Epidemia

Wpisy zawierające słowo kluczowe epidemia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

MYJ RĘCE Dawacz Uśmiechu Kamila Horczak

  Walka z plagą !!     Cały świat oszalał, w natłoku informacji zaczynamy zapominać co jest naprawę ważne i biegniemy z tumem w szaleńczym pędzie. Stańmy na moment i zastanówmy się! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Historia lokalna - Epidemiczny Sieciechów....cz 2 Blog o przyrodzie, naturze, śpiewaniu, historii, bieganiu, o byciu ...

Część Druga ( II)       W Woli Klasztornej z piaskowca postawiono pomnik w upamiętnieniu tego wydarzenia, znaczy tragedii epidemicznej. Las, bujna roślinność skutecznie zaciera ślady, ślady pamięci też. Ten w Bąkowcu (Garbatka Letnisko) też się ma nie najlepiej, ten cmentarz choleryczny oczywiście.  Dobrze, że pan Stefan dba, promuje, przypomina, nie daje zapomnieć, walczy z chyba coraz większą obojętnością tych czasów. A my pasjonaci historii lokalnej razem z nim. By nic nie umknęło, by nic nie przemilczeć a co gorsza nie zmienić biegu historii. Nie zniekształcić, pozostawić prawdziwą, być może trudną. Te miejsca epidemiczne tu w Sieciechowie, Woli Klasztornej, Bąkowcu, Włostowicach, Końskowoli, Bobrownikach  przeze mnie odwiedzone niosą ogromny bagaż emocji. Wielkich żałości i niesprawiedliwości świata. K (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Historia lokalna - Epidemiczny Sieciechów....cz1 Blog o przyrodzie, naturze, śpiewaniu, historii, bieganiu, o byciu ...

 Część PIERWSZA (I)          Sieciechów miejscowość tak znana, że nie wypada już o niej nic opisać czy dopisać. Sama w Sobie jest historycznie zamocowana w głębokim średniowieczu. A jak ktoś czuje niedosyt to zapraszam na stronę pana Stefana Sieka – lokalny pasjonat historii, regionalisty -  www. izbasieciechow.pl. Tam wyczyta i poczyta o tej niegdysiejszej ważnej miejscowości i jednej z najstarszych parafii w regionie. Do Sieciechowa nie przywiódł mni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Alergia - epidemia XXI wieku. Skąd bierze się alergia? Ekologiczne wiadomości świata

W ostatnich latach częstość występowania alergii na świecie wzrasta dramatycznie. Wzrasta także liczba przypadków hospitalizacji z powodu alergii. A zjawisko to dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. W Polsce ponad 15 milionów ludzi cierpi na choroby alergiczne. Czy jest to cena jaką płacimy za cywilizacyjny postęp? Alergia to w dosłownym znaczeniu „odmienna reakcja&rdq (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
SZCZEPIONKI

SZCZEPIONKI 339. Szczepionki przeciwko chorobom wymyślonym przez ziemskich rozumowych ludzi, medycynę akademicką, tylko po to by zarobić miliardy, by was doprowadzić do poważnych chorób, by biznes lekowy kręcił się dalej, a wy wpędzeni w choroby byście jak najczęściej kupowali leki. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PO CO TE WYDARZENIA? Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

PO CO TE WYDARZENIA? 202. Aby ludzkość nauczyć, pokazując zwrotne wydarzenia, które sami wyprowadzacie wcześniej od siebie w formie; myśli, słów i czynów. Dziś fala wzmocniona, to odpłata, wynik ich chcenia i dotyczy wszelkich form (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowy 2 Okruchy dnia, strzępy nocy

Chyba jest tak, jak napisałam Madzi. Faceci na jesień szukają gawry. Następny nowy oszust. Szarmancki, rzeczowy, mieszka dwie przecznice dalej. Czemu oszust? Hmmm....No, sami powiedzcie. Pierwszy to chirurg plastyczny, drugi ma kancelarię adwokacką. Ja nie mam nic. I nie jestem nawet ładna specjalnie. Więc czemu? Mój nos czuje jakiegoś trupa w szafie. Życie to nie telenowela, tu się nie dostaje nic za darmo.  Rano byłam na pogrzebie Janusza. Był samobójcą, więc nie pozwolono na wprowadzenie trumny do kościoła. Byłam wściekła. Miałam ochotę wyjść z tej mszy i usiąść przy nim w kaplicy na cmentarzu. Czy nie wystarczy, że już sam umie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »