Ekonomia

Wpisy zawierające słowo kluczowe ekonomia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Kredyt w rolnictwie - obliczanie stałej i zmiennej raty kredytu Asy Ekonomii - nauka jest prosta

STAŁA RATA KREDYTU obliczana jest wg wzoru:                                    q - 1     (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Giełda Papierów Wartościowych Asy Ekonomii - nauka jest prosta

Giełda Papierów Wartościowych - GPW  Istnienie rynku papierów wartościowych i sprawność działania na nim są zależne od giełdy, która tworzy ten rynek i aktywnie na nim działa. Giełda jest instytucją zorganizowanego rynku, za pośrednictwem której dokonuje się transakcji handlowych, według określonych norm i zasad. Do najważniejszych rodzajów giełd zalicza się giełdy kapitałowe, wśród których najistotniejszą funkcję pełni giełda papierów wartościowych, nazywana także giełdą pieniężną. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Analiza SWOT prowadzonej działalności gospodarczej Asy Ekonomii - nauka jest prosta

Analiza SWOT - skrót od ang. Strenghts (mocne strony), Weaknesses (słabe strony), Opportunities(szanse), Threots(zagrożenia).   SWOT - analiza mocnych i słabych stron oraz istniejących szans i zagrożeń.   Cele analizy SWOT: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Odsetki od kredytu i kwota prowizji Asy Ekonomii - nauka jest prosta

KREDYT - oddanie przez bank do dyspozycji krdytobiorcy na oznaczony czas kwoty środków pieniężnych z przeznaczeniem na ustalony cel.   KOSZTY KREDYTU: - odsetki, - prowizja banku, - ubezpieczenie, - inne zabezpieczenia, - prowizja za wcześniejszą spłatę, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zasady współpracy w zespole Asy Ekonomii - nauka jest prosta

     Każdy z nas codziennie kontaktuje się z wieloma innymi ludźmi: w domu, w szkole, w pracy, na ulicy, w sklepie... Korzystamy z wytworów pracy innych ludzi dzięki wymianie dóbr i usług. Ta wymiana oraz podział pracy możliwe są dzięki współdziałaniu ludzi ze sobą. Każdy z nas posiada inne umiejętności, czy kwalifikacje, które wykorzystując w swojej pracy lub życiu umożliwiają funkcjonowanie innych ludzi. GRUPA PRACOWNIKÓW - to zbiór dwóch lub więcej osób pracujących w jednym przedsiębiorstwie, zakadzie lub dziale. ZESPÓŁ PRACOWNIKÓW - to grupa pracowników, która ma wytyczone wspólne cele działania i wspólnie dąży do i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Asy Ekonomii - nauka jest prosta Asy Ekonomii - nauka jest prosta

           Witam serdecznie na moim blogu poświęconym w całości ekonomii. Jeśli jesteś uczniem i przedmiot ekonomii sprawia Ci jakiekolwiek trudności, to ten blog powstał z myślą właśnie o Tobie. Jeśli jesteś studentem i nie masz czasu na siedzenie nad książkami, to właśnie tu znajdziesz wszystkie zagadnienia ekonomiczne ujęte w krótkie prezentacje. Jeśli jesteś człowiekiem, którego interesują mechanizmy rządzące światem, to zapraszam do czytania m (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bank a parabank Promocje internet

Wielu ludzi nie dostrzega różnicy między bankiem a parabankiem. A różnica jest i to całkiem spora. Może zaważyć na naszej najbliższej przyszłości, jeżeli zdecydujemy się na pożyczkę obojętnie w której instytucji. Coś o banku. Działalność banków jest szczegółowo regulowana i nadzorowana przez prawo bankowe oraz Komisję Nadzoru Finansowego. Pieniądze klientów banku są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, czyli jak bank stanie się niewypłacalny to ten właśnie Fundusz zapewnia nam zwrot gotówki. W tradycyjnym banku, żeby otrzymać pożyczkę trzeba okazać zaświadczenie posiadanej pracy, zaświadczenie o dochodach.   Osoba starająca się o kredyt zostaje również sprawdzona w Biurze Informacji Kredytowej (popularny BIK). Proces otrzymania kredytu jest czasochłonny i wcale nie jest powiedziane, że tę pożyczkę się otrzyma. I coś o parabanku. Analogicznie jak w przypadku banków. Działalność parabanku nie jest kont (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co nam daje oszczędzanie pieniędzy? Promocje internet

