Epidemia

Wpisy zawierające słowo kluczowe epidemia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Konsultacje Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Dostaliśmy możliwość odbycia konsultacji z uczniami. Ze względu na ograniczenia w klasie mogłam mieć maksymalnie 9 osób. Na zajęcia zgłosiło się 17 osób, co stanowi połowę osób zdających w tym roku maturę. Ustaliliśmy więc, że podzielimy ich na dwie grupy. Ja jeszcze po spotkaniu z uczniami zorganizowałam zajęcia z poziomu rozszerzonego.  W sumie z maturzystami przeprowadziłam 24 lekcje. Udało mi się z poziomu podstawowego powtórzyć najważniejsze zagadnienia. Wiele radości przyniósł mi kontakt z uczniami. Bardzo za nimi tęskniłam. Lekcja na żywo daje dużo satysfakcji i przynosi wiele pozytywnej energii. Na parę dni odżyłam.  Ten, kto nie jest nauczycielem nie będzie umiał zrozumieć jak wielka jest różnica między nauczaniem na żywo a przez internet i jak bardzo moja grupa zawodowa lubi być w szkole. Przerażają mni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lekcja on-line Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Część lekcji zdecydowałam się przeprowadzić na żywo. Zaproponowałam uczniom aplikację Zoom. Niestety okazało się, że część z nich nie ma miejsca na telefonach i nie dadzą rady zainstalować. Poprosili o lekcję na Skype.  Zainstalowałam na komputerze oprogramowanie i zaplanowałam lekcję. Uczniowie poprosili mnie czy mogą być bez kamerki. Okazało się, że lekcja na żywo dostarczyła im sporo lęku. Na pierwszej lekcji udało mi się tylko jedną osobę nakłonić do wypowiedzi przez mikrofon. Stres dla nich był ogromny. Być może dodatkowo zadziałała świadomość, że nagrywam lekcję. Musiałam to jednak zrobić, bo nie wszyscy byli obecni na żywo.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Uczniowie wysyłają memy Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Ludzie próbują odreagować stres związany z epidemią tworząc przeróżnego rodzaju memy. Moi uczniowie mają podobnie. Założyli grupę matematyka - memy i umieszczali na niej różne obrazkowe komentarze do zaistniałej sytuacji. Mój ulubiony to ten: Myślę, że dobrze to obrazuje przeciążenie uczniów. Samodzielna praca nie jest dla każdego. Wielu z nich siadając przed komputerem ulega pokusie grania w gry. Moi uczniowie doskonale zauważyli ten problem i któregoś dnia wysłali mi następującego mema: Niektórzy też oddawali się twórczości i na grupie szko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Matura Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Moje klasy maturalne są przerażone. Wykonują wszystko, co im zadaję. Widzę, że są zaangażowani, ale niestety i przerażeni. Pytają mnie, czy matura się odbędzie? Czy uda im się ukończyć szkołę?  Uspokajam ich, ale oczywiście sama się martwię o ich egzaminy końcowe. Obecnie wiem, że matura z rozszerzenia będzie położona. Uczę w technikum. Młodzież, którą kształcę nie należy do najzdolniejszych. Wszystko muszą wypracować. Najgorsze jest to, że nie wierzą w siebie. Słowo zadanie z matury rozszerzonej bardzo ich blokuje, pomimo że są przygotowani do rozwiązania każdego z nich.  Zanim zamknięto nas w domach planowałam w weekendy spotykać się z nimi w systemie poza szkolnym. Organizowałam spotkania u mnie w domu. Siadaliśmy dookoła dużego stołu i bawiliśmy się rozwiązując zadania. Z do (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wprowadzamy stan epidemii w Polsce Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Do szkoły nie wracamy oficjalnie do dnia 10 kwietnia. Niestety wszystko wskazuje na to, że w tym roku szkolnym nie wrócimy do szkoły fizycznie. Wiadomość ta przeraża mnie. Nauczanie zdalne, jest bardzo wymagające od każdej ze stron. Ogromny problem jednak mogą mieć uczniowie. Szczególnie Ci słabsi. Większość z nich nie ma wypracowanej zdolności  samouczenia się oraz planowania dnia. Obawiam się, że nadmiar zajęć spowoduje, że będą robić tylko na tyle, aby zaliczyć dany przedmiot. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zakupy Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Zapasy się skończyły, więc nadszedł dzień, aby jechać na zakupy. Postanowiłyśmy, że w czasie kwarantanny będziemy robiły zapasy, na co najmniej  dwa tygodnie. Córka stwierdziła, że nie jedziemy do pobliskiego miasteczka, gdyż ona jest przekonana, że w sklepach będą tłumy a ona się boi zachorować. Pojechałyśmy do miasta powiatowego, do większego sklepu. Uważam, że to był doskonały pomysł. Sklep ma dużą powierzchnię, więc łatwiej było się mijać z innymi.  To był dzień, w którym stres związany z epidemią osiągnął szczyt w moim organizmie. Widok ludzi w rękawiczkach i maseczkach. Ich smutne oczy i ten niesamowity dający się odczuć lęk udzielił się również mi. Bałam się dotykać gołą ręką przedmiotów w sklepie, bo co jeżeli jestem chora i kogoś zarażę. Nałożyłam rękawiczki. Oj nie jest łatwo zachować się odpowiednio. Listę zapisałam na t (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
weekend Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Mamy weekend a ja nie mam czasu odpocząć. Dostaję cały czas wiadomości z rozwiązanymi zadaniami. Sprawdzam również quizy na platformie. Każdemu odsyłam informację zwrotną i tłumaczę jak należało rozwiązać zadanie. Staram się uzupełnić braki w umiejętnościach. Cieszę się, że mam kontakt z większością uczniów. Są jednak tacy, którzy wykonali zadanie byle jak. Kilku trzeba było dodatkowo prosić o wykonanie zleconych lekcji. Muszę zacząć ich motywować. Obawiam się, że do szkoły nie wrócimy do wakacji.  Znajomi z Włoch opowiadają, że u nich nie ma miejsc w szpitalach. Boję się choroby, wiem, że nic mi w domu nie grozi, ale czuję, że zaczynam panikować. Dobrze, że mam dużo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Informacja zwrotna Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Nie możemy realizować podstawy programowej. Staram się utrzymywać kontakt z uczniami i powtarzać wcześniejsze zagadnienia. Zdecydowałam się na wysłanie zadań otwartych i to był chyba błąd. Jak je sprawdzić? Messenger niby ma możliwość edytowania zdjęcia. Można coś na nim napisać, ale grubość pisaka jest przerażająca.   Zapisywanie każdego zdjęcia na komputerze i pisanie po nim w programie graficznym nie wchodzi w grę. Mój komputer jest zbyt słaby. Muszę to przemyśleć. Dziś męczę się okrutnie. Nie mam jak poprawić zadań. Skreślam to, co zrobione źle i odsyłam (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kolejny dzień bez uczniów Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Mamy w szkole kolejny dzień bez uczniów. Rano rada pedagogiczna i mini szkolenie z programów umożliwiających nauczanie zdalne. Mam wrażenie, że Dyrektor myśli, że się nudzimy. Obawia się, że będziemy  bez pracy popijać kawę i plotkować.    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zdalne nauczanie czas zacząć Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Dziś do szkoły zawędrowałam ze swoim laptopem. Komputer w klasie jest bardzo słaby nie ma szans, aby Messenger na nim działał płynnie. Rozstawiłam sprzęt i ruszyłam spotkać się z innymi nauczycielami na radzie pedagogicznej. Po spotkaniu wniosek jeden będziemy podejmować próbę nauczania zdalnego. Odczułam ulgę, skoro mogę pracować, to jest nadzieja, że nie zostanę bez pracy na czas epidemii. Z wielkim zapałem wróciłam do pustej klasy. Napisałam do swoich uczniów na grupach, że od dziś będziemy się uczyć wirtualnie. Pocieszyłam, że jakoś damy radę poznawać nowe umiejętności i utrwalać już te poznane. Czułam ogromną satysfakcję, że miałam wypracowany z nimi sposób komunikacji przez media społecznośc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Stało się szkoły zostały zamknięte Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Najpierw był strach. Nasze serca rozrywał niepokój.   Znajomi z Włoch straszyli słowami:  ”Zróbcie zapasy żywności na minimum dwa tygodnie. Ta epidemia ogranicza nasze życie i wywołuje obawy przed jutrzejszym dniem. Przygotujcie się do kwarantanny kraju. Módlcie się o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. To do Was przyjdzie na dniach."   W mediach coraz więcej słyszało się o nowej chorobie. W szkole pojawiło się m (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy kryzys naprawdę jest taki zły? kryzysowe biznesy

Epidemia sprawiła że kryzys dopadł każdego. Firmy które prosperowały znakomicie poupadały bądź ich obroty zaczęły znacznie spadać. Niestety kryzysu nie da się przewidzieć, firma nigdy nie jest gotowa na jego przyjscie. Porozmawiałam o tym z moim tata który swoją firme prowadzi już od 25 lat. W swojej karierze przeżył trzy kryzysy. Pierwszy który nazywany jest kryzysem internetowym dopadł firme w 2000 roku. Jak sam mówi nie dotknął go aż tak bardzo poniewaz firma była dopiero w fazie rozwoju, nie posiadała jeszcze zbyt wielkich aktywów więc spadek sprzedaży nie był tak mocno odczuwalny dla działalności firmy. Było tez mniej pracowników niż dotychczas. Kolejny kryzys nastąpił w roku 2009 i był to tzw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Koronawirus - MZ i GIS - zalecenia Koronawirus w Polsce - relacja

Źródło: https://twitter.com/MZ_GOV_PL Zasłaniaj nos i usta w miejscach publicznych! Nie pozwól na szerzenie się epidemii!      

Zobacz cały wpis na blogu »
Pandemia Koronawirusa kontra zwykły szary obywatel. Melodia Moich Myśli

    PANDEMIA KORONAVIRUSA KONTRA ZWYKŁY SZARY OBYWATEL.   Pokrótce wyjaśnijmy sobie znaczenie zwrotów (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
epidemia SARS-CoV-2 Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb

W czasie pandemii SARS-CoV-2 przyjmuję Pacjentów w gabinecie oraz udzielam porad online (e-porad). Rejestracja i opis wszystkich możliwych porad znajdują się na portalu www.znanylekarz.pl (rejestracja jest wyłącznie elektroniczna). Bardzo proszę o zwracanie szczególnej uwagi na rodzaj wizyt online na które się Państwo rejestrują (w różnych dniach tygodnia mogą istnieć odmienne ich rodzaje). Z porad online (e-porad) mogą skorzystać wyłącznie osoby posiadające swój numer telefonu oraz adres mailowy (i operujące sprawnie w tym zakresie). Proszę również o to, aby osoby rejestrujące się na wizyty online robiły to osobiście. W gabinecie obowiązuje zasada potwierdzania wiz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »