Refleksja

Wpisy zawierające słowo kluczowe refleksja.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Siedem żyć / The Dead Girl (2006) Haken W Obłokach Trzeźwości

Siedem żyć / The Dead Girl (2006)   Mordestwo młodej dziewczyny odbija się na życiu pięciu pozornie niepowiązanych ze sobą kobiet.   Kadr z filmu The Dead Girl (2006)   Moje pierwsze spotkanie z pełnym metrażem autorstwa Karen Moncrieff. Reżyserkę było dane mi poznać podczas oglądania serialu Trzynaście powodów, gdzie wyreżyserowała dwa odcin (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lalki (1987) Haken W Obłokach Trzeźwości

Lalki / Dolls (1987)   Zmęczona podróżą rodzina zaczyna mieć problemy z samochodem. Nawałnica i podmokłe tereny sprawiają, że nie są w stanie kontynuować jazdy. Los zdaje się jednak im sprzyjać i zza zarośli dostrzegają ogromny, wiekowy dom. Po wejściu do środka rezydencja okazuje się być zamieszkana przez Gabriela i Hilary Hartwicke, sędziwe małżeństwo, które oprócz siebie ma do towarzystwa ogromną ilość lalek i pacynek. Po rodzinie Bowerów do Hartwicków trafiają dwie austopowiczki i ich wybawca, Ralph. Gabriel, oddany swojej pasji lalkarz, proponuje swoim gościom przeczekanie burzy.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dogville (2003) Haken W Obłokach Trzeźwości

Dogville (2003)   Grace w trakcie ucieczki przed gangsterami trafia do położonego w Górach Skalistych miasteczka Dogville. Początkowo mieszkańcy są niechętni w stostunku do młodej kobiety, ale dzięki zaangażowaniu lokalnego kaznodziei Grace wkupuje się w łaski lokalnej społeczności i staje się jej częścią. Przyjazna atmosfera nie trwa jednak w nieskończoność i przeradza się w coraz to śmielsze nadużywanie władzy.   Kadr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Konferencja (2023) Haken W Obłokach Trzeźwości

Konferencja / Konferensen (2023)   Spotkanie integracyjne pracowników administracji publicznej przebiega w burzliwej atmosferze. Narastający konflikt pomiędzy bohaterami sprzyja tajemniczej postaci, która zaczyna mordować uczestników spotkania.   Kadr z filmu Konferecja (2023)   Konferencja to szwedzki slasher, który jest utrzymany w humorystyczno-krwawej konwenc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czas zabijania (1996) Haken W Obłokach Trzeźwości

Czas zabijania / A Time to Kill (1996)   Uwaga, spoilery.   Ambitny prawnik (Matthew McConaughey) podejmuje się obrony czarnoskórego mężczyzny, (Samuel L. Jackson) który zamordował dwóch białych mężczyzn winnych brutalnego gwałtu i pobicia jego dziesięcioletniej córki.    Kadr z filmu Czas zabijania (1996) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wąż i tęcza (1988) Haken W Obłokach Trzeźwości

Wąż i tęcza / The Serpent and the Rainbow (1988)   Doktor Dennis Allan (Bill Pullman) dostaje za zadanie udać na Haiti i zweryfikować działanie tajemniczego proszku, za którego pomocą martwi wracają do żywych.    Kadr z filmu Wąż i tęcza (1988)   Głównemu bohaterowi nawet się nie śniło, że to właśnie na Haiti doświadczy urzeczywistnienia swoich najbardziej przerażających koszm (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
37 sekund (2019) Haken W Obłokach Trzeźwości

37 sekund (2019)   Poruszająca się na wózku Yuma Takada (Mei Kayama) cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Świadoma swoich ograniczeń marzy o kawałku wolności, jednak jej nadopiekuńcza matka (Misuzu Kanno) nie chce jej na to pozwolić. Na przekór rodzicielce decyduje się na podróż ku poznaniu świata, siebie i swoich potrzeb.   Kadr z filmu 37 sekund (2019)   Yuma częs (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czarny narcyz (1947) Haken W Obłokach Trzeźwości

Czarny narcyz / Black Narcissus (1947)   Grupa sióstr zakonnych zostaje wysłana w samo serce Himalajów w celu przeistoczenia tamtejszego "pałacu" w miejsce kultu religijnego z ambulatorium i szkołą dla dziewczynek.    Kadr z filmu Czarny narcyz (1947)   Przed laty miejsce to służyło za swego rodzaju harem dla konkubin generała. Siostry po dotarciu na miejsce i przyjęciu przez (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Za wszelką cenę (2004) Haken W Obłokach Trzeźwości

