Zioła

Wpisy zawierające słowo kluczowe zioła.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Migrena. Dlaczego boli głowa? Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

Migrenowe bóle głowy to chorobą na tle neurologicznym. Cechuje się nawrotowymi epizodami bólów głowy, gdzie mogą towarzyszyć nudności, wymioty i światłowstręt. Szacuje się  że choroba dotyka na ok. 6 proc. w przypadku mężczyzn i 15 -18 proc. kobiet. Najwięcej nowych zachorowań pojawia się w okolicach 40. roku życia. Najbardziej uciążliwa jest migrena przewlekła, gdzie napady ból głowy trwa więcej niż 15 dni w miesiącu przez okres przynajmniej 3 miesięcy.   Dlaczego boli głowa ?   Pochodzenie migreny nie jest do końca wyjaśnione, jednakże nową koncepcję pochodzenia migreny przedstawił na łamach czasopisma „Headache” amerykański badacz dr Jonathan Borkum z University of Maine . Według teorii naukowca, migrena jest mechanizmem obronny mózgu w walce ze stresem oksydacyjnym. Czyli, jest to sposób autonaprawy. Wcześniejsze badania (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ekologiczny ogródek biologia i ochrona przyrody

Jeśli chcemy mieć warzywa i owoce wolne od chemii rolnej musimy sami założyć ogródek warzywny. W tym roku jeszcze można posadzić sadzonki i zasiać nasiona, jesień natomiast to doskonały czas na sadzenie drzewek i krzewów owocowych. W naszym klimacie można uprawiać truskawki, maliny, jeżyny, agrest, porzeczki, śliwy, jabłonie, wiśnie, grusze, czereśnie, poziomki, jagody, ostrężyny, aronię, w cieplejszych miejscach morele, brzoskwinie, nektarynki, z warzyw można posadzić lub posiać  pomidory, kapustę, paprykę, sałatę, ziemniaki, cebulę, czosnek, szczypiorek, pory, groch, fasolę, groszek siewny, bób, brukselkę, brokuły, kalafiory, kukurydzę, marchew, pietruszkę, selery, buraki, rzodkiewke, rzepę, kalarepę, koper, rzodkiew, sałatę, ogórki, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
wolnożyjące krowy biologia i ochrona przyrody

Już od 10 lat w gminie Deszczno w woj. Lubuskiem żyje ok. 180 krów wolnożyjących. Krowy zostały wypuszczone na wolność i poradziły sobie przez 10 lat. Rozmnożyły się. Krowa domowa pochodzi od tura,czyli wolnożyjącego rodzimego przeżuwacza, obecnie żyją m.in. żubry i bizony jako wolnożyjący krewni krowy domowej. Tury odżywiały się głównie trawami. Chociaż obecnie zaleca się karmy dla bydła na zimę i lato, to dawniej na naszych wsiach latem krowy pasły się na łąkach a zimą jadły siano ze skoszonej trawy, do tej pory ludzie mający kilka krów na własny użytek zbiera siano na zimę. Podobnie żubry latem jedzą świeżą rośliność zielną, zimą suche badyle pozostałe po nadziemnych częściach roślin zielnych. Tak samo krowy z Deszczna jeśli miały dostę (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
rośliny obrzędowe biologia i ochrona przyrody

W tym wpisie przedstawię wybrane rosliny obrzędowe, zacznę od Świąt Bożego Narodzenia, w te Święta najważniejsze jest drzewko choinkowe, głównie jest to jodła Abies sp. opisana dokładniej w dziale Drzewa Polski. Moga to być inne drzewka iglaste, jak świerk  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy zioła leczą? biologia i ochrona przyrody

Panuje szkodliwy pogląd, że zioła, czyli rośliny lecznicze działają tylko objawowo, otóż nie, tak jak w najsilniejsze trucizny tworzy natura, tak i najlepsze leki, w końcu lek to trucizna w odpowiedniej dawce. Rośliny metabolity są słabsze niż grzybne i bakteryjne, dlatego można je wykorzystywać w większych dawkach, wiele z nich może zatruć nieumiejętnie używana, ale każdy nieumiejętnie używany lek może zatruć. Roślinne leki są metabolitami komórek roślinnych służącymi obronie lub ubocznymi produktami przemiany materii. Fitochemia to nauka, która bada szlaki metaboliczne roślin, te podstawowe i te prowadzące do powstawania metabolitów wtórnych i ubocznych, fitochemia farmaceutyczna zajmuje się izolowaniem metabolitów r (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Agrocenoza biologia i ochrona przyrody

Agrocenoza - sztuczny układ ekologiczny charakteryzujący się selekcyjnym składem gatunkowym. Stanowi go zespół drobnoustrojów, roślin i zwierząt pola uprawnego. Jest podatny na choroby i inwazję szkodników. Stworzony przez człowieka w celu podniesienia plonów. Jednym słowem agrocenoza to stworzony przez człowieka ekosystem związany z rolnictwem. Uprawy zmieniają skład chemiczny gleby poprzez przenawożenie przez co zmienia się skład gatunkowy terenów uprawnych. Zmiany chemizmu gleby największy wpływ mają na organizmy glebowe i rośliny. Zmienia się ich skład gatunkowy np. eutrofizacja sprawia, że tereny zajmują rośliny azotolubne jak pokrzywy. Kwaśne pH lubią koniczyna polna i fiołek trójbarwny. Babka zwyczajna i dymnica pospolita lubią pH zasadowe. A nawozy zawierające różne pierwiastki chemiczne i ich sole, kt&oac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Essenz Anti-age Serum - Wegańskie przeciw starzeniu się skóry. Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

Essenz Anti-age Serum przeznaczone jest do skóry dojrzałej, mieszanej, problematycznej i naczyniowej. Hamuje proces starzenia, ​ujędrnia, uelastycznia i rozświetla Twoją skórę, przywracając jej młodzieńczą świeżość i gładkość. Efekty widać już po 24 godzinach od pierwszego zastosowania.  Idealny dla każdego rodzaju skóry . Konystencja serum, aksamitna,  sprawia, że Serum anti-age Essenz  jest produktem  numerem jeden w pielęgnacji twarzy na bazie  ekstrachowanych metodą Co2 olejków zachowuje swoje wszystkie dobroczynne właściwości.     Składniki: • Olej z pestek malin (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZIOŁA oczyszczające organizm - DETOKS Avatari Witch - Szamanka

ZIOŁA oczyszczające oraganizm - DETOKS   Czystek   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZIOŁA... nalewki, syropy, maceraty... Avatari Witch - Szamanka

ZIOŁA… nalewki, syropy, maceraty…. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pobudź w sobie "Radość " Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

 Statystyki mówią, że przeciętny Polak w ciągu roku spożywa ponad pół kilograma herbaty, niestety najczęściej sięgamy po tę niższej jakości, mniej zdrową, czarną i to zwykle w torebkach (czyli nie wiemy jak wygląda to, co pijemy).  Do torebek producenci wkładają najtańszy tzw. pył herbaciany, a nie liście, z których po zaparzeniu uwalnia się więcej korzystnych dla naszego zdrowia substancji, takich jak np. olejki roślinne czy polifenole. Herbata liściasta jest smaczniejsza i mocniejsza.  Ta, która jest umieszczana w torebkach jest zazwyczaj stara, zleżała najpierw w magazynach, potem na półkach w supermarketach, nie ma już tego smaku i aromatu co „prawdziwa” (dobrej jakości – liściasta).  Dlatego proponujemy herbatę ręcznie sortowaną i  pakowaną  mieszankę Radość Aromatyczna kompozycja ziół, wpływająca pozytywnie na poprawę nastroju. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ashwagandha – żeń szeń indyjski alchemią zdrowia i młodości Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

Ashwagandha to zioło o silnym leczniczym działaniu. Ashwagandha zwiększa odporność na stres, wyciszając organizm i przygotowując hormony do radzenia sobie z chronicznymi obciążeniami. Redukuje niepokój, a nawet działa leczniczo na depresje. Działa przeciwzapalnie i odmładzająco. Jak wynika z badań, Ashwagandha jest skuteczniejsza niż popularny żeń szeń chiński.  ASHWAGANDHA EXTRACT 400mg jedyna taka formuła na rynku, najmocniejsza dostępna dawka 400mg ekstraktu Ashwagandha (Żeń szeń Indyjski, firmy Pharmovit ) mimo silnego działania i naukowo dowiedzionej skuteczności większej niż w przypadku żeńszenia chińskiego, nie powoduje żadnych efektów ubocznych. Jest ziołem bezpiecznym. Wspiera działanie nie tylko ciała, ale i psychiki i nie powoduje przy tym r&oacut (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zioła najlepsze dla człowieka Zioła lecznicze

Rośliny od dawna znane są ze swoich właściwości terapeutycznych. Przez stulecia rdzenne kultury na całym świecie stosowały tradycyjną ziołolecznictwo w leczeniu niezliczonych chorób. Natomiast rozwój nowoczesnego przemysłu farmaceutycznego w ostatnim stuleciu opierał się na wykorzystaniu poszczególnych aktywnych związków o precyzyjnych mechanizmach działania.   Ten wzrost przyniósł wysoce skuteczne leki, które są szeroko stosowane w klinice, w tym wiele naturalnych produktów roślinnych i analogów pochodzących z tych produktów, ale nie udało się zapewnić skutecznych leków na złożone choroby ludzkie o skomplikowanych przyczynach, takich jak rak, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne zaburzenia i choroby zwyrodnieniowe. Podczas gdy królestwo roślin nadal jest ważnym źródłem dla podmiotów chemicznych wspierających odkrywanie leków, bogate tradycje ziołolecznictwa opracowane metodą prób i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Taka WIOSNA Z mojego życia. ETERYCZNAKARINA

   U mnie taka wiosna! Posadziłam zioła , pędy sosny zasypałam cukrem i po zakupach pełne patery owoców i warzyw.     Staram się , żeby dzieci codziennie jadły owoce i warzywa. Na szczęście rozszerzając dietę robiłam posiłki sama, więc do drugiego roku życia moje dzieci były jak odkurzacze jadły praktycznie wszystko co wolną było wg zaleceń mądrych książek. Jak  AlaAntkowe BLW  mówią,  od 2 do 5 lat jest sporo rzeczy na ble , i jednego dnia dziecie nie ruszy , a  drugiego  będzie kochać. A po 5 roku już są preferencje jedzeniowe ukierunkowane.     Najważniejsze jest pierwsze 1000 dni kiedy organizm dziecka rozwija się najbardziej dynamicznie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Herbata konopna - sposób na relaks Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

Jednym z najlepszych sposobów na zrelaksowanie się są herbatki o właściwościach wyciszających. Herbaty konopne dzięki zawartości kannabinoidów załużyły na miano Herbat relaksacyjnych  to bez wątpienia jedna z najszybszych, najwygodniejszych i najzdrowszych metod na odstresowanie. dzięki naturalnym właściwościom poprawią jakość Twojego snu. Herbaty konopne zmniejszają także napięcie i nerwowość.   Michelle Reillo, Ph. D i współzałożyciel ViPovaTM napisał : "ludzki układ endokannabinoidowy jest odpowiedzialny za sieci pamięci w mózgu, zarówno pobudzania i hamowania, w tym neurogenezy w hipokampie komórek ziarnistych, które regulują terminy z endokanabinoidów zgodnie z potrzebami mózgu, odczuwaniem bólu, nastroju, plastyczności synaptycznej, regulacji apetytu i smaku". (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ukojenie dla suchej i zaczerwienionej skóry dłoni Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

Sucha skóra najczęściej występuje u osób, które mają problem z alergiami, czyli u ludzi cierpiących na atopowe zapalenie skóry, lub  z powodu łuszczycy.Jednak teraz prawie wszyscy zmagamy się z suchą skórą dłoni . Nadmierne mycie i ciągła dezynfekcja rak nie sprzyja , aby zachować piękną skórę . Pojawia się często uczucie ściągnięcia, nadmierna suchość skóry, zaczerwienienie i pękanie    Konieczne jest wtedy  nawilżanie i natłuszczanie skóry, aby uzupełniać lipidy. Wiedzą o tym osoby które od dawna zmagają się z chorobami skóry. Do tego posłuży Maść dr. Muller . To preparat, kt& (...)

Zobacz cały wpis na blogu »