Dlaczego system radiowy to lepsze zabezpieczenie pojazdu niż GPS?

kategoria: Technologia   dodane: 03/01/2022
Zależy Ci na skutecznym zabezpieczeniu auta? Chcesz zyskać pewność, że skradziony samochód wróci do Ciebie nawet w ciągu doby? Jeśli tak – przeczytaj ten tekst i dowiedz się, dlaczego radiowa ochrona pojazdu to o wiele lepsze rozwiązanie przeciwkradzieżowe niż monitoring GPS.

GPS (ang. Global Positioning System) to system nawigacji satelitarnej służący do wyznaczania tras oraz do szeroko pojętego monitoringu osób, zwierząt, rzeczy i pojazdów. Został stworzony, by użytkownicy mogli lokalizować w czasie rzeczywistym wszystko, co jest dla nich ważne.

Mimo poszerzania ich funkcjonalności o kolejne udogodnienia, lokalizatory GPS nie są jednak wciąż narzędziami przeznaczonymi do odzyskiwania skradzionych pojazdów. Jeżeli więc zależy Ci na Twoim aucie – zdecyduj się na zabezpieczenie go systemem radiowym IKOL SVR.

Jak działa system radiowy IKOL SVR?

 

IKOL SVR (ang. Stolen Vehicle Recovery) to system radiowy, który umożliwia łatwe namierzenie skradzionego pojazdu. Można zabezpieczyć nim najróżniejsze środki lokomocji – busy, samochody osobowe i ciężarowe, a nawet niektóre motocykle.

Jak przebiega odzyskanie pojazdu z IKOL SVR?

  1. Certyfikowany instalator umieszcza w pojeździe niewielki moduł IKOL SVR. Kierowca nie wie, gdzie ukryto odbiornik (nie jest o tym informowany dla własnego bezpieczeństwa).

  2. Urządzenie pozostaje uśpione do momentu zgłoszenia kradzieży przez właściciela pojazdu lub inną upoważnioną osobę.

  3. Po przyjęciu powiadomienia o kradzieży, Centrum Operacyjne IKOL włącza moduł i zaczyna namierzać jego aktualną lokalizację.

  4. Grupy poszukiwawcze IKOL wyruszają na akcję odzyskania pojazdu.

  5. Skradziony pojazd wraca do właściciela.

 

Niezagłuszalna alternatywa wobec lokalizatora GPS

 

Zastanawiasz się, co sprawia, że GPS nie zapewnia wystarczającej ochrony Twojemu pojazdowi, a system do radiowej lokalizacji po kradzieży IKOL SVR charakteryzuje się wysoką skutecznością?

Najważniejsza różnica dotyczy zasięgu i możliwości zagłuszenia sygnałów obu tych systemów.

Sygnał GPS jest niezwykle łatwy do zagłuszenia. Nie trzeba nawet sięgać po zagłuszarkę – wystarczy wjechać do podziemnego tunelu, by stracić łączność.

Z kolei sygnał IKOL SVR jest niemożliwy do zagłuszenia. Można go odbierać wszędzie – także w tunelach, metalowych kontenerach i garażach. Każda próba zakłócenia jego działania zostanie od razu wychwycona, ułatwiając przy tym ustalenie jego lokalizacji.

 

Własna infrastruktura IKOL SVR

 

IKOL SVR posiada własną sieć stacji nadawczo-odbiorczych, dzięki której jest niezależny od innych sieci telekomunikacyjnych. Co więcej, częstotliwość, na jakiej działa ten system, jest niejawna.

Właśnie dlatego skuteczność IKOL SVR wynosi aż 98%, a skradzione pojazdy wracają do ich właścicieli w ciągu doby od zgłoszenia kradzieży.

 

3 warianty IKOL SVR – wybierz opcję dla siebie

 

IKOL posiada w ofercie 3 wersje systemu IKOL SVR. Wszystko po to, by umożliwić Ci wybór wariantu idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb.

 

  1. IKOL SVR Standard – z nim zyskasz bezpieczeństwo, komfort i całodobową ochronę Centrum Operacyjnego (także w niedziele i święta). Możesz mieć pewność, że umieszczony w pojeździe moduł nie będzie Cię śledził – jest on bowiem aktywowany dopiero w momencie zgłoszenia kradzieży.

  2. IKOL SVR Alarm – system ten, oprócz wszystkich wymienionych przy IKOL SVR Standard udogodnień, oferuje Ci również możliwość ustawiania i otrzymywania alarmów informujących o nieautoryzowanym ruchu pojazdu oraz zdalnego uzbrajania czujników wewnętrznych auta. Co istotne, SVR Alarm dba o Twoją prywatność i nie zbiera danych lokalizacyjnych.

  3. IKOL SVR Sky– to najbardziej rozbudowana propozycja od IKOL. Ten wariant systemu, w przeciwieństwie do dwóch pozostałych, zbiera informacje o Twojej lokalizacji – stanowi bowiem połączenie funkcjonalności modułu radiowego i lokalizatora GPS. Wszystko dzięki wmontowanym dodatkowym odbiornikom GPS i GSM.

 

IKOL SVR Sky zapewni Ci:

- niezagłuszalne zabezpieczenie radiowe auta, działające na terenie Polski i Europy,

- ochronę Centrum Operacyjnego przez 24h/dobę,

- możliwość zdalnego uzbrajania czujników wewnętrznych auta z poziomu urządzenia mobilnego,

- możliwość ustawiania i otrzymywania alarmów informujących o nieautoryzowanym ruchu pojazdu oraz innych zdarzeniach,

- pakiet usług monitoringu GPS: sprawdzanie aktualnej lokalizacji auta, dostęp do historii podróży, generowanie raportów itp.

 

Radiowa ochrona na terenie Europy

 

IKOL SVR to profesjonalne i niemożliwe do zagłuszenia zabezpieczenie auta na wypadek kradzieży, aktywne także w innych państwach europejskich i oferujące szereg praktycznych funkcji dodatkowych. Dzięki niemu nie musisz niepokoić się o swój pojazd, bo wiesz, że jest on otoczony optymalną radiową ochroną.