Czy w 2023 warto założyć konto na Instagramie?

kategoria: Ciekawostki   dodane: 15/02/2023
Instagram jest medium społecznościowym, które cieszy się bardzo dużą popularnością, a świadczą o tym liczby. Ponad 1,2 miliarda aktywnych kont oraz pierwsza 10 najczęściej odwiedzanych witryn na świecie. Konta mają tam nie tylko zwykli ludzie, ale również eksperci, celebryci, czy wielkie korporacje. Jest, to dobre miejsce do dzielenia się zdjęciami, filmikami, komentarzami, ale również do rozwijania swojego biznesu czy zarabiania. Z tych powodów wielu ludzi założyło i wciąż mimo upływu czasu zakłada konta.

Dlaczego w 2023 wciąż warto założyć konto na Instagramie?

 

Instagram to uniwersalny serwis, może być źródłem rozrywki, miejscem, gdzie ludzie miło spędzą wolny czas, ale także platformą, którą firmy wykorzystują do zdobywania klientów, natomiast osoby prywatne do dorabiania lub zarabiania, a nawet stałego źródła dochodu. Jednak, aby osiągnąć takie zarobki, konto musi być bardzo popularne. Wydawać się może, że skoro tylu ludzi ma tam już swoje konta, to nastąpił przesyt i kolejne nie są potrzebne, ale to nieprawda. Rok nie ma znaczenia i w 2023 roku warto tak samo założyć konto na Instagramie, jak 10 lat temu.

 

Ciekawa treść, dobrze prowadzone i odpowiednio promowane konto zawsze zaciekawi ludzi niezależnie czy zostało założone w 2015, 2020, czy 2023 roku. Ludzie zakładają profile w różnych celach, dla rozrywki, dla zarobku lub dla promowania swojej działalności. Jednak, żeby osiągnąć jakikolwiek cel, pierwsze co trzeba zrobić, to założyć swój własny profil, a następnie go wypromować.

 

Jak założyć konto na Instagramie?

 

Konto na Instagramie warto założyć w każdym momencie i nie ma sensu tracić czasu na myślenie, czy to się opłaca, czy ma jeszcze sens. Jak to zrobić? Założenie własnego profilu to zaledwie kilka prostych kroków, które nie zajmują wiele czasu.

 

  1. W zależności od tego, gdzie konto będzie zakładane, trzeba wejść na aplikację mobilną (w przypadku telefonów) lub na stronę internetową instagram.com (w przypadku komputerów).

  2. Po wejściu na stronę kliknąć przycisk „zarejestruj” lub „utwórz nowe konto”.

  3. W następnym kroku wypełnić wszystkie pojawiające się pola. Nie ma w tym nic trudnego, a w razie potrzeby serwis posiada podpowiedzi, więc każdy sobie poradzi. Najłatwiejszą opcją jest rejestracja przez Facebooka, wówczas trzeba jedynie zalogować się, ale nie każdy chce w ten sposób zakładać profil.

  4. Kiedy konto zostało już założone, pozostaje wypełnić je treścią i zacząć promować, aby zyskało jak największą popularność i jak najwięcej obserwujących.

 

Jak zdobyć follow i lajki?

 

Zdobycie follow oraz lajków jest na Instagramie niezwykle ważne, ponieważ wiąże się z większą popularnością profilu. Zdobyć ich można poprzez zakup lub darmowymi sposobami.

 

Jak kupić lajki i obserwujących na Instagramie?

 

Zakup to sposób na szybkie zdobycie zarówno Instagram Like, jak i obserwujących. W Internecie jest bardzo wiele stron oferujących tego typu usługi. Jest tylko jedno zastrzeżenie, aby sprawdzić wiarygodność strony i jakość usług, które oferuje, bo nietrudno trafić na oszustów lub usługi bardzo niskiej jakości. Nie jest to rozwiązanie drogie, ponieważ każdy może dostosować cenę zakupu do swoich potrzeb.

 

Nie wszyscy potrzebują od razu tysięcy lajków, czy obserwujących. Można zacząć od niewielkiego zamówienia. Nie trzeba się również martwić o sposób płatności, bo strony oferują wszystkie najpopularniejsze metody. Często pada pytanie o bezpieczeństwo konta. Wielu ludzi ma obawy, że po zakupie ich konto może zostać zablokowane, jednak nie ma powodu do obaw, ponieważ dokonanie zakupu z wiarygodnych źródeł jest w 100% bezpieczne i konto na pewno w żaden sposób nie ucierpi, a jedynie zyska.

 

Warto też wspomnieć o innej ważnej rzeczy. Nowi obserwujący oraz przebywające lajki wiążą się z aktywnością profilu, a aktywne konta są bardziej promowane przez algorytm. Zatem zakup daje dodatkowe korzyści. Oprócz kupionych zyskuje się również naturalnych obserwujących.

 

Jak zdobyć obserwujących i lajki za darmo?

 

Zakup follow oraz lajków jest jednym ze sposobów na promowanie swojego konta na Instagramie, ale płatne metody, można również wesprzeć darmowymi, co jeszcze bardziej zwiększy efekty.

 

Jak promować Instagram za darmo?

 

Regularność – jest ważna dla ludzi i algorytmu. Dzieli regularnemu dodawaniu treści, ludzie wiedzą, kiedy spodziewać się czegoś nowego i w pewnym momencie sami z przyzwyczajenia będą wchodzić na konto, natomiast jeśli chodzi o algorytm, lubi on aktywne konta i chętniej je promuje.

 

Dobre hasztagi – na Instagramie odpowiednio dobrane hasztagi są kluczowe. Dzięki nim trafia się do odpowiedniej grupy docelowej, która może być zainteresowana daną treścią. Złe hasztagi spowodują, że nawet jak ludzie wejdą na konto, to szybko je opuszczą, bo zwyczajnie taki rodzaj treści nie będzie ich interesował.

 

InstaStories – dostępne na profilu zaledwie 24h, jednak mimo wszystko skuteczne w darmowym promowaniu konta. Trzeba zadbać o ich regularność i zainteresować nimi ludzi, to dwie kluczowe kwestie.

 

Promowanie profilu na zewnątrz – można to robić na innych mediach społecznościowych, blogu, kanale, a nawet na forach. Wszędzie, gdzie profil może wzbudzić zainteresowanie ludzi.

 

Komentowanie i udzielanie się na innych profilach w Instagramie – aktywność wewnątrz Instagrama, doprowadzi do tego, że inne konta wraz ze swoimi obserwujący również zaczną wykazywać aktywność na naszym profilu.

 

W dzisiejszych czasach media społecznościowe dają wiele możliwości w różnych dziedzinach, dlatego dobrze jest to wykorzystać. Warto założyć konto m.in. na Instagramie nawet w 2023 roku, a przy wdrożeniu odpowiedniej strategii konto szybko zyska popularność.