Dlaczego wizytówki z lakierem UV 3D są tak atrakcyjne?

kategoria: Ciekawostki   dodane: 30/08/2022
Jak cię widzą, tak cię piszą – mówi przysłowie. Dobre wrażenie to istotny element każdej relacji biznesowej. Nieestetyczna, źle zaprojektowana karta wizytowa może wpłynąć na to, jak nas postrzegają potencjalni partnerzy i klienci. Czy wizytówki z lakierem UV 3D rzeczywiście są najlepszym rozwiązaniem dla nowoczesnych przedsiębiorców? Przekonajmy się.

Wizytówki jednostronne i obustronne

Dawniej druk wizytówek był bardzo ograniczony i wszyscy zainteresowani korzystali z podobnych rozwiązań. To się jednak zmieniło. Obecnie na rynku poligraficznym możliwości wyboru są ogromne. Każdy z nas może zamówić wizytówkę dopracowaną indywidualnie. Do tego profesjonalna obsługa dołoży wszelkich starań, aby spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Wystarczy zerknąć na opcje konfiguracji wizytówek premium (https://www.drukomat.pl/wizytowki-Premium) i widać jak na dłoni, że produkt ekskluzywny wcale nie musi być drogi, a jego realizacja odbywa się błyskawicznie.

W związku z powyższym trzeba się jednak zdecydować na to, czy wolimy mieć w portfelu wizytówki jednostronne, czy dwustronne. Pierwsza opcja ma tę zaletę, że jest tańsza i wielu przedsiębiorców, menedżerów czy artystów decyduje się na ten krok ze względu na minimalizm projektu. Niektórym wystarczy logo i adres strony internetowej, dajmy na to. Minimalistyczne wizytówki z lakierem UV 3D prezentują się wyjątkowo elegancko, lecz nie znaczy to, że karty drukowane dwustronnie będą gorsze. To tak naprawdę zależy od potrzeb i sytuacji, z jaką mamy do czynienia. Czasami ważne jest, aby na odwrocie mieć wszystkie dane firmy, podczas gdy na froncie znajduje się duży nadruk holograficzny z logotypem, który się wyróżnia chociażby poprzez wyczuwalną strukturę 3D.

Projektowanie wizytówek UV 3D

Choć w internecie dostępnych jest wiele szablonów, najlepiej jest zlecić indywidualne wykonanie projektu graficznego. Chodzi o to, aby nie powielać zużytych już pomysłów i zachować oryginalność. To bardzo ważne. Wizytówki w stylu „kopiuj wklej" nie świadczą dobrze o firmie, która się nimi posługuje. Natomiast karty projektowane indywidualnie to już zupełnie inna sprawa.

Podczas przygotowywania projektu trzeba jednak pamiętać o pewnych zasadach jak wprowadzenie maski UV, zachowanie formatu netto i brutto itd. Zlekceważenie którychś z wytycznych może poskutkować słabszą jakością realizacji. W związku z tym zawsze trzeba się zapoznać z instrukcją przygotowania plików do druku, która znajduje się na stronie https://www.drukomat.pl/.

Co to jest folia soft touch?

To sposób uszlachetnienia wizytówek. Materiały wzbogacone folią soft touch dostają wyjątkowy walor w postaci aksamitnego dotyku, który podkreśla wrażenie luksusu oraz elegancji. Sam druk offsetowy czy nawet folia mat nie jest w stanie zagwarantować takiej jakości. W związku z tym wizytówka soft touch z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. W końcu sztuka robienia dobrego wrażenia składa się z wielu czynników. Aksamitna karta wizytowa bardzo w tym pomaga, nieprawdaż?

Jak złożyć zamówienie na wizytówki z lakierem UV 3D?

Jeśli połączyć ze sobą oryginalny projekt, lakier UV 3D i uszlachetnienie typu soft touch – doprawdy, trudno sobie wyobrazić lepszą kartę wizytową. Co więcej, w dzisiejszych czasach złożenie zamówienia na tego typu wizytówki jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę https://www.drukomat.pl/wizytowki-Premium, wybrać interesujące nas parametry i załączyć plik. W razie pytań fachowa obsługa służy pomocą.