Czas

Wpisy zawierające słowo kluczowe czas.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

czekanie mnie niszczy... Od diagnozy do zdrowia..

Dzień za dniem leci nieubłaganie ale dla mnie zwolnienie to nie powód do radości dla mnie L4 to kara a nie nagroda .. ponieważ praca działa na mnie jak lekarstwo i nie mam czasu myśleć ani o raku ani o problemach.. kara zwłaszcza ,że po operacji człowiek jest jak kaleka i odlicza dzień za dniem kiedy wróci do normalności  To czekanie dzień po dniu mnie zabija  cieszy mnie jedynie myśl że już jutro poniedziałek i we wtorek wkońcu dowiem się co mnie czeka czy zrobią ze mnie wydmuszkę czy potwora?.. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czas i Tęsknota FotoMaria

Czas ucieka nam przez palce,  zegar tyka nie chce przestać i tak bardzo chce zatrzymać go na moment , proszę tato ...By zobaczyć by usłyszeć jeszcze raz , to co już jest niemożliwe. Więc doceniam to co mam jestem wdzięczna dziś za wszystko,  zatrzymuję się na chwilę chociaż zegar dalej tyka chce przystanąć podziękować tobie Jezu za Krzyż który pełen jest miłości. 

Zobacz cały wpis na blogu »
REALIZM: 29.06.2021.... S..P..: OSOBA_CZAS_KONCENTRACJA ANNA MARIA FOLWARSKA-STOKŁOSA

OSOBA_CZAS_KONCENTRACJA STRUKTURA POJĘĆ  

Zobacz cały wpis na blogu »
Absolutna obecność happy me

Co by było, gdybyśmy od teraz spróbowali niczym się nie ograniczać!? Czy nie przyniosłoby to od razu więcej wolności? Wolności, która łączy nas automatycznie z naszą wewnętrzną Mądrością Tej Chwili. Absolutna obecność, nie koniecznie reagująca z limitowanej przestrzeni przekonań umysłu.

Zobacz cały wpis na blogu »
Czas. happy me

Idea czasu zastanawia mnie już długo. Czas i jego określenie zawsze było dla mnie nieco abstrakcyjne. Bo czymże właściwie jest czas? Czy istnieje sam z siebie? Nie mogę go zobaczyć, dotknąć, powąchać. Nie mogę odbierać go zmysłami, a jednak w jakiś sposób mogę go doświadczać.   "Czas leczy rany."; "To trwa już zbyt długo."; "Dzień płynie powoli."; "Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić." (Einsten) Wszystkie te powiedzenia to całkowicie arbitralne sformułowania, które każdy rozpatrzy indywidualnie. Ale czy czas jest niezmiennym faktem? Umówiliśmy się kiedyś, że dwunasta w południe to pewna chwila w czasie i przestrzeni. Jednak w tym momencie, większość świata ma inną godzinę, niż p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Najstarszy człowiek na Ziemi Ciekawostki z świata

    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 12, 54-59 bierziczytaj

Czas jest dla ciebie. Uporządkuj życie. Nawróć się. Przebacz. Pojednaj. Jesteś w drodze do wieczności. Nie marnuj czasu. Buduj świadomie każdego dnia Boże Królestwo. Jezus daje ci znaki obecności i troski o ciebie. Dostrzegaj to. Ceń. ...   Mądre i pokorne serce szuka zgody i pojednania. ...   Rozeznawaj sprawy Boże. Żarliwie troszcz się o poznawanie prawd Bożych. Praw życia duchowego. Żyj łaską. Dostrzegaj znaki Bożej obecności. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Ten, który wszystkich przegoni Myśli moje

Próbuję Cię dogonić, lecz Ty jesteś szybszy. Nie oglądasz się za siebie. Nie reagujesz, zabierasz wszystko. Tak szybko, odchodzisz. Próbuję Cię zatrzymać, chodź na chwilę. Proszę pozwól dłużej potrwać. Wołam: Czas! Nie słuchasz gnasz dalej. Pędzisz dalej. Kiedyś beze mnie...

Zobacz cały wpis na blogu »
Ostatni czas w dużym skrócie Życie - wzloty i upadki

Hej. Postanowiłam stworzyć bloga, ponieważ kumuluje się we mnie tyle różnych emocji-historii z którymi zmagam się sama i nie potrafię tego ogarnąć. Mam nadzieję, że jak wyrzucę tego ,,trochę", to może będzie mi łatwiej się ogarnąć. Więc zacznę od tego, że w 2018 roku, dzien przed sylwestrem pobił mnie mój były mąż.... Sprawę zgłosiłam na policję.... dostał prace społeczne, których nie odrobił i poszedł siedzieć.... Wczoraj wyszedł i już dzisiaj usłyszałam, że jak będzie miał tam wrócić spowrotem, to za ,,moją głowę"... Moja mama i moja babcia stoją po jego stronie... Mam dwójkę dzieci: jedno starsze (9 lat prawie) i drugie młodsze (4 latka). Młodsze widziało jak mój były mąż mnie bił, starsze tego nie widziało... To nie jest pierwsza taka sytuacja, ponieważ najstarsze dziecko urodziłam w Anglii i już wtedy mój były mąż, a wtedy tylko chłopak podbił mi oko i wyszedł z domu zabieraj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czego nauczył mnie wirus zwany "Koroną"? Jak żyć i nie zwariować

[...] Kłopoty, tak jak i radość, są częścią życia. Dzięki tym pierwszym potrafimy docenić drugie [...]   Wydawać by się mogło, że kiedy jesteśmy w domu, zamknięci na cztery spusty, oglądamy tv i spędzamy czas w gronie bliskich nam osób - czas biegnie wolno, razem z kłopotami finansowymi.  Nie tylko ja, i nie tylko ty tak myślisz. Wszyscy do okoła są w podobnej sytuacji. [...] Kłopoty, tak jak i radość, są częścią życia. Dzięki tym pierwszym potrafimy docenić drugie [...] - to cytat z jednej z powieści Doroty Gąsiorowskiej - jakże trafny do aktualnej sytuacji? Kiedy wszystko się zatrzymało, kiedy nasza rutyna zaczynała się i kończyła na myśli "czy może być jeszcze gorzej" - pojawiło się czerwone światełko mówiące, że ten postój może być niezłym kolem napędowym do lep (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co myślicie? Wiecznie zbuntowana

Mam 22 lata, męża i 3 letniego synka. Za szybko? Patrząc z perspektywy czasu taż tak uważam. Gdybyście mieli możliwość cofnąć czas, skorzystalibyście z niej?  Moja odpowiedź brzmi NIE! Bo pomimo tego, iż spotkało mnie w życiu bardzo dużo złych i przykrych rzeczy, czasami nawet z rąk najbliższych to właśnie wszystkie te zdarzenia i przeżycia ukształtowały właśnie MNIE. I w przeciwieństwie do tego wszytkiego co mnie spotkało, moje teraźniejsze życie możnaby nazwać bajką. Ale czy warto oceniać wszystko pod względem "w przeciwieństwie"? Życie jest tylko jedno i wydaje mi się, że nasza codzienność powinna w 100% nam odpowidać. A co jeśli w przeszłości popełniliśmy kilka błędów i nie słuchaliśmy innych, bardziej doświadczonych osób? I teraz nasze życie nie jest takie jakie byśmy chcieli. Czy warto skrzywdzić swoich bliskich aby sprawić nasze życie bardziej odpowidającymm nam samym? Czy może do końca wieść życie ułożone ale nie do końca szczęśliwe?  Jestem z moim mężem od 8 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Karma Moje słowa

Kiedyś chciałam być dziennikarzem. Teraz wiem,że nim nie będę, nie nadaje się. Ale powiem coś, co mnie trapi lub co mnie wkurwia. Chodzi o to, że nie umiem być kobieca ani nigdy nie byłam. Wiele razy byłam naiwna, głupia, fałszywa. Gubiłam się w tym świecie, ale jest, jak jest.  Boli mnie a raczej wkurwia że mnie już nie denrwuje to,że kiedyś mnie molestowana ani to że kiedyś zostałam zgwałcona przez ojczyzną. To mnie przynajmniej napędzało do czegoś ale teraz nic. Pustka , pisze wierszę które nawet mi się nie podobają a na dodatek nie mogę nic zacząć i skończyć w swoim życiu. Moje życie jest puste. Wcześniej napędzała mnie złość a teraz ? Może to głupie ale podałam się pustej egzystencji. Żyje z dnia na dzień i nie umiem zabrać się za tak dużo rzeczy.Nie wstydzę się tego ani nie czuje się gorsza po prostu przestałam wierzyć w to co robie . To jest głupie ale zastanawiam się czy ja musze cierpieć aby mieć siłę do dalszych rzeczy? Nie wiem .....  Postanowiała (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czas biegnie nie ubłaganie Moje słowa

Moje słowa są jak dymy, które możesz wdychać i wydychać Wracam w miejsce, gdzie się urodziłam, jest tu bezpiecznie  Jednak moje wspomnienia dotykają mnie wietrznie  Siedzę tu pośród czterech ścian i myślę jak moje życie może się zamknąć  Od tamtego miesiąca żyje na długach i nie wiem co mnie czeka dalej  Zamknęłam się w czterech ścianach i wariuje od tego  siedzenia  A minęło dopiero trzy dni  A mogę siedzieć tak do końca miesiąca  I nie mam na to czasu, bo chciałabym, aby moje życie wróciło do pewnych czasów Jednak teraz jest to nie możliwe   Utknęłam  Zostaje  Żałuje że, tu jestem ale tak będzie lepiej         

Zobacz cały wpis na blogu »
Kalendarze Ulotnie

Ileż to już kalendarzy odkładam  Do archiwum życia? Przypominają mi o upływającym czasie  Cyk cyk cyk Ponad pięćdziesiąt kartek  Odarte w życia okładkę Przekladam co i rusz wstegę Kubuś Fatalista uśmiecha się gorzko  To ile już było tych planów?  Mam wrażenie, że ciągle stoisz w miejscu  Tylko cyfry zmieniają się na okładce  A ty przeładasz kolejny tydzień Swojego życia  Granatową wstegą  Kawałkiem prymitywnego sznureczka

Zobacz cały wpis na blogu »
3-ci wpis Opisy sytuacji szkolnych

szybko mija czas na moim blogu, przed chwilą była 12:00 a już jest 12:07

Zobacz cały wpis na blogu »