Edukacja

Wpisy zawierające słowo kluczowe edukacja.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Pierwszy wpis na blogu z kategorii Technika informatyka i technika w teorii i praktyce

Nie wiem jak to wszystko będzie wyglądało w praktyce, oto pierwszy wpis z kategorii - Technika 

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwszy wpis na blogu z kategorii Informatyka informatyka i technika w teorii i praktyce

No to zaczynamy przygodę z blogami... na razie pierwszy wpis na próbę z kategorii - Informatyka 

Zobacz cały wpis na blogu »
Edukacja powszechna Róg barana

"Tak, jak obowiązkowa edukacja na poziomie podstawowym stworzyła rynek szybko zapełniany przez wydawców brukowych dzienników i tygodników, tak rozpwowszechnienie się edukacji na poziomie średnim, a później także wyższym przyczyniło sie do powtania licznej grupy ludzi o często dobrze ukształtowanym guście literackim i naukowym, którzy jednak odebrali wykształcenie znacznie przekraczające ich zdolność samodzielnego, analitycznego myślenia."- Peter Medewar. Pójdźmy dalej. Wszak obowiązkowa edukacja przyczyniła się również do powiększenia grona naukowców, zajmujących się badaniami naukowymi. Cóż można rzec? Czy nie jest tak, że coraz liczniejsze grono ludzi nauki jest znacznie przekroczone przez oczekiwania, które stawia mu społeczeństwo? Znam przynajmniej jedną panią doktor - kretynkę i drugą kretynkę, która chciała zostać panią doktor (nie wiem, czy się udało). Mówię tu o kretynach, doktor&oac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Piasek kinetyczny Zabawki dla dzieci

Zabawa z piaskiem kinetycznym jest bardzo przyjemna, piasek łatwo poddaje się modelowaniu do tego jego ciągły Zastosowanie opatentowanej technologii bazującej na dodaniu do czystego piasku nietoksycznego polimeru, który łączy ze sobą pojedyncze ziarenka piasku (nigdy się nie rozsypują), dzięki czemu idealnie nadaje się do zabawy w domu, przedszkolu czy gabinecie terapii zajęciowej.    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Motywacja zewnętrzna i wewnętrzna. Ostatnia szansa - pomoc przez wiedzę

Motywacja zewnętrzna i wewnętrzna    Aby osiągnąć jakiś cel, jesteśmy motywowani przyczynami zewnętrznymi lub wewnętrznymi. Motywacja zewnętrzna pochodzi z naszego otoczenia. Gdy w zamian za nasze wysiłki dostaniemy nagrodę lub ktoś nas pochwali. Kiedy uczeń pilnie uczy się na klasówkę z geografii, by dostać dobrą ocenę. Gdyby nie motywacja z zewnątrz (oceny, chęć zdan (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zakaz edukacji seksualnej w Polsce. Randomowe myśli.

Rozumiem, że twórcy proponowanej zmiany w ustawie o edukacji seksualnej w Polsce, chcą cofnąć społeczeństwo cały wiek do tyłu i odebrać nam dostęp do wiedzy, a tym samym do bycia świadomym siebie, własnego ciała, innych ludzi i całego świata. Edukacja seksualna w Polsce w porównaniu z Zachodem i tak już była/jest słabo rozwinięta i warto też pamiętać, że nie są to obowiązkowe zajęcia szkolne. Zamiast przylepiać na nowo etykietkę "tabu" w miejsce "wychowanie do życia w rodzinie", może warto skierować cały ten wysiłek na istotniejszy problem, jakim jest umiejętność nauczania o seksualności człowieka, ponieważ nie jest to proste zadanie i wiele osób nie wie jak umiejętnie prowadzić ten przedmiot w szkołach, dlatego w wielu przypadkach nie wygląda to tak jak powinno. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Skostniała szkoła Edukacja to stan umysłu

Wiele spraw w moim życiu kręci się wokół edukacji. Więc dlaczego edukacja mnie męczy? Wydaje mi się, że jedną z zasadniczych przyczyn jest w tym wszystkim brak szacunku dla ludzi. Dzisiejsza edukacja jest skostniała. Zamiast uczyć mordujemy umysły swoje i dzieci. Nikomu nie zależny na kreatywności, jakości i tworzeniu czegoś nowego. Szkoła powinna być miła i przyjemna. Dzieci powinny do niej chodzić z uśmiechem. Niestety jest inaczej. Zamykamy wszystkich w pudełku które zamyka kreatywność. Mamy podstawy programowe które nie dają szans na rozwój. Nauczyciel ma je zrealizować i koniec. Jesteśmy w kraju słupków i egzaminów. To egzaminy i powstające dzięki nim słupki decydują o naszej niby jakości. I ciągle to samo. Ostatnio widziałem coś w rodzaju oceny poziomu edukacj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wszystkie ręce na pokład czyli o tym co dzieje się obecnie Edukacja to stan umysłu

Polska edukacja   Podobno zdalne nauczanie w Polsce istnieje. Tak przynajmniej w mediach przedstawił to Minister Edukacji Narodowej. Nie wiem jak to opisać, ale spróbuję... czy jest to element bezradności, braku przygotowania, wiedzy, systemu?   W moim przekonaniu cała ta sytuacja uwidacznia to w jaki sposób od lat zaniedbywany jest nasz system edukacji. Dzisiaj są oczywiście ważniejsze sprawy. Minister Zdrowia mówi pisze do Jurka Owsiaka SMS, czyli wszystkie ręce na pokład. W edukacji, zamiast op (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kurva, okno i reeperbahn - czyli edukacja po polsku Kleines Mädchen w wielkim mieście

