5 lipca 2021, 09:05
Co jest lepsze – wynajem czy kupno mieszkania?

Co jest lepsze – wynajem czy kupno mieszkania?

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wiele osób będących w progu dorosłości zastanawia się - kupno czy wynajem mieszkania? Jest to decyzja, która będzie rzutować na całe przyszłe życie, dlatego przed jej podjęciem warto dokładnie się zastanowić. Warto w tym momencie rozważyć wszystkie swoje przyszłe plany, także te związane z założeniem rodziny oraz możliwymi przeprowadzkami, aby podjąć taką decyzję, której po czasie nie będzie się żałować.


Możliwość przeprowadzki Nie ma co ukrywać, że właśnie te osoby, które zdecydowały się na wynajem mieszkania, mogą pochwalić się o wiele większą mobilnością. Dla nich przeprowadzka ogranicza się jedynie do wypowiedzenia dotychczasowej umowy wynajmu oraz poszukiwania nowego lokum. Właściciele mieszkań wcale nie mają tak łatwo – muszą zająć się sprzedażą mieszkania oraz kupnem nowego, co potrafi zająć naprawdę wiele miesięcy. Osoby, które posiadają pracę wymagają częstych wyjazdów oraz przeprowadzek, powinny zastanowić się, czy kupno mieszkania na pewno jest dla nich dobrym rozwiązaniem. Sytuacja życiowa Stojąc przed dylematem kupno czy wynajem mieszkania, warto rozważyć, jak w przyszłości może wyglądać sytuacja życiowa. Te osoby, które już posiadają rodzinę, albo w niedalekiej przyszłości planują jej założenie – powinny rozważyć zakup mieszkania na kredyt hipoteczny. Posiadanie dzieci wymaga pewnego rodzaju stabilizacji, której nie gwarantuje mieszkanie wynajmowane. Właściciel bowiem w każdej chwili może się rozmyślić i wypowiedzieć umowę, oczywiście z zachowaniem odpowiedniego okresu wypowiedzenia. Posiadanie własnego mieszkania, do tego położonego w dogodnej lokalizacji, blisko szkoły, lekarza czy też sklepów, daje komfort, jakiego nie da wynajem. Przed zaciągnięciem kredytu warto jednak rozważyć swoje możliwości, tak by później nie żałować i nie skończyć z trudnymi do spłacenia długami. Podsumowując, decyzję o wynajęciu bądź też kupnie mieszkania należy podjąć po rozważeniu wielu różnych czynników. Przede wszystkim, koniecznie trzeba rozważyć swoje możliwości finansowe, bowiem bardzo często okazuje się, że nawet poważna choroba, wypadek czy też inne losowe zdarzenie może być poważnym utrudnieniem w późniejszych spłatach rat. Osoby które nie posiadają poduszki finansowej, powinny zdecydować się na wynajem, który w każdej chwili można wypowiedzieć bez niepotrzebnego zadłużania się.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Jak nowe technologie zmieniają osiedla mieszkaniowe
25 sierpnia 2021, 16:17
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Po jakie rozwiązania sięgają deweloperzy przy projektowaniu nowych inwestycji? Jakie nowości technologiczne wdrażają, by zapewnić mieszkańcom komfort? W jaki sposób infrastruktura osiedli podąża za stylem życia? Jakie udogodnienia i rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo wprowadzane są w nowych projektach?
Z jakiego powodu opłaca się zdecydować na doradcę kredytowego?
22 sierpnia 2021, 14:55
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wzięcie kredytu jest skomplikowane i podczas niego pojawia się mnóstwo pytań. Z tych względów właśnie w dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z pomocy doradcy kredytowego. Dzięki niemu można skrócić całą procedurę i uniknąć zbędnego stresu. O czym zdecydowanie warto wiedzieć odnośnie doradcy kredytowego?
Nowy mural w Łodzi zachęci do tworzenia sąsiedzkich relacji
9 sierpnia 2021, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Na pograniczu łódzkiego Śródmieścia i Widzewa powstaje mural promujący budowanie dobrosąsiedzkiego klimatu. Praca o wielkości 550 m kw. zdobić będzie ścianę kamienicy przy Targowej 55, usytuowanej naprzeciwko Diasfery Łódzkiej, inwestycji firmy Duda Development 
Szybka przeprowadzka - jak ją zaplanować?
8 sierpnia 2021, 09:44
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Każdy, kto kiedykolwiek się przeprowadzał wie, jak trudne może być przeniesienie wszystkich rzeczy. Pakowanie, odpowiednie zabezpieczanie i przewożenie rzeczy wymaga dużo zaangażowania i pochłania mnóstwo czasu. Trudności może dostarczy także rozkręcanie i późniejsze składanie mebli. Można jednak przyśpieszyć oraz ułatwić przeprowadzkę.
Jak koszt zakupu gruntów wpływa na ceny mieszkań
3 sierpnia 2021, 16:33
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jakie ceny osiągają grunty pod budowę mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach największych miast? Jak wartość ich zakupu przedkłada się na rentowność inwestycji i ceny mieszkań? Jaka jest dostępność ziemi? Czy firmy planują zakupy gruntów? Jakich działek poszukują? Gdzie?
Czy lokale usługowe w nowych osiedlach mają wzięcie
22 lipca 2021, 15:40
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Czy zmiany wywołane pandemią i zwiększone zapotrzebowanie na kompleksowe usługi w pobliżu miejsca zamieszkania w myśl zasady 15 minutowego miasta spowodowały wzrost popytu na lokale usługowe na terenie osiedli? Czy w nowych inwestycjach projektowanych jest więcej powierzchni usługowo-handlowych? W jakiej cenie są oferowane?
Kraków wciąż najlepszy w regionach
1 lipca 2021, 16:17
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Na rynku krakowskim, podobnie jak na innych rynkach regionalnych, możemy obserwować przyspieszenie procesów renegocjacji umów najmu. Rośnie jednocześnie ilość ofert dotyczących podnajmów. Część firm określiło już tryb pracy, jaki najlepiej sprawdza im się w nowym środowisku biznesowym, zweryfikowało zapotrzebowanie dotyczące ilości stanowisk i zdecydowało o kształcie nowego biura. - Na rynku krakowskim, podobnie jak na innych rynkach regionalnych, możemy obserwować przyspieszenie procesów renegocjacji umó
Sektor magazynowy na prowadzeniu
21 czerwca 2021, 16:48
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Popyt na magazyny wzrósł w ostatnich miesiącach o jedną czwartą. Największym zainteresowaniem najemców cieszy się Wielkopolska i Mazowsze. Rynek rośnie średnio o 16 proc. rocznie, w budowie pozostaje aż 2,5 mln mkw. powierzchni magazynowych     
Polski Ład impulsem do rozwoju inwestycji publicznych i mieszkaniowych w kraju
16 czerwca 2021, 14:51
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Zgodnie z założeniami programu Polski Ład, który niedawno zaprezentował rząd, po pandemii będą wdrażane projekty, które przyniosą znaczące zmiany społeczno-gospodarcze. Szeroko zakrojone plany obejmują między innymi różnego rodzaju inwestycje publiczne oraz rządową pomoc przy zakupie mieszkań, co przyczyni się do zwiększenia aktywności w sektorze budownictwa w całej Polsce. Szczególnie, że fundusze przeznaczone na realizację założeń programowych nie są małe.