Filmy

Wpisy zawierające słowo kluczowe filmy.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Enola Holmes Filmy i recenzje

   Anglia, rok 1884. Świat stoi u progu wielkich zmian. W dzień swoich 16. urodzin Enola Holmes odkrywa, że jej matka opuściła dom. Kobieta pozostawiła po sobie dziwaczne podarunki, lecz żadnych wskazówek dotyczących powodu swojego zniknięcia ani obecnego miejsca pobytu. Ciesząca się do tej pory beztroskim dzieciństwem Enola nagle trafia pod opiekę swoich braci, Sherlocka i Mycrofta, którzy planują odesłać ją do szkoły z internatem dla "młodych dam". Dziewczyna ma jednak inne plany: ucieka, aby odnaleźć swoją matkę w Londynie. Wkrótce okazuje się, że jej własna misja powiązana jest z losami młodego, tajemniczego uciekiniera, Lorda. Rozwijająca swoje umiejętności detektywistyczne Enola okazuje się sprytniejsza od swojego słynnego brata i natrafia na trop spisku, który może odmienić historię ludzkości. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Książę Czaruś Filmy i recenzje

   Dawno, dawno temu niegodziwa Wiedźma rzuciła urok na małego Księcia Czarusia. Jej zaklęcie sprawia, że każda napotkana przez młodzieńca dziewczyna z miejsca zakochuje się w nim i chce być jego żoną. Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Śpiąca Królewna – każda z nich święcie wierzy, że przystojny książę chce ożenić się właśnie z nią. Jednak ojciec Czarusia, świadomy klątwy, jaka ciąży nad synem, ma już dość sercowego chaosu panującego w królestwie i stawia przed chłopakiem ultimatum. Albo odnajdzie miłość życia i ustatkuje się, albo straci prawo do tronu. Czaruś, wspierany przez sprytną złodziejkę Laurę, wyrusza więc w pełną przygód podróż, w poszukiwaniu sposobu na zneutralizowanie zaklęcia. Czy zdoła pokonać klątwę i znaleźć „tę jedyną”, zanim będzie za późno? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wysoka dziewczyna - recenzja Filmy i recenzje

Jodi ma 16 lat i od zawsze była najwyższą dziewczyną w szkole, ale nigdy nie czuła się z tym dobrze. Odkąd pamięta, inne dzieciaki się z niej śmiały, a ona chodziła przygarbiona, ale teraz wreszcie los się odmienia. Jodi poznaje Stiga, niemal idealnego Szweda z uczniowskiej wymiany zagranicznej, który jest nawet wyższy od niej. Ta nowa znajomość wywraca świat Jodi do góry nogami i sprawia, że staje się ona częścią miłosnego trójkąta. Jednak dwójka jej najlepszych przyjaciół oraz biorąca udział w konkursach piękności siostra Harper pomagają dziewczynie wreszcie pokonać kompleksy, przez które ta nie potrafiła docenić samej siebie. "Wysoka d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ready Player One - recenzja Filmy i recenzje

   Rzeczywistość 2045 roku nie nastraja optymistycznie. Świat znajduje się na skraju upadku i pogrążenia w chaosie. Wade Watts czuje, że żyje, tylko gdy ucieka do OASIS — wirtualnego uniwersum, w którym większość ludzi spędza całe dnie. W OASIS można podróżować, przeżywać przygody i być kimkolwiek się zapragnie. Jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. Ekscentryczny geniusz James Halliday, który stworzył OASIS, szuka godnego następcy. Organizuje trzyetapowy konkurs, w którym nagrodą jest olbrzymia fortuna i całkowita kontrola nad uniwersum. Wade i jego przyjaciele z "Wielkiej Piątki" podejmują wyzwanie polegające na szukaniu skarbów w zakrzywionej rzeczywistości. W fantastycznym świecie — pełnym niespodzianek, ale i niebezpieczeństw — cz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Piąta fala - recenzja Filmy i recenzje

   Cassie wiodła spokojny żywot nastolatki – chodziła do szkoły, miała przyjaciół, pojawiała się na imprezach. Do czasu, aż pewnego dnia na niebie pojawił się niezidentyfikowany obiekt latający. Na początku tylko tkwił w miejscu, jednak na dalszy rozwój wydarzeń mieszkańcy Ziemi nie musieli długo czekać. Najpierw Obcy, bo tak ich nazwali Ziemianie, uderzyli impulsem magnetycznym – przestały działać wszelkie sprzęty elektroniczne i pojazdy, później nastąpiły trzęsienia ziemi i powodzie, następnie ludzkość została zainfekowana śmiertelnym wirusem – przeżyli nieliczni. Kolejnym krokiem okazało się zejście Obcych do ludzi, czyli powolne opanowywanie ciał mieszkańców Niebieskiej Planety. Jak będzie wyglądała ostatnia, piąta fala ataku? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trzy kroki od siebie - recenzja Filmy i recenzje

