« najpopularniejsze słowa kluczowe

WENECJA - 14-17.12.2018 NASZE WYPRAWY - Katarzyna i Piotr

WENECJA - świąteczna aura Tym razem zapraszamy Was do opowieści przedświątecznej o naszym wylocie do Wenecji. Mam nadzieję, że miło spędzicie czas, a nasze wskazówki pomogą Wam w zaplanowaniu Waszej podróży. Od zawsze wydawało mi się, że nie ma nic bardziej romantycznego niż wyjazd we dwoje do Wenecji. Kiedy wyobrażałam sobie miłosną scenę to jedynie przychodziło mi na myśl przepłynięcie się gondolą weneckimi kanałami lub pocałunek pod Wieżą Eiffla. Wyjazd do Wenecji w grudniu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia jeszcze potęgował to wyobrażenie. Pogoda w grudniu w tej części Włoch jest dość podobna do tej, którą można w ostatnich latach zauważyć w Polsce. Tym razem po wylądowaniu w Wenecji, a dokładnie w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szef Obrony Cywilnej Włoch o skutkach żywiołu: Sytuacja apokaliptyczna Informacje 24

"Sytuacja jest apokaliptyczna" - tak szef włoskiej Obrony Cywilnej Angelo Borrelli podsumował w sobotę skutki niedawnych wichur i gwałtownych burz na północy kraju. W Wenecji Euganejskiej i w Trydencie zniszczone zostały ogromne obszary leśne, drogi i budynki. Po wizycie na terenach zniszczonych w rezultacie ataku (...)

Kraj, który rozbudza wyobraźnię... Paszport do wspólnej Europy - Chocznia

Kraj, który rozbudza wyobraźnię... Piękna Italia przez wieki przyciągała ludzi wybitnych: królów,  uczonych,  poetów, podróżników i świętych. Przebywali tu spragnieni zanurzenia się w filozofii i sztuce, szukali natchnienia i często znajdowali tu swój dom. Dziś Italia zachwyca  różnorodnością krajobrazu i bogactwem dziedzictwa kulturowego. Nie można zrozumieć kultury europejskiej bez znajomości jej źródeł,            a jednym z nich są właśnie Włochy.

Niesamowity, magiczny, pełen zwrotów akcji Piłkarski świat

W miniony niedzielny wieczór mogliśmy na antenie Polsatu Sport Extra obejrzeć spotkanie grupy ''G'' w ramach eliminacji Mistrzostw Światai. Stolicę Macedonii odwiedzili piłkarze Włoch.    Od samego początku Reprezentacja Włoch była faworytem tego spotkania oraz pewne było to, że Macedonia dostanie srogie lanie. Scenariusz zaczął się realizować w 24 minucie meczu gdy po dosrodkowaniu z rzutu rożnego Andrea Belotti potężnym strzałem wpakował piłkę do siatki. Do końca pierwszej połowy meczu reprezentacje wymieniały się wzajemnymi atakami ale żadnemu piłkarzowi nie udało się już pokonać bramkarza rywali.   W drugiej połowie bardziej spragnieni zwycięstwa wyszli piłkarze Macedonii, co udowadniali przez kolejne pół godziny, strzelając gole Buffonowi. W 57 minucie włoskiego kapitana pokonał Illija Nestorovski, a nie całe 3 minuty później wynik na 2:1 podwyższył piłkarz grający na codzień w macedońskim klubie Skendij (...)

Albania Floty wojenne od 1860 roku do współczesności

Albania Albania nie ma już marynarki wojennej jako takiej. W 2015 roku w jek skład wchodziły stare okręty  otrzymane od b. ZSRR i Chin w latach 50. i 60. ubiegłego wieku, głównie jednostki pomocnicze. Z ostatnich informacji wynika, że Albania zrezygnowała z posiadania marynarki wojennej na rzecz rozwoju swojej straży granicznej - Roja Bregdetare. Prawdopodobnie trwa już proces jej likwidacji zatwierdzony decyzją rządu No. 1403 z dnia 27-10-2008. Roja Bregdetare Morska służba powstała w 2002 roku przy pomocy Włoch i USA. W ramach ostatnio podjętej modernizacji sił zbrojnych Albanii postawiono na rozwój i modernizację straży granicznej. Po likwidacji marynarki (...)