Boże narodzenie

Wpisy zawierające słowo kluczowe boże narodzenie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Przedświąteczny marato. Informaycjny blog o tematyce dom i ogród.

Okres kilku tygodni poprzedzających Boże Narodzenie cechuje co roku specyficzna i typowa tylko dla niego atmosfera. Przede wszystkim jest to zakupowy boom, który nastawione na jak największą sprzedaż galerie handlowe oraz hipermarkety sztucznie podkręcają już w Listopadzie poprzez świąteczne dekoracje oraz setki specjalnych promocji. Część z nas ulega tych marketingowym sztuczkom i kupuje prezenty wiele tygodni na przód. Kolejnym specyficznym elementem poprzedzającym Boże Narodzenie się gruntowne porządki. Sprzątanie ma zwykle wymiar nieco bardziej dokładnego niż typowe jakie przeprowadzamy w ciągu roku. Obok typowych czynności jak usuwanie kurzu czy wielu przeprowadza mycie okien, a często również pranie dywanów i tapicerki meblowej. O ile mycie okien zwykle wykonujemy bez problemów, o tyle dokładne upranie dywany czy tapicerkę stanowi duże wyzwanie. Przed wszystkim potrzebny jest specjalistycznych odkurzacz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak przeżyć święta i nie zwariować?

Dziś trzeba być idealnym we wszystkim. Dotyczy to również Bożego Narodzenia - chcemy mieć idealnie wysprzątany i udekorowany dom, idealnie przyozdobiony stół, na którym staną idealne wypieki i zasiadającą przy nim idealnie szczęśliwą rodzinę. Czy zorganizowanie takich świąt jest w ogóle możliwe? I... potrzebne? Podpowiadamy, jak przeżyć święta i nie zwariować. Boże Narodzenie powinno być przede wszystkim ciepłe i miłe. W ferworze świątecznych przygotowań, poszukiwaniach idealnych prezentów, gorączkowego sprzątania domu i wielogodzinnego stania w kuchni, łatwo się pogubić i stracić jakąkolwiek przyjemność z celebrowania tych świąt. Bo jak tu się cieszyć, kiedy do Wigilii coraz mniej czasu, a łazienka jeszcze nieposprzątana, okno w kuchni nieumyte, prezenty niespakowane, a z wypiekami jesteśmy w lesie? Przede wszystkim - zwolnić tempo. Jak przeżyć święta? Zaplanować podział obowiązków Aby nie wpędzić się w to poczuci (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak zrobić strój na jasełka

Jak zrobić strój na jasełka - nad odpowiedzią na to pytanie każdego roku głowią się w okresie przedświątecznym rodzice przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas. Specjalnie dla nich prezentujemy więc najważniejsze wskazówki, jak zrobić strój na jasełka. Jak zrobić strój na jasełka, by sprawiał naprawdę niemałe wrażenie? Jasełka są w końcu nieodłącznym elementem szkolnego i przedszkolnego życia w okresie przedświątecznym i każdemu dziecku zależy, by wypaść w nich jak najlepiej. Dlatego najmłodsi przygotowują się do nich na wiele tygodni przed planowanym występem, a ich rodzicom pozostaje odpowiedzialność za to, jak będą się prezentować. Często zdarza się, że strój jest wypożyczony na przedstawienie, ale znacznie więcej przyjemności odczuwamy, gdy  dziecko wystąpi w stroju przygotowanym przez rodziców. Role w jasełkach są niezmienne, dlatego gotowe przebranie będzie mogło pos (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szarm nadciągających świąt boskiego narodzenia Skuteczne odchudzanie

Grudniowe święta Boskiego Urodzenia owo w większości obrębów na ziemio niejakie z najwyższych świąt w roku. Do głębi wprowadza się 24 grudnia od rodzinnej podniosłej wieczerzy mienionej Wilią, 25 grudnia jest wiodący prym doba Boskiego Porodzenia, a 26 grudnia inny dwadzieścia cztery godziny. Są to dni wolne od czasu pracy, z tej przyczyny wolno w ogólności ten pora ofiarować rodzinie, najbliższym oraz zarówno odprężyć się. Gdy wewnątrz oknem istnieje pusto oraz śnieżnie to Boże Narodzenie przybiera subsydialny niespotykany koloryt plus czary. Ze spadających płatków śniegu natomiast chłodu trzaskającego pod spodem arogancjami cieszą się dorośli a dzieci. Tymczasem istnieje owo ledwo symboliczna data upamiętniająca brzask Jezusa, skoro praktyczna data Jego urodzin nie jest znana, owo od IV wieku istnieje to uroczystość liturgiczne. Fakt ten jednakowoż nigdy nie mieści, że najpierw nie uprawiano nadejścia Zbawiciela na ziemię. Wiecznie istniała owo niezmierni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Boże Narodzenie już 25 grudnia Romantyczne filmy

Zobacz cały wpis na blogu »