Seo

Wpisy zawierające słowo kluczowe seo.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Pingwiny i Słonie Morskie Algorytmy Google'a

No więc tak. Jak już pisałem w poprzednim blogu to kiedyś pozycjonowanie było łatwiejsz. Wystarczyło robić dużo linków a w tym dużo anchorów i co i.. pozycje rosły. Dziś trzeba uważać na to jak działają nowe algorytmy stworzone przez google'a. Np pingwin on to jest odpowiedzialny za zliczanie linków i określanie ich wartości. Ile jakich, z jakich źródeł, jak bardzo zróżnicowane czy też jak mało zróżnicowane te linki są. Ile dofollow a ile nofollow, ile z anchorem, ile przycisków ile zwykłych adresów www. Czy linki pochodzą ze stron zaufanych, czy mamy dużo linków ze stron lipnych, gdzie to od razu rodzi się podejrzenie: po co Ci tyle linków z tak beznadziejnych stron? Więc taki pingwin seo to może i zaszkodzić i pomóc. Jak mamy dobry link building to dzięki temu zyskamy na pingwinie. Zarówno przez jego dobrą oce (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak to teraz jest z katalogami Katalogi stron www

Co z tymi katalogami? Czy nadal opłaca się dodawać strony do katalogów? Kiedyś lista jenota miała ponad 1000 katalogów i kiedyś pozycjonowanie to było sto razy łatwiejsze.. Na początku istnienia internetu twórcy google'a myśleli nad tym jak by tu oceniać ważność stron internetowych. Jak zrobić system wyszukiwania stron. Stwierdzili oni, że skoro jedna strona ma odnośnik do innej, to jest to jakby oddanie ważnego głosu. Bo skoro ktoś linkuje do kogoś to musi być ważne. Inaczej by nie linkował co nie? Więc im więcej linków prowadzi do jakiejś strony tym więcej musi być ona warta. I tym bardziej musi być związana z tematem. Do tego dochodzi użycie anchor tektów. Skoro ktoś linka tak nazwał, to znaczy, że znaczenie treści linka musi się kryć na stronie do której ten link prowadzi. Algorytm wyszukiwania i oceniania był bardzo prosty i dzięki temu pozycjonerom również bardzo się łatwo oszukiw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przywitanie Nieco inny punkt widzenia SEO

Witam Wszystkich Ciepło! Mam na imię Emil. Na tym blogu będę prezentował mój odmienny punkt widzenia SEO.

Zobacz cały wpis na blogu »
Ewolucja seo Pozycjonowanie i optymalizacja

Stare wpisy, niemal sprzed trzech lat uświadomiły mi, jak wiele zostało zrobione w zakresie propagowania świadomości SEO w naszym środowisku. To były gorące trzy lata, podczas których nie było dnia bez seo i edukacji. Edukacji klientów, edukacji siebie, edukacji branży. Gdy widzę na forach czy blogach wpisy branżowej młodzieży traktujące o bałaganie w wynikach, błędach wyszukiwarki, falach banów i ogromu pretensji do całego świata, wiem, że autor jest te kilka lat do tyłu ze swoją wiedzą i umiejętnościami SEO. To, że prowadzi kilka stron i osiąga wyniki, z perspektywy kilku lat nie ma znaczenia. Chwilowe wybicie strony na założone słowa kluczowe dowodzi tylko o opanowaniu podstawowych umiejętności zdobywania linków pozycjonujących. Dla początkujących pozycjonerów gadka o pracy nad serwisem docelowym to s-f, ponieważ na efekty tych prac trzeba czekać dłużej niż oni siedzą w temacie. Co jeszcze zmieniło się w pozycjonowaniu przez te lata (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Artykuły reklamowe Pozycjonowanie

Każda działalność gospodarcza wymaga promocji. Dzisiaj wiedzą już o tym wszyscy przedsiębiorcy, dlatego też swoją działalność wzbogacają o elementy promocyjne, które nie zawsze muszą oznaczać szeroką akcję promocyjną w popularnych mediach. Bardzo często zamierzone efekty przynoszą artykuły reklamowe, które w ramach akcji otrzymują klienci i mogą przynieść je do swojego domu. Na przykład kubek reklamowy, z którego spożywamy codziennie różne napoje przypomina o danej firmie. Najczęściej taką formę promocji wybierają producenci kawy lub herbaty. W Internecie najlepszą formą reklamy są strony internetowe. Jednak z każdym rokiem ilość stron znacznie rośnie, dlatego też firmy prowadzą działania marketingowe, które pozwalają na wypromowanie strony i przy okazji firmy w taki właśnie sposób, aby była ona bardziej widoczna w wynikach (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pozycjonowanie stron – porady Pozycjonowanie

Tak naprawdę to nie ma żadnej podstawowej porady, żeby dobrze pozycjonować strony WWW. Spowodowane to jest faktem, że każda strona internetowa jest inna i wymaga zastosowania czasami innych metod, bowiem to co dla jednej strony wydawać by się mogło najlepsze, to w przypadku drugiej może się okazać wielkim niewypałem. Dodatkowo każda strona staruje z innej pozycji wyjściowej, więc trudno tutaj mówić o zastosowaniu w jednakowym stopniu takich samych zasad. Poza tym różne strony posiadają różną tematykę, a co za tym idzie różne treści, które mogą być bardziej lub mniej ciekawe. Pozycjonowanie stron zależy w dużej mierze od pozycji wyjściowej strony. Składa się na to między innymi ilość czasu poświęconego na pozycjonowanie, różnorodność zastosowanych narzędzi, które muszą zostać prawidłowo dobrane, tak aby przyniosły spodziewany efekt i były zgodne z tematyką strony. Firmy, które zajmują się zawodowo pozycjonowaniem stron, na początku wyceniają bezpłatnie wykonanie i termin usługi. Cena za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tworzenie stron internetowych Pozycjonowanie

Wbrew pozorom stworzenie strony internetowej wcale nie jest takie proste, zwłaszcza dobrej, profesjonalnej strony. Na początku zanim strona zostanie stworzona to należy ją najpierw zaprojektować. Przeważnie ta sama firma, która zajmuje się tworzeniem stron, również je projektuje. Zwykle bywa tak, że projekt jest wykonywany ściśle według wskazówek klienta. Projektowanie i tworzenie stron WWW to dopiero pierwszy etap reklamy w Internecie, jak również pierwszy etap w tworzeniu profesjonalnych stron internetowych, dzięki którym firma ma szansę zaprezentować się w sieci i trafić do jak największej ilości potencjalnych klientów. Należy wiedzieć, że w reklamie firmy, to projekt strony WWW odgrywa dużą rolę w późniejszym wyglądzie strony, w jej funkcjach, jej zastosowaniu. Tworzenia strony nie można rozpoczynać bez posiadania odpowiednio wykonanego projektu. Tworzenie stron internetowych posiadają w swojej ofercie agencje interaktywne, które w większości wykonują kompleksowo wszys (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Drugie wpolscemamymocneseo WPolsceMamyMocneSeo

Poniżej wpis, który jest inną wersją poprzedniego wpisu. Sądzę, że oba będą w indeksie. Konkurs na wypromowanie specjalnej strony (przygotowanej ekstra na tenże konkurs) na frazę wpolscemamymocneseo przyciąga liczne rzesze zaciekawionych pozycjonerów podobnie jak całkiem początkujących webmasterów, którym wydaje się, że znają się na tematyce pozycjonowania. Dopiero nawiązanie rywalizacji bezpośredniej z zawodowcami daje rzetelną podstawę weryfikacji posiadane zaplecze, jego moc i umiejętności pozycjonowania. Niezaprzeczalnie istotne są moce przerobowe, bo jednak tak popularna fraza jest linkowana z wielu automatów i w konfiguracjach wpisujących się w skomplikowane grupy linkujące. wpolscemamymocneseo nie ma sensu opowiadać, bo są strony, na których jest to wszystko analizowane. Do jednej takiej prowadzi link z tegoż bloga. Na tymże blogu konkluzja jest gorzka albowiem mówi, że tylko treścią i czystym seo nic się nie wskóra. Dodatkowo, pr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Konkurs wpolscemamymocneseo 40 WPolsceMamyMocneSeo

Konkurs na wypromowanie swojej strony (specjalnie założonej) na frazę wpolscemamymocneseo zachęca pozycjonerów do uczestnictwa zupełnie początkujących webmasterów, którym wydaje się, że znają się na tematyce pozycjonowania. Dopiero nawiązanie rywalizacji bezpośredniej z zawodowcami daje rzetelną podstawę weryfikacji rzeczywiste umiejętności i posiadane zaplecze. Niezaprzeczalnie istotne są moce przerobowe, bo jednak tak konkurencyjna fraza najczęściej bywa linkowana z programów automatyzujących pracę i to na przeróżne sposoby. wpolscemamymocneseo nie ma sensu opowiadać, bo są strony, na których jest to wszystko analizowane. Do jednej z najciekawszych kierujemy z tego serwisu. Na łamach przywoływanego bloga konkluzja jest gorzka albowiem mówi, że tylko treścią i czystym seo nic się nie wskóra. W dodatku, przy tak dynamicznej konkurencyjności, wpolscemamymocneseo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wpolscememymocneseo wpolscemamymocneseo

  Wpolscemamymocneseo KONKURS NA NAJLEPSZEGO (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co zrobić, gdy klienci zaczynają odchodzić do konkurencji? Marketing Internetowy w Biznesie

Większość firm skupia się na zdobyciu nowych klientów. Ciągłe rosnąca konkurencja oraz dążenie do zwiększenia zysków powoduje, że firmy nie poświęcają należytej uwagi obecnym klientom. Aby jednak zagwarantować sobie rozwój firmy konieczne jest przygotowanie strategii postępowania z obecnymi klientami. Strategii, która nie będzie opierała się na ślepym obniżaniu cen, a na przemyślanych działaniach marketingowych. Tylko  tak przygotowana strategia pozwoli pokonać konkurencję i zwiększy szansę na sukces. Strata klienta zdarza się każdej firmie. Jednak strata klienta na stałe jest sytuacją, której powinieneś za wszelką cenę się wystrzegać. Gdy taka sytuacja jednak się wydarzy musisz sprawić, aby klienci wrócili do ciebie. Jednym z najbardziej potężnych narzędzi, które umożliwią Ci zbadanie czynników jak spowodowały odejście twoich klientów jest ankieta satysfakcji (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Budowa strony www Pozycjonowanie stron

Dobry skrypt, na którym opiera się strona internetowa powinien być odpowiednio zoptymalizowany. Oznacza to, że kod źródłowy powinien odpowiadać na wymagania wyszukiwarki Google. Wpływ na pozycję w rankingu wyszukiwarki ma nawet przestarzała budowa strony oparta na tabelkach. Kilka lat temu, budowa strony internetowej opierała się głównie na tabelach, jednak po wprowadzeniu kolejnych znaczników, w tym div-ów nastał nowy standard. Obecnie kod źródłowy musi być jak najbardziej przejrzysty. Zatem style poszczególnych elementów na stronie muszą być umieszczone w pliku ze stylami kaskadowymi. W ten sposób strona zostaje „odchudzona” o zbędne elementy. Przejrzystość kodu to nie tylko jego mały rozmiar. Gdyby tak było, najbardziej doceniane byłyby strony flashowe, gdzie animacja jest osadzona w kilku linijkach kodu i nic więcej nie potrzeba. Częstym błędem popełnianym przez webmasterów ignorujących zalecenia optymalizacyjne, jest bud (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O tworzeniu i pozycjonowaniu stron ABC gaga, czyli dadaizm nju century

Próbowałem się dziś doszkolić w tematyce tworzenia stron i ich dalszej promocji. Wiadomo, że nawet najlepsza strona jest nic niewarta, gdy nie jest odwiedzana przez Internautów. A żeby była odwiedzana, musi być jak najwyżej w wynikach wyszukiwarki na frazy odpowiadające zawartości strony. Nie jest łatwo znaleźć materiały zawierające wartościową treść, ale kilka znalazłem. Pozycjonowanie w pigułce trzeba odwiedzać, bo wygląda na stronę, która się dopiero tworzy. Już wiem, jak ma mniej więcej wyglądać zaplecze i po co je trzymać. Kiedyś myślałem, że wystarczy dodać stronę do katalogów i podzwonić po znajomych, żeby podać im adres strony. W wąskim środowisku witryna była znana, ale co z tego... równie dobrze mogłem znajomym poopowiadać to, co napisałem na stronie. Po tej lekturze przyszło mi do głowy, że nie należy się ograniczać do jednej strony. Wymaga to więcej pracy, ale jeśli tematyka jest obszern (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Reklama ABC gaga, czyli dadaizm nju century

Reklama jest dźwignią handlu. Tak mawiano przez dziesiątki lat i powiedzenie ani na chwilę nie straciło ze swojej świeżości. Mało tego, świetnie spisuje się w odniesieniu do internetu i jego roli w społeczeństwie. Dzisiaj reklama w Internecie jest bardziej skuteczna niż w prasie czy radiu. Przez kilkanaście lat polskie społeczeństwo wyspecjalizowało się w przełączaniu kanałów w telewizorze podczas przerwy na reklamę. Odpowiedni refleks i pilot pod ręką może sprawić, że widz nie będzie wiedział co się obecnie reklamuje w telewizji. Z Internetu korzystają wszyscy. W pracy, w domu, podczas wyjazdów służbowych i prywatnych. Bezprzewodowy dostęp do internetu i powszechność laptopów przełamała kolejne bariery. Mamy dziś do czynienia ze społeczeństwem web2.0, które komunikuje się za pomocą internetu, robi w nim zakupy i czerpie informacje. Realne pieniądze przelewają się w wirtualnym świecie, które w zamyśle miał służyć na potrzeby naukowców i wojska. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Seowiec a programista zlinkuj i zaindeksuj

Nie minęło kilka miesięcy, a pracownicy innych działów zaczynają patrzeć na agencję seo z lekkim niepokojem i irytacją. Programiści bowiem klepią powyżej 8 godzin na dobę i są rozliczani z tej mozolnej pracy. Gdy któryś z nich robi przerwę na wyjście do ubikacji lub dostarczenie kolejnej kawy kolegom, widzi, że seowcy nic nie robią. Specjaliści SEO postrzegani są niemal jak krytycy filmowi. Charakter pracy seowca różni się od pracy grafika czy programisty, ale o tym nie każdy wie. Dla niewprawnego oka może wydawać się, że taki pacjent siedzi w Necie i czyta albo coś pisze. Albo czasem liczy. Napięcia między działami trzeba było rozluźnić godzinną konferencją i szkoleniem z podstaw pozycjonowania dla reszty pracowników. Dopiero bliższe zapoznanie się z obowiązkami pozycjonera uspokoiło pozostałe grupy współpracowników. Nadzór prac i koordynacja działań jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem, gdyż linki należy wpuszczać do Sieci z głową – ani za dużo, ani (...)

Zobacz cały wpis na blogu »