Chciałam wrzucić dzisiejsze zdjęcie Elphie, ale za leniwa jestem żeby szukać hosting, i wstawić link. No więc będzie bez Elphie, może jutro. I wtedy coś o niej opowiem? Bo piękna jest.   Zamiast tego całkiem zgrabna rozmowa z pracy. Otóż pracuje z nami Nola, też obcokrajowiec, ale mega dobrze szprecha. Jego obowiązkiem jest naprawić wszystko co mu zgłosimy oraz sprzątać toalety. Nola znan tylko jedno słowo po polsku :Kurwa. I właśnie przez te Panią lekkich obyczajów w pracy mamy śmiechu co niemiara.  Dziś oczywiście kurwa jak zwykle na tapecie. Za pierwszym razem było to mniej więcej tak : Mua-Majsta, okno im ein hundred und funf ist kaput.  Nola- Was ist kurwa okno?  No ręce opadają 😂🤣 rozmawiaj tu z takim. Skoro zna numer sali, wie że w niej jest tylko okno i szgalugi. Więc znaleźć co jest kaput nie problem. Ale lepiej krzyczeć na pół szkoły "was ist kurwa okno" 😒 Ponieważ sytuacja ta wywołała trochę os&oacut (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Powrót do szkoły Spierdox w świecie

Już za 10 dni dzieci z całej szkoły powrócą do swojego "ulubionego" miejsca na świecie, a facetka od przyrki znowu sie uweźmie. Polski system edukacji jest wadliwy i szkodliwy dla młodych ludzi. Począwszy od chujowych ludzi, których tam spotkasz, a kończąc na złym systemie nauczania i wciąż żywym problemem z "bullyingiem" Postaram się wypunktować 3 wady, które mi szczególnie rzuciły się w oczy przez całą moją dotychczasową edukację. Oto one: 1."Odpowiadaj zgodnie z kluczem". To założenie jest głęboko zakorzenione w systemie edukacji i posłuszeństwo wobec tego schematu jest wymagane na każdym kroku naszej ścieżki edukacji - “Wpasuj się w nasz sposób myślenia albo zgiń”. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Po co mi to?! Kapka love

Jeszcze tylko wstawię pranie, Misia kaligrafuje, Nastka czyta historię, ok, zrobię obiad i umyję podłogę, wtedy wytnę fiszki i zrobię małą lekcję angielskiego... Ale mały krzyczy, a większy właśnie atakuje nocnik, więc za chwilę. Zgubiłam smoczek, gdzie jest telefon? Tylko to ogarnę, szybka kawa, ojejej kurier przyjechał, a mąż właśnie wychodzi do pracy i o coś pyta. Otwieram lodówkę, znalazłam w niej smoczek, włączam piekarnik i już. A nie, pełna pielucha...   Tak bywa. Częściej, niż bym chciała. I pytam się wtedy - kobieto, po co ci to było? Czy nie można spokojnie wysłać dzieci do szkoły i przedszkola, zrobić w tym czasie swoje, zabrać ze szkoły gotowe wyedukowane i najedzone produkty i żyć spokojniej? To czas na głęboki oddech i szybkie podjęcie decyzji na nowo. Miłość zawsze jest decyzją, a tę podjęliśmy aby: - nasze dzieci miały więcej nas i my więcej naszych dzieci, - mieć świadomość ich wiedzy, umiejętności, a w tym trudności i kłopotów, kt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwsze ABC Moje wszystkie strony

Wielu rodziców szuka darmowych materiałów do nauki pisania literek i cyferek, kolorowanek i innych zadań, które pomogą ich dzieciom w początkach nauki. Owszem, takich darmowych stron jest "kilka", jednak - dla wygody - zebrałam je na jednej stronie - wciąż otwartej na dodawanie nowych lkinków o takiej tematyce "preedukacyjnej".  Pierwsze ABC zaprasza do odwiedzin

Zobacz cały wpis na blogu »
Darmowe strony do nauki Online

Poniżej lista darmowych podstron: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Matura to bzdura, warto robić to co kochamy! ifotoblog

Matura to bzdura, warto robić to co kochamy! Szkoła średnia to czas wielkich wyborów, są one ważne i nieuniknione. To czas gdy zbliżając się ku końcowy podchodzimy do bardzo ważnego egzaminu jakim jest matura. To niebywale trudny okres dla uczniów którzy są narażenie na ciężki stres. Zdają sobie oni sprawę że kilka egzaminów będzie decydować o ich być może całej przyszłości.  Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji? Prawda jednak jest taka że wiele ludzi na tym etapie nie bardzo wie co chce w życiu robić. Dla niektórych alternatywą jest wyjazd za granicę i szukanie pracy inni wybierają pierwszy lepszy kierunek na studiach. Jeszcze inni wybierają kierunek który ich kompletnie nie interesuje. Zanim jednak zdecydujemy się na tak trudną decyzję powinniśmy zastanowić się co tak na prawdę daje nam radość w życiu. Być może jest to fotografia, robienie zdjęć, grafika komputerowa. Wówczas warto wybrać inną drogę w życi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co powinno umieć dziecko idące do szkoły? see that already?

Umiejętności, jakie dziecko powinno posiadać na starcie szkolnym, trapią wielu rodziców. Sprawa nie ogranicza się jedynie do kwestii znajomości liter i cyfr, choć zdarza się nam wpadać w pułapkę przeliczania opanowanych już głosek. Okazuje się, że dziecko rozpoczynające naukę w pierwszej klasie powinno być gotowe w wielu innych obszarach...   Wszystko to składa się na określenie „dojrzałość szkolna” (bądź też „gotowość szkolna”). Dojrzałość szkolna jest osiągnięciem odpowiedniego poziomu rozwoju fizycznego, intelektualnego oraz emocjonalno-społecznego, które pozwalają na podołanie obowiązkom szkolnym. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »