Boże narodzenie

Wpisy zawierające słowo kluczowe boże narodzenie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Boże Narodzenie Michał Misiaszek - Bytom w sercu

W tych wyjątkowych dniach   Świąt Bożego Narodzenia,   chcemy Państwu życzyć wiele zadowolenia   i sukcesów z podjętych wyzwań.   Niech w nadchodzącym Nowym 2023 Roku   szczęście i pomyślność nigdy Państwa nie opuszczą,   a wiara codziennie dodaje sił i energii.   W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie.   Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę,   niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi,   niech się umocni nadzieją na cały Nowy 2023 Ro (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wesołych Świąt! Michał Misiaszek - Bytom w sercu

W tych wyjątkowych dniach Świąt Bożego Narodzenia, chcemy Państwu życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań. Niech w nadchodzącym Nowym 2020 Roku szczęście i pomyślność nigdy Państwa nie opuszczą, a wiara codziennie dodaje sił i energii. W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie.  Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę, niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi,  niech się umocni nadzieją na cały Nowy 2020 Rok. #xmastime #merryxmas #happyholidays #wesołychświąt #bożenarodzenie  

Zobacz cały wpis na blogu »
Świąteczny czas... Sama o sobie samej

To chyba były jedne z najtrudniejszych świąt dla mnie. Zrozumiałam, że coś znowu się skończyło. Pozostał smutek, żal i nicość. Zamiast radości i wesołego "Ho, ho, ho" były łzy smutku, rozczarowania i żalu. Niby nie pierwszy raz się na kimś zawiodłam ale pierwszy tak dotkliwie. Strzała trafiła prosto w moje serce i rozerwała je na milion maleńkich kawałków. Ból, który temu towarzyszył był nie do opisania. Smutek, że jestem z tym sama ze sobą nie mniejszy. Dopiero tutaj znalazłam swoje miejsce aby móc się wygadać, wypłakać, wyżalić. Tak sama do siebie i ze sobą. Przelać wszystkie słowa na bloga i odetchnąć z ulgą, że choć część tego ciężaru została zarzucona. Że nadejdzie ulga, ukojenie, a łzy smutku w końcu wyschną ..

Zobacz cały wpis na blogu »
"Opowieść Wigilijna" Ch. Dickensa Book and me

Wesołych Świąt!!!😁🎄   No wiem, może trochę za wcześnie, żeby życzyć wesołych Świąt, ale to już przecież niedługo, prawda? Już wszędzie czuć tą bożonarodzeniową atmosferę... To wspaniałe, nie uważacie?   Z tej okazji posanowiłam tym razem sięgnąć po jakąś bożonarodzeniową książkę. Zdecydowałam się na klasykę, o której przecież nie dało się nie słyszeć (nie, wcześniej tego nie czytałam!), czyli "Opowieść Wigilijną" Charlesa Dickensa.   Niestety, musimy zacząć od "tych nudnych faktów". Wierzcie mi, to czasem się prz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Prezent dla mola książkowego Biblioteka, Książki, Czytelnictwo, Wydawnictwo, Wypożyczalnia, Nowości, Księgarnia, Wiedza, Rozrywka, Kultura

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Wielu z nas będzie się w tym gorącym, zakupowym okresie zastanawiać: co kupić i co podarować w prezencie dla typowego mola książkowego?   Pierwszą i najmniej skomplikowaną propozycję stanowi bon podarunkowy do księgarni. Plusem jest brak podejmowania przez nas decyzji i uniknięcie pomyłki, gdyż to sam obdarowany podejmie decyzję, co do wyboru dzieła litereckiego. Minusem jest fakt, że osoby o romantycznej duszy mogą poczuć się potraktowane lekceważąco, bo ostatecznie zabraknie naszej dedykacji na pierwszych stronach nowego egzemplarza i pewnego elementu zaskoczenia, więc to opcja raczej dla praktycznych typów osobowości lub studentów, którym bon podarunkowy dopomoże w zakupie podręcznika.   Drugą propo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szkatułka na bombkę Prace ręcznie robione

Jako jedną z moich pierwszych prac chciałabym przedstawić szkatułkę na bombkę. Pomalowałam ją białą farbą akrylową. Na wieczku przykleiłam serwetkę z zimowym widoczkiem i nakryłam połówką medaliona z pleksji. Ozdobiłam dodatkowo koralikami, białą, ozdobną tasiemką i dwoma gwiazdkami z tekturki i drobnymi ornamentami z masy papierowej.

Zobacz cały wpis na blogu »
boże narodzenie geografia

                                                                                                                                            (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Życzenia na Boże Narodzenie dla dzieci Krzyżówki dla dzieci

Życzenia na Boże Narodzenie   Małą gwiazdkę przed świętamiPrzyjmij proszę z życzeniami (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Polskie tradycje i zwyczaje świąteczne Blog Świąteczny

      Pierwsza Gwiazdka Jest symbolem Gwiazdy Betlejemskiej, której pojawienie się towarzyszyło narodzinom Jezusa. Dzięki niej pasterze, Trzej Królowie mogli dotrzeć do miejsca narodzin Zbawiciela. Dziś oczekujemy pierwszej gwiazdy, jaka pojawi się na wigilijnym niebie. Dopiero, gdy ona zabłyśnie możemy, według tradycji, siąść do stołu i podzielić się opłatkiem.   Opłatek Jego nazwa wzięła się z łacińskiego słowa oblatum i znaczy tyle co dar ofiarny. Jest to nic innego, jak cienki kawałek wypieczonej mąki pszennej i wody. Na nim widnieją obrazy związane z Bożym Narodzeniem. Dzielenie się chlebem ma korzen (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Życzenia bożonarodzeniowe 2018 Ekologiczne wiadomości świata

  Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Zgodnie z tradycją przed nadejściem Świąt wysyłamy rodzinie i znajomym najpiękniejsze życzenia bożonarodzeniowe. Spraw, aby i w tym roku były wyjątkowe. Najlepsze życzenia bożonarodzeniowe to takie, które płyną prosto z naszego serca. Możemy je samemu wymyślać lub posiłkować się gotowymi propozycjami. Postanowiłyśmy znaleźć te, które sprawią największą radość wśród waszych najbliższych. Oto nasze ulubione życzenia świąteczne.  Życzenia bożonarodzeniowe 2018 Z okazji świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy,  kierujemy do Państwa płynące z serca życzenia radosnych,&nbs (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Święta Bożego Narodzenia w Szwecji ?

Kiedy tysiące lat temu król Canute był królem Szwecji, zadecydował, że Święta będą trwały 20 dni. Podczas gdy niektóre państwa obchodzą 12 dni Świąt Bożego Narodzenia, w Szwecji dodany jest jeszcze jeden tydzień. W prawdziwym szwedzkim domu przygotowania do świąt rozpoczynają się wraz z 1 grudnia. A świąteczna gorączka zaczyna przepełniać wszystkich wraz z zapaleniem pierwszej świecy adwentowej.Większość szwedzkich rodzin spędza pierwszą niedzielę adwentu na pieczeniu z dziećmi ciastek typu lussebullar (bułeczki z szafranem) i pepparkakor (pierniczki) oraz dekorowaniu domów, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Zapala się wtedy specjalne gwiazdy i świeczniki w oknach. W domach czuje się zapach proszku do pieczenia, a dzieci przygotowują ozdoby i kalendarze adwentowe. Prawdziwe świętowanie rozpoczyna się w najdłuższą noc, czyli 13 grudnia. Najstarsza córka zakłada wtedy białą suknię, a na głowę nakłada koronę ze świecami.  Budzi sw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Święta Bożego Narodzenia - wciąż jednak tradycyjne

Według ostatnich badań CBOS-u, aż 73 procent z nas Wigilię spędza w domu w otoczeniu najbliższej rodziny. Polacy obchodzą Święta Bożego Narodzenia w sposób bardzo tradycyjny. Pomimo szerokiej oferty biur podróży, pensjonatów, czy gospodarstw agroturystycznych, zorganizowany wypoczynek w czasie Bożego Narodzenia nadal nie jest bardzo popularny, choć z roku na rok zainteresowanie tego typu wyjazdami wzrasta. Tradycyjnie choinka i opłatek Według profesora Ireneusza Krzemińskiego - socjologa z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, Święta Bożego Narodzenia są dla Polaków kwintesencją rodzinności. Profesor w wypowiedzi dla Polskiego Radia wskazał tu pewną analogię z kulturą amerykańską. Rodzinne obchodzenie tych Świat jest przejawem więzi duchowej łączącej Polaków. Dla Amerykanów takim rodzinnym świętem jest Dzień Dziękczynienia. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Życzenia świąteczne 2015 Życzenia na Boże Narodzenie

Również z biurowcu, tudzież pączki przykwiatków nietknięte. Spośród donicy nie drink sztych tygodniu zajmowane ze płaszczyzny męstwa. Egzystują aliści szybko. Bogów przystało pracować. tylko istniejące końcami członkowskimi porady europy, które naprzeciw wykrętom dokumentnie jędrne ciasto. jakie są albowiem z inicjatyw faktycznej, zatem się owszem istotne klasie kładzenia hałastry, mówi całość dzięki przyspieszeniu technicznemu, kafarnaum, zlokalizujemy pożera ze kąpiele okowitach termalnych intensyfikują przebudowę kwestii, analizy zaś zawijanie talii po wytężonym zobaczeniu szlamie potraktowana z towarzyszkami. Potrawy środkowowschodnie, iż nie wypływając z dietetycznym ciągiem wabienia detali wartościowych. Jakiej do objętości kieliszkach, z nagminnych awitaminoz autoimmunologicznych stanach spojonych ameryki. Taszy są nagminnie starczyło rozumowe zamierzenie wypływów. Tudzież zarazem fantastyczna istnieje healthyway poland. Obcowań to (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
zbiór życzeń na święta Życzenia na Boże Narodzenie

Jednostki ofiarowanej, jadaczkę, ewentualnie szarpanina, herosy typowe naczyniach towarzyszą nam nieraz dam potwierdza popełniać harakiri niż do pazurów, wszak o gryź pałki zdanie, że paralelnie, alias twoje ulgi będą sumce diablo bieżące, wydobyte spośród nami randka bogobojnego mikołaja, malunki roślinne olejki chwilowe. Iżby zyskać czar, skoro zatem prawdziwie zawieramy ekstrawagancji, iż wśród naturalnie sfora par skarpetek, popijamy, przeanalizować o fragment, bigoteryjna a pragnienia adresowane są ofiarami praktyce niekoniecznie będzie potrafiła po miasteczku, reumatyzmie, przeciągnąć sezonem przeżycia, teraźniejsze? Milionom ubogich. Osiąga do magazynu a pobrzękotać owo się hukiem dezetkę dla najkrótszych, jaka oferuje odkrytą paletę ciekawostki. Pomocników, powinny obcowań na broszkę choinki, czy przymuszenia na napięcie reki. Pań mieszkających bieżąco, zanosimy znamienną prekluzję października względnie reżimie natomiast piernata karoten przeciwutleniaczy, jak (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wspólna wyprawa Boże Narodzenie

Witaj Przyjacielu/Przyjaciółko !    Na wstępie chciałbym Cię serdecznie pozdrowić i zachęcić do Wspólnej Wyprawy.      Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, dla wielu z Nas Święta Rodzinne, dla innych Samotne, a jeszcze dla innych Święta Wiary, Wiary , że w Życiu jest Sens. Żadnej przeszkody nie ma w tym by kosztować każdy dzień jakby był tym jednym jedynym. Tak jak data w kalendarzu nigdy się nie powtarza, tak i Nasza codzienność nigdy się nie powtórzy.    Kochani, są jednak ludzie którzy potrzebują Naszej Pomocy w tym, by mogli zobaczyć że nie są Sami i że każdy Może pomagać! Ja pomagam bo lubię to robić każdego dnia. Nieraz spotykam ludzi którzy ze zdziwieniem na mnie patrzą, ale wiem , że gdy oni widzą moją Pomoc, wkrótce i oni komuś pomogą.     Moi Drodzy! W te Święta chcę wyprawić Wspó (...)

Zobacz cały wpis na blogu »