Narożniki – idealne rozwiązanie do każdego salonu

kategoria: Ciekawostki   dodane: 12/02/2023
Narożniki to niezwykle funkcjonalne meble, które wykorzystuje się przede wszystkim w salonach. Sprawdzą się także w strefie chillu w nowoczesnym biurze czy w poczekalni. Dlaczego narożnik to najlepszy mebel do pokoju dziennego?

Narożniki – meble w różnych stylach

Współcześnie narożniki da się dopasować do salonu w każdym stylu. Te funkcjonalne meble występują w niezliczonych wariantach. Można kupić zarówno bardzo eleganckie modele, które wpiszą się w pałacowe wnętrza, jak i minimalistyczne i designerskie siedziska do loftowych pomieszczeń. Skórzane narożniki sprawdzą się w domach o tradycyjnym wystroju, w których ceni się nie tylko ciekawy design i wygodę, ale także ponadprzeciętną jakość użytych do produkcji materiałów.

 

Welurowe narożniki to eleganckie modele idealnie pasujące do pokojów dziennych w stylu glamour. Szczególnie takie odcienie jak granat pasują np. do złotych czy srebrnych dodatków wykorzystywanych w szykownych wnętrzach. Minimalistyczne w formie narożniki na cienkich nóżkach pasują do nowoczesnych przestrzeni, w których liczy się minimalizm i oszczędność form.

Różnorodne kolory narożników do salonu

Narożniki salonowe występują nie tylko w różnych kształtach, stylach i konfiguracjach, ale również w mnóstwie kolorów. Klient może wybierać pomiędzy wieloma odcieniami skór naturalnych i ekologicznych oraz tkanin. Jednymi z najczęściej wybieranych wariantów są narożniki w odcieniach szarości. Pasują do wielu salonów, nie widać na nich zabrudzeń, a do tego łatwo dobrać inne dodatki, np. poduszki ozdobne w zależności od pory roku.

 

We wnętrzach artystycznych czy eklektycznych bardzo często spotyka się narożniki o wyrazistych kolorach. Nierzadko jest to żółty czy pomarańczowy, które natychmiast zwracają uwagę każdego, kto wchodzi do pomieszczenia. W ostatnich sezonach sporą popularnością cieszą się narożniki w odcieniu butelkowej zieleni i granatu. Stanowią mocny akcent we wnętrzu, ich tkanina jest bardzo praktyczna w użytkowaniu, a na dodatek pasują do wielu innych elementów wystroju.

Narożniki – ciekawe i praktyczne rozwiązania

Zaletą wielu narożników jest to, że w swoim wnętrzu mają puste przestrzenie, które można wykorzystać do przechowywania, np. pościeli. Konstrukcja niektórych modeli pozwala na zmianę ustawienia, dzięki czemu co jakiś czas można zmieniać wygląd mebla według własnych preferencji. Czasami da się modyfikować narożniki w taki sposób, by móc wygodnie podnieść nogi czy ułożyć się do spania. Pomagają w tym m.in. uchylne podłokietniki.