   Główną bohaterką filmu "Trzy kroki od siebie" jest cierpiąca na mukowiscydozę Stella Grant, która kolejny raz w swoim życiu trafia do szpitala. Wszyscy ją tu kojarzą – za ścianą ma najlepszego przyjaciela, z pielęgniarkami jest po imieniu, a każdy zakątek placówki zna jak własną kieszeń. Nie zna natomiast jeszcze Willa – pogodzonego z życiem dzieciaka, który już dawno przestał wierzyć, że leczenie w czymkolwiek mu pomoże. Dodatkowo chłopak nosi w sobie wirusa, którym zarażenie się przez Stellę znacznie pogorszyłoby sprawę i uniemożliwiłoby przeszczep nowych płuc, które dadzą jej dodatkowe pięć lat życia. Tak więc Stella i Will zawsze muszą przestrzegać dystans 1,80 metra. Jak można się domyślić spotkanie tych dwojga skutkuje powstaniem uczucia, które strasznie utrudnia trzymanie dystansu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Do wszystkich chłopców, których kochałam - recenzja Filmy i recenzje

   Lara Jean Covey to nastolatka, która unika kłopotów na wszystkie możliwe sposoby. Nigdy nie miała chłopaka, nie chodzi na imprezy, jeszcze się nie całowała, a w wolnych chwilach... pisze listy do chłopaków, których kochała. Chociaż dziewczyna tego nie planuje, to jak można się spodziewać, trafiają one do prawowitych właścicieli. Problemy zaczynają się wtedy, gdy okazuje się, że istnieje list zaadresowany do chłopaka siostry Lary Jean, jak i inny, do kolegi ze szkoły, który chodzi z byłą przyjaciółką głównej bohaterki. Aby siostra Lary Jean, jak i jej były chłopak nie myśleli, że podoba jej się Josh, postanawia wdać się w udawany związek z Peterem Kavinskim - jednym z pięciu adresatów listów miłosnych, w których zamyka swoje uczucia. Od tego czasu jej życie miłosne obraca się do góry nogami i nie jest już szarą myszką, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wszystkie jasne miejsca - recenzja Filmy i recenzje

   "Wszystkie jasne miejsca" to film rozgrywający się we współczesności i mocno skupiony na problemach emocjonalnych młodych ludzi. Cała akcja rozpoczyna się w momencie, w którym nastoletnia Violet Markey bladym świtem stoi na krawędzi mostu nad przepaścią, wyraźnie rozważając skok. W tym kryzysowym momencie spotyka ją Theodore Finch, który swoją serdecznością i uśmiechem sprawia, że dziewczyna porzuca plany i decyduje się postawić krok w tył. W porę powstrzymana próba samobójcza staje się przyczynkiem do rozkwitu uczucia między tą dwójką – tym silniejszego, że obydwoje noszą w sobie traumy, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gwiazd naszych wina - recenzja Filmy i recenzje

   Główną bohaterką filmu "Gwiazd naszych wina" jest Hazel Grace. Jest ona szesnastoletnią dziewczyną chorą na raka. Choroba jest już w czwartym stadium, są przerzuty do płuc. Hazel nie może samodzielnie oddychać. Gdziekolwiek się ruszy, musi ze sobą zabierać butlę z tlenem. Nienawidzi spotkań grupy wsparcia, w której uczestniczą osoby chore na raka. Hazel próbuje zamknąć się przed całym światem w swoim pokoju. Do czasu, gdy na jednym ze spotkań grupy wsparcia poznaje Augustusa Watersa. Chłopcu choroba odebrała jedną nogę. Początkowa przyjaźń między Hazel i Gusem przeradza się w coś głębszego i silniejszego, choć w tle wciąż obecny jest cień choroby.    Jednym z największych atutów filmu jak i powieści bez wątpienia są boh (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Seriale czy może filmy? Filmy oraz seriale online

Nikczemny Władca Sauron sprawia, że całość stanowi swoistą opaskę, która zakłada centrum Ziemi, jednak gdy książę Isildur odcina sobie palce, opaskę poświęca się na setki lat. W okresie oferty zespół współpracuje z Hobbitem Frodo Bagginsem, wprowadzonym przez Elijaha Timbera, który zawiera wyniki premierowych filmów kinowych. Czarnoksiężnik Gandalf Szarysz, grany przez Iana McKellena godnego najwyższej klasy pokazu skuteczności, odkrywa, że zespół w zasadzie należy do Mrocznego Lorda Saurona. Wracając do wniosku, że Frodo natychmiast wyrusza do Rivendell i wysyła Samwise 'a Gamgee' ego, cieszącego się Seanem Astinem za pomocą głównej funkcjonalności Filmowej, Merry ' ego i Pippina z nim.   W drodze do Rivendell z elfem Arwenem, który może mieć niezwykłe zdolności, Frodo zostaje członkiem przez Strider, ale Gandalf dołącza do Frodo w Rivendell Zwykle zdobywają wiedzę od Elronda, wodza elfów, że ten zespół zostanie zmi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czatuj z Paniami z Polski CzatujzPaniami

  Daria 23l. Napisz do mnie jeśli chciałbyś poeksperymentować ❤️ Umów się! ❤️

Zobacz cały wpis na blogu »
Oscary 2020 FILMY & SERIALE - rankingi, mini-recenzje, typowania oscarowe

• NAJLEPSZY FILM •1. 19172. Marriage Story (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Oscary 2019 FILMY & SERIALE - rankingi, mini-recenzje, typowania oscarowe

• NAJLEPSZY FILM •1. Black Panther2. BlacKkKlansman3.&n (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Oscary 2018 FILMY & SERIALE - rankingi, mini-recenzje, typowania oscarowe

• NAJLEPSZY FILM •1. Call Me by Your Name2. Darkest Hour3.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Oscary 2017 FILMY & SERIALE - rankingi, mini-recenzje, typowania oscarowe

Najlepszy film 1. Nowy początek (...)

Zobacz cały wpis na blogu »