Za wszelką cenę / Million Dollar Baby (2004)   Uwaga, możliwe spoilery.   Trzydziestoletnia Maggie (Hilary Swank) mając w sobie pragnienie zostania mistrzynią w boksie prosi o pomoc doświadczonego trenera(Clint Eeastwood). Z początku nie jest to proste do zrealizowania zadanie, ponieważ Frankie konsekwentnie zbywa ambitną dziewczynę prowadząc ikonę swojego zespołu Wielkiego Williego, ale z uwagi na to, że Frankie nie chce dopuścić Willa do walki o tytuł, ten rezygnuje z jego usług jako trenera i menadżera. Po czasie Frankie zauważa u Maggie ogromną motywację idącą za rękę z talentem i postanawia podjąć się roli zostania jej mentorem.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bumblebee (2018) Haken W Obłokach Trzeźwości

Bumblebee (2018)   Michael Bay ustępuje dyrektorskiego fotela i na jego miejsce zasiada Travis Knight. Celna zmiana. Dzięki temu zabiegowi mogłem cieszyć się historią o niezwykłej mocy i cieple przyjaźni, która sprawia, że pomimo trudnych życiowych doświadczeń możemy odzyskać równowagę i dawnego siebie.   Akcja filmu rozgrywa się w 1987 roku. Na planecie Cybertron trwa wojna. Jeden z autobotów pod nazwą B-127 zostaje zesłany na Ziemię gdzie poznaje 18-letnią Charlie. Charlie (Hailee Steinfeld) jest cierpiącą z powodu śmierci ukochanego ojca nastolatką zupełnie nie mogącą porozumieć się ze swoją matką i jej nowym partnerem. Dziewczyna (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pamiętnik (2004) Haken W Obłokach Trzeźwości

Pamiętnik / The Notebook (2004)   Seans zakończyłem z myślą, że jest to udana ekranizacja bestsellerowej powieści współczesnego wirtuoza romansów Nicholasa Sparksa. Książkę przeczytałem już jakiś czas temu, ale przełożenie Pamiętnika na ekran w wydaniu Nicka Cassavetesa wydało mi się niezwykle wierne tej historii.   Kadr z filmu Pamiętnik (2004)   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ojciec (2020) Haken W Obłokach Trzeźwości

Ojciec / Father (2020)   Film traktujący o bezduszności choroby Alzhaimera. Ojciec autorstwa Floriana Zellera opowiada nam historię 80-letniego Anthonego (Anthony Hopkins) zmagającego się z demencją. Produkcja pokazuje nam również cierpienie z jakim musi mierzyć się jego córka Anne (Olivia Colman), która za wszelką cenę próbuje wspierać swojego tatę w chorobie.     Naturalno (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Resident Evil: Zagłada (2007) Haken W Obłokach Trzeźwości

Resident Evil 3: Zagłada (2007)   I w trakcie seansu i po seansie towarzyszyła mi taka oto myśl: szkoda, że nie można było tak w drugiej odsłonie. W trzeciej części cyklu epidemia wywołana wirusem T jest globalna. Każdy kontynent zmuszony jest mierzyć się z hordami zombiaków. Akcja goni akcję, klimat postapokaliptycznego świata, brylująca na ekranie Alice (Milla Jovovich), matriarchat i ukłon w stronę Ptaków Hitchcooka.     Zmiana reżysera wyszła zdecydowanie na dobre. Finalnie seria zmierza do bycia okropnie nierówną (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bezmiar (2022) Haken W Obłokach Trzeźwości

Bezmiar / L'immensità (2022)   Za tą francusko-włoską produkcją stoi Emanuele Crialese. Reżyser bierze na warsztat niezwykle intymny i poważny temat, bo dotykający go bezpośrednio. Emanuele tworzy swoją autobiografię.   Akcja filmu ma miejsce w Rzymie w latach 70 ubiegłego wieku. Poznajemy pięcioosobową rodzinę, która mierzy się z troskami codziennego życia. Adri (Luana Giuliani), jest jednym z dzieci Clary (Penelope Cruz) i Felice. (Vincenzo Amato) Adri jest chłopcem uwięzionym w ciele dziewczynki. Chłopiec poszukuje odpowiedzi dlaczego jest tak, a nie inaczej. Prosi wszechświat, bogów i gwiazdy o zn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Avatar: Istota Wody Haken W Obłokach Trzeźwości

Avatar: Istota Wody (2022)   Kasowy przebój Jamesa Camerona, na który przyszło nam czekać blisko 13 lat. Cameron postawił na wizualną stronę filmu. I wizualnie mamy do czynienia z arcydziełem. Scenariusz kuluje, ale ten aspekt nie wydaje się aż tak ważny dla Avatara. Wraz z bohaterami udajemy się na eksplorację barwnego świata Pandory przemierzając głównie obszary leśne i podwodne. To Pandorze i jej pięknu zawdzięczamy ogromny sukces Avatara. Reżyser i reszta ekipy filmowej opowiadają nam w sposób obłędny o przyrodzie.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »