Wrażliwość

Wpisy zawierające słowo kluczowe wrażliwość.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Początek Sekretny pamiętnik Marii Kosaciec.

Podążam za Twoim niespokojnym oddechem, wyczulonym na przebłyski wiarołomnej oazy. Próbuję zrozumieć, dokąd odeszła na wieczność dwulicowa melancholia, ta urodzona hipokrytka, z którą tak było mi do uśmiechu. Próbuję przecisnąć się przez najciaśniejszą skazę na Twoim policzku, poczuć resztkami namiętności czas, który pozostał do zburzenia kolejnych mostów. Nasze cienie, rozpięte pod biegunem nieba, wskrzeszone jednym nierozważnym ruchem dłoni, kolidują ze sobą niby skrajności, zderzają się niby krople deszczu, przeplatają jak wczesnowieczorne, błogie sny.   Gwiazdy wciąż szukają nowych, obcych dróg, próbując wymknąć się z czeluści namiętności, pragnąc dosięgnąć płodnej, bujnej nocy. Do poranka została bezlitosna dekada; najwyższa pora, żeby przyodziać pośpieszny pocałunek, odnaleźć siebie pośród łask wieczoru. Nie chcę pozostać tym samym przywid (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Majowe rozmyślenia Wrażliwy Facet,emocje po przez fotografię

  Cięzko czasem w poszukiwaniu swojego prawdziwego ja gdy ludzie obecnych czasach zachowują się jak bydło skupieni na social media, pracy , pieniądzach etc etc Zapominają skąd pochodzą , zapominają jakie są emocje , uczucia , zapominają o prostocie rozmowy czy przebywaniu wśród ludzi i traktowaniu ich jak człowieka , skupeni na kryteriach nie z tego świata . Jeślich ich nie spełniasz to cie krytykują , niszczą , rujnują twoja psychikę czy emocjonalnie .......

Zobacz cały wpis na blogu »
Wprowadzenie Wrażliwy Facet,emocje po przez fotografię

"Wiecie co jest najgorsze : Najgorsze jest to , że człowiek , który nigdy nie czuł prawdziwie kochany nie potrafi uwierzyć w to , że ktoś go kocha . I nie ważne ile ktoś pokazuje mu uczuć  On ciągle wątpi ,ucieka od uczuć . Po wie  że ucieczka to jedyne wyjście by uniknać bólu i cierpienia ."   Kim jestem : Pochodzę z Dolnego Śląska , mam na imię Rafał , zwykły facet nie wyróżniający się z tłumu prawie piendziesiąlatek , wenątrz romantyk , uczuciowy facet zauroczony przyrodą , poezją czy literaturą -choć czasami ciężko mnie zobaczyć z ksiazką w reku :)  

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego nie mam chłopaka i czemu jestem bez pary? Blog o kobietach i psychologi

Skoro moje psiapsiółki w pary są połączone i w te pary wszystkie samotnice są wpatrzone. A życie bez połówki jest jak but bez drugiej sznurówki. Jak można gdzieś wyjść, skoro po małej mieścinie samej szwendać się nie wypada. A moja mieścina to odległa kraina w której rządzą mity i stare kobity. Te które w samotną dziewczynę plotami strzelają i historie za 5 groszy wciąż wymyślają. Stan bycia wolnym, w wieku 28 lat jest wręcz stanem agonnym. Bo najwyższa pora bym znalazła do siebie swojego amatora. Szkoda że nie jestem z Warszawy z tej wielkiej potężnej "wawy". Tam bym się singlem nazywała i robić bym mogła co tylko bym chciała. Miała bym koleżanki które by mnie lubiły i wspólnie na imprezy do klubów (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nieorozumienia Pałac myśli Cioci Kompromitacji

Czasem bywa, ze zostajemy niezrozumieni, źle zrozumieni lub też nie chciani być zrozumieni.  Na wstępie, musimy pamiętać, że każdy z nas jest inny. Każdy inaczej reaguje w różnych sytuacjach. Jeden płacze, drugi krzyczy, a jeszcze inny nie odzywa się w ogóle. Wszystkie te zachowania mają swoje plusy i minusy, bo mogą denerwować, jednak KAŻDY z nas powinien mieć chociaż odrobinę empatii, wrażliwości i pomyśleć "hej ja też się może tak zachowuje? Może też jest to denerwujące?" ale niestety nie zawsze tak robimy. Reagujemy czasem jak tępe dzidy i nie wiemy czego dokładnie chcemy dokonać próbując "opanować sytuację", czy chcemy na kogoś nawrzeszczeć bo nas to po prostu wk*rwia, albo uważamy, że jest tępą cipą, że tak się zachowuje. Otóż nie do końca, kaźdy z nas jest człowiekiem i inaczej reaguje w różnych sytuacjach, czasem kogoś nawet denerwuje sposób bycia drugiej osoby i co? ktoś próbuje zmieniać tę osobę, czasem w jego wypatrzony ideał, czasem (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wrażliwość La Double vie de Véronique

Niby tak samo A jakby bardziej Wszystko do siebie Boleśnie dosłownie Widzi, czuje, smakuje Świat Podobno Taki sam dla wszystkich

Zobacz cały wpis na blogu »
Dawno, dawno temu Spinka. Praktyka depresji

Nadwrażliwość. Nie wiedziałem, czym jest, ale podobno ją posiadałem. Nie wiem zresztą nadal, czym niby miałaby być. Może eufemizmem dla niezrównoważenia emocjonalnego, które zdradza nosiciela od najmłodszych lat całkowitym brakiem dystansu poznawczego? W każdym razie ciągle słyszałem od matki, że jestem nadwrażliwy i „będę przeżywać życie podwójnie”. To dobrze – myślałem - dwa razy więcej, to dwa razy lepiej. Wiadomo, dzieci mają proste zasady postrzegania świata, więc nie mogłem przypuszczać, że matka mówi o czymś w rodzaju przekleństwa i robi to z lękiem o przyszłość swojego dziecka. Nadwrażliwość. Czy to ona otworzyła wrota do miejsca pozbawionego nadziei? Czym się objawiała, jeśli ją miałem? Nie wiem, ale...   Na trzecim piętrze w mojej klatce mieszkała (...)

Zobacz cały wpis na blogu »