Edukacja

Wpisy zawierające słowo kluczowe edukacja.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Matura to bzdura, warto robić to co kochamy! ifotoblog

Matura to bzdura, warto robić to co kochamy! Szkoła średnia to czas wielkich wyborów, są one ważne i nieuniknione. To czas gdy zbliżając się ku końcowy podchodzimy do bardzo ważnego egzaminu jakim jest matura. To niebywale trudny okres dla uczniów którzy są narażenie na ciężki stres. Zdają sobie oni sprawę że kilka egzaminów będzie decydować o ich być może całej przyszłości.  Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji? Prawda jednak jest taka że wiele ludzi na tym etapie nie bardzo wie co chce w życiu robić. Dla niektórych alternatywą jest wyjazd za granicę i szukanie pracy inni wybierają pierwszy lepszy kierunek na studiach. Jeszcze inni wybierają kierunek który ich kompletnie nie interesuje. Zanim jednak zdecydujemy się na tak trudną decyzję powinniśmy zastanowić się co tak na prawdę daje nam radość w życiu. Być może jest to fotografia, robienie zdjęć, grafika komputerowa. Wówczas warto wybrać inną drogę w życi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co powinno umieć dziecko idące do szkoły? see that already?

Umiejętności, jakie dziecko powinno posiadać na starcie szkolnym, trapią wielu rodziców. Sprawa nie ogranicza się jedynie do kwestii znajomości liter i cyfr, choć zdarza się nam wpadać w pułapkę przeliczania opanowanych już głosek. Okazuje się, że dziecko rozpoczynające naukę w pierwszej klasie powinno być gotowe w wielu innych obszarach...   Wszystko to składa się na określenie „dojrzałość szkolna” (bądź też „gotowość szkolna”). Dojrzałość szkolna jest osiągnięciem odpowiedniego poziomu rozwoju fizycznego, intelektualnego oraz emocjonalno-społecznego, które pozwalają na podołanie obowiązkom szkolnym. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
1 październik - wielki dzień Katarzyna Kwiatkowska

Z upływem czasu zrozumiałam, że bardzo ważną rolę w życiu odbywa wykształcenie. Daje nam ono szansę na zajęcie się,  tym co się kocha. Więc ,rozpoczynam studia na Uniwersytecie Warszawskim,  na kierunku Geologia Stosowana.   Witaj przygodo!

Zobacz cały wpis na blogu »
Twoje dziecko też może zostać sławnym naukowcem Kobiecym okiem na każdą stronę.

Albert Einstain, Hans Christian Andersen, Winston Churchill I Thomas Alva Edison. Co łączy te znane nazwiska, oprócz niezwykłych osiągnięć w dziedzinach literatury, fizyki czy odkryć zmieniających historię? Wszyscy byli dyslektykami. Mimo trudności w nauce, osiągnęli niebywały sukces, dając nadzieję wszystkim tym, którzy borykają się z podobnymi problemami. A jednak można… Kolejnym dowodem na to, że dysleksja nie wyklucza jest historia  Randy'ego Besta - biznesmena, który cierpi na ostry i rzadki przypadek dysleksji. Przez tę dolegliwość... nie umie w ogóle czytać. Mimo to jego firma Academic Partnerships stała się czołowym graczem na amerykańskim rynku edukacji. Oczywiście nie można bagatelizować problemu i należy pomóc dziecku, w możliwie najlepszy sposób. Naprzeciw potrzebom rodziców dzieci z trudnościami w nauce czytania, pisania i liczenia,  wyszła internetowa platforma  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Iść na szkolenia? Codzienne życie nastolatka

Witajcie, Wpis ten będzie krótki aczkolwiek treściwy. Pomimo mojej neichęci do uczęszczania na leksje do szkoły, postanowiłem skupić się na jednej rzeczy i rozwijać się właśnie w tym kierunku. Jesteście ciekawi jaki to kierunek? Przeczytałem ostatnio, że jedną z najbardziej pożądanych cech pracowniczych jest profesjonalna obsługa klienta. Dlaczego akurat to? Może po trochu dlatego, że kręci mnie perswacja, psychomanipualcja, a rzeczy te niewątpliwie przydadzą się w kształceniu w tym kierunku. No jak nic lubię wciskać kit ludziom tfu - miałem na myśli używać perswacji ;) kto wie i może dzięki takim szkoleniom wyrośnie ze mnie jakiś większy manipulant? A jak wszyscy wiemy tacy ludzie mają się dzisiaj najlepiej. Trzymajcie kciuki!

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozterki edukacyjne Poszukiwacz wiedzy

Chyba każdy z nas miał, a wielu z nas pewnie aktualnie boryka się z wątpliwościami i rozterkami na temat tego jaką szkołę średnią wybrać, gdzie iść na studia. Czy bardziej cenione są uczelnie państwowe czy prywatne? A może lepiej rozpocząć pracę zaraz po szkole średniej i wybrać system nauczania wieczorowego, czy może studia zaoczne? Na te i inne pytania stara się odpowiedzieć redakcja portalu Expertia.pl przy wsparciu ekspertów. Edukacja na 5 to kolejny z tematów miesiąca, jaki pojawił się na portalu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »