Sport

Wpisy zawierające słowo kluczowe sport.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Zemsta (2017) - czyli współczesny rape & revenge Haken W Obłokach Trzeźwości

Rape & Revenge     Rape & Revenge jest jednym z wielu podgatunków kina, aby pełnoprawnie zaliczyć film do tego nurtu, musi on się przedstawiać w sposób następujący:   1. Kobieta zostaje zgwałcona i pozostawiona na niemal pewną śmierć. 2. Cudem uchodzi z życiem i dochodzi do pełni sił. 3. Morduje, często w wyrafinowany sposób, swoich oprawców.   Tak, Zemsta Coralie Fargea (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Samantha Cristoforetti, kolejny bieg i Bubuś Haken W Obłokach Trzeźwości

Samantha Cristoforetti - Barbie Signature   Dzisiaj z niemałą ekscytacją zaprezentuję swoją stosunkowo świeżo nabytą lalkę. Premiera tej piękności miała miejsce 18 sierpnia 2021 roku, lalka została opracowana we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA), ale za jej produkcję i sprzedaż odpowiada światowy gigant Mattel.   Kim jest Samantha Cristoforetti? Samantha Cristoforetti jest pierwszą Włoszką, która poleciała w kosmos. Astronautka, pilotka oraz inżynierka, takimi tytułami może poszczycić się omawiana przeze mnie postać. Niewątpliwie jest inspirującą osobowością i w sposób komp (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zadanie wykonane! Haken W Obłokach Trzeźwości

Bieg bez kryzysu i większych trudności   Oficjalnie ogłaszam, iż ukończyłem Bieg Westerplatte na 10 km bez większych przeszkód. Podczas biegu nie miałem kryzysu, jedyną trudnością był subtelny ból prawego kolana, poza tym przebiegłem ten dystans ze względną łatwością. Już podczas oczekiwania na start przyszło mi nabić spory dystans podziwiając uroki Westerplatte i wsłuchując się w jakże istotny dziś przekaz Nigdy Więcej Wojny. Wydarzenie odbyło się zgodnie z podanym wcześniej czasem i wzięło w nim udział około 3000 Zawodników i Zawodniczek. Warunki atmosferyczne dopisały, a bieg po asfalcie z kilkoma wzniesieniami nie różnił się zbytnio od tego na bieżni. Na plus zmieniające się otoczenie, na siłowni można wpędzić swój umysł w monotonię, ale (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Już jutro bieg! Haken W Obłokach Trzeźwości

Już jutro dzień próby!   W dniu dzisiejszym postanowiłem jeszcze pójść na siłownię. Trening przeprowadziłem według planu, czyli rozgrzewka około 10 minut, biceps połączony z plecami i brzuchem oraz cardio 5 km na zakończenie. Wynik mnie zaskoczył, bo zmieściłem się w 29 minutach z hakiem jeśli chodzi o bieg. To oznacza, że moje przygotowania przyniosły ogromne efekty i już jutro będę mógł się sprawdzić na najstarszej imprezie sportowej tego rodzaju w Polsce.   Jakie emocje mi towarzyszą?   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Boks, literatura i Bubuś Haken W Obłokach Trzeźwości

Trochę boksu nie zaszkodzi   7 dni i kilkanaście godzin zostało do rozpoczęcia imprezy sportowej. Od początku czerwca ewolucja mojej formy jest zaskakująca nawet dla mnie. Organizm domaga się intensyfikacji treningów, a wyniki pokazują, że rozwijam się w oszałamiającym tempie. Redukcja też ma to do siebie, że efekty są nawet kilkukrotnie bardziej widoczne aniżeli podczas epizodu budowania masy mięśniowej, no i zawsze mogę wpaść w okres stagnacji, ale mam to na względzie i przygotowuję swoją psychikę pod taki czas. Dodałem do swojego aktywnego repertuaru treningi bokserskie. Jest to jedna z moich ulubionych dyscyplin sportowych, a drugą jest koszykówka. Próbowałem już w swoim życiu coś niecoś boksu, stąd też mam wiedzę w jaki sposób zrealizować trening w tym obszarze, a poza tym w dobie Internetu mamy niemalże nieograniczo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wrześniowy wpis Haken W Obłokach Trzeźwości

Niedzielne zwiedzanie Chwaszczyna Przygotowania do Biegu Westerplatte trwają w najlepsze, ale co poza tym? Przygotowuję się również do jutrzejszej wyprawy do Chwaszczyna. Jest to miejscowość położona zaraz przy najbardziej wysuniętej na północny zachód dzielnicy Gdańksa, czyli Osowy. Jestem zaintrygowany Chwaszczynem i chciałbym zwiedzić m.in. Parafię św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, cmentarz, lokalne miejsce kultury oraz jezioro Osowskie znajdujące się nieopodal. To cel na jutrzejszy dzień. Już teraz momentami przepełnia mnie ekscytacja. Jutro z uwagi na niedzielę niehandlową nie uda mi się może odwiedzić lokalnych sklepów, ale przeprowadzę rekonesans i na przyszłość będę zorientowany czy mam szansę na nabycie lalki z tej skromnej miejscowości. Czujne oko właściciela (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Poniedziałkowy wpis Haken W Obłokach Trzeźwości

Nareszcie poniedziałek! Z radością otworzyłem dzisiaj swe oczy ze świadomością dnia tygodnia. Niedziela stosunkowo często bywa dla mnie dniem trudnym. Istotną przyczyną tego stanu są sklepy, które mają zazwyczaj wolne. Tej niedzieli było aktywnie, momentami ciężko (ta paskudna pustka i trochę głodów), ale dzień zwieńczony produkcją filmową pt. King Kong z 1976 roku w reżserii Johna Guillermina podniósł mój nastrój znacząco. Piękny, wzruszający melodramat z wartką akcją. Wizualnie cudowny, a szczególne uznanie należy się twórcom gigantycznej małpy i Jessice Lange (subtelnie się zauroczyłem) za tak dobry debiut. Akt trzeci przygnębiający z tendencją do płaczu.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zakończenie oddziału dziennego Haken W Obłokach Trzeźwości

Kilka słów o mnie Mam na imię Adrian i zmagam się z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków oraz hazardu. Poza tym kolekcjonuję lalki, oglądam dużo filmów, czytam książki i uprawiam sport. Pomyślałem sobie, że założę bloga, który będzie mi służył jako swego rodzaju pamiętnik. Będę się tutaj dzielił swoimi refleksjami, uczuciami i ogólnie o tym, jak tam mi się w życiu wiedzie.   Jestem świeżo po 8-tygodniowej terapii na oddziale dziennym. Nie jest to moja pierwsza próba, ale mam nadzieję, że ta okaże się skuteczna. Wczoraj (12.08.2022) otrzymałem dyplom ukończenia terapii i poza tym dostałem miłą informację, że na następną, już nieco mniej intensywną grupę wchodzę 19.08.2022 czyli po tygodniu, a miałem w sobie spore pokłady lęku, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
CZAS NA WALKĘ Z BÓLEM! KONOPNA MAŚĆ CHŁODZĄCA EDITT Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

Często myślimy, że na bóle mięśniowo-stawowe cierpią tylko i wyłącznie osoby starsze. Nie jest to jednak regułą. Choroby zwyrodnieniowe, bardzo często dotykają również sportowców. Borykają się oni z bólem, często z stanem zapalnym.Po specjalne maści dla aktywnych sięga co trzeci sportowiec w trakcie treningu. Gdy dochodzi do kontuzji, robi to już niemalże każdy.   Kostki lodu przyłożone do obolałego miejsca to dosyć częsty widok po kontuzji. I nic dziwnego, bo zimno łagodzi ból. Tym bardziej jeśli mówimy o bólu, który jest związany z różnego rodzaju urazami, na skutek których powstaje obrzęk i następuje podwyższenie ciepłoty ciała. Zimne okłady zazwyczaj stos (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rób badania ! Zdrowo na Sportowo

Wiele osób zaczynając przygodę że sportem, z różnymi oczekiwaniami - utrata wagi, poprawienie sylwetki, przyrost masy mięśniowej, popełnia jeden podstawowy błąd, nie robi badań przed rozpoczęciem diety i programu treningowego. Każdej z osób, która zaczyna współpracę ze mną zalecam zrobienie badań zwłaszcza hormonalnych . 1. Hormony płciowe męskie : Siarczan dehydroepiandrostendionu (DHEA-S) - Jest to główny obok kortyzolu i aldosteronu hormon steroidowy wydz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
DUET FIGHT NIGHT 22 DFN'22 14 SIERPNIA 2021 Zdrowo na Sportowo

Link do walki https://youtu.be/jvGBsmRc_w8   14 sierpnia 2021 roku odbyła się  gala DUET FIGHT NIGHT DFN'22 w której miałem zaszczyt stoczyć 4 rundową walkę na zasadach boksu zawodowego.  W trzeciej rundzie doznałem kontuzji, całkowite zerwanie ścięgna długiego bicepsa. Adrenalina pozwoliła na dokończenie wszystkich rund i przegraną na punkty. Super doświadczenie i szacunek dla przeciwnika. Na ringu możemy się "pozabijać", ale po za ringiem nie ma urazy i to cechuje prawdziwe sportowe podejście 💪. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sport w moim życiu Zdrowo na Sportowo

  Swoją przygodę ze sportem zacząłem w szkole podstawowej, a było to jakieś 33 lata temu. Pierwsze lekcje Kung-fu, potem Boks ( moja miłość do dnia dzisiejszego) w starym klubie " STOCZNIOWIEC" w Gdańsku, a na dzień dzisiejszy drugi dom klub WATAHA (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
niebieskie strefy i najdłużej żyjące pokolenia biologia i ochrona przyrody

Niebieskie strefy to miejsca, gdzie ludzie są najzdrowsi i najszczęśliwsi, żyje tam najwięcej seniorów, 100-latków, najmniej jest chorób serca, demencji, nowotworów, ludzie najdłużej są sprawni fizycznie i umysłowo. Miejsca te to Nicoya na Kostaryce, włoska Sardynia, japońska Okinawa, grecka Ikaria, Loma Linda w Kalifornii. Wszystkie są w strefie podzwrotnikowej i wzrotnikowej, gdzie jest wysoki indeks UVB dający szybka syntezę witaminy D, która wraz z wapniem i fosforem reguluje wszyskie procesy życiowe jak rawienie komórkowe, syntezę hormonów trzustki, hormonów sterydowych, pracę mięśni, serca, naczyń krwionośnych, pod wplywem UV powstaje tlenek azotu,który rozszerza naczynia krwiono (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Taniec biologia i ochrona przyrody

Skończyła się kolejna edycja Tańca z Gwiazdami, gdzie jest pociągające to, że są prezentowane rózne style z różnymi choreografiami, pojawiały się opinie, że osoby z wyższym wykształceniem nie oglądają tego programu, otóż albo oglądają albo wyjątek potwierdza regułę. Zaraz ktoś napisze, że to obciach, ale jaki to obciach podziwiać piekne figury, stroje, makijaże, fryzury, pozy? Jeden lubi sztuki walki, drugi lubi taniec. Każdy sport zapewnia rozrywkę, rozwija ciało i umysł, każdy jest wspaniały, ale nie każdy jest dla każdego, ważne by wybrać coś dla siebie. Również taniec można zaliczyć do sportu, tylko, że ten oprócz rywalizacji, daje jeszcze mnóstwo radości, przyjemności, pozwala sie odstresować, zapomniec o problem (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
TANIEC domiiniikaa

Taniec – układ rytmicznych ruchów ciała, powstających spontanicznie pod wpływem bodźców emocjonalnych lub  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »