, rzeczniczka Urzędu Skarbowego w Świeciu. Bieżącym priorytetem Ministerstwa Finansów jest zaszczepienie w świadomości polskiego społeczeństwa, że bardzo ważne dla każdego kupującego jest pobieranie paragonów fiskalnych, które są drukowane przez kasy fiskalne, czy też drukarki fiskalne. Ministerstwo chce, aby klienci sami domagali się , aby podczas zakupów kasa fiskalna, czy też (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Olbrzymia liczba donosów do US Kasy Fiskalne

Nazwyczaj olbrzymia liczba donosów napłynęła w roku 2011 do Urzędu Kontroli Skarbowej. Osoby "bardzo miłe" to zazwyczaj pokłóceni z rodziną krewni, bardzo mili znajomi, uczynni sąsiedzi, wcześniejsi wspólnicy i pracownicy.   Jednak nie istnieją żadna nagrody za taki donos, szczególnie w wypadku potwierdzenia prawdziwości takiego donosu. Mimo tego, aż 357 bydgoszczan przekazało informację do urzędu o swoich przypuszczeniach oszustw  nieuczciwych podatników. Takie donosy posiadają bardzo różną treść. Wybrane donosy (pisownia prawdziwa):   Handel skarpetkami to mistyfikacja   * "Uprzejmie informuję, że przedsiębiorstwo X handluje skarpetami i rajstopami. Nie widzę, żeby robili to przez (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Opłaty pobierane na targu przez kasy fiskalne Kasy Fiskalne

Osoba zainteresowana zawarła umowę cywilnoprawną, zgodnie z którą zobowiązała się m.in. do poboru opłat targowych za wynagrodzeniem. Pobierane opłaty nie są  przychodem Spółki, ponieważ są to należności Gminy. Osoba zainteresowana zobowiązała się przesyłać wpłaty opłaty targowej na rachunek Urzędu Miasta. Teraz osoba zainteresowana ewidencjonuje wyżej opisywane opłaty przez kasy fiskalne jako niepodlegające opodatkowaniu. Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w temacie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów oznajmia, iż stanowisko osoby wnioskującej zaprezento (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Skarbówki mają w planach kontrole nad mazurskimi jeziorami Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Skarbówki mają w planach kontrole nad mazurskimi jeziorami Inspektorzy z urzędu skarbowego w Olsztynie rozpoczynają już akcję "Weź paragon". Kontrolerzy ruszają do miejscowości turystycznych Warmii i Mazur, aby przekonać się, czy punkty handlowe, usługowe i gastronomiczne (w tym prowadzone sezonowo) ewidencjonują obroty poprzez kasy fiskalne Zabrze, a co za tym, czy odprowadzają podatki w prawidłowej wysokości. Inspektorzy mówią również o tym, co zyskują klienci biorąc paragony. Jest to nie tylko dokument, dzięki któremu możliwe jest składanie reklamacji, gdy kupiony towar okaże się wadliwy. To także dowód uczciwej konkurencji. W ubiegłorocznej akcji letniej UKS w Olsztynie wystawił 1200 mandatów na kwotę 280 tys. złotych za wykroczenia skarbowe związane z nieprawidłowościami w rejestrowaniu sprzedaży detalicznej przez (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego rząd polski obawia się faktu, że kasy fiskalne też powinny być u lekarzy i adwpkatów Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Dlaczego rząd polski obawia się faktu, że kasy fiskalne też powinny być u lekarzy i adwokatów? Jest w Polsce 3,8 tys. lekarzy oraz 370 adwokatów tylko na Podkarpaciu. Kiedy te uprzywilejowane grupy podatników rozpoczną rejestrację obrotów przez kasy fiskalne? Minister Finansów wcale nie przyspiesza prac nad nowelizacją przepisów, które spowodują, że kasy fiskalne Zabrze będą montowane u lekarzy i prawników. Pan Stanisław Zawiślak z Rzeszowa - taksówkarz, jak wielu innych musiał kupić kasę fiskalną i  rozpocząć sprzedaż poprzez kasy. Ponownie była wykonana przez rzecznika Praw Obywatelskich interwencję w tym temacie. Pan Stanisław Zawiślak jeździ już taksówką po Rzeszowie od roku. Już na początku zakupił do  auta kasę fiskalną i non stop rejestruje (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kasy fiskalne kontrolowane przy wyciągach i w wypożyczalniach sprzętu Najczęściej zadawane pytania - kasy fiskalne

Kasy fiskalne kontrolowane przy wyciągach i w wypożyczalniach sprzętu.   Firmy prowadzące działalność typu: gastronomia, handel, właściciele wyciągów i wypożyczalni sprzętu sportowego poszły na całość. Policja skarbowa wielokrotnie ostrzegała o planowanych kontrolach, mimo tego ilość oszustw podatkowych poprzez kasy fiskalne przyniosła bogate żniwo w postaci mandatów. Jedynie dwa dni kontroli przyniosło - ponad 12 tysięcy złotych, a przez dwa tygodnie - ponad 60 tysięcy złotych.   Kontrolowane kasy  fiskalne w miejscowościach turystycznych - jest to teraz pierwszoplanowa akcja Urzędu Kontroli Skarbowej. Urzędników skarbowych można oczekiwać między godz. 10 a 18. Kontrole głównie realizowane są na terenie Ustronia, Wisły i Szczyrku. Wszędzie tam, gdzie jest alkohol - bary czy restauracje, wypożyczalnie sprzętu, tam właśnie wpadają umundurowani (...)

Zobacz cały wpis na blogu »