Czy jest w ogóle sens oszczędzać pieniądze? Informacje dotyczące emerytur osób, które właśnie weszły lub wchodzą w fazę produkcyjną swojego życia, nie są jednym słowem dobre. Emerytury będą śmiesznie niskie, o ile w ogóle będą. Ale do tego jeszcze dużo czasu. Niemniej warto pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu.     Takim zabezpieczeniem jest bez wątpienia regularne odkładanie jakieś kwoty. Oczywiste, że im więcej tym lepiej. Ale nie chodzi przecież o to, żeby każdy grosz odkładać i nie żyć chwilą. Jeżeli kogoś stać i może sobie pozwolić na odkładanie 400 zł miesięcznie, ten jest szczęściarzem. Gdyby co miesiąc właśnie taką kwotę odkładał przez dajmy na to 30 lat, uzbiera kwotę 1 440 000 zł! Na chwilę obecną jest to ogromna suma. Nie musiałby się martwić o przeżycie, nie musiałby czekać na emeryturę od państwa. Jak sobie sami nie zaoszczędzimy, może być później niezbyt ciekawie.   Ale przecież nie oszczędzamy tylko na emer (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Potęga Potęgi Finanse - Gemini Polska

Wszystkie zjawiska natury są tylko matematycznymi konsekwencjami niewielkiej liczby niewzruszonych praw. To zdanie, wypowiedziane przez francuskiego matematyka Pierre'a Simon de Laplace'a, ma swoje wyraźne odzwierciedlenie w strategiach budowania kapitału. Każdy z nas doskonale wie, że dla przeciętnego Kowalskiego do zgromadzenia dużej sumy potrzebny jest czas. Czas jest bowiem czynnikiem, który pozwala systematycznie dodawać do naszego majątku kolejną cegiełkę. Mówi się, że czas to pieniądz, lecz mnożąc czas razy pieniądz otrzymujemy majątek. Gdybyśmy zatrzymali się jedynie przy dodawaniu i mnożeniu, efekty naszej kumulacji kapitału byłyby jednak mizerne. Tutaj z pomocą przychodzi nam największa "potęga" matematyki finansowej - PROCENT SKŁADANY. Przeanalizujmy zatem kilka przypadków. Z pierwszym z nich spotkałem się na studiach (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowy model zarzadzania ... [wideo] Mój świat biznesu i nie tylko.

Nowy model zarzadzania w ekonomii społecznej... polecam video   OSES 2011 - Franczyza społeczna – nowy model zarządzania w ekonomii społecznej from Eventio on Vimeo.

Zobacz cały wpis na blogu »
Problemy finansowe Oszczędzamy już od dziś

 W dzisiejszej ekonomii każdy miewa poważne i przejściowe problemy finansowe. Skoro cały sektor bankowy podupadł a kolejne kraje stają na skraju bankructwa, dlaczego równie zła kondycja nie miałaby dopaść przeciętnego gospodarstwa domowego. Szczególnie dużym problemem są te, które chętnie brały w przeszłości pożyczki a dzisiaj w obliczu wzrostu cen wszystkiego dookoła i braku tendencji wzrostowych wśród wypłat, zaczyna brakować pieniędzy jednocześnie na raty za kredyty oraz niezbędne opłaty jak czynsz, prąd czy gaz. Większość ludzi musi dokonywać wyboru i spora część z nich decyduje się przeciągać spłaty rat. Czasami pętla zacieśnia się tak mocno, że jedynym wyjściem dla klienta jest już kredyt bez bik, ale jego wysokie oprocentowanie oraz stosunkowo niskie kwoty nie pozwalają na wyprowadzenie się z zapaści finansowej. Ogólnie puste konto bankowe powinno dawać każdemu do myślenia i bez środków na życie decyzja o dalszym zapożyczaniu się nie powinna w og&oac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »